|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 8:32:25   
mika
pesem? naša zadnjih 14 dni rada posluša in zraven 'poje ' pesem od atomik harmonik kdo trka. in ker v tej pesmi večkrat ponovijo na na na moja vrata, je lucija začela tako govorit. decembra bo stara dve leti in znaže skoraj vse povedati. včeraj je hotela povedati, da je šel dedi po babico in je ponavljala po, po, po. kot da bi se zraven utrudila, včasih stavka ne pove do konca, včasih pa. ponavlja pa samo kratke besede, na, po, v, bo.... jaz upam, da ne bo imela težav z jecljanjem. moj mož je kot otrok tudi malo jecljal, tudi sedaj mu včasih zabremza mapak redko.
drugače se za lucijo ni nič spremenilo, da bi vzrok bil zaradi spremembe.  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 9:24:20   
Anonimen
Ne vem,če je to vzrok.Slišala pa sem in brala,da je to del odraščanja,da je ena od faz razvoja.Pod linkom boš kaj prebrala,na koncu članka pa je naslov knjige.

http://portal.baby-center.si/PortalSLO/DesktopDefault.aspx?tabindex=41&tabid=618

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 9:34:55   
Anonimen
naša zadnjih 14 dni rada posluša in zraven 'poje ' pesem od atomik harmonik kdo trka.


Zakaj pa pustiš, da otrok posluša tako debilne pesmi user posted image   Sicer komada ne poznam,  ampak glede na to da je od AH, kaj prida že ne more biti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 10:39:22   
mika
neva, hvala za linkuser posted image . upam, da je res samo faza.

al bina, tud meni AH niso skupina, ki bi jo z veseljem poslušala. videla je videospot in me je non stop fehtala, da greva 'posusat kdo teka na moja vata'. niti slučajno si nisem mislila, da bi to lahko pustilo posledice pri govoru. sem si oddahnila, da je nehala fehtat za pesem od severine moja štikla, ki jo je tudi videla in slišala na tv. pol leta je šla spat ob tej pesmiuser posted image . komaj sem prebavljala to stokanje v pesmi. rada ima energične pesmi in ob teh lahko zaspi. kakšne uspavanke sploh ne pridejo v poštev. zapiči se v eno pesem in to hoče poslušat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 10:49:50   
mika
pa še to sem hotla napisat: gasolina (mislim, da ni prav napisano) se verjetno v nobenem klubu ni tolikokrat zavrtela kot  pri nas doma. saj zna tudi otroške pesmice. HUDO mravljico je znala že pri letu pa pol. to je zgledalo tako, da sem jaz povedala prvi dve besedi, ona je pa kitico nadaljevala.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 10:53:48   
eva1
Hm, vrjetno je samo obdobje! jaz sem začela jecljati v pubrteti(tako malo ne veliko-določene začetnice črk mi niso šle), po porodu pa je hvalabogu minilo! Vem pa da sem imela obdobja, ko sem po pol leta čisto lepo govorila, potem pa spet kakšen mesec grozno! je minilo, to je važno!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 11:07:11   
tulip
Punčka od prijateljice ima zdaj 3 leta in je nekaj časa nazaj tudi ponavljala prvi zlog  ( ME ME MEDVEDKA..), zdaj pa ne več. Mogoče je res razvojna faza in ni nič nenavadnega.!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 11:55:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Zakaj pa pustiš, da otrok posluša tako debilne pesmi user posted image   Sicer komada ne poznam,  ampak glede na to da je od AH, kaj prida že ne more biti.


Serolja, ti nimaš pojma. Naša cel dan živi za tistih 15 minut, ko zvečer lahko gleda TV Petelin, ko vrtijo AH in Sašo Lendero. Mislim, da ga ni otroka, ki ne bi rad poslušal te glasbe - ali pač?

In jaz rada berem Victorio Holt, pa se nimam za tumpasto babo. Zgodba je nekaj, resnično življenje pa drugo. Isto je s pesmimi, po mojem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
16.11.2006 12:03:34   
Anonimen
Mislim, da ga ni otroka, ki ne bi rad poslušal te glasbe - ali pač?


Hja, če jo dobi. Naš je ne, vsaj doma ne, pa v avtu tudi ne. Je pa zanjdič v štacuni slišal nekaj od Saše Lendero se mi zdi, nekaj "na kolena" al kaj in si jo je mulc v trenutku zapomnil in brundal cel popoldne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
17.11.2006 22:41:52   
rainbow
Tudi moja 3+ letnica je letos poleti nekaj časa jecljala; jo je bilo že prav neprijetno poslušat in me je začelo kar skrbet. Potem pa kar naenkrat nič več.
Ne vem, včasih je želela kaj na hitro povedat ali kako (možgani mislijo hitreje kot uspe izustituser posted image ) je pa trajalo kar nekaj časa. Smo jo že opozarjali, naj počasi pove.

Mislim, da ni razloga za skrb.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
18.11.2006 8:24:32   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Zakaj pa pustiš, da otrok posluša tako debilne pesmi user posted image   Sicer komada ne poznam,  ampak glede na to da je od AH, kaj prida že ne more biti.


Serolja, ti nimaš pojma. Naša cel dan živi za tistih 15 minut, ko zvečer lahko gleda TV Petelin, ko vrtijo AH in Sašo Lendero. Mislim, da ga ni otroka, ki ne bi rad poslušal te glasbe - ali pač?

In jaz rada berem Victorio Holt, pa se nimam za tumpasto babo. Zgodba je nekaj, resnično življenje pa drugo. Isto je s pesmimi, po mojem.


Naša ne marata harmonike, tudi v elektronski različici. Tako da je to tudi stvar vzgoje oz. starševskega zgleda. Čeprav dvomim, da poslušanje "debilnih" pesmi malčka poneumlja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
18.11.2006 22:58:39   
bini
o debilnih pesmih ne bom razpravljala - jest jih tud ne prebavljam, mala je pa čist trda od navdušenja ko harmoniko sliši.. kaj čmo, sej tam je dost dnarja... jest ji sigurno ne bom prepovedala...

glede jecljanja imamo pa ima težavice že kakšna 2 meseca.. občasno zelo jeclja in ima kar težave pri govoru, vendar se to potem neha in v govoru je potem opaziti zelo izrazit napredek - npr. uporaba hudo zapletenih in dolgih stavkov, direktna vprašanja o čist nenavadnih stvareh... v glavnem, meni je zdravnica razložila, da pred tretjim letom niti pod razno ne moremo govorit o jecljanju.. da gre ponavadi zato, da otroka misli prehitevajo - bi rad povedal več kot zmore.. in pri nas je to točno to.. zaenkrat.. upam, da se ne bo razvilo v kaj drugega...

to, da bi pesem povzročila jecljanje težko verjamem, razen če bi jo poslušala ure in ure... je pa možno, da se tvoji mali to zdi zabavno in se pač malo afna?? samo ugibam, ker naša občasno oponaša govor mlajšega fantka v varstvu, ki je šele dobro začel govorit oz. oponašat govor - in potem se še ona trudi afnat z njegovo govorico... in bi človek že pomislil, da je padla ene 10 stopenj nazaj, če ne bi vedu, da samo oponaša nekoga... user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
18.11.2006 23:02:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
19.11.2006 16:41:58   
mika
zgleda, da res misli prehitevajo, jeziček pa zamuja. v petek mi je bilo tako hudo, da sem se pošteno razjokala. cel dan sem razmišljala kaj sem naredila narobe, da se ji zatika. zasmilila se mi je, ko ni mogla izgovorit in si je z rokicami pokrila očke in žalostno vzdihnilauser posted image . mislila sem, da mi bo počilo srceuser posted image .
bini, naša tudi tvori dolge stavke. po mobitelu(igrački) se tako pogovarja, kot da ima v resnici sogovornika. ko pa se s kom pogovarja po ta pravem telefonu, pa noče nehat in mora vse povedat, tudi večkratuser posted image . ona meni 'bere' knjigice, ki jih pozna. ima zelo dober spomin, vse si takoj zapomni, če pa ne, me nagovarja, da ji pomagam izgovorit. in sama ponavlja besedo dokler ji ne gre tekoče. prejšnji teden ji je uspelo izgovorit R, ko je izgovorila Lara in kengoru in sedaj ti dve besedi z veseljem izgovarja. Nagaja ji tudi L, tako da reče zeva (vzela), jokaja (jokala)...mleko, kuhla, pa lepo izgovori.
in danes je veliko boljeuser posted image , upam da bo tako šlo tudi naprej.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.11.2006 16:42:39 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
19.11.2006 21:21:14   
bini
čist na kratko mika ... opisuješ tole tvojo kot da je mojauser posted image ... hitre misli, dolgi stavki, bere knjige...
upam sicer, da je pri vas jecljanje že mimo, ampak ne se prehitro veselit, ker pri nas je bilo skoraj 1 teden zatišja, potem pa spet... in potem spet 2 tedna jecljanja, 1 teden zatišja.. tako nekak že slaba 2 mesca... in po vsakem jecljanju izrazit poskok v razvoju izražanja... vsekakor ves čas velja - nič opozarjanja, naši pa tudi zelo pomaga, če jo takrat umirim in razumevajoče rečem naj kar lepo počasi pove, da ni nič hudga, če ne more... ker je tud ona že v jok planila,ker ni mogla povedat...
sej bo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
19.11.2006 22:17:38   
popek
Moja skoraj 3 letnica je jecljala cele 3 mesece. Zdaj je že en mesec bolje, tako da se ji le še občasno zatakne, predvsem zvečer, ko je utrujena. To je samo faza, ki bo prešla. Samo nikar je ne opozarjaj, ker se bo začela zavedat, da ne govori v redu. In potem res lahko pride do pravega jecljanja, ki je na psihični bazi. Moj nečak je imel 2 taka obdobja. Prvič pri 3 letih, drugič pa malo kasneje. In mislim, da je skoraj pol leta grozno jecljal. sedaj je že v šoli in ne jeclja.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
20.11.2006 14:49:36   
mika
upam sicer, da je pri vas jecljanje že mimo,


ne, ni mimo, danes se ji spet zatika. punce, malo ste me pomirileuser posted image za vas. opažam, da jeclja ko je vznemirjena, ko se česa razveseli. upam le da ne bo imelo kakšnih posledic, zato je ne opozarjam, tako kot ste napisale, ampak jo pomirim in jeziček steče, tako da se ne more ustavituser posted image .

jojoj, moja teta ji je v soboto rekla: no kako pa govoriš? in sem popizdila, ker sem ji že prej rekla, da je ne bo popravljala, pol pa ji takšno rečeuser posted image . ma sem kar občutljiva zaradi tega, ker se bojim da se ji ne bi poslabšalo.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
22.11.2006 21:20:37   
Ada
Zatikanje pri govoru se ne pojavi zaradi imitacije pesmi ali npr starejšega brata. Vzroki so vedno kompleksni, tako da se sploh ne obremenjujte s tem. Zatikanje v govoru je značilno za 80% otrok v starosti od 2-5 let, torej so tako pogosta, da jim pravimo kar razvojno zatikanje. Vzrok je v tem, kot so že ostale povedale, da aktivni besednjak v tej starosti še ni velik, izražanje misli in govorni aparat še nista popolnoma usposobljena, otrok pa veliko razume in želi reči. Sedaj je najpomembneje, da je ne popravljate, kot so že povedale, tudi sorodnikom in vsek, ki so v stiku z deklico, je to potrebno povedati, in da ji date primeren model govora, torej malce upočasnjen, ne prekompleksen govor. Najbolje je, sploh ne biti pozoren na to, kako deklica govori, ampak bolj na to, kaj pove.
Če pa se s časom zadeva slabša, pa ne čakaj, ampak takoj k dobremu logopedu, ki se ukvarja z jecljanjem, ker je zadeva, kot sem že rekla, kompleksna, npr
- med govorom vidiš, da je otrokovo telo močno napeto, pojavlja se krč
- najprej je otrok ponavljal celo besedo, npr muca, potem pa sčasoma vse krajše elemente (od muca do mu-mu-mu muca, na koncu mmmmmuca)
- povečuje se število ponovitev (najprej je govoril mu-muca, sedaj že mu-mu-mu-mu muca)
Torej, če ni boljše, ampak vse slabše, nič ne čakajte, ker se potem pojavi že zatikanje kot utrjeno vedenje!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
23.11.2006 14:55:02   
hariba
Jaz mislim, da je tvoja bojazen odveč. To je le ena razvojnih faz, ko otrok ni še sposoben pri govoru uravnavat motorike in misli, kadar hoče več povedat. Moj sin, ki ima sedaj 8 let, je pri štirih letih po moževi smrti tudi začel jeclat. Ker je vzgojiteljica zagnala paniko sem ga peljala k logopedu. Ta pa je rekel kot že moje predhoednice naj njegovo jecljanje preslišim in ga naj ne popravljam. Tudi to ne smeš reči, da je nisi razumela in naj zadaj počasdi pove. Pri ans je to po pol leta čez noč minilo. Sedaj govori normalno.

(odgovor članu Ada)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je lahko vzrok za jecljanje....
26.11.2006 12:27:59   
petra2
Se strinjam s Haribo in Ado. Bodi pa pozorna, če bo zatikov vedno več in bodo vedno "težji" - takrat kar k logpedu (vse kar je napisala ADA)
Sicer pa je ne opozarjaj in ne sili, da ponavlja pravilno za teboj.
Pa še k vprašanju - pesem zagotovo ni povzročila jecljanja.
lp, petra

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?