|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 12:03:43   
Naja31
Imam malo butasto vprašanje v zvezi z uvajanjem.
Kaj ste imele ve, mamice, na nogah tisti čas ko ste bile z otrokom na uvajanju?
Tudi copate?
V čevljih verjetno niste bile, če so otročki v copatkih.

Še dobro, da je to edina stvar ki me skrbi v zvezi z uvajanjem user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 12:11:14   
Luckica
So imeli tam par copat,če je za druge zmanjkalo so pa bili v nogavicah

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 12:44:29   
mojsoncek
Jaz sem bila kar v nogavicah.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Luckica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 14:18:20   
Nika v službi
Sploh ni butasto vprašanje, jaz sploh nisem pomislila na to, je pa precej smiselno, ja. Eko, še eno vprašanje, ki ga moram dati na spisek za sestanek z vzgojiteljico. Hvala.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 14:30:58   
lex
copate

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 14:34:09   
jankobananko
Tudi nam so rekli, naj s seboj prinesemo copate.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 15:56:53   
BLAŽIKA
A lahko ostanemo tam z otroci?user posted image To sploh nisem vedela, da je možno. Kako dolgo pa nameravate ostati?

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu jankobananko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 18:29:42   
Naja31
Blažika, meni je vzgojiteljica povedala, da naj prvi dan prideva ob 8h in sva potem skupaj tam do 10h, 10.30h. Naslednji dan isto, samo da grem jaz vmes ven iz igralnice za 15 minut, ampak naj ostanem v bližini. In potem še naslednji dan se dolžina moje odsotnosti povečuje. Je rekla, da bi mogoče v petek že lahko tam prespal, ampak to ni nujno, da je odvisno od vsakega otročka.
Moj sinko je star 2 leti in 5 mesecev.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 21:48:05   
BLAŽIKA
Pa kaj je to praksa v vseh vrtcih? Mi smo namreč iz Ptuja pa še nisem slišala za to varianto, se pa mi zelooo dopade.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 21:49:11   
Naja31
Jaz sem mislila, da je uvajanje v vseh vrtcih.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 22:17:18   
bini
mi smo kar v čevljih bli danes user posted image .. je pa res, da je cela skupina formirana na novo in uvajanje ta teden zgleda izključno s starši  po 2 uri, ostali čas pa v tisti igralnici pač ni še nikogar, ker naši otroci so uradno vpisani s septembrom... no, jutri gremo spet, če bo treba bom tiste 2 urci pač v nogavicah...
zaenkrat nam gre fajn in mala je imela danes idejo, da bi jutri že kar sama ostala cel dan user posted image  - bomo vidli kako bo potem pogumna, afna mala user posted image , kako pa kaj Marku to laufa??

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pri uvajanju v vrtec
28.8.2007 22:35:47   
Naja31
Ej bini,

ne vem kako bo Marku laufalo, šele naslednji teden začnemo z uvajanjem.
Tiste pol ure ko smo bili na obisku, da smo se spoznali z vzgojiteljico, ni bil ravno navdušen, ampak vsaj jokal ni in tudi če ga vprašam reče, da bo šel v vrtec in kaj bo tam delal, čeprav nisem čisto prepričana, da se zaveda da bo tam bil sam.  MA, upam, da ne bo kakeg hudega protestiranja.

Bo pa Marko edini novi v skupini, tako da bo edini jokajoči user posted image .

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pri uvajanju v vrtec
30.8.2007 14:06:20   
mucy25
Mi gremo tudi v ponedeljek prvic v vrtec. Imamo pa tri tedne uvajanja. En tedn mami, drugi tedn ati, tretji tedn pa so rekli, da ni vec nujno, da je nekdo skoz zraven, da je dovolj, ce je nekje na dosegu recmo 10 min, ce ma otrok krizo. Za copatke pa se tudi sama nisem spomnila. Se pa zlo bojim vrtca, ker je nas pikec tko sramezljiv in bojec, da je kr hudo. Kadarkoli ga bratranec bolj grobo prime, zacne jokat in pritece k mamici. Kaj bo, ko mu bodo drugi hotli nagajat? A ma kira tak problem? Kako pa je s hrano za mamico ali atija pri uvajanju? Mi smo ze meli sestanek, pa smo malo pozabli vprasat te stvari. user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pri uvajanju v vrtec
30.8.2007 15:00:21   
marelicaa
Tudi jaz nisem pomislila na copate. Uh še dobro, da prebiram ringaraja.net. Pa sem bila danes s tamalim v vrtcu, da bi izvedela kdaj ga pripeljat in tako dalje. Pa mi vzgojiteljica ni nič naročila.

(odgovor članu mucy25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pri uvajanju v vrtec
30.8.2007 16:38:25   
BLAŽIKA
Mi smo bili danes prvič na uvajanju v vrtcu. So mi dovolili da sem ostala zraven hčere. Najprej je samo sedela zraven mene in gledala okoli, čez čas pa je že šla raziskovat innajbolj zanimivi so bili mali wc-ji. Ostale sma kakšno eno uro. Stari pa smo 2leti 7 mesecev in je takšne baje še težje uvest kot čisto majhne.

Kako dolgo pa boste še ve ostajale z malčki pri uvajanju? Oz. koliko uric?


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pri uvajanju v vrtec
30.8.2007 22:12:38   
mayci
Ja, copati so kar "obvezna oprema" za hojo staršev po igralnici... Ortoci se veliko igrajo tudi na tleh, pa bi pobrali veliko umazanije s čevljev, če bi vsi starši hodili obuti po sobi. Verjetno pa jih nekatere vzgojiteljice pozabijo naročiti, saj se jim mogoče zdi, da bodo starši to že vedeliuser posted image
Mucy25, nikar se ne boj vrtca!user posted image  Otrok bo čutil tvojo stisko in se bo zelo težko sprostil in pričel zaupati vzgojiteljicam. Ključnega pomena za uvajanje je, da starši vstop v vrtec sprejmejo kot nekaj dobrega in koristnega za otroka!user posted image  
Pa veliko sreče!

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pri uvajanju v vrtec
31.8.2007 11:36:01   
mucy25
Hvala Majci!

Se bom potrudla. Se pa nas junak ful veseli vrtca. Skoz, ko ga vprasam, kam pa gre Janci v ponedeljek, pa rece vrtec. In ce ga vprasam, ce se veseli, rece jaja. Sicer ne vem, ce sploh ve, kaj to pomeni, ampak vazn je, da se tega veseli. Smo enkrat bli ze tam, da smo si ogledali proostore in je na veselo raziskoval naokoli, tko da s tem ne bo tezav. Kot sem rekla, mene skrbi samo kontakt z drugimi, pa tudi ne tko nasploh, ker drgac je ful druzaben in se rad igra z drugimi in rad deli igrace in vse je kul, sam pac, ce mu bo kdo tezil. Sicer pa upam, da se bo naucil, kako se je treba branit pred bullyji in ne bomo vec meli s tem problemov.

Blazika, jaz bom ostala cel tedn z njim, moz pa cel naslednji tedn. Ta tretji tedn pa bo moz, ki ma itak sluzbo 5 min stran na razpolago.

Veste, kaj pa se mene zanima? Kolko casa pa smo recimo prvi dan v vrtcu, pa drugi,.... ?

Hvala, papa.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pri uvajanju v vrtec
31.8.2007 14:31:42   
BLAŽIKA
Ja to tudi mene zanima kako dolgo bi naj bili tam?

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu mucy25)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pri uvajanju v vrtec
31.8.2007 21:42:03   
mayci
Pri nas so prvi dan vsi starši z otrokom in jih ne pustijo še nič same. Se malo skupaj igrajo...in grejo po pribl. 2 urah domov. Naslednji dan so starši še vedno večji del časa zraven, v dogovoru z vzgojiteljico pa grejo lahko za 15 min., mogoče pol urice ven. Ampak res samo za toliko časa in ne več.
Po odzivu otroka se nato z vzgojiteljico zmenijo, kako naprej, običajno pa so otroci ob koncu tedna (vsaj večina) že celo dopoldne sami, nekateri celo poskusijo spati.
Naslednji teden pa so lahko že čez cel dan sami, starši niso več z njimi. Priporoča pa se, da gredo pač malo prej domov, da niso še do zadnjega v vrtcu.
Upam, da sem vam kaj pomagala!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pri uvajanju v vrtec
1.9.2007 6:46:35   
marelicaa
Nam so rekli, da je to čisto odvisno od otroka. Eni so že prvi dan lahko celo dopoldan sami, drugi pa šele po 14 dneh. Za enega fanta je rekla vzgojiteljica, da so ga uvajali 9 mesecev, ampak to je bila edina in huda izjema. Potem je bilo pa vredu.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pri uvajanju v vrtec
1.9.2007 6:51:48   
dory
nas je bil ze prejsnji teden na ogledih in je padel notr....tko da ga bom jst v pondelk pripeljala in po kosilu prisla iskat...mi vecji problem predstavlja,kako ga bom spravla domovuser posted image

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pri uvajanju v vrtec
1.9.2007 8:55:56   
ninu
Še jaz bi dodala, kako so nam rekli za uvajanje.
Da je najboljše, da nismo nič z njimi, ampak jih pustimo kar tam za pol urce in nato pridemo iskat.user posted image
Da se baje to najbolj obneseuser posted image  A ni priporočljivo, da otrok spozna vzgojiteljico v mamini prisotnosti? Kaj mislite?

Sicer pa, najbrž moram počakat odziv moje 15 mesečnice. Ni šans, da jo bom kar tam na hitro pustila in šla, pa tudi če bom edina. Briga me.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pri uvajanju v vrtec
1.9.2007 9:13:27   
pinki3
To je zelo odvisno od vrtca do vrtca. Mi smo v Viskih vrtcih, konkretno v preventivnem oddelku, ki dejansko sloni na psiholoskih principih poznavanja otrok. In tukaj velja, da je 3 tedensko uvajanje nujno, mamica naj otroka ne bi puscala samega niti za hip vsaj 1 teden ali 2, zato da se res lahko v miru navaja in morda celo navdusi, ne pa da ga je ves cas strah, kdaj bos spet sla. Iz lastne izkusnje povem, da se nam je super obneslo.

Ne vem, ce ti bo tam uspelo izsiliti tak rezim, nikar pa se ne pusti odgnati prej kot cutis, da je otrok pripravljen. Teorija je na tvoji strani (in praksa tudi).

(odgovor članu ninu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pri uvajanju v vrtec
1.9.2007 11:00:21   
mucy25
Mi smo tudi v Viških vrtcih. Men se zdi cist ok to 3 tednsko uvajanje. Dopusta mam itak tok, da ga ne bom mogla izkoristit, tko da mi je vsec, da bova skupi.

Pinki, a vi ze hodite v vrtec? Kako pa zgleda uvajanje? Kok casa smo prvi dan tam, pa drugi, itd. Kam pa hodite, v katero enoto? Mi smo v Bičevju.

(odgovor članu pinki3)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?