|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako odvadim dojenja????
1.6.2007 17:37:07   
sposa
Zdravo mamice!!! 

13 junija bo moja Maja STARA 1 leto....jas sem začela hodit v službo, čez dan več ne zizama ponoči pa se prebuja na 2 uri in se hoče cartati.....zadnjič ko sem bila v kopalkah me dobesedno slačila in delala zizzzzzzzz  zizzzzzzzz ( kako pa bom potem na morji???)user posted image .....pa v banji ko se skupaj kopama tudi neda miru ....hoče ziz

Danes mi je prijateljica svetovala da jo odstavim ker bo vsak dan hujša...samo jas nevem kako bom jas tole naredila ker imam zvečer že tako "pune da me bolijo"...kako NAJ zmanjšam "proizvodnjo" ..???

KAJ Vi MENITE??????????



_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 17:40:53   
Anonimen
Zdaj, če si odločena, da boš nehala, se nehaj z njo kopat in jo dražit z golimi dojkami, par noči ne spita skupaj oz. naj jo prevzame oče, ko se bo zbudila, če ima dudo, ji naj da dudo, drugače naj se potolažita na drug način, samo ne po eni uri jokanja popustiti in ji ponuditi dojko, to je brez veze. Ko boš čutila, da so dojke ful polne in te bo tiščalo, samo malo mleka izstisni, toliko, da popusti pritisk in mleko bo počasi jenjalo.

Če pa nisi odločena, da boš nehala, potem pa naj te ne briga, kaj bodo ljudje na plaži govorili in se veselo dojita še naprej.

(odgovor članu sposa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 17:45:00   
sposa
ja vidiš tako je to???jas včasih ponoči popustim ker moj "dragi" spi ko top in male ne čuje jas pa včasih ko je že 2 uri nosim popustim ker si hočem spočiti...
dudice nažalost ni hotela (nikoli).....bom poskusila danes ponoči
za nasvet o "stiskanju" pa hvala upam da rata...

lep dan


_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 17:51:27   
Anonimen
jas včasih ponoči popustim ker moj "dragi" spi ko top in male ne čuje jas pa včasih ko je že 2 uri nosim popustim ker si hočem spočiti...


Japajde, v rit ga suni, a ni OČE otroku? A je bil samo takrat, ko ga je delal user posted image

(odgovor članu sposa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 19:51:38   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Japajde, v rit ga suni, a ni OČE otroku?

Jaz moram mojega tak našutirat, da me pol noga boli, drugače sploh ne reagira. Pa se ne zezam. Spi kot kamen, samo mene pač boli đoni (pa noga tudiuser posted image ) - zakaj hudiča bi pa samo jaz vstajala ponoči??? Poleg tega imava dva otroka, ki načeloma sicer vredu spita, ampak pride pa kakšna noč, ko je juhuhu.

Sposa, al bina ti je že napisala, kako jo odvadi. Jaz ti bom pa še, kako zmanjšati proizvodnjo mleka. Moj tamali se je namreč ravno 10 dni nazaj sam odstavil in sicer s treh - štirih dojenj dnevno nenadoma na nulo, zaradi česar sem imela taaaake joškeuser posted image . Zelo me je bilo strah mastitisa, saj sem imela v teh dobrih desetih mesecih 6x zastoj mleka in se mi je zdaj leva dojka čisto "zavozlala" in je otrdela, pa rdečica se je tudi že pojavila. Črpati nisem hotela več kot je bilo nujno, da ne bi preveč spodbujala proizvodnje. Veliko sem masirala zatrdline, še najbolj pa so pomagali zeljni listi na dojkah. Ko je bilo res že hudo, sem pa izčrpala. Na srečo je bilo treba samo 3x v razmaku par dni in zdaj po 10 dneh lahko rečem, da sem zmagala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 21:04:13   
sposa
e zato pa sem jas rekla da nebom več imela otrok ker mi zelo malo pomaga...samo ko vidim tole mojo čmrlico bi še 10otrok neglede na "nočne"....
Jutri bom sporočila kako je bilo  ponoči.....

lep nočko


_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako odvadim dojenja????
1.6.2007 21:58:03   
rainbow
ja, bo moral malo ati pristopit, posebej pri nočnem odvajanju. Tako je bilo pri nas pri user posted image  14-tih mesecih, s tem, da sem jaz najprej nehala z nočnim dojenjem (in čudežno je žaba spala v 4 nočeh vso noč, prej pa 9 mesecev na 2 uri juriš), podnevi pa sva se še dojili do njenega leta in pol.

pa uspešno!!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu sposa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako odvadim dojenja????
2.6.2007 21:28:53   
Ivanča
Pozdravljene!

Smo na istem. Naša enoletnica se zadnje tri tedne ponoči doji bolj pogosto kot novorojenčica, ponoči se vsaj 3 x zbudi pa niti se ne doji, samo cuza. Tako sem se odločila, da je dovolj.

Čez dan se itak že nekaj časa ne dojiva, ohranili sva dojenje po večerji, za lahko noč.

Ko sem ji poskusila ponoči dati samo dudo ali lonček s čajem, je zagnala vik in krik, dretje do fulauser posted image , tako da ne vem kako naj se zdaj lotim nočnega odvajanja.




Rainbow, koliko je bilo pri vas jokanja?

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako odvadim dojenja????
2.6.2007 21:37:14   
Barbara111
Jaz imam še hujše težave moj je star 2leti in skoraj 5mesecev in še enkrat ali dvakrat ponoči pije prilagojeno mleko,čemugane dam zbudi cel blok. drugi dan jih poslušam od sosedv, kaj delamo z njim. Help me!user posted image

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako odvadim dojenja????
2.6.2007 21:42:11   
Ivanča
Ja, saj jaz tudi odlašam s tem nočnim odvajanjem, ker ne živimo sami. V spodnjem nadstropju živi svakinja, ki ima popolnoma drugačen princip vzgoje, beri: otroka ne smeš v ničemer omejevati, in če se bo naša drla ponoči, ker je ne bom dojila, bo učinek isti: Ja pa KAJ vendar delate s tem otrokom bogimuser posted image

(odgovor članu Barbara111)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako odvadim dojenja????
2.6.2007 21:47:39   
Barbara111
Hvala bogu, da nisem edina, ker me vsi obsojajo ,da sem sama kriva ,da je tako.Mogoče bo bolje,ko bo šel septembra v vrtec.

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako odvadim dojenja????
3.6.2007 12:05:37   
Allia
Evo še ena, ki odlaga s prekinitvijo dojenja.Mi imamo 14 mesecev in se dojiva več kot kakšen novorojenček. Ampak to se le bolj carta. Ponoči se dojiva po 3x, potem še zjutraj, pa če sva doma mi začne majico dvigat in jo moram kaj zamotit, potem pa še zvečer.Kako jih pa uspavate? Mi se z dojenjem, pa bi jo rada tega odvadila.user posted image

(odgovor članu Barbara111)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako odvadim dojenja????
4.6.2007 20:54:29   
Ivanča
Evo, izgleda, da mamin namen tudi nekaj šteje! user posted image Že drugi večer je zaspala brez dojenja......jaz jo samo naštimam, preoblečem, dam večerjo.......mož jo pa vzame  v naročje in odnese v sobico spati.

In začuda, se tamala obrne in zaspi brez mene in dojenja. Drži tisto, da ko ni mamice pač ni dojenja. Tako preprosto.


Se pa ponoči še zbudi 1 x do 2x, kar mi je tudi prav, da počasi zmanjšava proizvodnjo mlekauser posted image



Drugače se pa nobena ne javi kako je odvadila dojenja. A kar vse še dojite user posted image

(odgovor članu Allia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako odvadim dojenja????
4.6.2007 21:09:36   
Jančika_
Ivanča, mamin trden namen prav gotovo šteje. Otroci kar nekako začutijo, kdaj mislimo resno.

Moja dva sta se oba sama odstavila, tako da se mi ni bilo treba ukvarjati s tem in tudi nimam nobenega pametnega nasveta. Za mlajšega, ki se je odstavil 14 dni nazaj pri 10,5 mesecih, se mi še dva dni prej niti v sanjah ni zdelo, da se bo kdaj sam odklopil, ker je imel ful rad ziziko - ampak zdaj se pa obnaša, kot da je že cel lajf na flaši in kot da mama sploh nikoli ni imela joškuser posted image .

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako odvadim dojenja????
4.6.2007 21:42:42   
Ivanča
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

ampak zdaj se pa obnaša, kot da je že cel lajf na flaši in kot da mama sploh nikoli ni imela joškuser posted image .


user posted image user posted image user posted image






(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
5.6.2007 9:05:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ivanča)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako odvadim dojenja????
5.6.2007 19:42:43   
sposa
Zdravo!!!!

Midve še vedno zizama jas sem poskušala pa mi ni šlo ker nisem mogla spat z punimiiii"beri punimi".....me peklo in sem odpovedala pa zdaj sem komaj začela delati tako da sem še zaspana pa mi ni.....no sem probala malo istisnit pa me za pol urce opet zbudi ,peče in boli....eh!!!! jas nevem kako bom to speljala.....

Maja tudi zaspi tako da se vleže zraven mene in  po pojsli kotali ko naenkrat zaspi...ata odpade , samo mami velja ....

zadnje dva dni se zbudi samo enkrat ponoči in jas ker zjutraj moram v 5stati dam zizo in spi dalje , jo premestim v pojstlico in je mir do 5 ko jo midva zbudima ker se moj dragi neve v miru oblečt...(ha ha)))

lep nočko vsem


_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako odvadim dojenja????
6.6.2007 16:23:23   
smeško
naša je stara 19m, pred kakim mesecem sem jo začela odvajati.posteljico sem prestavila k najini, tako da lahko zleze k meni.Ponoči namesto zize ji poskusi ponudit drugo mleko, al pa čaj, vodo, sok.Moja je vse odklonila, hotela je ziz, mal je tečnarla,se jokala, zaspala, pol pa se je navadla, sam ne smeš popuščat.Sedaj bi mogla potrkat, mi spi celo noč, edino zvečer pred spanjem ji dam ziz sam mal za cartat, pa ji rečem da me ziz buba in jo prosi naj spusti in jo spusti, malo čvekama, pol pa zaspi.Odločna moraš bit in to je to.

(odgovor članu sposa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako odvadim dojenja????
6.6.2007 23:05:57   
Allia
Jaz sem probala že s čajem po flaši, z mlekom,...pa noče nič od tega kot zizo.Danesse je ob 3.40 zbudila in bila budna do 6.30. Ves čas je hotela zizo, ampak mi je uspelo, da ji jo eno uro nisem dala.Ne vem bom poskusila podaljševat čas brez zize.Ampak kaj ko sem tko zmatrana zaradi njenega zbujanja, pa sama sem cele dneve z njo, pa še živahna je full, beri FULLuser posted image Upam, da bom enkrat uspela imeti toliko moči, da bom lahko vztrajala.Sva se s partnerjem menila, da bi šla kakšno noč spat na kavč ali k mojim, da me ne bi čutila.Ne vemuser posted image

(odgovor članu smeško)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako odvadim dojenja????
8.6.2007 11:20:59   
sanosan
No da še jaz podam svoj način.
Sinka sem dojila nekje do 15 meseca starosti (na koncu samo zvečer pred spanjem). Ker sem po 9 mesecih porodniške dobila službo, sma se v začetku dojila zjutraj pred odhodom, potem po prihodu domov, zvečer in po potrebi (beri v primeru, da se je zbudil ponoči in jokal) tudi ponoči. Nakar dojenje ponoči ni bilo več potrebno ampak je zadostovala samo moja ali atijeva bližina. Za popoldansko dojenje smo bili prilagodljivi in smo probali kak dan brez in se je sam nato navadil, da je popoldan dobil kaj drugega za pojest, ker smo takrat tudi uvajali drugo hrano. Dojenje zjutraj smo zamenjali s pitjem mleka (alpsko) po slamici iz šalce pri nekje 13 mesecih, nekje po 15 mesecu pa sma prenehala tudi zvečer. Spil je mleko po slamici in potem sma se pocartala in je v mojem naročju tudi zaspal.
Otroci so si glede dojenja in potreb po toplini mame in njenih prsi različni in mislim, da se mame ne smemo preveč sekirat kako nehat dojit, ampak se prepustit občutku. Otroci čutijo, da smo napete in da se sekiramo zaradi teh stvari in lahko da to sproži še dodatno potrebo po toplini in občutku, ki jim ga da dojenje.
Je pa res, da mene Blaž ni nikoli slačil ali dvigoval majic, je pa pokazal zanimanje, če me je videl nago ali v modrcu. Če je tako, mislim da jih pač ne izpostavljamo skušnjavam.
Mi pa imamo zdaj drugo težavo in sicer pri starosti 21 mesecev odvajamo slamico pri pitju mleka zjutraj in zvečer, tako da je tudi to zanimivo.

lp in čim več prelepih trenutkov z dojenjem, dokler ga še izvajate.user posted image

(odgovor članu Allia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako odvadim dojenja????
8.6.2007 15:09:03   
Anonimen
Midve še vedno zizama jas sem poskušala pa mi ni šlo ker nisem mogla spat z punimiiii"beri punimi".....me peklo in sem odpovedala pa zdaj sem komaj začela delati tako da sem še zaspana pa mi ni.....no sem probala malo istisnit pa me za pol urce opet zbudi ,peče in boli....eh!!!! jas nevem kako bom to speljala.....


napaka, poleg napake!

Tvoja mala bo takoj vedela, kako dolgo se lahko dere, da ti popustiš in ji spet daš. Pogosteje boš to delala hujše bo, ker se bo dlje časa drla. Mogoče se bo slišalo nesramno, vendar boš mogoče šele potem dojela: ženska, kdo je šef ti ali ta mala? PA za vraga, če želiš nehati dojiti, nehaj in ne sitnari, kako so bile polne, pa da so te bolele, pa da si začela delati in si utrujena...bla, bla, bla,...sami izgovori.

Če se ti ne ljubi nehati - doji naprej. Če pa želiš nehati, pa NEHAJ že enkrat. Kaj te briga, kaj bodo rekli sosedje. ČE imaš polne dojke si jih idi iztisni pod vroči tuš,  ta čas pa potisni malo možu, pa naj jo on carta! Tako bo trajalo verjemi le kakšne 3 dni. 3 dni boš neprespana, z možem se bosta kregala, ker ti bo verjetno kot moj rekel, da ji že 1x daj, da bo mir, živčna boš, spet na pragu da bi odnehala...vendar za božjo voljo NE POPUSTI! In po 3 dneh bo mir in se boš naspala.

JAz sem mojega tudi prvo noč dve uri nosila in cartala. VEndar sem si rekla, če sem do zdaj vzdržala bom pa še kakšno uro. PA sem, četudi sva še vmes z možem treskala z vrati user posted image  In ko se boš ti umirila in boš sproščena se bo tudi tvoje dete. ČE si pa živčna, pa se še bolj dere in sicer zaradi napetosti in ne več, ker bi zizala. Drugi dan je šlo hitreje skozi, tretji dan ni niti več pomislil, ker je vedel, da na dobi.

Tako kot pri vzgoji. Otrok točno ve, kolikrat mu boš mogla kaj tečnariti, da bo potem to naredil, kaj mu rečeš. Jaz točno 2 ponovim. Trejič pa gremo.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 8.6.2007 15:14:20 >

(odgovor članu sposa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako odvadim dojenja????
9.6.2007 22:04:37   
sposa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Noben človek ne more vedeti,
kaj je življenje, kaj je svet, kaj je karkoli,
dokler nima otroka, ki ga ljubi.
In tedaj se spremeni celo vesolje in nič
ni več tako, kakor je bilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako odvadim dojenja????
10.6.2007 12:05:48   
F*S*M
sposa, drugače pa se dobijo lahko tudi tableti ki upošasnijo proizvodnjo mleka in postopoma se preneha proizvajati, tako da če ti ga bo zmanjkalo verjetno zize ne bodo več zanimive, ker jaz nisem imela teh problemov naš se je odstavil iz zize takoj ob rojtvu, ni znal zizat tako da je bil revček tri tedne bolj lačen kakor sit, potem pa smo začeli z črpanjem in flašo in smo se redili in redili user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu sposa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako odvadim dojenja????
10.6.2007 12:20:25   
Seven*
Kaj pa vem. Dojim 22 mesecev. Ne vem sicer kaj je narobe s slacenjem. Ce hoce zizo, jo pac hoce. Briga me, ce sem v javnosti. A nek novorojencek si zizo dosti bolj zasluzi kot moja 22 mesecnica? In ker je toliko stara ji dojenja ne bi smela omogocit? Ce bom sla na morje, bo pac skoz priklopljena. user posted image user posted image user posted image

Drugace pa dobim pike, ko ocki nocejo pomagati. Vcasih se res vprasam, kje jih najdete. Otrok je od obeh. Slovenska mati bi morala otroke merkat, sekret pucat in kuhat, pa se ne bi bila dovolj dobra za nase razvajene slovenske moske. Mater sem jezna.

Otroci so razlicni, njihove potrebe tudi. Ce bi rada otroka odstavila ZARADI SEBE, potem ga daj, ce pa to delas iz kakrsnega koli durgega razloga, pa malo razmisli. Okolica ima VEDNO kaj za povedat..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako odvadim dojenja????
10.6.2007 15:41:36   
Allia
Jaz jo že drugi dan poskušam uspavat brez dojenja.Zaenkrat kar gre. Ima 14 mesecev in moram omejit dojenje, saj me bo pojedlauser posted image .Naše dojenje zgleda tako: dojim jo zjutraj, potem opoldne(v naslednjih dneh bom tudi s tem prekinila, ko se privadi da bo popoldne brez), zdaj pa poskušam da zdrži do večera brez dojenja, ker prej je večkrat prosila za dojenje,npr. se je dojila 10 sek.,pa je šla...pa spet...v glavnem sem ji bila vedno na razpolago, zato pa ni veliko jedla. Včeraj pa je bila brez dojenja cel dan in je več pojedla kot ponavadi. Zvečer se je le podojila, malo sem jo nosila in dala v njeno posteljo, kjer je do konca zaspala. Ponoči se je zbudila ob 4.oo in sem jo podojila, potem še ob 7 in 9.00.Zdaj pa je spet zaspala brez dojenja.Full sem happy. Upam, da mi bo počasi uspelo in jo bom dojila le še zjutraj, ponoči(kasneje tudi to ukinem) in zvečer.Tako bi jo pa komot.Ampak meni je nonstop visela na joški in je bilo že res utrujajoče.Je pa res, da je včeraj full jokala(in jaz zraven), ko sem jo opoldne poskušala uspavati brez dojenja, tako da sem jo čez čas podojila in se odločila da bo zaenkrat dovolj, če ji ukinem popoldansko dojenje, zvečer pa se je podojila in se kasneje uspavala brez dojenja in ne med dojenjem kot vedno do zdaj.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?