|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj so shodili?
18.4.2007 11:10:48   
malaluna
Lep pozdrav!

Zanima me kdaj so vaši sončki shodili?
Jaz imam doma pikico rojeno v 36 tednu. Zdaj je stara 11 mesecev (nekorigirano) in se je začela postavljati na noge. Pa me zanima kdaj so vaši pikci shodili?

LP

_____________________________

Imejte se radi!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj so shodili?
18.4.2007 11:32:51   
Felicity
Naša (rojena v 35t) je shodila pri 15m.
Je pa plazila.

(odgovor članu malaluna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj so shodili?
18.4.2007 14:01:16   
*jasminika*
naš mali je prve korake naredil pri 7mj...shodil pa je pri 8 mesecih..zelo rano


_____________________________

LP

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj so shodili?
18.4.2007 14:07:47   
Aja32
Rojen v 36. tednu... shodil je pri 10. mesecih....

Lp A

(odgovor članu *jasminika*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj so shodili?
19.4.2007 0:23:46   
* Mateja *
Rojen v 29. tednu, shodil je pri 14 meseci, minus 3, se pravi pri koorigiranih 11, kar zgodaj se mi je zdelo. Se je pa prej opiral na noge kot pa sedel, plazil je pa zelo malo. Njprej se shodil, pol pa je vmes tudi palzil.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj so shodili?
19.4.2007 14:11:51   
k1
naša rojena v 29t, shodila pri 13 mesecih oz. korigirano pri 11. sedaj pa itak rastura povsod.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj so shodili?
21.4.2007 7:10:39   
dory
Meni so sicer do enega leta napovedovali,da je diplegik in da ne bo hodil..shodil je cisto pri ene 13m, je pa res,da je bla njegova hoja zarad slabe medecine zelo nestabilna in neuravnotezena...se danes pri treh letih je zeloooo nerodn...ce se ne drzi za roke,je takoj na tleh...

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj so shodili?
25.4.2007 10:13:02   
frka
Rojen v 33tednu in je shodil pri 15 mesecih (13mesecev) mi je dr, rekla da ima čas do 18 meseca potem pa ukrepajo z raznimi vajami

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj so shodili?
25.4.2007 16:14:00   
študentka Mici
Pozdravljena Teja. Oprosti, ker se vmešavam, vendar bi te rada vprašala kako je kaj z kognitivnim razvojem tvojega otroka? To se pravi obnašanje, koliko se zapomni, ko se nekaj učita, te razume, ali mu moraš dolgo časa dopovedovati?!? A je kdaj hodil po prstih? Je bil kdaj kot dojenček napet in zelo raztegnjen? Mogoče je kaj narobe z centrom v možganih, ki nadzoruje hrbtenico in s tem ravnotežje. Si obiskala kakega delovnega terapevta, ki bi s tvojim otrokom naredil lestvico sposobnosti. Jaz študiram sicer delovno terapijo, vendar še nimam toliko znanja, da bi ti lahko kar koli pomagala, sem pa v tvojih besedih prepoznala "znake", ki jih obravnava delovni terapevt. Poskusi. Želim ti le dobro. SEdaj imata največ možnnosti, da se njegova nerodnost izboljša. Pa veliko sreče in čim več posrečenih korakov ;)))

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj so shodili?
2.5.2007 18:51:56   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: študentka Mici

Pozdravljena Teja. Oprosti, ker se vmešavam, vendar bi te rada vprašala kako je kaj z kognitivnim razvojem tvojega otroka? To se pravi obnašanje, koliko se zapomni, ko se nekaj učita, te razume, ali mu moraš dolgo časa dopovedovati?!? A je kdaj hodil po prstih? Je bil kdaj kot dojenček napet in zelo raztegnjen? Mogoče je kaj narobe z centrom v možganih, ki nadzoruje hrbtenico in s tem ravnotežje. Si obiskala kakega delovnega terapevta, ki bi s tvojim otrokom naredil lestvico sposobnosti. Jaz študiram sicer delovno terapijo, vendar še nimam toliko znanja, da bi ti lahko kar koli pomagala, sem pa v tvojih besedih prepoznala "znake", ki jih obravnava delovni terapevt. Poskusi. Želim ti le dobro. SEdaj imata največ možnnosti, da se njegova nerodnost izboljša. Pa veliko sreče in čim več posrečenih korakov ;)))



ma tko tezav ni...se ful hitr zapomni stvari in tudi pamti...in snema in posnema nas tastare...po prstih ni hodil nikoli, ima pa obupen platfus in hodi navznoter...kot dojencek je bil izredno napet, tudi raztegnjen in zategnjen, zavijal se je v lunco,le roke je ponavadi reflexno vlekel k sebi...eno leto sva hodila na terapije kjer so mi zasigurali,da bo pac vedno bolj neroden, bolj nestabilen...vsako stvar,ki se jo loti dela tko na hitro,ker ce bi jo delal pocasi,je najverjetneje ne bi mogel...

(odgovor članu študentka Mici)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj so shodili?
6.9.2007 21:46:54   
tadejat
No jaz sem že malo pozna verjetno. Naš nedonošenček, rojen je bil v 32t, je shodil pri 13m in pol. Razvojno šteto pri 12mesecih.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj so shodili?
7.9.2007 19:20:11   
anajmad
Rojena v 26T in 2S. Shodila pri kronoloških 20 mesecih,koirigirano 16mesecev in 3T.Še vedno pa hodimo na DT in mislim,da bomo še kar dolgo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj so shodili?
15.9.2007 21:52:04   
Nanca2
Tudi naš  32 t nedonošenček je shodil s 13 meseci in pol, torej korigirano 11 in pol. Vem pa da brez fizioterapije ne bi nikoli bil tako hitro. Iskrena hvala naši fizioterapevtki ga. Nataši iz Celja, res je bila super!!!!

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?