|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Govorjenje
14.4.2008 12:37:22   
anny1
Pozdrav,
imama eno malo bolj čudno vprašanje in me zanima če ima katera tudi tako izkušnjo kot jaz. Imam namreč dve punci eno 3leta drugo pa malo čez 2 meseca staro- mlajša pri teh mesecih že zelo razlaga in grga, pa me zanima če je to čist normalno, ker stari ni bla tko hitrauser posted image  pri pogovarjanju user posted image . Hvala vsem za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
14.4.2008 14:15:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anny1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Govorjenje
14.4.2008 14:47:58   
Ayo
Uh, mi bomo kmalu stari 4 mesece in govorimo kot naviti! user posted image In to ze kar precej casa, sigurno je zacel ze pri 2m. Ti samo uzivaj, a ni fino ko imas nekoga s komer se pogovarjat! user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Govorjenje
14.4.2008 18:09:08   
kaya2007
in kaj bi tu bilo lahko narobe?

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Govorjenje
14.4.2008 18:12:23   
łiłi
nas je star 2,5 meseca in veselo grgra.ce mu kaj pojem al pa govorim on odgovarja z svojim grgranjem.

_____________________________

TEO PEJIĆ 26.1.2008
http://liliteo.moj-album.com/

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Govorjenje
14.4.2008 20:11:05   
Naja30
Moja je piskala, vriskala, grgrala, grulila...user posted image

(odgovor članu łiłi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Govorjenje
14.4.2008 22:05:28   
Klarita
Tudi naš je bil že zelo zgodaj prava mala čveka.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Govorjenje
15.4.2008 8:53:32   
miškot
Mene pa v zvezi s to temo zanima, če je normalno nasledne: naš je star 8m, ko je imel 3m je kar naprej spuščal glasove , potem nekaj tednov nič. Spet se mu je odprlo pri kakih 6m in spet nič. Pred dvemi tedni je čvekal kot norec in vmes tudi že lepo kričal ata, avto...in sedaj spet tišina. A je to normalno, da govori v nekih fazah, etapah. Jaz sem namreč mislila, da bo govorjenja vedno več, ne pa da bo imel dneve, ko govori skos potem pa tišina?

Hvala vam za odgovore.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Govorjenje
15.4.2008 8:56:24   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

seveda je normalno, pri 3m se dojenčki že "pogovarjajo" z nami, torej spuščajo glasove in z njimi reagirajo na naše ogovarjanje.

Se strinjam nasa se pogovarja ze kot rastrgan dohtar


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Govorjenje
15.4.2008 10:21:55   
klarisima
Tudi naša 4 mesečna pupa je prava klepetulja user posted image
Ko pride tata iz službe pove vse kar sva počeli user posted image
Začela je pri 2,5 mescih z gruljenjem, sledilo je oponašanje maminih glasov pri 3h mescih. Nadaljevalo pa se je z odgovarjanjem na mamina vprašanja, danes pa že vriska, se dere in gruli in vse po svoje. Čudovita je, pravi sogovornik za težke debate user posted image user posted image user posted image
Je pa rekla pediatrinja, da se vidi, da se veliko ukvarjamo z njo in da bolj kot se pogovarjaš z otroci prej bodo začeli odgovarjati nazaj in večji besedni zaklad bodo imeli user posted image user posted image user posted image
Zato kar "akcija" mamice in očkoti user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
15.4.2008 12:36:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu klarisima)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
15.4.2008 12:37:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Govorjenje
15.4.2008 12:38:55   
klarisima
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: klarisima


Je pa rekla pediatrinja, da se vidi, da se veliko ukvarjamo z njo in da bolj kot se pogovarjaš z otroci prej bodo začeli odgovarjati nazaj in večji besedni zaklad bodo imeli user posted image user posted image user posted image



Ej to pa ne bo držalo, vem za primere bratov in sester, ko so se starši z obema enako pogovarjali, pa je med njimi očitna razlika v govorjenju. To bi rekla, je predvsem v genih. Jaz sem z Žanom komunicirala normalno, oz velikokrat se sploh nisem z njim "pogovarjala" ker se mi je bilo čudno nonstop nekaj govorit dojenčku. Pa je začel ekspresno hitro govort.



Ja, sem že ugotovila, da vsak pediater po svoje govori user posted image
Če je pa v genih, pa bo hujša od svoje mamice user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Govorjenje
15.4.2008 14:44:07   
Naja30
Če je v genih, bo naša čist po očku! Oba čvekata ko raztrgana dohtarja user posted image

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Govorjenje
15.4.2008 20:37:14   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: klarisima


Je pa rekla pediatrinja, da se vidi, da se veliko ukvarjamo z njo in da bolj kot se pogovarjaš z otroci prej bodo začeli odgovarjati nazaj in večji besedni zaklad bodo imeli user posted image user posted image user posted image



Ej to pa ne bo držalo, vem za primere bratov in sester, ko so se starši z obema enako pogovarjali, pa je med njimi očitna razlika v govorjenju. To bi rekla, je predvsem v genih. Jaz sem z Žanom komunicirala normalno, oz velikokrat se sploh nisem z njim "pogovarjala" ker se mi je bilo čudno nonstop nekaj govorit dojenčku. Pa je začel ekspresno hitro govort.



Težko sem bom strinjala s tem klarisima - z našo frajlico intenzivno komuniciram user posted image  že od prvega dne - taka pač sem že po naravi (beri: čisto preveč govorim) user posted image , ampak naša zvezdica nič - zero, zerissimo - nič, samo globoko se zamisli in se smeji (to je druga moja "hiba" - dobra volja user posted image ) - no, ko tole pišem, mogoče pa jaz preveč govorim in ona ne pride do besede user posted image  - mogoče bo držalo to kar je napisala Nalin, da so geni tisti - ker moj najdražji pa ni tak strgan dohtar kot jaz.
No, dodati moram še, da mi je NFT prejšnji teden povedala, da hipotoni otroci malce kasneje spregovorijo - torej bomo mi še malo počakali.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?