|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delovno mesto - določen čas
24.10.2011 10:58:10   
Brbs
A katera pravnica morda ve, kako je z podaljšanjem delovnega mesta, ki ti ga dajo za določen čas (1 leto), potem pa se nič ne zgodi? A je podobno kot pri sami zaposlitvi, da se to avtomatično spremeni v nedoločen čas, če ti ne dajo nove pogodbe (torej tudi delovno mesto za nedoločen čas ali pa drugo delovno mesto)? Sama zaposlitev pa je za nedoločen čas.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
24.10.2011 19:25:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delovno mesto - določen čas
24.10.2011 19:41:59   
Anonimen
Mislim, da ni nobenega roka ... če ti prvi naslednji dan po izteku pogodbe za določen čas nihče ničesar ne reče in in ne da nove pogodbe, ti pa prideš na delo kot da ni nič, se šteje, kot da so ti podaljšali pogodbo za nedoločen čas.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delovno mesto - določen čas
24.10.2011 19:55:46   
Paštetka
Jaz te ne razumem kaj točno sprašuješ. user posted image
Iz zadnejga stavka sklepam, da si zaposlena za nedoločen čas, vendar so te pred letom dni premestili na drugo delovno mesto.
Te prav razumem? In zdaj želiš vedeti kdaj boš lahko šla/morala iti delat na drugo delovno mesto za katero so to v bistvu najprej zaposlili. Ali? Predvidevam, da ti to delo bolj diši, ki ga imaš za eno leto in katero se ti počasi izteka..

Daj malo bolj razloži, ker imaš čudno napisano vse skupaj.

Ker prva dva odgovora, ki si jih dobila se nanašata na zaposlitev.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 24.10.2011 20:00:20 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delovno mesto - določen čas
24.10.2011 20:02:24   
Brbs
Ja, točno to sprašujem. Kot sem napisala, zaposlena sem za nedoločen čas, delovno mesto pa imam samo za 1 leto. To leto je že zdavnaj mimo in me zanima, kakšne so moje pravice oz. če se mi zaradi tega, ker po enem letu niso odreagirali, pogodba spremeni tako, da tudi delovno mesto postane za nedoločen čas...saj prav razumeteuser posted image

torej je tako?
hvala

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delovno mesto - določen čas
24.10.2011 20:10:41   
Paštetka
Vse kar bomo napisali je pisanje v tri dni, saj je potrebno pogledati in pogodbo o zaposlitvi in pogodbo o prerazporeditvi.

Aha zdaj vidim, da si napisala, da je to leto že minilo. A delodajalec ti razporeja delo ali si ga sama? Beri: imaš razpored dela?

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 24.10.2011 20:14:45 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 8:46:00   
Brbs
Za razporejanje o delovnem času, oblikah itd...se uporabljajo določbe zakona, Pravilnika itd.

V pogodbi mi piše, da se po izteku 1 leta upoštevajo pravice in obveznosti iz ene izmed prejšnjih pogodb, če se stranki ne dogovorita drugače.

V praksi pa je bilo tako: dogovorili se nismo drugače, vendar je zdaj že skoraj eno leto od tega (torej 2 leti od sklenitve pogodbe), pa se mi pogoji niso spremenili, torej so ostali enaki kot v tem prehodnem letu. Zgleda torej tako, kot da je delodajalec zadovoljen, ampak mi ni dal delovnega mesta za nedoločen čas.
Zanima me, katera pogodba torej zdaj velja - ta za eno leto (čeprav je določen čas za delovno mesto že zdavnaj potekel) ali ona iz preteklosti (čeprav se ne izpolnjujejo nobeni pogoji iz te pogodbe)...

Hvala za odgovore!
LP

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 8:48:53   
Brbs
predvsem me zanima, ali me lahko zdaj po dveh letih (čeprav je bila prehoda pogodba samo za eno leto) vržejo nazaj na staro pogodbo in njene pogoje...oz ali imam kašne druge pravice.
lp

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 8:58:14   
tasa_m
Meni je veljala prvotna pogodba o zaposlitvi!

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 9:23:08   
Paštetka
barbs,

Velja ti 1. pogodba za nedoločen čas. Druga pogodba je nazakonita, če še vedno opravljaš to delo.
To pomeni, da moraš od delodajalca zahtevati, da ti da novo pogodbo o zaposlitvi, saj se vse pogodbe o zaposlitvi nanašajo na delovno mesto. S tem, da bi moralo biti to tudi v interesu delodajalca saj je v prekršku.
Ta "druga pogodba" ti nikakor ne preide v pogodbo za nedoločen čas, kot si zgoraj v 1. postu omenila.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 9:31:09   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

predvsem me zanima, ali me lahko zdaj po dveh letih (čeprav je bila prehoda pogodba samo za eno leto) vržejo nazaj na staro pogodbo in njene pogoje...oz ali imam kašne druge pravice.
lp


Bi te morali že, ja user posted image

Ker je ta 2. pogoda za tebe ugodneje, zgleda noben ni nič ukrepal, če ti pa delovno mesto ne bi pasalo, bi pa bil že cel hura user posted image

Imaš samo te pravice, da zahtevaš novo pogodbo o zaposlitvi in glede na to, da ste vsi tiho, predvidevam, da to ne bo problem.

Predlagam, da to storiš čimprej, preden se kaj zgodi, ker inšpektorji gledajo tudi pogodbe in tvoja ni več zakonita. Opravljaš torej drugo delo, kot imaš sklenjeno veljavno pogodbo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 10:33:45   
Brbs
Eh, to je v našem podjetju že stalna praksa, da si brez tekoče pogodbe. Ko sem končala pripravništvo, sem komaj dobila pogodbo za pripravništvouser posted image

Torej kadarkoli se odločijo, da me dajo na staro pogodbo, lahko to brez posledic naredijo? Nimam nobenih "orožij", da sem npr. na tem delovnem mestu že 2 leti in da so očitno zadovoljni z mano? Torej pri delovnem mestu ni enako kot pri sami zaposlitvi, da se ti spremeni v nedoločen čas, če ne dobiš druge pogodbe oz. vsaj nekega odgovora po preteku?

LP

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 10:36:00   
Brbs


Predlagam, da to storiš čimprej, preden se kaj zgodi, ker inšpektorji gledajo tudi pogodbe in tvoja ni več zakonita. Opravljaš torej drugo delo, kot imaš sklenjeno veljavno pogodbo.
[/quote]


Ja kdo je v prekršku, podjetje ne? Sama si ne morem spisat pogodbe user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 11:16:30   
Paštetka
Tako, delodajalec bo dobil kazen in direktor družbe, kot odgovorna oseba.

Bognedaj, da se ti kaj zgodi na delovnem mestu za katerega nimaš pogodbe.

Jaz bi šla do šefa.

LAhko jih celo tožiš user posted image


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 25.10.2011 11:18:59 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 11:18:02   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Eh, to je v našem podjetju že stalna praksa, da si brez tekoče pogodbe. Ko sem končala pripravništvo, sem komaj dobila pogodbo za pripravništvouser posted image

Torej kadarkoli se odločijo, da me dajo na staro pogodbo, lahko to brez posledic naredijo? JA Nimam nobenih "orožij", da sem npr. na tem delovnem mestu že 2 leti in da so očitno zadovoljni z mano? NE Torej pri delovnem mestu ni enako kot pri sami zaposlitvi, da se ti spremeni v nedoločen čas, če ne dobiš druge pogodbe oz. vsaj nekega odgovora po preteku? TAKO

LP




_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delovno mesto - določen čas
25.10.2011 11:47:40   
Brbs
Brezvezeuser posted image

Hvala za odgovore!
Drugače pa se je drezanje za pogodbo vedno končalo slabo - dobiš slabšo, ker jih spomniš, da morda pa bi te kje drugje ponucali...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?