|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zrahljan maternični vrat
2.8.2007 13:48:08   
Anonimen
No, na pregledu v začetku 33. tedna mi je ginekolog rekel, da je maternični vrat rahlo zmehčan... Vse ostalo je bp.
In kaj naj zdaj to pomeni? Rekel je, naj se izogibam fizičnim aktivnostim. Drugo nič. Seksam itak ne user posted image ... Na Triglav tudi ne mislim iti;pa tudi nič kaj športno se ne udejstvujem (sprehodi, obhodi, razgibavanje itd so zame španska vas. Sem bolj lene sorte user posted image . ).
Zanima me, če je imela katera izmed vas tudi takšen primer, kako je ukrepala in kako se je vse skupaj končalo.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 13:58:02   
piščanc
zrahljan maternični vrat pomeni, da se je začel odpirati, tanjšati. ne pomeni pa to nujno poroda. porod se začne, ko se posteljica odlepi od stene.

zgleda da je plod tako velik in težak, da zelo pritiska na maternični vrat. čimveč bodi v vodoravnem položaju in počivaj, da boš donosila. vsaj še en mesec res pazi.

da ne bi slučajno likala ali pomivala okenuser posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 14:06:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

zgleda da je plod tako velik in težak, da zelo pritiska na maternični vrat.


user posted image
Jao, ma upam, da ni tako zelo velik in težek... Ocenil ga je na 1847g.
 
Ginekolog mi je isto rekel - naj se pazim te 4 tedne. Saj se, ampak... Že prej nisem bila nič kaj fizično aktivna... user posted image
 

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 14:07:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc


da ne bi slučajno likala ali pomivala okenuser posted image


Ne bom. user posted image  RR tudi odpade? user posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 14:13:14   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ne bom. user posted image  RR tudi odpade? user posted image


samo leže, brez hecauser posted image

proti krčem je magnezij, to najbrž veš. če se ti bo maternični vrat še odpiral ti naredijo cerklažo - vstavijo poseben obroček, ki drži skupaj do poroda

sicer sta pa že daleč

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 14:19:44   
mojca 32
Da te potolažim. Jaz imam že od samega začetka zrahljan maternični vrat (mehak), pa ni panike. Nastopila bom kmalu 38. teden, pa sem še kar tle user posted image pa bi že šla.
user posted image
Kar se aktivnosti tiče, sem pa skoz aktivna : od pomivanja oken do tal, nabiranja borovnic(ko je bil čaz za to), sedaj so maline in robide v akciji,pa  še čisto na vrhu bloka (5. nadstropje) sem doma, tak da mi stopnice ne uidejom pa je vse ok.

Ti samo ne vzdiguj težkih stvari, pa bo. Aja pravi moj g, da bom lažje rodila. Ha,ha,ha. Iz njegovih ust v božja ušesa.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 2.8.2007 17:58:57 >

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 15:20:36   
tinkatonka
tianna...vseno počivaj vsaj še 4 tedne. Da bo z otročkom vse OK. Saj boš potem vse življenje mogla "šibat" naokoli in za počivanje ob majhnem otroku ni ravno veliko časa. Jaz še zdaj na trentuke pogrešam tiste dneve, ko sem se po kosilu ulegla na kavč in zaspala za kake pol urce. Zdaj imam pa non stop akcijo. Sej se ne pritožujem, samo včasih bi vseeno pasaalo kdaj še poležat po kosilu user posted image .

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu mojca 32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 16:23:41   
hillmagic
Trebuscki Jaz sem bila tudi na pregledu Sem v 30 tednu in imam se kar za nosit Pa se mi je tudi odprl materici vrat za 1 cm Tako da dolgi sprehodi odpadejo je rekla G . Najprej sem se malo prestrasila Samo sem si rekla da se ne bom obremenjevala In zmanjsala sem svoje sprehode Imam v torek pregled in me res zanima ce kako je stanje. Niti ne vem ce se je ze na glavo obrnil ker me brca zelo zelo spodaj pa ne vem a so rokice ali nogice
Trebuski fino se drzite

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 16:33:42   
hillmagic
Je pa res da se malce vsaj meni cudno slisi ZRAHLAN Tako da se mi zdi da te je malo pretreslo samo dejstvo in predstava kako si si to prestavljala. Jaz sem tudi doma visoko imam vsak dan 60 stopnic za prehodit v stanovanjski hisi.
Trebuski smo in bomo se nekaj casa Pol pa mamice To bo se pestro user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 17:37:35   
Anonimen
Hmm, ne vem; on mi ni nič rekel, da sem kaj odprta (mogoče pa nisem, ne vem). Rekel je le, da je maternični vrat malce zmehčan in mi prepovedal vse fizične aktivnosti. Naročil pa me je šele čez 4 tedne.user posted image
 
Jutri bi tako rada šla še po zadnjih nakupih za user posted image , pa se ne upam... Bom kar user posted image  poslala.

(odgovor članu hillmagic)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 18:12:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca 32

Kar se aktivnosti tiče, sem pa skoz aktivna : od pomivanja oken do tal, nabiranja borovnic(ko je bil čaz za to), sedaj so maline in robide v akciji,pa  še čisto na vrhu bloka (5. nadstropje) sem doma, tak da mi stopnice ne uidejom pa je vse ok.

Ti samo ne vzdiguj težkih stvari, pa bo.


Živim v prvem nadstropju, tako da stopnic praktično ni. Oken ne bom več pomivala in pač opravljala težka gospodinjska dela..
Kaj pa kakšen kratek sprehodek?? Sem brala pri Pušenjaku in pravi, da lahko vse v mejah normale... Odsvetuje spolne odnose itd. Ma, če bi MORALA non stop ležati, bi me moj ginekolog ja opozori a? Ah ne vem... Ma kdo jih razume.
Pazila pa se bom vseeno.

(odgovor članu mojca 32)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zrahljan maternični vrat
2.8.2007 21:05:04   
hillmagic
Svezi zrak ti bo sigurno dobro del Ce se malo sprehodis toliko da se ne upehas ni nic narobe Ssj kar ven ti tudi ne bo padlo A ves kaj mislim Saj jaz sem tudi mislila kaj pa pomeni to da sem odprt A ves In ker imam res stopnice do stanovanja se sigurno malo naprezam ce se hocem in ne Lezat skozi pa tudi ne morem Sploh pa sedaj je fino sveze vreme Sej a ti ze zelo dol pritiska Ce bi pa v dvomih poklici svojo G pa ji povej za svoj dvom strah da bos nosecka pomirjena
Ko gres po nakupih pa vzami nekoga z seboj
No drzi se

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zrahljan maternični vrat
3.8.2007 10:23:10   
martinuška
Meni so tudi ugotovili zrahljan maternični vrat, ko sem bila nekje v 32. tednu. Ginekolog mi je svetoval, naj čim več počivam, nobenih težkih stvari nisem smela dvigovat, tudi ne kakšnih težkih del opravljat. Glede rekreacije mi je svetoval samo 15 minutni sprehod.

Našo pupo sem nato rodila en teden pred rokom. Je bilo vse o.k., čeprav se mi je v zadnjih dveh tednih maternični vrat že nekoliko odprl.

Svetujem ti, da čimveč počivaš.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zrahljan maternični vrat
3.8.2007 11:59:30   
Ninica
Tudi jaz imam zmehčan maternični vrat že od 30. tedna nosečnosti s tem da sem noseča drugič. Rekla mi je da je samo zmehčan in ne odprt, ker najprej se mora mehčati, nato se karajša in šele nato odpira. Po 4 tednih me je naročila na kontrolo in mi ga izmerila z UZ-jem. Dolg je še bil 3 cm tako da ni bilo panike. Porod lahko grozi, če je maternični vrat krajši od 15 mm.
Tudi meni takrat G ni dala posebnih navodil, kako postopati v takem stanju, je pa rekla, da naj ne dvigujem težkih stvari in ko hodim naj nosim nosečniški pas. In to je bilo tudi vse.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu martinuška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zrahljan maternični vrat
3.8.2007 19:24:51   
tinki_winki
Tudi meni so ugotovili rahlo zmehčan maternični vrat, G mi je omenil, da bom morda ob spolnih odnosih malo zakrvavela in naj me to ne skrbi. Dejansko sem po pregledu rezs malo zakrvavela pa tudi po spolnem odnosu, enkrat sem opazla tudi ko sem se napenjala za na veliko potrebo. Od tedaj se izogimam spolnih odnosov, drugače pa se normalno gibam (to naj nebi bil problem). Zmehčan MV so mi ugotovili v 28t, zdaj sem pa že v 31t in sem bolj pomirjena. Ne sekiraj se preveč, če pa opaziš kaj neobičajnega takoj na pregled.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zrahljan maternični vrat
3.8.2007 19:50:34   
Anonimen
Punce, hvala vsem za nasvete. user posted image
Nakupovanje odpade, pohajanja... Doma počivam; seveda pa ne ležim non stop, vendar se res pazim.
Nič ni pomembnejše od zdravja naših zakladkov, kajne?
Bomo videli kaj bo čez 4 tedne, ko imam pregled.

(odgovor članu tinki_winki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?