|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec in selitev
16.10.2007 7:35:29   
angie22
Žvjo!

Prosila bi, če mi lahko pomagate pri naslednjem problemu. user posted image
Pred kratkim smo se preselili v Logatec, vendar oba z možem delava v Ljubljani in prav tako je naš mali dobil vrtec v LJ. V vrtec je šel prvič septembra, v oktobru pa smo se preselili. Mož in otrok imata še zmeraj stalno prebivališče v Ljubljani (kar je eden izmed pogojev za sprejem v LJ vrtec).

Skrbi me, da bi v vrtcu znali zakomplicirati, ker ne živimo več v LJ. V vrtcu sicer še ne vedo za selitev, ampak bo treba povedati.user posted image

Hvala za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 7:48:42   
natasaom
mi živimo na vrhniki pa sva se s tamalo vozili v kranj.ona v vrtec-jest pa v službo.moja soseda se vozi v lj in sina ima tud v lj v vrtcu pa ji noben ne teži.stalno bivališče imata na vrhniki.

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 8:55:03   
zvončica30
angie22, jest mislim, da ti nimajo kej komplicirati, saj je to popolnoma tvoja odločitev kam vpišeš otroka v vrtec. Ga daš tja kjer ti najbolj odgovarja. Konec koncev, pa jim plačaš.Tko, da sploh nej te ne skrbi povedati za selitev.
Veliko užitkov v novem domu!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 9:00:28   
angie22
Ojla!

Hvala za "hitre" odgovore.
Bom povedala, pol pa bomo vidl!

Hvala in lep dan še naprej!

(odgovor članu zvončica30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 14:47:35   
Pikaču
Mislim, da je tudi na vlogi za znižano plačilo vrtca opomba, da je potrebno vsako spremembo prebivališča sporočiti. Jaz na tvojem mestu bi zagotovo, ker ne želim imeti neprijetnosti, pa tud ziher je ziher.

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 17:52:30   
Suza
V vrtec lahko vpišeš otroka kjer koli želiš. Je pa res, da pa imajo pri sprejemu v vrtec prednost domaci otroci, šele nato otroci iz drugih občin. Ker ste zdaj že sprejeti mislim, da več ni razloga da ne bi povedali o selitvi.

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu Pikaču)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec in selitev
16.10.2007 21:37:32   
jagoga
Kolikor je pa meni zadeva znana (lahko pa se motim), pa v primeru da ne stanuješ v isti občini, kot imaš vpisanega otroka imaš tudi drugačno ceno za vrtec (višjo) to pa zato, ker je višina plačila vrtca odvisna od subvencij, ki jih občina namenja za svoje občane in njihove otroke, ki so vpisani v vrtec in za neobčane pa drugačne (manjše subvencije).

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec in selitev
17.10.2007 9:54:07   
jakaracman
Lahko je v lj plačevala boš pa 20% več.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec in selitev
17.10.2007 10:25:29   
angie22
Ja sej tega sem se najbolj bala!

Ampak jaz pa mislim, da so subvencije odvisne od stalnega prebivališča!
To se pravi, da se ne bi smelo nič spremeniti,če imata oče in sin stalno prebivališče v LJ.

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec in selitev
17.10.2007 10:29:45   
Anonimen
Ne, subvencionirano je isto, tudi če imaš otroka v vrtcu v drugi občini, ampak saj pri vas itak naslova niste spreminjali, tako da  vse ostane, kot je bilo.

Če te pa skrbi (mogoče si ti prosilka za znižano plačillo vrtca ali kaj takega, ne vem točno, kako se to v vlogi že napiše), pa vprašaj na občini, kako je s tem. Izgubit nimaš kaj, ker to, da imaš isto subvencionirano, tudi če je otrok v drugi občini, sem prepričana. Ker točno to sem tule že enkra spraševala, pa so mi odgovorile tiste, ki imajo tak primer in imajo subvencionirano.

(odgovor članu angie22)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec in selitev
17.10.2007 22:20:40   
joma
Točno tako. Zavezanka za plačilo je občina, v kateri ima otrok in eden od staršev stalno bivališče. Če se bosta mož in otrok prijavila na bivališče v Logatcu, lahko otrok ostane tam, kjer je, le da bosta morala znižano plačilo uveljavljati v novi občini, ki bo subvencijo nakazovala ljubljanskemu vrtcu. Je pa res, da zna biti izračun vašega plačila vrtca nekaj višji, ker mestna občina Ljubljana za svoje dodatno zniža glede na izračun, ki bi bil po metodologiji. Pač prednost velike občine, ki si to lahko privošči. Tako imata dva otroka v Lj., z enakimi dohodki staršev in v istem vrtcu, različno ceno, ker je eden prijavljem v Lj., drugi pa v drugi občini.
Pa dobrodošla v Logatcu.

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec in selitev
18.10.2007 12:47:52   
livia
Ojla, imate pa podobno situacijo kot mi.
Mi smo dobili vrtec v Lj, a se novembra selimo v Logatec. :-)
Vrtec sem zavrnila in hitro dala vlogo v Logatec in pred kratkim so mi sporočili, da je sprejeta. user posted image
Mi tako bolj ustreza. Da je v Logatcu in da je ne vozim v Lj. Ful pohvalijo Logaški vrtec.


Tebi očitno ustreza obratno.
Stalno bivanje igra vlogo samo pri točkah, ko daš vlogo za vpis. Ko ste enkrat vpisani, ne igra več vloge, če se preseliš.

(odgovor članu angie22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec in selitev
18.10.2007 15:51:16   
jagoga
JOMA, je napisala točen strokoven odgovor.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?