|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 17:44:29   
Maja Z
ojla
danes sem imela NS. Bom kar iz izvida napisala: NS je 1,9mm, verjetnost je 1:1443. Spodaj potem piše da je sicer skupno tveganje za DS nizko. Spadam pa v bistvu malo pod zgornjo mejo, je pa še v mejah normale. Sem se odločla še za dvojni hormonski test in zdej čakam izvide. Vaša mnenja so dobrodošla. panike zaenkrat ne bom delala:zmeden:

LP Maja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 17:56:39   
Maja Z
Lia, hvala. Si me malo pomirila. Bye the way..imaš lepo ime oz. vzdevek al karkoli pač že..tako bo najbrž ime moji punčki, če ne bo fantek;)

lp maja

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 17:58:29   
cekrček
Maja :)

Rezultati so odvisni od tvoje starosti in od velikosti ploda (koliko tednov si noseča). Jaz sem npr. stara 29 let , test so delali v 12 t , moji rezultati so NS 0,6mm , verjetnost pa 1:5723.

Dvojnega hormonskega testa nisem delala, ker mi dr. ni omenila,da bi bilo fajn še to narest.

Mislim, da ti ni treba delati nobene panike.

Lepo se imej , uživaj v svoji nosečnosti.:nosecka:

Cekarček 18t :metulj:

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 18:04:40   
Maja Z
ojla cekrček

midve sva pa že debatirali o nuhalni dravlje, a ne?:)-
Stara sem 25, noseča sem 11t in 5dni. Brez upoštevane starosti je verjetnost 1:912, s starostjo se pa zmanjša na 1:1443. Vsaj mislim da mi je tko rekla. velikost ploda je 5 cm.

LP Maja

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 18:33:28   
cekrček
Maja Z

Ja mislim da sva bili res že na vezi...veš kaj mislim da ti res ni treba delati panike , vsekakor pa da boš bolj mirna pojdi na ta test ,če si se tako že odločila. Vsekakor ti želim največ sreče.

Lepo se imej,se še kaj slišiva a ne? :sloncek:

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 19:36:16   
Maja Z
ojla cekrček

sej se res ne bom sekirala..zgleda da me nisi razumela..na ta test sem že šla, takoj po pregledu NS na polikliniko..se4m plačala skoraj 7.000 sit in zdej je treba čakat 10-14 dni na izvide..matr so počasni ti naši dohtarji:(

tudi ti se lepo imej in seveda se slišva:sloncek:
lp maja

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
25.10.2004 21:53:20   
cekrček
No Maja pol pa poroči kakšni so rezultati, ok?

Bay, Cekrček :miska:

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
26.10.2004 7:07:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maja Z)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
26.10.2004 10:35:47   
Naja31
Maja,
meni so na polikliniki tudi rekli, da izvide za DHT dobim v enem do dveh tednih, pa sem ga dobila na dom ze cez 4 dni. Je pa res, da poliklinika poslje izvid zdravniku, ki ti je delal NS, kjer na osnovi izvida DHT preracunajo verjetnost za DS in ti potem oni novi izvid posljejo na dom. Zato mogoce lahko traja tudi dalj.
No,pri meni so bili zelo hitri.

Lp, Naja:nosecka:

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
26.10.2004 11:04:00   
Lidy
Mogoče nimam pravih informacij, ampak ali se ne dela dvojnega testa v primeru če prvi test pri NS ni OK, zato da izključijo vse možnosti kromosomskih napak.
Če so testi OK so pa OK.

No nam je rekla da pri tej starosti- 28 let je možnost napak 1:5.. mi pa na vsa merjenja imamo 1:6..

Drugače pa smo teste za NS delali v Dravljah. Če imam napačne podatke naj katera popravi.

Pozdravček in uživajte

Lidy


(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
26.10.2004 11:40:45   
Naja31
Lidy,
to 1: 5 in 1: 6 mi ni jasno. :zmeden2:
Pri 28 letih je verjetnost za DS 1: 700 in se nekaj. Ta verjetnost se potem ponovno izracuna glede na izmerjeno nuhalno svetlino in je lahko vecja ali manjsa. Pri nama je bila 1: 1700 in se nekaj , skupaj z DHT pa 1: 7000 in se nekaj. Sorry, ampak tocnih stevilk ne vem.
Res je, da te na nadaljne preiskave posljejo, ce so prej slabsi izvidi, ampak G, ki je meni delala NS je rekla, da ona DHT svetujem vsem, se posebej ce smo proti 30 in ker je to neinvazivna preiskava, res nic ne skodi.
Jaz sem tudi delala NS v Dravljah, pri dr. Resevi. Kaj pa ti?

Lp, Naja:nosecka:


(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   NUHALNA-"dešifriranje izvida"
26.10.2004 11:58:37   
Lidy
Naja sorči, ampak ponavadi imam materinsko knjižico s sabo in notri vse podatke tako da je to samo približno tisto kar sem se spomnila.
1:5000 zraven petke so pikice, ki pa se očitno slabše vidijo.
Da ne bom še koga preveč zmedla bom samo še to napisala, da so bili rezulti zelo dobri in NS 1,3.

Veš ne vem kako se piše tista ginekologinja, ker jaz imam svojo na Fužinah. Smo bili pa zelo hitri. na začetku sem se ustrašila ker je G kar rukala po trebuhu, no potem je samo rekla da je vse OK. Malce nezainteresirana G. Potem sem imela naslednji dan še redni pregled pri svoji G in me vpraša če so nas poslali ven čakat. pa je nisem čisto razumela. Ko sem ji povedala kako je rukala po trebuhu mi je moja G razložila da to zato ker se ni hotel obrnit da bi ga zmerla in da ponavadi v takem primeru pošljejo nazaj v čakalnico in kasneje poskušajo ponovno :zmeden2: .

Naš :duda: je že zdaj samosvoj, čisto nič ni hotel sodelovati, ampak nam je vseeno uspelo.

Tako da drage moje ne gledat tistih številk, da ne bom katero preveč zmedla s tem. Pomembno je samo to da če je OK je OK :bravo: , če pa se jim zdi pa tako ali tako tudi oni opozorijo na dodatne preiskave.

Naja hvala za dodatno razlago :rozica: .

pozdravček Lidy

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?