|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darovanje spolnih celic
13.6.2007 22:41:47   
Putka
Že dalj časa razmišlam o tem. Sploh ko spremljam številne tukaj na RR, ki si želite otročka, pa brez pomoči ne gre.

Zanimajo pa me konkretne izkušnje v zvezi s tem postopkom. Če se je katera že odločila, naj malo opiše, kako vse skupaj zgleda.

Zanima me predvsem
- koliko dolgo okvirno traja (tedni, meseci,..)
- koliko hormonov ali zdravil ti dajo
- zaenkrat dojim in še nekaj časa nameravam, torej kdaj je primeren trenutek
- če hočem sama zanosit, ali sem lahko istočasno v postopku (nekazenskemuser posted image )

Ne bi se rada v nekaj podala, brez čimveč informacij. Ker ko se nekaj odločim, se ne maram premišljati.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darovanje spolnih celic
13.6.2007 23:05:09   
Putka
Ha, odgovarjam sama sebi. Veliko informacij sem našla na daruj.com in med.over.net. Sem pa ponovno zgrožena, da je čakalna doba na semenčico leto in pol!! A ni v Sloveniji nič darovalcev? Da je treba na jajc čakati dve leti še razumem, ker je manj darovalk ampak semen pa imajo ja moški na miljoneuser posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 6:33:46   
Anonimen
Oprosti, ker bom anonimna, saj je to zelo občutljiva tema.Veseli me, da tako razmišljaš in da si pripravljena biti darovalka.Res jih je v Sloveniji zelo malo, skoraj nič (žensk), moških malo več, vendar vseeno premalo.Kar se tiče čakalnih dob so res predolge, celo daljše kot si napisala, zato se zadnje čase ogromno parov odloča za tujino, med njimi sva tudi midva z možem.Midva rabiva žensko spolno celico in pri nas bi nanjo čakala do tri leta, kar pa je nesprejemljivo, saj se zdraviva že pet let.V tujini bova na vrsti do konca leta.
Lahko ti napišem kako poteka darovanje ženskih spolnih celic.Greš na ginekološko kliniko za neplodnost kjer te pregledajo in ti povedo vse o postopku.Ko boš pripravljena te začnejo stimulirati s hormoni.Koliko časa prejemaš hormone je odvisno od tega koliko celic proizvajaš, lahko je od treh tednov do enega meseca.Dobivaš injekcije, oziroma si jih daješ sama in hodiš na UZ, da vidijo kako reagiraš na stimulacijo.Ko vidijo, da je dosti foliklov in da so primerno veliki ti naredijo punkcijo s katero ti izsesajo folikle v katerih so celice.Na tvojo željo lahko to opravijo pod anestezijo.Te celice potem združijo s semenom moškega ženske, ki ji boš podarila svoje celice.Vse to je anonimno.Če proizvedeš več celic, jih dajo zamrzniti in z njimi spet oplodijo žensko, če ji prvi poskus ne uspe.Vse to je brezplačno.

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 6:44:41   
Petraa
pa še jaz.dobivaš hormone,kakor je napisala že anonimna,ampak lahko izbereš način ali inekcije( potem hodiš k njim vsak dan na te inekcije) ali pa dobivaš tablete,potem ti ni treba hoditi k njim vsak dan,ampak vsak drugi dan kjer imaš UZ-je in  gledajo kako je s  tvojimi jajčeci,ko so dovolj veliki,ti jih izsesajo.kakor jaz znam pri nas nisi pod anestezijo,vem ker mi je Pintarjeva rekla,da pač malce boli.Začneš pa jemati te tablete ,če se prav spomnem prvi dan menstruacije,nisem pa 100 % prepričana,ker je od tega že skoraj 5 let odkar sem jaz bila pri  njim oz. dr Pintarjevi.Moram pohvalit Gospo Pintarjevo,je zelo res najbolj prijazna oseba kar sem jih spoznala.ne Putka, v Sloveniji je zelo zelo malo darovalcev in to nima veze če jih ima moški na milijone,če ne gredo darovat a ne.jaz se spomnem kako je bila Pintarjeva presenečena in pa sestre tam,kako so me gledale da sem šla pri teh letih darovat svoja jajčeca(stara sem bila 18 let).Mislim da pri nas darovanje ni še prišlo hmm nekak na zeleno vejo.bi mogli malce kaj naredit v tej smeri,saj nikoli ne veš kdaj se sam znajdeš v taki situaciji in ti potem potrebuješ pomoč oz. jajčeca druge osebe.Anonimna tebi želim pa SREČOuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 7:54:15   
anadejka
Petraa jest bi pa tebe rada pohvalila in se ti v imenu vseh žensk zahvalila!!
Sama sicer čakam na moško celico,ampak sem ti vseeno full hvaležna in si želim,da bi več ljudi razmišljalo tako kot ti!!!

Bravo!!!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 8:00:56   
puncica
Mene pa zanima do katerega leta lahko ženska daruje? 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 8:12:45   
Wahoo RR
Tudi jaz sem darovala...nekaj let nazaj.

O postopku dobiš vse informacije na številki , ki je napisana na spletni strani www.daruj.com. Itak s dogovoriš za sestanek.

Napisala bom pa samo to...ko sem gledala bodoče mamice, ki so čakale na postopek - sem vedela da sem se prav odločila.









_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 8:42:30   
Anonimen
Wahoo user posted image user posted image

Punčica, ženske lahko darujejo od 18.leta naprej, isto velja za moške.Vse, ki ste darovale in boste darovale, naj vam povem, da imate veliko srce in kapo dol.user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 8:48:26   
Putka
Hvala za odgovore, sem tudi mail poslala na daruj.com. Se mi zdi, da do 35 leta lahko daruješ.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darovanje spolnih celic
14.6.2007 11:23:14   
puncica
No to me je zanimal do katerega leta, torej imam še nekaj let do tja. Najprej zaključimo doma, potem pa morda tudi darujemo.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?