|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čokolada
19.3.2007 21:42:56   
andreja25
Mene pa zanima kdaj lahko začneš dajat čokolado kot poslastico(Kinder)
Stari smo 9,5 mesec





Nik je mamin in atijev sonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čokolada
19.3.2007 21:44:42   
Seven*
Cim kasneje.. Kot poslastico lahko das tudi kaksno suho sadje, ne nujno cokolado.. 

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu andreja25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čokolada
19.3.2007 21:57:20   
TONČI.
Star 17m. Sam si vzame poslastico - jabolko. Čokolade in sladkega še ni. Razen kakšen doma narejen piškotek - poredko

(odgovor članu andreja25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čokolada
19.3.2007 22:11:53   
Peli
Jaz sm mu pri 8. mesecih dala mal za polizat, sedaj pa jo že kar sam odvije in pomalča, sicer najvč dve kinder čokoladke, je pa res bolj suh in nimam nič proti če se le hoče basat s čokolado, je pa res da ko noče jest, noče niti čokolade.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čokolada
19.3.2007 22:19:59   
Anonimen
Okrog osmega meseca, se mi zdi, ko jo je sama držala. Meni je bila za umret smešna, kako je bila namazana user posted image  user posted image .

Ob količinah, ki jih sama pojem, je Mičici ne morem in nočem odreči. Je pa drugače zdrav in vse ješč otrok.

Aja...Indijanci so čokolado uporabljali kot eno glavnih sestavin pri jedi. Pa se mi zdi, da so bili lepi in zdravi ljudje. Mene to dejstvo potolaži ob kakšnem čokoladnem napadu.

(odgovor članu andreja25)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čokolada
19.3.2007 22:33:55   
lojzika
Pri nas tudi okol 8 ali 9 meseca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čokolada
19.3.2007 22:34:09   
Peli
IZVIRNO SPOROČILO: Mič
Aja...Indijanci so čokolado uporabljali kot eno glavnih sestavin pri jedi. Pa se mi zdi, da so bili lepi in zdravi ljudje. Mene to dejstvo potolaži ob kakšnem čokoladnem napadu.

Tole pa si je za zapomntuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čokolada
19.3.2007 22:58:30   
andreja25
Hvala za odgovore




Nik je mamin in atijev sonček

(odgovor članu andreja25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
20.3.2007 8:47:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu andreja25)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čokolada
20.3.2007 10:34:47   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

tudi jaz ji ne mislim odrekat čokolade (v manjših količinah seveda), ko pa je to nekaj najbolj dobrega na svetu user posted image



user posted image      user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čokolada
20.3.2007 10:40:08   
cuma
Ravno prejšnji teden jo je prvič poskusila, ko je meni odgriznila košček rogljička s čokolado ... user posted image . Ima 15 m. Čokolade kot take ji še ne bom dajala. Mislim, da bo za takšne posladke še veliiiko časa in priložnosti ... user posted image .

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čokolada
20.3.2007 11:53:03   
Pinja
Punce ne ga srat z čokolada! Naša je dobila ful alergijo, ker sem jo jaz veliko pojedla v času dojenja in jo je avtomatično dobivala preko mleka user posted image . Predn smo pa to ugotovil, je pa tud trajal, ker na vprašanje, ali je otrok jedel čokolado, seveda ni bilo pritrdilnega odgovora in tudi testiranja nanjo ne. Pediatri opozarjajo, da je čokolada zelo alergena, ampak starši tega nočmo slišat.
Z čokolado lahko počakate do tretjega leta, ker otrok ne ve kaj to je, če mu ne ponudiš. Naša jo je probala še preden smo ugotovili alergijo in povem vam, da se zdej na skrivaj bašemo z njo, ker se ti srce trga, kako te otrok gleda, ko jo ješ, on je pa ne sme. Pa da ne omenjam raznih rojstnih dnevov in dobrih tet, k zmeri otroku prinesejo čokolado user posted image . Ne rečem, da to doleti vsakega, samo vem, da pri drugem ne bom jedla čokolade ko bom dojila in tudi kasneje mu je ne bom ponudila...je dovolj drugih sladkih stvari, od sadja, pa do piškotkov. Šele, ko si na tem, da ima otok alergijo, ugotoviš čemu vsemu je prikrajšan, saj je kakav in čokolada v skoraj vseh slaščicah user posted image .
Vsaka pa naj dela po svojem občutku, ker te le slaba izkušnja nekaj nauči...smo vsi isti, v večini primerov ne upoštevamo nasvetov in delamo po svoje...saj smo samo ljudje user posted image

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čokolada
20.3.2007 12:38:52   
crci06
alergija naj bi se pojavila, ko si ti začela jesti čokolado in ne po nekaj mesecih, kajne?
daj nas, čokoladožere, malo potolaži, ker si prvi post tako na šarf napisala...

jaz dojim in jo jem. Verjetno moj otrok misli, da je poleg vode, moke, jajc ipd čokolada osnovno živilo user posted image user posted image

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čokolada
20.3.2007 12:43:54   
Metuljček Cekinček
Pinja, na katero stvar v čokoladi pa je alergična tvoja miška? Na kakav?

Ker tega pa tudi jaz nisem vedela, da je čokolada alergena. Mlečna čokolada pač zaradi mleka, temna čokolada, ki vsebuje veliko kakava pa naj bi vsebovala veliko antioksidantov, ki naj bi imeli pozitivne učinke na naše zdravje.

Se ji pa tudi jaz ne morem upreti, tako da si bom zdaj privoščila eno čokoladno pavzo .

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: čokolada
20.3.2007 19:20:08   
katikati
Prvič se oglašam na forum zato se opravičujem, če bo karkoli čudnega.
Pri sinu, sedaj staremu 6,5 mesecev smo 2 meseca imeli probleme z alergijo, pa ne vemo na kajuser posted image . Ker sem oboževalka čokolade, smo sumili da bo kriva čokolada. Pediatrinja nam je po 14 dneh problemov z kožo dala napotnico za alergologa in priporočala kremo Mustela stelatopia (nekaj takega) in je bilo s kremco bolje. Na pediatrično kliniko nato sploh nismo šli, ker ni bilo več znakov alergije?!

Od takrat ne jem več čokolade - no ravno danes sem se pregrešila z minimalnim koščkom, zato res verjamem v dejstvo da zna biti kriva čokolada, saj je bil otrok polno dojen. Teste pa baje delajo predvsem za gluten, jajca in KML. Kako bi sploh ugotovili ali je alergičen na čokolado??

Zato mislim da tudi svojemu malčku ne bom dala čokolade pred kakimi 18 meseci, tri leta se mi zdi pa dolga doba user posted image , sploh ker sama obožujem čokolado.

Bojim se le, da bodo babice in dedki skrivaj dali kdaj čokolado. Mogoče je tako še bolje...da se prepričamo če je res alergičen nanjo.

(odgovor članu Pinja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: čokolada
20.3.2007 21:27:55   
Bonnie_RR
Moj tamali je star 13m in še ni dobil čokolade. Tud ostalih sladkarij ne, tu in tam mogoče malo kakšnega peciva poskusi, to je vse. Sem mnenja, da se naj s tem začne čim pozneje...

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu katikati)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čokolada
20.3.2007 21:49:23   
eya
Moj mali je pa najprej dobil čokolado v obliki straciattela mlečnih kašic pri kakih 9ih meseceih, kak mesec kasneje pa je dobil prvič kinder čokolado. Dobi jo pa mogoče 1x na teden, 1 rebro, pa jo poje košček ali dva, ostalo pa razmaže-glede na to, da nima alergije nanjo in da je suhec, mu tudi čokolado in kak piškot vsake toliko privoščimo.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čokolada
21.3.2007 10:02:10   
lenika
Kaj pa čokolino?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čokolada
21.3.2007 10:42:59   
Lara28
lenika - čokolino mi jemo od 9 meseca dalje. Drugače pa na škatli piše od 8 dalje..

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: čokolada
21.3.2007 12:24:31   
eya
Mali je začel jesti čokolino po 11. mesecu, ker prej nismo dajali kravjega mleka.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
21.3.2007 14:36:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?