|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 8:24:02   
kodrana
zanima me, če je ta metoda kaj uporabna?
namreč v marcu sem zanosila in se ni dobro izteklo. takrat se mi dan lunine ovulacije ni ujemal z biološko ovulacijo. tudi risk faktor ne drži.
v tem mesecu bi rada ponovno zanosila. datuma ovulacije se po tej metodi skoraj pokrivata, tveganje da je z otrokom kaj narobe, je pa kar 5. to me je sicer malo zaskbelo.. user posted image
se je še kateri ujemalo oz. neujemalo.
hvala.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 8:36:11   
Anonimen
Pa ne že spet ta jonasuser posted image , je bil v tem mesecu že 3x odprt

Jaz ne dam nič na to, mi ne pomaga pa če se ujema ali ne. Raje uživajte v spolnosti, pa si ne belite glave še s tem, mamo že zadosti drugih skrbi

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 8:40:52   
kodrana
hvala anonimna.
samo to sem hotela vedet, če se ti ujema ali ne.
samo, če je enkrat splav za tabo in potem gledaš to metodo in je tako tveganje, vseeno nehote pomisliš na najslabše.
bom se probala držat tvojega načela..odmislit in uživat.user posted image


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 8:45:36   
Anonimen
kodrana...ah nič, ti grem napisat zs.

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 8:55:06   
Anonimen
Saj če se tudi več let matraš, pogledaš to zadevo, sam na koncu res ugotoviš, da ni pravila. Drugače pa odpri še ostale teme na jonasa in tam so nekatere pisale o tem. Ene so imele splav kljub dobrim napovedim, se pravi 0,  ene pa ob številki 5. Res ni pravila. In jaz osebno sigurno ne bi čakala, mesece, pol leta ali celo leto, da bi otroka delala takrat, ko mi pokaže 0. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 9:12:15   
Anonimen
Pri meni metoda drži. Zanosila sem samo v mesecu, ko sta se obe ovulaciji pokrivali (po dveh letih). Spol je bil pravilno napovedan.
Takrat pri metodi še ni bilo Risk faktorja. Sem pa sedaj gledala za nazaj, ker si že tri leta želimo še kakšnega člana ( žal se mi datuma sploh ne prekrivata). No ugotovila sem, da sem imela v tistem mesecu Risk faktor kar 6. Dobro, da tega nisem vedela med nosečnostjo. Deklica je zdrava, prebolela samo otroške nalezljive bolezni. V šoli nadpovprečno uspešna (šolniki so hoteli, da preskoči razred, pa starša nisva dovolila, ker želiva da uživa v otroštu), za zabavo in njeno željo igra dva inštrumenta, v športu se kosa z vsaj dve leta starejšimi. Pa ne da bi se kot mama hvalila. Deklica si je že  zelo kmalu ustvarila svoj red. Za svoje dosežke vloži res veliko časa, ki pa ga očitno preživlja v zabavo.
Naj vam torej visok risk faktor ne pokvari srečnega pričakovanja.

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 9:33:43   
taja27
mene pa zanima, kje najdete Jonasa, da si lahko same zasproti izračunavate prekrivanje ovulacije in risk faktor? prosim samo za link, ker imam glede jonasa povsem druge info.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 9:34:48   
bumbum
http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Kakšne info. pa maš?

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 9:54:21   
taja27
sem si pogledala in se mi zdi ta izračun dokaj nenatančen. sem prebrala ogromno čtiva o Jonasovi metodi in njenem izračunu in je dosti bolj kompleksna zadeva, kot je v tem izračunu. se mi zdi, da se ne da stvari tako posploševati. če bi bile zadeve tako enostavne ... potem res ne bi bilo potrebno imeti sosednjega foruma.

najbolj mi je padlo v oči to, da se tu omenja popolno prekrivanje obeh O. pri jonasovi metodi to ne drži, saj je možna zanositev tudi če se O ne prekrivata oz. je lunina O v času menstruacije.

sicer pa, vsak po svoje.

(odgovor članu bumbum)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 11:49:11   
mukla
Sem že hotla napisat, da bi kodrani vse linke s to jasonovo metodo nekak zbrisala, da nikol več ne bi najdla, zdej si pa bumbum napisala link. No, mal se hecam. Vem, da je smotan, ker želiš, da bi blo vse OK. Še dobr, da smo odkrile samo to metodo. Kaj bi blo, če bi jih blo več?
Sej men tut ni vseen, ampak na določene stvari v življenju ne moremo vplivati in med njimi je tudi zdrava in lepa nosečnost.

Punce sej bomo! 

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 12:02:36   
kodrana
mukla, hvala ti. res si me potalažila. in še malo nasmejalauser posted image . zame ne bi smela ta metoda obstajat. prav imaš. ma, itak vem že od prej za ta link, tko da mi ga ne morte skrituser posted image .


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu mukla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
2.8.2007 12:14:52   
marty5
najbolj mi je padlo v oči to, da se tu omenja popolno prekrivanje obeh O. pri jonasovi metodi to ne drži, saj je možna zanositev tudi če se O ne prekrivata oz. je lunina O v času menstruacije.
IZVIRNO SPOROČILO: taja27

Točno to - metoda temelji na tem, da je ženska najbolj plodna ob času lunine O, četudi se ta ne prekriva zredno O. Če pa se prekrivata je možnost zanositve skoraj 100%.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 9:55:40   
Naty*
kodrana danes zjutraj sem pri kavi naredila test jonasove metode na sodelavkah user posted image .

Evo rezultate:
1. - jonas: user posted image , riziko 4....v resnici zdrav user posted image ,
2. - jonas: user posted image , riziko 0....v resnici zdrav user posted image ,
3. - jonas: user posted image , riziko 2....v resnici zdrav user posted image ,
4. - jonas: user posted image , riziko 3....v resnici zdrav user posted image ,
pri meni marca: user posted image , riziko 2...abrazija, ker ni bilo ploda.

Nekak tko kot sm rekla....pribl. 50% da drži. Mogoče bo moja analiza kateri pomagala user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 10:16:08   
Anonimen
Ko enkrat veš za to metodo in si izračunaš te risk faktorje, si podzavestno prestrašen pa če razum še tako hoče misliti drugače.

Jaz sem tudi imela abrazijo, ko je bil risk faktor 5

Zdaj pa mi v septembru, ko bi bil že primeren čas za ponovno poskusit kaže 3 in moram reči da me kr malo skrbi ali naj poskusim ali še malo počakam, na boljši risk faktor.

(odgovor članu Naty*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 10:26:28   
Pat74
Men se ta mesec ravno lunina ovulacija pokriva s plodnimi dnevi, pa bomo videli, če bomo uspešniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 12:33:56   
kodrana
Naty* hvala. res si zlata. kolk si se potrudila, zame. user posted image

Louisa jaz sem imela risk faktor 0 ali 1, pa sem imela tudi ss. tako da očitno res brez veze. kar pogumno v nove boje.
moja mami je imela risk faktor 3 pri moji sestrici, pa je zdrava, se dobro uči.. pri emni je imela pa risk faktor 0. vau..user posted image
Pat74 držim pesti, da uspe.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 12:56:57   
Naty*
kodrana ni blema user posted image ...that's what friends are for user posted image

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 15:04:54   
LuNa73
Punce, da ne bote prevec s temi faktorji obremenjene... glejte, izracunajte si (najboljs na www.lunin.net) v katerem znamenju je bila luna v casu vasega rojstva. Pol pa pejte mal (isto na luninem netu) na koledar za vsak mesec, pa bote vidle kdaj je luna v tem znamenju. Jst sem si zracunala po tej Jonasovi metodi, pa se nekateri datumi moje lune ne ujemajo z datumom po tej metodi!user posted image  Tak, pa se zvedle bote kej vec o sebiuser posted image , ker vam bo ven vrgl se ascendent!user posted image

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 20:16:52   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO:
Louisa jaz sem imela risk faktor 0 ali 1, pa sem imela tudi ss. tako da očitno res brez veze. kar pogumno v nove boje. Moja mami je imela risk faktor 3 pri moji sestrici, pa je zdrava, se dobro uči.. pri emni je imela pa risk faktor 0.


Hojla, mene pa zanima, kako lahko veš, kdaj je imela tvoja mama fizično ovulacijo, ko je zanosila (s teboj ali pa s tvojo sestro). Za lunino O mi je jasno, ampak za fizično mi ne gre v glavo. Kolikor jaz razumem Jonasovo metodo, gre samo za to, da če se ti lunina in fizična O datumsko pokrivata, imaš 99% možnosti, da zanosiš ob tem terminu. Za risk faktor se pa itak ni treba sekirat. Že na spletu piše, da je bolj tako, tako ...

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
3.8.2007 22:53:57   
LuNa73
Martinščica, biološka ovulacija je glede na tvoj menstrualni cikel! Ta metoda pa pravi, da če se obe ovulaciji pokrivata, pol je 99% da zanosiš. V času lunine O pa maš kao okol 75% da zanosiš... glede biološke pa kao da 25%!

Sej pa ni nujno da so vse zanosle v času lunine O al pa ko sta se obeprekrivali... zato tud hodjo lahk ta odstopanja.... al ne? :) user posted image

Jst na to metodo dam 50% JA in 50% NE! Ampak ker je fajn user posted image , pa se vroc ni več je prav da tud probamo če je kaj na tej metodi... bomo pa me tu na RR potrdile al pa ovrgle "hipoteze" za to metodo....

Ker smo pa brihtne pa lahk izumimo tud kako svojo metodo.... pa se gremo mal znanstvenice...user posted image

KAkorkoli...lepo se mejte....

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
4.8.2007 13:45:30   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO: LuNa73
Sej pa ni nujno da so vse zanosle v času lunine O al pa ko sta se obeprekrivali... zato tud hodjo lahk ta odstopanja.... al ne? :) user posted image

Saj ravno v tem je fora, da mi ni jasno, kako lahko nekdo za min 18 let nazaj preverja točnost te metode. To (po mojem) lahko preveriš le za nekaj mesecev nazaj, ali pa če imaš res vse točno zabeleženo za nazaj, kdaj si imela biološko O. Pa še to le redko katera ženska točno ve, kdaj jo ima. Ene jo čutijo, ene delajo teste, ki so bolj tako, tako ... Sicer je pa vse bolj labavo.
V glavnem, midva sva se odločila, da to metodo stestirava in bomo videli, kdaj bo začela delovat. Upava že na ta mesec (kot vedno).

Srečno tudi vsem ostalim!


_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu LuNa73)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
4.8.2007 15:20:44   
kodrana
MARTINČICA pozdravljena.

zanima te, kako vem, kdaj je mama imela ovulacijo. ker mi je povedala. za sestro ve, za mene bolj približno. tako da sem potem glede na te njene informacije, zadnja menstruacija, predviden dan poroda.. izračunala. mene je pa predvsem zanimalo, kakšno je bilo tveganje v tistem mesecu. saj jonasova metoda, kot pravijo nekatere, ni tako točno omejena na en dan, ampak traja lunina ovulacija več dni.. če se poglobimo v to metodo.
kot praviš, ta rizik ni ravno nekaj, kar bi 100% držalo. tako da upam, da tokrat pri meni ne drži. risk faktor drži samo, če se ti točno ta dneva pokrivata, dan biološke in lunine ovulacije?
no, upam, da bo pri tebi delovalo in boš srečka nosečka. user posted image

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
4.8.2007 16:01:42   
Katy\o/
Tale jonasova metoda men ni glih jasna. user posted image A mi lahko katera ki to razume pove al mam kej šans al ne?

Podatki:

- predvidena ovulacija: 16.8.2007 (plodni dnevi 11.8.2007-18.8.2007)
- po jonasovi metodi: 9.8.2007, 2:40 pm, Girl, Risk 0
- na lunin.net sem si zračunala da sem bila rojena ko je bila Luna v Dvojčkih. Po luninem koledarju je Luna v Dvojčkih 7.8.2007

Pri vseh teh datumih se mi zdi da bi moglo uspet. Al ne? Pa še na morje grem za 2 tedna v torek.

Hvala že v naprej za odgovore punce. user posted image


_____________________________

Postali smo mala družinica! :)

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
4.8.2007 21:52:54   
LuNa73
Evo, vidiš Katy\o/, pa si na istem kot jaz, kar se tiče izračuna lune po Jonasovi metodi user posted image , tud men hodjo datumi mal navzkriž... ampak, če pogledaš, v luninem koledarju vidiš, da se luna nahaja ene dva do tri dni v tvojem znamenju... in takrat je kao lunina ovulacija...on pa je kr vzel povpreček datuma.. po moji logiki je to tak.... user posted image

upam da sem ti vsaj mal pomagala... vidva sam veselo user posted image  v teh dneh pa bo user posted image . Pa o tej metodi je nekej spregovorjenega tud na forumu midva.net al neki tazga...user posted image

(odgovor članu Katy\o/)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: jonasova metoda,drži ali ne drži
6.8.2007 8:33:36   
sončk1
Ojla punce,

malo ste zamešale s telimi datumi...Jonas računa plodne dneve na drugačen način...samo za to je mogoče fino znat osnove astrologije, pa vedet kako vaš osebni horoskop deluje. Mogoče poglejte tukajle slikico in preberite kako se to ugotavlja ( stopinje med luno in soncem v vašem natalnem horoskopu) http://www.cosmitec-astrological-compatibility-advice.com/lunar-cycle-fertility.html
Tudi mene je malo zmedlo...ko pa sem tole našla in šla preverat z datumi, ki jih on predlaga...se mi je čisto ujelo...Samo kot pravim...moraš malo znati osnove astrologije, da znaš tole pogledat...
Če katera rabi pomo, sem na voljo user posted image


_____________________________

mi bi radi mel dojenčka


(odgovor članu LuNa73)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
3D/4D ultrazvočni pregled obraza
Kaj lahko vidimo s 3D/4D ultrazvočnim pregledom obraza pri plodu?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?