|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
6.11.2004 12:06:22   
Špela
Lep pozdravček!
Kaj jedo vaši desetmesečniki? Počasi mi zmanjkuje receptov?Kakšno meso jejo? Kako pripravljene jedi?:zmeden: In predvsem me zanima, ali še vedno vse popolnoma pasirate?Ker moj ima 4 zobke(2 zgoraj in 2 spodaj), pa koščkov sploh ne mara(mu gre na bruhanje), tako da mu več ali manj vse pasiram.:zmeden:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
6.11.2004 12:28:18   
saba01
SKRIVNOSTNI MAKARONI
350g makaronov,250gmehkega tofuja,170gtopljenega sira,2žlički masla ali margarine
Zavremo vodo in v njej skuhamo makarone.Medtem tofu pretlačimo,da dobimo gladko maso.Skupaj s sirom in maslom ga na slabem ognju kuhamo 5 min.,da se sir stopi.Kuhane makarone odcedimo in prelijemo s tofujevim prelivom.Vsebuje veliko kalcija.
DUŠENO MLETO MESO NA ŠPINAČI
90g drobno mlete teletine,piščanca ali purana,stepeno jajce,žlička koruzne moke,25g sesekljane špinače
Meso zmešate z jajcem in koruzno moko .Špinačo dajte v teflonsko kozico,čeznjo pa prilijte meso z jajcem.Dušite pr.15 min.oz.dokler jajce ne zakrkne.Nato zmešajte meso in špinačo.MAMINA PAPARICA

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
6.11.2004 15:00:57   
tina.nika
Lep pozdrav,
Nika je stara osem mesecev in ima dva zobka. Hrane ji ne pasiram, včasih - odvisno od hrane - malo s paličnim.
Najraje ima ta recept:
Piščanec narežeš na majhne koščke in prepražiš, potem dodaš nariban korenček(lahko malo več korenja, da bo omaka lepo gosta) in malo čebule, spet prepražiš, potem pa na koncu dodaš skuto in zeleno - jaz uporabljan liste zelene- posušene. Zraven ji skuham testenine in nmjami.;)
Recept je od sestre Vendeline, samo malo sem ga priredila.
lp, Tina:sloncek:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
6.11.2004 21:03:45   
kati
Naš :duda: pa ima najrajše testenine z tunino omako: Paradižnikove pelate z paličnim zmiksam dodam tuno iz konzerve malo česna in origana ter kuham da voda od pelatov povreje in se omaka zgosti. Na koncu pa še dodam kislo smetano ter to prelijem čez testenine in potrosim z naribanim sirom.

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
7.11.2004 9:35:36   
malika
pa še nekaj receptov:

http://www.ringaraja.net/recepti

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=1370&idk=88

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=13726&idk=88

Čeprav naš je samo tisto kar jeva midva.pasiram pa mu že dolgo ne več, ker pasiranega ne mara. Na drobno nasekljam pa je.

Lp:)

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
7.11.2004 10:28:35   
mehurčica
Špela, tudi mojemu jaz skoraj vse še pasiram.:zmeden: Če mu dam normalne koščke mesa, ne bo skoraj nič pojedel(recimo tričetrt manj, kot bi kašice). Ima pa dva zobka spodaj, tako da še tudi bolj tak tak grize.

Ampak mu pa po kašici še vseeno dam malo koščkov, da se vedno bolj navaja. Danes je za zajtrk pojedel pol velike jabolke in eno banano kot kašico, potem pa še en kos jabolka-nekak mu je le uspelo, da si je vsakič odgiznil majhen košček ali pa sem mu jaz malo zrahljala, potem pa je on odgriznil ostalo.

Je pa tako neučakan, ko vidi, da začnem kuhat, da mu komaj kaj pripravim. Sploh težko kaj po receptih, ko bi mogla najprej eno stvar prepražit, potem drugo in malo moke, mleka...itd. To bi se malecki že pošteno drl.:( Tako da mu na hitrco skuham, spasiram, popiham in že je. Mu pa zadnje čase vedno več samo z vilico pretlačim.

Špageti od Barille se dobijo ful mičkeni(Filini-V...se ne spomnim točno), tako da jih ne rabiš pasirat in še ene take male testenine imajo, ki se jim reče Risoni in so kot riž pa tud ne rabiš pasirat.

Pred par dnevi je jedel šmorn, ampak to je itak ful mehko-sploh če je tako pripravljen, kot ga naredi moja prijateljica.:love:

Upam, da bosta tudi najina počasi vedno večje koščke jedla.:) In da bo moj malecki počasi malo bolj potrpežljiv, ko se kuha za njega.:)-

Pa-pa:miska:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
7.11.2004 15:18:59   
mehurčica
Pardon-nima 2 zobkov spodaj, ampak ima 3 spodaj. Sem pred pol ure ugotovila.:)-:sloncek:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
7.11.2004 17:16:05   
manja
Drage mamice!
Berem kaj in kako jejo vasi malcki in mi gre kar na jok:(
Nas malcek je star 8,5 mesecev in je samo adaptirano mleko po flaski in to bolj malo(ponavadi ko zaspi).
Pa se to je uspeh,ker do zdaj niti flaske ni hotel sprejeti.Kar koli dam po zlicki,noce.Ce vstrajam pa pobruha ker se tolk joka...
Ste pa srecne mamice

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
7.11.2004 19:58:35   
Kajika
Manja ne sekiraj se!
Jaz imam enak problem.
Pa je hčerka stara 9 mesecev.
Vse je po flaški. Kakšni dve do tri žličke poje frutolina in dve do tri žličke juhe, potem pa se pravljica zaključi.

Ne se sekirat!
Mislim da se vsi enkrat naučijo jest na žličko, a ni tako. Saj ne bodo celo življenje jedli po flaški.

Lep pozdrav!

Petrca

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj jedo 10 mesečniki in kako?
8.11.2004 17:51:57   
manja
O Kajika,
Hvala na tolazbi:metulj:
Vcasih se pocutim tako nesrecno...in kot da sem edina mamica cigav malcek noce jesti:(
Nasa tezava je v tem, da ker noce jest-seveda se ne redi in slabo raste.
Ima samo 8 kg in 73 cm.
Pa se na mleko je alegican...
Kup tezav.
Veliko popapanih zlic vama zelim:)

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?