|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 9:13:32   
slumpo
ojla

rada bi neki prašala......zanima me kako se občutijo prve brce. ne vem ali so to brce ali je kaj drugega (kakšen živc ali pa kar neko trzanje) namreč sem že pri koncu 19T pa intenzivnih brc še ne čutim ampak samo neke valovčke ali pa kot nekakšno dotikanje nežno z notranje strani. do kdaj se morajo pojaviti prve intenzivne brce ki jih čutiš brez dvoma.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 9:26:14   
Katrin
Bi rekla, da že čutiš prve premike svoje pikice (valovanje, nežni dotiki ...). Tudi bolj močne brce se bodo kmalu pričele; sedaj se pikica še lahko obrača in zato čutiš valovanje trebuha.

Nekateri brcajo več drugi manj. Najina pikica je na vseh UZ in CTG (proti koncu nosečnosti) spala user posted image

Srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 9:31:17   
Vilma
Vsaka ima svoje izkušnje. Jaz sem prve brce občutila kot pokanje milnih mehurčkov. Pok pok je delalo. Nikoli ne bom pozabila tega dneva user posted image
Uživaj, mislim da tudi ti že občutiš prvo premikanje svojega otroka.

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 9:35:43   
aktem
Res je, vsaka čuti po svoje. Pri prvi nosečnosti se spomnem, da sem začutila kot da bi mi metuljček letal po trebuhu in sem se ful čudila, kaj je pa to...nakar sem končno poštekala, da je to premikanje moje bebice... Neopisljivo čudovito.... Sicer se ne spomnim več točno v katerem tednu sem začutila te premike.

lp

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 10:06:42   
ribica.
Kot trzanje živca.

(odgovor članu aktem)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 10:15:26   
crci06
prve brce.... kot prvo pomladansko toplo sonce.... kot, ko prvič pomladi zavohaš morje...
občutek notranje topline... sreče...

sicer kasneje pogruntaš, da je to šele začetek, da rata stvar precej bolj intenzivna, ampak, ja, tudi jaz mislim, da ti že lahko občutiš te nežne zračne mehurčke, ki se premikajo v tebi....  konkretnejše brce pridejo kasneje, ampak tudi ti prvi premiki so nekaj posebenga....

[jaz sem bila zelo jezna, ko mi je kdo rekel: to še ni to, počakaj, da vidiš, kaj šele pride...)

Tudi ti mehurčki so že pozdravčki tvoje pikice! Pobožaj jo nazaj!

Srečno!

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 10:22:39   
ribicau
Ojla! Jaz sem mojega user posted image  začutila v 17 ali 18 t in je bilo kot neko valovanje v trebuhu. Sicer za kratek čas, ampak sem točno vedela, da je to pa zdej res to user posted image .  Uživaj

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 10:30:02   
dolgolaska
SLUMPO...jaz sem prve brcike občutila kot nežne mehurčke v začetku 16t,potem pa se je to nadaljevalo do 18t....malo pred 19t sem začutila kot da mi živc trznil ali pa kot da bi me zagrabil rahel krček,kr nekje na sredi (al pa kje) tebuha.
Danes pri skoraj 21t se to že dosti bolje in močneje občuti,celo tako da če ujameš pravočasno začutiš brciko z roko(če jo položiš na trebuh)! 
Tako da to pri tebi kar čutiš so tudi najbrž brcike!user posted image   user posted image   user posted image
 
LP!user posted image

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 14:20:09   
petraz
Jaz sem občutila prvo brcanje dojenčka kot neko valovanje, napenjanje, ki pa je bilo zelo nežno in komaj občutno... Iz tedna v teden pa se bolj čuti.... user posted image

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 14:40:21   
Anonimen
user posted image  Jaz sem jih najprej čutila na levi spodnji strani trebuha, kot, da bi mi nekaj trzalo oz. kot nek živec ali nekaj podobnega. Sem pa bila tam 4 m in pol noseča user posted image .

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 15:09:15   
*sonchek*
Jaz sem jih prvič začutila ne dolgo nazaj... Najprej sploh nisem bila ziher, da je to to, ampak sem mislila, da me je prijel kakšen neboleč krč user posted image   Zdaj je paglavček iz tedna v teden močnejši in brcike občuti tudi moj dragi, čeprav takih konkretnih, močnih brcik še ni...  Imam občutek, kot da se malo zaleti v steno trebuščka, ko se obrne... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 19:30:23   
TONČI.
Prvič me je brcnil med dnevnikom, govorila je pa Tamara Vonta. Čutila sem pa kot bi e en frcnil v trebuh. Vsak dan okoli 19.30 ure me je malo pobrcal.

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prve brce - kako jih občutiš
6.11.2006 20:11:06   
smotka lonib
Jaz sem prve brcike začutila v 16 T kot neke metuljčke, ki se mi dvigajo, ko sem položila roko na trebuh. Zdej pri 18T3D pa čutim kar orenk brcike. Tudi, ko ne položim roke več gor, ga čutim, kako me brca. Pri brcanju se ponavadi uležem in vidim kako se dvigajo hribčki, ko brca.
Je pa res, da ene čutijo malo prej druge kasneje.

Lep pozdravuser posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prve brce - kako jih občutiš
7.11.2006 19:39:56   
Tekica
user posted image  ko tole berem, moj malček vztrajno brca. V vseh oblikah - močno, narahlo, vse počne - pa saj pravijo, da je to dobro.

No, sicer pa se je pri meni začelo okoli 17t, ker sem se prav spraševala, kaj bi bilo lahko to, pa prebava ni bila, ležala sem, vsa mirna, tako da je bil očitno naš lumpek in potem vedno bolj. Potem me pa vsi sprašujejo, zakaj se ves čas držim za trebuh.

No, zdaj sem v 22t in mali brcajko "sodeluje" pri vseh stvareh. Kadar sem na kakšnem sestanku, ali na zagovoru magisterija, se vedno "vključi" pri vprašanjih in potem počne takšne, da se mu samo režim.

Vsak dan se spomni kaj novega.

_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prve brce - kako jih občutiš
7.11.2006 21:37:53   
Bonnie_RR
Jaz sem prve brcike občutila kot nežno dotikanje ob notranjo steno trebuha. Od takrat pa se je potem intenzivnost stopnjevala. Včasih mi je mali kar nogico, rokico ali celo glavico ven potisnil in sem ga lahko lepo pobožala...user posted image  No, to je bilo že potem kasneje...

Morem pa priznat, da mi je bil to na začetku (sploh, ko je bilo to tako zelo nežno) kar malo nelagoden občutek. Kot bi mi nekdo šaril po trebuhu...user posted image  

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




SREČANJE NEDONOŠENČKOV (MOSTEC)
Miška2006

Se boste oz. ste se udeležili letošnjega srečanja nedonošenčkov v Mostecu?

da (5%)

ne (20%)

nimam nedonošenčka (75%)


Število vseh glasov: 214

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!