|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 17:30:12   
FANTEK1
Ne vem kje in kako naj zacnem, ker sem se kar v soku.
Zjutraj sem nasega tamalega oblekla in vse je bilo ok, lepo je
pojedel in sli smo nekaj kupovat. V avtu je zacel tecnarit -
ima 18 mesecev, ker ce se takoj ne odpeljemo je ze dretje.
Ne smemo ustavljat, na semaforjih je itak NORO!!!! itd.
Ponavadi ga ignoriram ali pa mu recem: Nic ti ni, kar nehaj,
ampak ze kak mesec dni ne pomaga oz ne neha. Krici dokler
ne speljemo ali pa ga ne vzamem iz sedeza.
Potem pridemo v trgovino in ker so bila vrata trgovine odprta,
je takoj pobegnil ven - ko vidi odprta vrata, gre skozi ne glede
na to kaj se dogaja okrog njega, kje je, s kom je,... Seveda sem
mu rekla, da ne more ven, ker moramo najprej nekaj kupit in ga
vzela v narocje. Zacel se mi je upirt in kricat - ampak ne normalno
jokat, ampak kricat kot da ga s sekiro na 100 delov sekamo!!!
Ni nehal dokler nismo sli v avto - ene 15 minut - in ljudje so me
gledali kot da sem nora. Dala sem ga nekajkrat na tla in je nehal
jokat, ampak ker mi je takoj pobegnil skozi vrata, sem ga spet
vzela v narocje. ROKE MI BODO ODPADLE KAKO JE MOCEN!!
Potem smo koncno prisli do avta in ga je fant privezal v sedez
in je spet krical dokler nismo speljali. Mislili smo it na hitro nekaj
pojest - fast food za naju ker drugace ne gre in kak krompircek
za njega dokler ne pridemo do doma- pa je spet hotel skozi vrata,
potem pa je v fantovem narocju krical dokler nismo vzeli hrane in se
usedli za mizo. Hvala bogu so imeli otroski stolcek in je pojedal dva
pomfrija. Potem pa se je kar naenkrat odlocil, da ima dovolj in da
ON GRE in je zacel kricat na vse grlo v stolcku - TU NIKOLI NI ZOLZ,
TO JE SAMA JEZA IN BES in ker ga nisva v isti sekundi spustila ven,
je pobruhal vse okoli sebe, stolcek, mene, sebe...
Po pravici povedano, mesa se mi.
Naj povem se to, da je to drugace otrok, ki se nicesar ne boji,
ki se vsem smeji,.... in ki ima neskoncno veliko energije...
Pomagajte prosim, ker si zelim it kdaj sama v trgovino in na kavico
z njim..., ne da imam se koga zraven da mi pomaga. Cim ga nekam
privezem se zacne dret, ko ga pa postavim na tla pa V ISTI SEKUNDI
ZACNE TECI (tudi doma ne hodi, ampak ves cas tece - okrog mize,
stolov, iz sobe v sobo) in ga komaj dohajam. Da kupim sama kruh?
Ah ja, ti casi so mimo...
HELP!

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 28.9.2007 18:11:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 17:35:40   
anckabancka
Ne morem prebrat tvojega posta, ker je reklama čez user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 17:38:36   
FORZA
IZVIRNO SPOROČILO: FANTEK1

Ne vem kje in kako naj zacnem, ker sem se kar v soku. Zjutraj sem nasega tamalega oblekla in vse je bilo ok, lepo je pojedel in sli smo nekaj kupovat. V avtu je zacel tecnarit - ima 18 mesecev, ker ce se takoj ne odpeljemo je ze dretje.Ne smemo ustavljat, na semaforjih je itak NORO!!!! itd. Ponavadi ga ignoriram ali pa mu recem: Nic ti ni, kar nehaj, ampak ze kak mesec dni ne pomaga oz ne neha. Krici dokler ne speljemo ali pa ga ne vzamem iz sedeza.
Potem pridemo v trgovino in ker so bila vrata trgovine odprta, je takoj pobegnil ven - ko vidi odprta vrata, gre skozi ne glede na to kaj se dogaja okrog njega, kje je, s kom je,... Seveda sem mu rekla, da ne more ven, ker moramo najprej nekaj kupit in ga vzela v narocje. Zacel se mi je upirt in kricat - ampak ne normalno jokat, ampak kricat kot da ga s sekiro na 100 delov sekamo!!! Ni nehal dokler nismo sli v avto - ene 15 minut - in ljudje so me gledali kot da sem nora. Dala sem ga nekajkrat na tla in je nehal jokat, ampak ker mi je takoj pobegnil skozi vrata, sem ga spet vzela v narocje. ROKE MI BODO ODPADLE KAKO JE MOCEN!!
Potem smo koncno prisli do avta in ga je fant privezal v sedez in je spet krical dokler nismo speljali. Mislili smo it na hitro nekaj pojest - fast food za naju ker drugace ne gre in kak krompircek za njega dokler ne pridemo do doma- pa je spet hotel skozi vrata, potem pa je v fantovem narocju krical dokler nismo vzeli hrane in se usedli za mizo. Hvala bogu so imeli otroski stolcek in je pojedal dva pomfrija. Potem pa se je kar naenkrat odlocil, da ima dovolj in da ON GRE in je zacel kricat na vse grlo v stolcku - TU NIKOLI NI ZOLZ, TO JE SAMA JEZA IN BES in ker ga nisva v isti sekundi spustila ven, je pobruhal vse okoli sebe, stolcek, mene, sebe...
Po pravici povedano, mesa se mi.
Naj povem se to, da je to drugace otrok, ki se nicesar ne boji, ki se vsem smeji,.... in ki ima neskoncno veliko energije...
Pomagajte prosim, ker si zelim it kdaj sama v trgovino in na kavico z njim..., ne da imam se koga zraven da mi pomaga. Cim ga nekam privezem se zacne dret, ko ga pa postavim na tla pa V ISTI SEKUNDI ZACNE TECI (tudi doma ne hodi, ampak ves cas tece - okrog mize, stolov, iz sobe v sobo) in ga komaj dohajam. Da kupim sama kruh? Ah ja, ti casi so mimo...
HELP!





Zdaj se bo mogoče dal prebrat.
ja men tut reklama nagaja.

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 28.9.2007 18:12:04 >

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 17:40:09   
FANTEK1
hvala za pomoc pri objavi

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 17:57:23   
Marogica
Začnita sama nakupovati, brez otroka. Otrok v tej starosti določenih stvari pač ne razume in tvoj je star leto in pol. Bolj težko mu je dopovedati, sploh, če je tako živ. Midva nakupujeva preden greva po otroka v vrtec/šolo ali pa gre nakupovat en sam. In to še sedaj, ko sta stara skoraj 3 leta in 6,5 let.

Obedovati v restavracijah z otrokoma? Ja, če si  Speedy GOnzales in lahko vse vržeš vase, ali pa imaš konjske živce....

Torej, začni se zavedati, da se vama je žilvljenje tudi v tem smislu spremenilo....

Pa mirne živce...user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 19:07:51   
*goldfish*
Po moje pa je to neko izsiljevanje, trma. Otrok se že dovolj zaveda in ve da če ni po njegovo, bo moral kričati in bo dosegel svoje.
Jaz bi na vajinem mestu otroku pokazala kdo ima glavno besedo in da nikoli ne more biti tako kot se otroku sprdne.

Moj otrok je bil ali pa včasih je enaka kopija tvojemu. Ampak jaz se ne dam, da bi mi pri nakupovanju ali na obisku pil kri. Včasih mu enostavno zagrozim, ker zdaj še deluje, da če bo nagajal, gre kar v avto počakat.  Pa se kar obrneva in greva k avtu in se mali takoj  ohladi. Sicer je potem priden 10-15 min, potem pa mu je spet dolgčas in začne tečnarit in je opet grožnja na delu. Mogoče je pristop preveč grob, ampak prav zavidam staršem, ko vidim nekatere pridne, ubogljive otročke, ki sedijo lahko ure in ure na miru, starša pa lahko av miru pijeta kavico, in opravita dolg nakup.


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 19:38:59   
suzanamai
vedno sem se bala teh izpadov v javnosti in tudi mi smo prišli do tega. Z malim sva šla v trgovina in ker ni bilo nobenih bonbonov, ki bi mu jih lahko kupila (zaradi alergije) se je začel dreti in se vrgel po tleh. Star je bil 2,5 leti. ker ga nisem uspela pomiriti, sem ga enostavno pustila tam in odkorakala iz trgovine, seveda pod budnim očesom celotne trgovine. zunaj sem se skrila za vogal trgovine in počakal, da je mali prišel ven. Bil je ves objokan in prestrašen, paralo mi je srce ampak nikoli več ni bilo ne duha ne sluha o kakšni trmi. Kadar je začel samo nergati, pa sem ga enostavno ignorirala in je zaleglo.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 20:02:20   
rainbow
Pri letu in pol je to dokaj normalno. Edino tisto z bruhanje je res neprijetno, predvsem zate.

Morda najt neko rešitev, da bi hodila brez njega nakupovat;
pa McDrive tudi obstajauser posted image

jaz imam dve punci, ta mlajša je 2,5, pa do letos poleti nisem bila z njima skupaj na kavi; če sem šla, sem šla tja, kjer so imeli zraven igrala; tudi jest hodimo tja, kjer so igrala. V šopingu sem bila z obema sama samo enkrat; v trgovini sta obvezno v vozičkih, pa še ponavadi kaj jesta (žemljico ali kaj).

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 20:44:15   
Anonimen
Sama nakupuj, malega pa doma pri fantu pusti ali naj pa gre on sam v šoping. Izpade pa poskušaj čim bolj ignorirat, baje minejo. Vsaj upam tako, čeprav pri nas k sreči ni tako hudo kot pri vas.

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 20:46:33   
Petraa
je bilo parkrat ,smo ga ignorirali.
je pa tudi tako,da ima tudi on svoje dinarčke in če jih nima potem mu kao nič ne kupimo oz. ne moremo in hvala bogu lepo zastopi.rečemo drugič ali pa ga vprašamo če je vzel dinarčke s sabo in reče ne potem mu rečem da brez dinarčkov ne gre.Simpl :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 22:07:13   
FANTEK1








IZVIRNO SPOROČILO: mana_t

Ampak jaz se ne dam, da bi mi pri nakupovanju ali na obisku pil kri. Včasih mu enostavno zagrozim, ker zdaj še deluje, da če bo nagajal, gre kar v avto počakat.  Pa se kar obrneva in greva k avtu in se mali takoj  ohladi. Sicer je potem priden 10-15 min, potem pa mu je spet dolgčas in začne tečnarit in je opet grožnja na delu.



Kako pa naj 18 mesecniku recem, da bo sel za kazen v avto ce ne bo priden? Ni neumen, dalec od tega, precej brihten je, ampak tega pa vseeno se ne razume...

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
28.9.2007 23:33:50   
mamuška
Ad 1) Šoping je zabavo TEBI, ne pa otroku. Prej ko dojameš, lažje ti bo! Če pa že na vsak način hočeš šlepat 18 mes od štacune do štacune, ga posadi v voziček, priveži in daj nekaj ultra zanimivega v roke.

Ad 2) Kofetkanje po lokalih je užitek TEBI, otroku pa nit najmanj NE. Če že misliš kofetkat, najdi lokal, ki premore igralni kotiček ali vsaj nekaj igralom podobnega. Od 18 mes zahetvat, da ve, kaj pomeni, da gre mami na kavo, je utopija. 18 mes pač ni narejen zato, da bo pri miru sedel brez animacije dlej kot 10 min. Žal.  če pa ima na razpolago nekaj zanimivega, se običajno vsaj za nekaj minut le zamotijo.  Otrok je pač živo bitje, ne pa razstavni eksponat.

Ad 3) Daj se za sekundo vživi v perspektivno 18 mes in si predstavljaj, kako se on počuti in kaj bi si ti na njegovem mestu želela. Šoping? Dvomim! Kofetkanje z mamo? Dvomim! Norenje nekje na prostem? Absolutno! Upoštevaj nekoliko tudi otroka ter njegove želje in potrebe, pa mu jih ne bo treba uveljavljati na silo!

Ad 4) Kadar je vendarle treba z trokom iz bilo kakšnih razlogov v šoping, se na to ustrezno prirpavi: pripravi igračke, knjigice, pijačo, kaj za grickat in vzemi s sabo dvojni paket svojih najbolj trpežnih živcev in močno upaj, da v trgovinah ne bo gužve.

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
29.9.2007 10:44:17   
FANTEK1








IZVIRNO SPOROČILO: mamuška

Ad 1) Šoping je zabavo TEBI, ne pa otroku. Prej ko dojameš, lažje ti bo! Če pa že na vsak način hočeš šlepat 18 mes od štacune do štacune, ga posadi v voziček, priveži in daj nekaj ultra zanimivega v roke.


Ad 2) Kofetkanje po lokalih je užitek TEBI, otroku pa nit najmanj NE. Če že misliš kofetkat, najdi lokal, ki premore igralni kotiček ali vsaj nekaj igralom podobnega. Od 18 mes zahetvat, da ve, kaj pomeni, da gre mami na kavo, je utopija. 18 mes pač ni narejen zato, da bo pri miru sedel brez animacije dlej kot 10 min. Žal.  če pa ima na razpolago nekaj zanimivega, se običajno vsaj za nekaj minut le zamotijo.  Otrok je pač živo bitje, ne pa razstavni eksponat.



Preden te tako zanese, raje malo premisli kaj pises...

1. S tamalim nisva sla v SHOPPING - nisva probavala oblek in imela modne revije, ampak smo morali po jogije in vzglavnike, ker smo se ravno preselili.

2. Ko grem nekam s tamalim nimam s sabo igracke in knjigice, ampak 5IGRAC, 4 KNJIGICE, 4 AVTE, KOCKE, ...5 DUD itd.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
29.9.2007 10:46:29   
FANTEK1







Pa se nekaj naj dodam..
Mame ki mislijo, da se morajo vsemu odpovedat za voljo otroka so cudne. JA, zivlenje se spremeni 100 na uro in po pravici povedano- svojega zivljenja ne bi zamenjala za nic na svetu, ker si zivljenja brez otroka ne znam vec predstavljat, ampak to se ne pomeni, da se moram odpovedat obcasni kavici ali cemu, kar je meni fino...

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
29.9.2007 10:57:25   
Marogica
Noben ni trdil ali rekel, da se moraš odpovedati svojemu življenju. Samo spremeni ga oz. priredi ga svojim IN otrokovim potrebam. Torej, če vidiš, da z otrokom ni možno nakupovati, pa naj gre za kruh ali čevlje, ga ne jemlji s seboj. Če z otrokom ne moreš piti kave ali jesti, tako kot ČLOVEK, ne pojdi z njim ali pa pač zelo zelo redko.

In misel, da bo otrok celo kosilo privezan in v stolčki mirno sedel in čakal, da se bosta starša najedla je utopična. Otroku pač hitro dolgčas postane....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
29.9.2007 16:37:25   
renatar
Pozdravljena FANTEK1...
Ja, na vse tole bom rekla:nikar se ne boj, kaj menijo drugi, nikar se ne boj, kaj si mislijo drugi...Mamica že ve, kaj je najbolje za otroka. Otroci so včasih trmasti, so nagajivi, so potrpežljivi in so kdaj taki, da kot starš ne veš več kako ravnat. Ampak mlada mamica, brez skrbi, vaša vzgoja je pravilna, fantek naj hodi z vami, pa čeprav ima izpade:)Enkrat se bo nehalo. Ste že slišali za rek:mali otroci, mali problemi, veliki otroci, veliki problemi?Mogoče vam ga bo katera starejša mamica potrdila. Otrok je vaš, mogoče niti on sam ne ve, zakaj je tečen, da to ni prav, kako bi bilo, če bi bil drugačen...Tudi mi imamo dobre, slabe dneve, vendar smo odrasli in si znamo stvari razložiti. Moj brat je bil nekaj podobnega.Katastrofa!!!Vendar je mama vztrajala, tudi takrat, ko je bilo nemogoče, ko ni več videla izhoda...Ampak danes je tridesetletnik, ki ima še zmeraj trdno voljo...vendar dobro srce in se znajde bolj kot tisti, ki so bili najbolj pridni...Se opravičujem, da sem dolga, upam, da vam bo lažje...Pa kar mislim si, kako prijetnega dečka imate....

_____________________________

reny

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 9:55:41   
Lenny
FANTEK1, načeloma se strinjam s tem, kar je napisala mamuška, ampak vedno v praksi ne gre tako zlahka. Včasih je treba z otrokom kam v trgovino, konec koncev mora tudi sam kaj poskusiti (čevlje recimo) in takrat se isti cirkus lahko ponovi.
Otrok poskuša, koliko mu bo dovoljeno. Imava približno enako stare škratke. Najin mini je star 17 mesecev. Tudi njega včasih zgrabi ipika in trma in kar je še teh "prijetnih" stvari. Če ne pomaga recept, da ga zamotim s čim drugim, pač kriči. Sem tudi jaz bolj trmaste sorte. In žal takrat odpade kofe. Izberem lokale, kjer je možno naše male divjake pustiti na prostem, da imajo še oni nekaj od tega. Nikakor se kot mamica ne odpovem vsemu. Drugače bom ena tečna, nezadovoljna mama, kar bo čutila vsa okolica skupaj z otrokom. Se pa prilagodim, to pa ja. In smo vsi štirje zadovoljni.
O izpadih trme pa smo že velikooooooooooo napisale. Dobri živci, doslednost in gumbek za ignore za vse ultra pametne komentarje iz okolice.

(odgovor članu renatar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 11:32:17   
Barbs
Lenny,

ti si (skoraj) moja najboljša prijateljica.user posted image user posted image

p.s.
Včasih malo počakaj, da bom še jaz napisala, kar mislim, pa boš potem ti rekla, da si mislila natančno tako.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 11:38:27   
honey
Po mnenju nekaterih bi morala pustiti otroka doma, ko greš v trgovino. Se pravi, da z otrokom očitno ne moreš iti v trgovino tja nekje do 10. leta, potem pa itak ne gre več s tabouser posted image  HALO!? Tudi majhni otroci morajo vedeti, kje so meje, ker to, kar je napisala Fantek1, meni deluje že kot izsiljevanje. Žal. Jaz svojega vlačim že od 3. tedna starosti povsod s sabo, pa ni važno, ali grem v trgovino samo po kruh, ali pa če gremo v orng šoping. Sicer pride do izpadov, normalno, ampak se je hitro navadil, da tako ne gre. Ko pa pride do tega, da je pretežko, se ustavimo v kakšnem lokalu, gremo nekaj spit, se malo poigrat in gremo naprej. Itak pa ne morem otroka puščat non-stop v kakšnem varstvu, z možem pa morava oba v trgovino, ker kupujeva stvari za v novo hišo.

Tako da, Fantek1, vztrajaj in ne puščaj otroka doma, ker drugače ne boš mogla nikamor. Otroku pa takoj pokaži, kje so meje.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 11:40:43   
Lenny
Lenny,

ti si (skoraj) moja najboljša prijateljica.

p.s.
Včasih malo počakaj, da bom še jaz napisala, kar mislim, pa boš potem ti rekla, da si mislila natančno tako.


user posted image  user posted image  user posted image  O.K. zmenjeno!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 12:08:01   
Anonimen
ja trma in izsiljevanje. predvsem je tu zdaj važna doslednost invedno ista tvoja reakcija na njegovo izsiljevanje. če neki rečeš ne je to ne pa če se dere ko žvau, če te vsi gledajo, če radira tla in če bruha ko vidra. ignoriraj, ponavljaj ne in zakaj ne. res je še majhen ampak bo skos bl dojel da če je nekaj pač ne je to ne in konc debate. mene tudi pogledi okoliških ljudi ne ganejo pretiran, naj se brigajo zase!
in ja včas je treba z otrokom v trgovino pa kam ven, ne bomo zdej zarad tazga otroka 10 let zaprti v bajti. otrok se more socializirat ne pa da bomo zdej zarad njega vsi zaplankan. otrok naj se prilagaja okolici ne okolica njemu!

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 14:45:41   
bori2
Načeloma s e strinjam s tem, da je kadar se ti mudi, nakupe najbolje opraviti sam. Vendar nas je večina imela otroke, ker smo si jih želelliuser posted image in na zato, da bi se jih sramovali. Moje stališče je, da je družina čimveč skupaj, tudi pri vsakodnevnih opravilih, kot so nakupi, vožnja ali obiski sorodnikov.
Vendar pa imam pripombo na način, ki ga navaja Marogica- pa brez zamere, upam - zdej ko imamo otroke, pa ne-bomo več v miru pojedli kosila. Ne drži.

Moja otroka sta stara 5 let user posted image in 15 mesecevuser posted image . Občasno kosimo zunaj in zdi se mi popolnoma ustrezno in primerno, da situdi mlade DRUŽINE privoščijo kdaj tudi kaj "boljšega". Kako se otroci obnašajo je v veliki meri odvisno PO MOJEM MNENJU od 2. stvari: 1: od njihovega temperamenta in 2.  VZGOJE. 

Moj enoletnik sedi pri mizi dokler  pojemo. Čas za divjanje je prej in potem, tudi obiske in nakupe obravnavamo kot vsakdanjo dejavnost s tem, da oba vseskozi opazarjamo - tudi enoletnika. Npr: pridi, umijemo roke, sedaj se bomo lepo vsedli in potiho počakali hrano, ali pa sedaj se bomo pa vsedli in počakali, da nona skuha kavo in potem gremo pogledat kužka,......Ko čakava na kosilo v gostilni, pregledava knjigico, se igrava biba-leze -se skratka potiho zamotimo, dokler ne pride hrana,
Hrana je animacija zase. Pri mojih zaenkrat deluje, sta pridna, vendar ju res vseskozi opozarjamo, NE GRAJAMO, ampak spodbujamo. Če bomo lepo v miru pojedli kosilo bomo šli potem pogledat, če iamjo tobogan,... 

Je pa res, da z razjarjenimi ali naveličanimi otroci, kar navadno vidimo že prej kot se posedemo v avto, restavracijo preskočimo in podaljšamo pot do domače pašte, da v primeru trme ne grem v trgovino, če ni nujno potrebno, če pa že moram potem jima OBLJUBIM., da bomo hitri in da gremo potem ven ne zrak divjat. Če pa mi kdo dela "sceno" že v trgovini - to je delala tavečja, se nesemo v avto, razložim, da bom počakala, da se umirimo in da bomo pač danes jedli samo močnik, ker drugače kaj boljšega ne bomo mogli kupiti, ker v trgovini ne kričimo.

Vendar to so MOJI otroci, ni nujno, da boi moje metode delovale drugod. Zaenkrat mi uspeva z nenehnim opozarjanjem in spodbujanje k "boljšemu". Npr. Če bosta pridno počakala gremo za sladoled - tudi tamali potem kaže leda, leda in stavi prsdtek na ustka- ššššt.

Nočem sedaj, da mislite, da kogarkoli šolam, vendar če dobro premislite; NISO ZAŽELJENI- Ni res. Imamo jih, ker smo si jih želeli? Nismo tudi mi kdaj slabe volje? Zakaj ne bi oni imeli slabega dneva, oz. želeli uveljaviti svoje volje? Največ kar lahko naredimo je, da jih SPODBUJAMO k dobremu vedenju in da jim NIKOLI ne pokažemo, da smo nad njimi razočarani, oz. da se jih sramujemo.

KEr verjamem, da bo tale post koga zbodel, naj še enkrat ponovim, da je to MOJE mnenje, Moj način, ki deluje na MOJIH otrocih. Če bo komu v predlog ali v pomoč, bom zadovoljna.

Pa mirne živce,...

lp, Bori2

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
1.10.2007 14:51:24   
Lenny
Lepo napisano, Bori2! Realno in praktično user posted image

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
2.10.2007 8:23:00   
honey
Bori2, čestitke user posted image   Tako lepo napisano!

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izpad v javnosti - NA POMOC PROSIM!!!
2.10.2007 8:34:18   
Marogica
Lepo napisano, pa vendar...(glej tvoj citat)

IZVIRNO SPOROČILO: bori2

Vendar to so MOJI otroci, ni nujno, da boi moje metode delovale drugod.


Bi dodala, da tudi jaz svoja dva nenehno opozarjam, kar pomnim, da ne bo pomote, pa naj bo doma ali kjerkoli drugod. Vendar ne funkcionira-pri nas ne oz. zelo kratek čas, kar ni dovolj, da bi starš v miru vase "zmetal" kosilo, pojedel tako ali tako ne.... Dokaz več je, da so to "opazili" tudi v šoli, nam je bilo povedano kot pripomba, kar pomeni, da naš ta večji "živec" tudi drugod ravna tako, kot ko je z nami

Mogoče je bil moj post preveč črno-belo napisan. Seveda gremo kdaj ven jest ali na kakšne rojstne dneve, vendar zelo redko.  Tudi nakupovati gremo kdaj... vendar malenkosti, ne pa kakšnih velikih nakupov, ki trajajo.

In biti skupaj, kot družina, ne pomeni, da se hodi nakupovat skupaj ali pa jesti. Čas, ko smo skupaj, lahko preživimo tudi drugače. Konec koncev pomeni nakupovanje za otroka dolgčas(dokler se ne pride do polic z igračami ali skadkarijami), kosila v otrokom "neprijaznih" gostilnah pa jim tudi niso v užitek.

Mirni živci....Kaj je touser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?