|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sterilizacija
3.4.2007 23:30:40   
Sita
Prosim, naj odgovorijo tiste, ki so se sterilizirale ali resnično - iz prve roke -poznajo katero, ki se je.
Ali je poseg sterilizacije pri ženski boleč oziroma, ali še kaj boli potem, ko je narkoza že popustila?
Ali ženska zaradi sterilizacije izgubi libido (se ji zmanjša želja po seksu)?
Ali se zredi in postane bolj lena (tako je pri mačkah)?
So kakšne negativne posledice in če so, kakšne?
Prosim za odgovor in vnaprej hvala.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sterilizacija
4.4.2007 10:57:53   
Blacky30
Moja teta je bila in pravi, da nikoli ni občutila nobene razlike v libidu. Ker pri sterilizaciji ti samo zavežejo jajcevode oz. prerežejo. Težave z libidom pa imajo ponavadi ženske, ki so jim vzeli vse (jajčnike, maternico), saj tam pride do velikih sprememb v telesu.
Sicer se redila ni, tudi lena ni (to jaz pravimuser posted image ), pa tudi nobenih drugih težav do danes ni imela, pa je od tega minilo že 23 let.

Moja sodelavka tudi razmišlja o tem, pa je stara 34 let.

To je vse, kar ti vem povedati jaz oz. moja teta.user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sterilizacija
4.4.2007 11:18:47   
madela
Moja mami je bila,pa se spomnim,da je po sami operaciji imela kar bolečine,no pa saj to je normalno.
Drugače pa nima nobenih drugih težav. Glede redenja,moja mami bi se rada malo poredila pa ji ne uspeuser posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sterilizacija
4.4.2007 21:47:59   
Sita
Najlepša vama hvala za odgovore!

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sterilizacija
17.4.2007 12:18:30   
Taula
Moja mama je bila.

Ali je poseg sterilizacije pri ženski boleč oziroma, ali še kaj boli potem, ko je narkoza že popustila?
Bolelo jo je ja.
Ali ženska zaradi sterilizacije izgubi libido (se ji zmanjša želja po seksu)?
Baje da ne.
Ali se zredi in postane bolj lena (tako je pri mačkah)? .
Suha je kot vedno.
So kakšne negativne posledice in če so, kakšne?
Ona jih ni imela.



_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sterilizacija
17.4.2007 13:09:55   
muška
Moja bivša sodelavka je šla na sterilizacijo, pa jo je vse tako grozno bolelo, da en teden ni mogla hodit. je pa res, da je zelo občutljiva ženska. Se je pa živo psomnim, kako mi je jokala v telefon user posted image  

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sterilizacija
18.4.2007 10:34:42   
Sita
Ma sej me je strah. A se ima smisel pohabit? Bog ve, kako to vpliva na naše eterično (bioenergetsko telo). Kdo kaj ve o tem?
Ali pa se mi je pri 38-ih letih plodnost itak že tako zmanjšala, da ni več bojazni?
Vse življenje samo paziva in tega sem se naveličala .... Libido pa je tako hud zadnje čase ... ma ne vem user posted image

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sterilizacija
18.4.2007 12:55:56   
muška
zakaj pa ne bi šel mož? Postopek je baje tako enostaven da joj. vse naredijo v splošni narkozi, tebe bodo pa uspavali,...

jaz mojega žicam že ene pol leta. Prvič me je samo čudno pogledal, zdaj me pa že malo manj čudno gleda. user posted image  Upam, da se kmalu opogumi.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sterilizacija
18.4.2007 14:46:14   
kalbo
Če se naj kdo sterilizira naj bo to tvoj mož, ker gre pri moškem za ambulantni poseg, pri tebi pa za bolj zakomplicirano operacijo. Če te tko zelo ljubi, kot praviš, bo že šel in ti prihranil rezanje.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sterilizacija
18.4.2007 17:32:04   
Sita
Ne želim, da gre on. Zakaj, pa ne povem. Si bom že še kaj izmislila, hvala vam.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sterilizacija
18.4.2007 18:04:08   
darjatimci
Poseg je laparaskopski,pri meni ni bilo bolečin.Zredila se nisem,lena že prej nisem bila,tudi sedaj nisem.Libido, ne vem ali bi krivila sterilizacijo ali emšo,ali kaj tretjega,mislim,da veš kaj mislim.Skratka poseg ni nič posebnega,notri si dva-tri dni.Še najbolj neprijetna stvar je po posegu napihnjenost,ker ti napolnijo s plinom trebušno votlino.Tako,da potem nekaj dni mine,da te preneha bolet po telesu ker se tako izloča.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sterilizacija
20.4.2007 19:10:01   
Čupka
Darjatimci, tudi jaz sem ti hvaležna za tale odgovor. A lahko še zaupaš kam si ti šla na poseg? Jaz bom avgusta namreč zadovoljila "stadardom" in se bom šla s prvim vlakom sterilizirat.

Evo, jaz pa bom povedala, zakaj ne želim, da gre moj user posted image  na sterilizacijo. Sprva sem ga tudi žicala, da bi šel on, saj imam jaz za seboj že eno tono poseganja v mojo medenično votlino (povezano z nosečnostmi, carskim rezom,...) in nimam ravno nekega velikega veselja, da spet šarijo po meni.
Pa je sicer rekel najprej a dej nehi, a jest, pa ti si zmešana...potem je malo razmislil in rekel, no ja, mogoče pa, ampak, a bom pol še lahko....user posted image
Potem ga je pa zvijalo in zvijalo in sem se raje odločila, da grem kar jaz. Navsezadnje ga bi tako skrbelo, če mu bo še stopil, da bi že zaradi tega postal impotenten...tega pa si jaz niti najmanj ne želimuser posted image

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sterilizacija
21.4.2007 13:21:39   
darjatimci
Poseg je bil v Ljubljani.Jaz sem se odločila zato,ker sem že trikrat rodila in sem prepričana,da ne bom več,tudi zaradi let.Ker druga kontracepcija ne pride v poštev,kondomi mi pa ne dišijo,pa še ginekologinja mi je predlagala sterilizacijo,je bila odločitev taka.Pravijo pa,da je poseg pri moških še bolj enostaven in gre pri odločitvi le za nekakšne predsodke,moški se za svoje premoženje bolj bojijo.user posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sterilizacija
21.4.2007 19:38:33   
ronja
Pri sterilizaciji moških je še ena prednost - namreč, da obstaja reverzibilna varianta - torej si lahko gospod premisli (če si recimo zaželita še enega otroka, ali če dobi novo patnerko, ki še nima otrok ali pa bi pač rada imela otroka z njim...) Po domače povedano lahko odvežejo mošnjico in spet gre vse po staremuser posted image

Sita, glede libida ni splošnega pravila, je od ženske do ženske različno, odvisno od tega, kako reagiraš - dejstvo je, da v jajčnikih ne dozorevajo več jajčeca, zato tudi ni več tega hormonskega cikla. Jaz mam recimo zelo močan cikel (nimam pa PMSja:), vsaj ne psihičnega), zato mi vsaki posegi v to hormonsko ravnotežje zelo poruši sistem - zato recimo ne prenašam KT in zato je v user posted image marsikaj drugače. Pri nekaterih ni razlik. Ti veš, kako je pri tebi...
Je pa mogoče odvisno tudi od tega, kje štartaš - če spita skup 2x na teden, ti bo mogoče še vedno pasalo enako, če pa imaš zdaj zelo razvit libido in spita skup vsak dan, pa mogoče potem ne bo več tako zelo pogosto - tak občutek sem dobila, ko sem se pogovarjala s par ženskami z raznimi takimi in drugačnimi zkušnjami... Ni pa bila to neka resna raziskava, vzorec je mali;)

In tudi zdaj, ko sem user posted image , pa ene pravijo, da ni razlike, da jim ej še vedno enako do seksa - jaz ap se pritožujem, da mi ni več toliko - potem pa ugotovimo, da je absolutnem smislu vsem paše približno enako, samo meni je prej več... Tak da - odvisno... Težko je v naprej garanitrat...

Ene namreč pravijo, da je podobno kot v meni, ene pa da ni razlik... No, nama so na srečo kondomi čisto ok, kasnje, ko bom že imela željeno število otrok, bom mogoče probala kak maternični vložek, sterilizirat se pa nekak nimam namena. Mogoče sicer spremenim mnenje, ampak mene je strah vpliva hormonov oz. pomanjkanja hormonov... Verjetno bi se fant prej odločil, ampak zdaj res še ne misliva na to, še niti vseh otrok nisva naredilauser posted image

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sterilizacija
23.4.2007 10:00:58   
Sita
Ronja, midva sva pa z otroki zaključila. Tri so več kot dovolj in dosti sva stara, da zečneva še malo drugače uživat - sama.
No, pri meni sploh ne pride v poštev nobena druga zaščita, ker sem zelo občutljiva. Tablet ne prenesem, kaj mehanskega pa mi takoj povzroči vnetja. No, našla sem končno kondome, ki jih ne čutiš sploh. Kot da jih ne bi bilo. Mislim, da bo to rešitev, samo denar bo pa šel zanje.
Ker libido .... kaki dvakrat na teden. Dvakrat na dan - najmanj.user posted image  Ja, res pri teh letih pa začnemo noreti .... v mladosti ni bilo nikoli tako.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sterilizacija
23.4.2007 10:07:01   
bebe&jaz
Sita, daj še nam drugim prosim zaupaj, kateri kondomi so to, da jih ne čutiš? Midva jih še nisva našla...

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sterilizacija
23.4.2007 10:20:37   
Sita
Bareback, sem jih včeraj našla v Šparu. Trije so v škatlici. Piše:
"Bareback kondom je namenjen tistim, ki bi se radi počutili, kot da ne uporabljajo ničesar ....."

In potem sva včeraj to sprobala in nobenega od naju ni nič motilo - prvič v življenju. 



_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu bebe&jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sterilizacija
23.4.2007 12:42:03   
bebe&jaz
Grem hitro v nakupe :):):):) Bova oba prav vesela in si si zagotovo prislužila vsaj user posted image  (če te že na kavo ne morem povabit), če bo le vsaj približno tak občutek, kot da ni nič...

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sterilizacija
26.4.2007 10:20:47   
ronja
Sita, hja, glede na to, da si hormonsko občutljiva (tudi jaz ne prenašam tabletk, jih sicer niti nisem kaj probavala, ampak vem;), potem je težko rečt, kako bi sterilizacija vplivala nate... Navadno rečejo, da nima vpliva tiste ženske, ki so že prej imele neredne cikle, morale jemat KT zaradi samega cikla,... Sicer ni pravil, ampak če bi bila na tvojem mestu, se ne bi odločila... Predvsem zato, ker ne moreš it nazaj, če ugotoviš, da pa ti vseeno bi mela tiste svoje naravne hormone...

Kondomi so dragi, ja, se strinjam, no, zdaj jih na srečo ne rabivauser posted image , samo zdaj jih tudi ne bi rabila toliko kot sicer - hormončki, kaj češuser posted image So pa še vedno najbolj ziher in najmanj posledic imajo... naju sicer kaj dosti ne motijo, smotano je to, da jih moraš met povsod sabo, ampak sicer pa - ko se dogaja, je kondom zadnje, na kar mislimuser posted image So pa razlike, definitivno, eni hrvaški so res obupni, trdi in debeli, groza!

Hehe, no, fino, da se vama je malo odpeljalo pri teh letih, hihi, upam, da bo pri nama tudi takouser posted image .

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sterilizacija
30.4.2007 16:23:50   
Čupka
Hej, Ronja, pri sterilizaciji obdržiš svoj naravni cikel. Hormoni še vedno delajo, saj vendar samo prerežejo in podvežejo jajcevode. Jajčne celice še vedno dozorevajo, se pravi da imaš normalno ovulacijo in menstruacijo.
Če bi sterilizirana ženska želela imeti otroka, bi ji prav tako lahko dovzeli jajčne celice iz jajčnikov, kot ženski, ki trpi za neplodnostjo zaradi neprehodnih jajcevodov in se zateče h umetni oploditvi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sterilizacija
30.4.2007 19:16:16   
Anonimen
Mene pa zanima, če ta poseg naredijo brez problemov. Mislim, glede na to, da je zadeva dokončna, ali te nič ne pošiljajo na kakšne pogovore, terapije, k psihologu? Pač, greš h ginekologu in rečeš: Jaz bi se dala sterilizirat?

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sterilizacija
30.4.2007 21:17:19   
Čupka
Ja, ta poseg naredijo brez problemov. Pogoj je le, da dopolniš 35 let starosti. Potem ti ginekologinja napiše napotnico in to je to. Pred 35 letom pa opravijo ta poseg le v izrednih razmerah. <če je seveda zdravstveno opravičljivo. pa naj gre za ginekološke vzroke, ali pa psihične.
Starostna meja je ista tudi, če se za poseg odloča moški.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sterilizacija
4.5.2007 22:55:28   
Blacky30
Vlogo lahko oddaš, ko si stara 35, potem pa te pošljejo na posvet k psihologu in pred komisijo izjaviš, da si to res želiš. No, od tega dne čakaš na operacijo še 6 mesecev, v katerih si lahko še premisliš. In veliko si jih. No, če si ne, pa ti potem ravno okoli 36. leta opravijo operacijo. Tako je v MB.user posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sterilizacija
5.5.2007 22:20:53   
firasto
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Hehe, no, fino, da se vama je malo odpeljalo pri teh letih, hihi, upam, da bo pri nama tudi takouser posted image .


Pa saj še nisva devetdeset, no !?



_____________________________

"Kako naj odpustim?"
"Če ne bi obsojal, ti ne bi bilo potrebno odpuščati!"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sterilizacija
11.5.2007 3:39:30   
ronja
Čupka, kaj res? meni so malo drugače razložili, kot da je stvar dokončna in če so jajčniki prevezani in jajčeca ne morejo več odplavaljati ven, se tudi ravit nekak ne bi mogla do konca - mislim do rumenega telesca. Vendar moram priznat, da se še nisem prav poglabljala v to, nekaj časa bom svoje jajčnike še rabila v nedotaknjenem stanjuuser posted image

firasto, oprosti, sem se res malo nerodno izrazila, hihi - pa v bistvu niti ne vem točno, koliko sta stara, tako da ne bit preveč huduser posted image Sicer ima moj oče zadnje čase večjo frekvenco ko midva, se mi zdi... Pa je čez 60...

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?