|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:22:07   
nejcko
Danes zjutraj sem slišala na Valu 202 napovednik, da bodo govorili o nekih "baje še tajnih" spremembah, ki se obetajo javnim vrtcem, in sicer da naj bi v vrtcih ukinili vse dodatne (plačljive) dejavnosti in celo zimovanja ter letovanja, ker naj bi vse to bilo v nasprotju z nekimi pravilniki itd.

O tem so govorili v oddaji Vroči mikrofon ob 12. 00, jaz sem bila takrat v službi, tako da kaj bolj konkretnega ne vem. Ali je mogoče kdo poslušal to oddajo ali pa če je kdo, ki ima kakšne veze in je bolj seznanjen z omenjeno "novostjo".

12:00 VROČI MIKROFON: Bodo otroci v javnih vrtcih v prihodnje brez dodatnih dejavnosti in letovanj ter zimovanj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:27:32   
frutka_
Nejcko, prav si slišala in to ni tajna ampak je dejstvo, ki ga mi že uresničujemo. Vse dodatne, plačljive dejavnosti bodo morale ven iz vrtca (recimo učenje tujega jezika, plesne dejavnosti...).  Zakaj? Razlogov je več. Med njimi tudi ta, da vrtec daje enakovredne možnosti za razvoj. Kar pa pri dodatnih plačljivih dejavnostih ni mogoče. Prav tako je v nasprotju z zakonom, če starši plačujejo vrtec pa še eno dodatno dejavnost. Torej redna cena vrtca+učenje tujega jezika.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:28:08   
Anonimen
Za letovanja in zimovanja ne vem, čeprav v bistvu res pašejo v isti kontekst, kot plačljive dejavnosti, ki se izvajajo MED časom vrtca. Teh se zdaj ne bo smelo več izvajati oziroma samo popoldne. Ker če starši plačujejo neko dejavnost, ki se opravlja med časom vrtca, potem v bistvu plačujejo dvojno, dve stvai hkrati. V tem je keč. Za zimovnja in letovanja prvič slišim, čeprav res nekako sovpadajo s prejšnjo trditvijo.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:32:50   
frutka_
Pri nas otroci ne zimujejo več kakšni 2leti. Razlogov je več, med njimi tudi ta, da mora po novem vzgojiteljica dati svoj dopust. Za to, da tam delaš! Halo!


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:49:18   
bini
ma, pa sej to ni res... in kolk časa se je to izvajalo in je folk služil dvojno???? noro...
sama sicer podpiram dodatne stvari, ki niso pretirane, ampak tole pa prvič slišim...

me pa zanima ali bodo potem zimovanja in ostalo vrgli tudi iz OŠ, ker tam tud starši lepo plačujejo vse stvari - izlete,. oglede, vse kar je dodatno in je zadnja leta postalo zelo moderno in praktično obvezno.... al imamo mi v OŠ drugačen pravilnik?? da ne govorim o tem, da učitelji za 5 dnevno bivanje z učenci (24 ur) dobimo en majhen drobiž od denarja user posted image ... eh no, sej denar ni vse, sam jest sem rajš s svojo družino zastonj user posted image ... eh bom sam huda ratala, pa je škoda user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:54:47   
nejcko
No, saj to mi je jasno, zakaj je temu tako. Se tudi strinjam, da plačljive dejavnosti postavljajo otroke na nek način v neenakovreden položaj in marsikdaj sem tudi tukaj gor "robantila", da sta ponekod ponudba, predvsem pa interes nekaterih staršev, prerasla mero dobrega okusa.

Tudi kar se letovanj in zimovanj tiče, se strinjam, da je čisto preveč, da ponekod že 3-letnik vozijo na 5-dnevne počitnice in to ne za mali denar, kar spet pomeni, da si tega ne morejo vsi privoščiti. Se mi pa vseeno zdi fino, da bi otroci vsaj v predšolskem letu imeli možnost iti na eno letovanje ali zimovanje. Mogoče bi se to vključilo v kurikuluum a la šola v naravi. Konec koncev se šole v naravi (ter raznoraznih taborov, ki jih je iz leta v leto in iz razreda v razred več) iz finančnih razlogov prav tako ne morejo udeležiti vsi učenci - OŠ pa naj bi tudi vsem učencem  zagotavljala iste možnosti.





(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 21:57:34   
nejcko
Bini, se strinjam. Potem tudi krožkov v šoli, za katere smo učitelji ponekod ektra plačani, ne bi smelo biti?!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 22:00:24   
frutka_
Bini, če meniš da je vrtec služil dvojno se motiš. Vrtec je običajno na željo strašev ali pa so starši sami predlagali kakšno dejavnost, ki je vrtec ni nudil plačali. Se pravi, poklicali s(m)o zunanjega strokovnega delavca (iz kakšne jezikovne šole) in ta je imel  v popoldanskem času (recimo po 1500 uri) to dejavnost.
Vrtec od te dejavnosti razen osebnega zadovoljstva staršev ni imel nič!
Poglej, dejansko smo vsi v istem šmornu. Vi v šoli in mi v vrtcu.
Večina ljudi meni, da bi vrtec moral biti zastonj, ker je tudi šola. Pa nimajo blage veze, da se tudi šola plača. Vsak tečaj, dejavnost, material, letovanja,...

Pri letovanjih pa smo na istem. Vsa letovanja in zimovanja so samo vir osebnega zadovoljstva in nič drugega.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
5.6.2007 22:04:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Vrtec je običajno na željo strašev ali pa so starši sami predlagali kakšno dejavnost, ki je vrtec ni nudil plačali. Se pravi, poklicali s(m)o zunanjega strokovnega delavca (iz kakšne jezikovne šole) in ta je imel  v popoldanskem času (recimo po 1500 uri) to dejavnost.


No, pri nas so te dejavnosti imeli prej, ampak seveda na željo staršev. Po moje je problem, ker je to med vzgojiteljičinim delovnim časom. Ali pa tistim od pomočnice.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
6.6.2007 7:44:02   
fionaP
No v našem vrtcu bistvene spremembe ne bo, ker so dodatne aktivnosti (plačljive) že dosedaj bile v popoldanskem času (plesne urice, gledališki krožek, likovno ustvarjanje, telovadba - o kakšnih tujih jezikih ni govora)

Letovanja, zimovanja, kaj je to? Štiri leta je bila naša punca v vrtcu, pa niso imeli niti enega. Zdaj tik pred koncem so šli komaj  na izlet v Kekčevo deželo (dopoldne v času vrtca). Vzgojiteljici in pomočnici se ne ljubi niti zaključka imeti. Verjetno bomo starši vseeno nekaj organizirali in ju povabili zraven. Upam, da se nas usmilita...
Mislim, glede tega sem pa prav razočarana nad našim vrtcem, ko vidim, kako se drugje veliko več potrudijo za otroke - pri nas je pa res le golo varstvo in čao.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtci brez dodatnih dejavnosti - spremembe
6.6.2007 8:50:03   
piščanc
glede zimovanj in ostalih večdnevnih aktivnosti se kar strinjam, da so vrtčevski otroci premajhni. saj je v šoli dovolj časa. da morajo dati vzgojiteljice pa še svoj dopust!!! ja groza, kakšno izkoriščanje

drugače pa, če ukinejo dodatne dejavnosti, bi bilo pa dobro, da se le-te pojavijo v rednem urniku.

npr. naša 6-letna punčara noro uživa v vseh dejavnostih (seveda dodatno plačljivih). zakaj - ker se delo v vrtcu konča s kosilom in potem popoldan nimajo vodenega nič (razen plačljivih dejavnosti seveda). in ker jo pridem iskat šele po 16 uri, je super, da se do takrat lahko s čim zamoti - likovni, glasbene, angleščina, računalništvo. in tudi sodeluje, njeno znanje in izdelki so pa mega, res. dodatne dejavnosti samo nakazujejo, kam bi se moralo varstvo usmeriti.

živeli privatni vrtci

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?