|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj so shodili?
18.12.2006 8:02:31   
marty5
Pozdravljene,

se mi zdi tale forum najbolj primeren za tole vprašanje....

Zanima me, kdaj so vaši user posted image  shodili? Če so se prej kobacali in postopoma dvigali ob opori, koliko časa je približno preteklo, da so shodili?

Hvala vnaprej za odgovor user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:04:21   
AKŠ
mi smo začeli plazit pri 8mesecih, pri 9,5 pa smo shodili. Je pa bila prej v hojici - in ni hodila po prstkih....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:06:25   
Seven*
Ema je zacela vstajati ob opori pri 11 mesecih. Shodila je pri 15 mesecih.

Da se razumemo. Otrok shodi, ko se zna pobrati na tleh in iti naprej. Par korakov samostojno se ni hoja.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:11:20   
Pajaca
Seven, a pol moj ne hodi???? Teka ke pa sem po stanovanju, ampak ko pade se odplazi do najbližje opore in ustane.

Pri nas sta se oba začela plaziti pri 5.5 mesecih. Pajacka je shodila pri 11.5m, Pajacek je sicer začel delati samostojne korake pri 10.5m, a pri 11 je shodil.... zdaj teka okoli ko zmešan. Sam še vedno pa ne zna ustat brez opore. Aja hojce nismo mel, ne vem zakaj bi jo sploh rabil.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:12:27   
Anonimen
user posted image user posted image  bravo seven , to je hoja...oziroma jaz rečem, da otroci shodijo, ko se odpravijo v neznano, ne pa 3 korake do...babice, zofe, zida......

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:13:50   
Anonimen
ups...mali to-to je shodil (po mojih in Sevenih merilih ) pri 13 mescih....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:15:14   
kofetek2010
user posted image  se je pri 7m vstala ob opori in do 11m hodila ob opori, nato se je postopoma začela spuščat in pri 11,5 m shodila (s tal pa se še vedno ne zna pobrat - kadar pade na rito gre po vseh 4 do opore, vstane ter nadaljuje po dveh) user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:25:07   
Anonimen
Moj je shodil pri 14 mesecih, prej je "hodil" po kolenih 4 mesece, torej od 10. do 14. meseca. Še pred tem pa se ni nič premikal, še sedel je (brez da bi se prevrnil) komaj tam nekje pri 8. ali 9. mesecih.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:47:53   
Seven*
No, tak je meni povedala pediatrinja v razvojni. Pri sedenju je ista scena. Ko se otrok zna sam posest.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:48:51   
BLAŽIKA
Mi smo prav shodili pri 13 mesecih. Plaziti in dvigovati pa tam nekje pri 8-9 mesecih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:50:51   
marty5
Hvala za odgovore user posted image .

Moj sinko je star 9,5 mesecev in nekje 2 meseca kobaca, zadnji mesec pa se dviguje ob opori, stoji tudi stabilno. Delno se zna premikati/hoditi ob pohištvu, tako da zdaj "čakamo", kdaj se bo spustil. Si želim dočakati prve korake, ko sem še na porodniški, ne pa da bo to radost kdo drug doživel, ko bom jaz v službi.......




_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:51:37   
violinski
Mojadva sta oba pri 13 mesecih. Prej sta se zelo zelo zelo veliko plazila. 

In ravno pred štirinajstimi dnevi mi je pedontologinja (otroška zobozdravnica) rekla, da sama pri sebi dela raziskavo med njenimi otroki / pacienti in ugotavlja, da otroci, ki se niso plazili, imajo večkrat poškodbe zobkov, ker bolj pogosto padejo, tako da se udarijo v zobke.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 8:53:25   
max23
naš se pa zanimivo ni nič plazil ali kotaliv, se je pa vrtev in tako prišel povsod.pri 10 mesecih pa je že sam,ostojno hodil.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 9:08:58   
Seven*
Violinski. Nekako je optimalno ce otrok tekom razvoja osvoji vse nivoje in se postopoma dviguje do hoje. Iz hoje po stirih osvoji koordinacijo. Ravno zato je tudi odsvetovana stajica, ker se otrok za roke potegne gor, noge pa visijo zadaj. Nevrofizioterapevti so mnenja, da je najbolj optimalno, ce otrok shodi nekje med 12 in 14 mesecem. Je pa res, da vsi otroci niso narejeni po kalupu in da jih cist vse v tabele ne moremo stlacit. user posted image Je pa zanimivo, kako so ti razlicni nivoji pomembni, ceprav ne izgleda tako.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 9:55:33   
Antigona
Žan se je začel plazit pri 6 mesecih in se je plazil k vojak, z rokami se je potegoval po tleh in zraven odrival z nogami, sam je vstal ob kakem predmetu pri 7 mesecih, po vseh štirih se je mogoče plazil kaka dva tedna okoli 10 meseca, ob predmetih je hodil od 9 meseca naprej (hojce nikoli ni imel), spuščati se je začel pri 10 in pol pri 11ih pa je bil 90 % na nogah. Tudi kadar je padel se je takrat lahko že pogral kjer koli je bil, je to kar hitro pogruntal...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 10:17:49   
Pingvinčica
Tia se je plazit začela pri 9,5 mesecih, prej je samo po riti plezala sem pa tja. Prve korake je naredila pri 10,5 mesecih, shodila pa je pri 13. Rabla je res kar dolgo (skoraj 3 mesece) od prvih korakov pa do prave hoje, ampak smo jo pa odnesli z zelo, zelo malo padci. 

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 10:35:10   
AKŠ
ja prav pri 9h se je začela spiščati, pri 9,5 je hodila. Ko je padla se sicer ni sama pobrala, ampak se je splazila do neke opore in se dvignila. Pri 10m, pa se je tudi popolnoma samostojno pobrala iz tasl, brez opore

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 10:37:03   
viv_
Mirna se sploh ni plazila. Direkt je šla na noge. Ob opori je stala pri pol leta, sama je stala in ob opori hodila pri 8 mesecih, pri 9 mesecih je samostojno shodila.

Ampak, sva imeli zato v posvetovalnici poseben pregled - ko je stara 10 m sama prikorakala k sestri v ordinacijo, nama je naročila, da morava zdravnici rečt, da naj preveri, kako hodi in če je vse OK, ravno zato, ker je tako zgodaj shodila.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 10:59:34   
Ninica
Naša se je začela plaziti nekje pri 8,5 mescev. Na noge se je začela postavljati pri 10. Shodila je pa pri 1 letu in 1 teden.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 11:02:53   
mojcapr
Prvi je shodil pri 11 mesecih in se plazil od 8 meseca. Ta druga pa je shodila pri 13 mesecih in se tudi plazila in dvigala od 8 meseca naprej.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 11:17:01   
Nej
Anej se je začel spuščat tam okoli 9,5 meseca. Pri 10 mesecih pa je začel premagovat daljše razdalje in kakšen teden za tem samostojno hodit. Prva dva tedna se še ni znal sam pobrat, zato se je odplazil k najbližji opori in se dvignil.
Pri 11 mesecih pa je začel premagovat tudi neravno površino (npr. trava).
Splazil pa je pri 7,5 mesecih.
Nikoli nismo uporabljali hojice, zelo rad pa je tam okoli 9 meseca uporabljal poganjalčka.
Hodi pa že od vsega začetka zelo lepo. Takoj je imel odlično ravnotežje. No dvakrat presekani ustnici pa nismo mogli uit. Buška pa nismo do zdaj dobili še nobene (trikrat trkam).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 11:19:38   
srki
Pri enem letu in par dni.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 11:58:09   
cuma
Naša user posted image  
  • se je začela plazit pri 7ih mesecih
  • vstajati ob opori pri 8ih mesecih
  • hoditi ob opori pohištva pri 9ih mesecih
  • samostojno hoditi pri 10,5 mesecih
  • samostojno vstati pri 11ih mesecih
  • samostojno  in hitro hodi tudi zunaj - na travniku, pesku...kamenčkih pa sedaj pri 1letu

Nikoli ni bila v hojci, bila pa je v stajici. Kljub temu, da smo jo držali za rokice in ji dovolili, da je tako občasno hodila, se lepo opira na rokice, ko pade. user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 12:26:01   
TONČI.
Vsajat ob opori je začel pri 7m. Potem je ob opori hodil pri slabih 8m. Shodil je pa pri točno 1 letu. Mu pa nisem želela nič pomagat. Sem grda, ampak na fizio. so tako svetovali. Pri enem letu sam shodil. Ampak od tistega dneva hodi non stop. Voziček Bog ne daj da ga dam notri. Jok. Pri slabih 13m je že tekel za žogo.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj so shodili?
18.12.2006 12:40:39   
Felicity
Če te zanima, sem to tudi sama spraševala
http://ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1212624

No, naša ta mala pa še vedno zbira pogum, da se spusti.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?