|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 14:50:18   
neli365
Niti primernega naslova ne vem napisat. Ok. Stvar je taka, v kratkem pričakujemo malo user posted image , doma pa še imamo 2,5 letnika. In zaradi njega bomo večino časa preživeli v dnevni sobi, kjer ima on igrače in svoje risanke. Spalne prostore pa imamo v 1.nad. Kam ste odlagale otročke, če ste šle na wc ali pa v kuhinjo itd. se pravi nekam na varno. Sedežna se mi to ne zdi, glede na to da lahko starejši hitro kaj našpiči. Saj skozi ga ne mislim nosit na rokah.
Ali ga naj nosim za vsako ko bo zaspal gor? 
Globoka košara iz vozička bi sicer prišla v poštev, ampak ne vem če je primerna, niti ni stabilna.
Je imela katera podobno težavo? Prosim za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 14:57:20   
lananai
Mi smo sicer imeli vse prostore v enem štuku, ampak naša prvorojenka je vsakokrat spala v svoji posteljici, v najini spalnici. Imela sva pa tudi varuško, ker živimo v hiši, da sva jo slišala, če se je zbudila. Tokrat bo najbrž isto (tudi mi imamo 2,5- letnico doma user posted image ).

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 15:17:56   
Hope2
Mi smo tudi imeli spalni del v prvem štuku, imeli ap smo še psa. Jaz sem malega dajal spat in odlagala kar v zibko-bila v dnevni, v kuhinji..., vse dokler ni imel nekega urnika spanja. Kasneje pa v stajico. Stajica je bila le za odlaganje, ko sem kam skočila, spal pa je potem že v svoji sobici 

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 15:23:58   
čupa
mi smo na začetkuimeli v dnevni sobi zibelko, kjer je mali spal čez dan, ponoči pa seveda gori v spalnici v posteljici. to je trajalo kai mesec al pa dva, potem pa več ni htel bit v zibelki, pa na koncu sem že šla sama sebi na živce, ko sem hčerki (6 let) skozi govorila naj bo tišje, da ga ne zbudi. pa sem začela prakticirat, da ga nosimo zdaj že lep čas spat v njegovo sobico in je ful fajn. vklopimo babyfon in mali ma mir in spi 2x po dve uri (približno) user posted image user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 15:27:27   
čupa
aja, za odlaganje pa smomi hitro zečeli uporabljat te penaste puzzle in igralno podlogo. tam nekje od 2 meseca delje. pa se je začel že stegovat po igračah in se igral na tleh brez da se je spomno na mamo kar nekaj časa. meni so te igralne podlage zelo praktične, ker jih vspodbujajo k gibanju

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
22.10.2011 15:50:33   
kajajaka
Mi imamo 3 letnico, ki ima svoje prostore v spodnjem štuku - v dnevni sobi user posted image   in tudi pričakujemo dojenčka.

Vedno sem jo (in najbrž bom tudi dojenčka) nosila spati v posteljico v zgornje nadstropje, seveda pa je bila ves čas vklopljena el. varuška in sem jo slišala, če se je zbudila.

Za odlaganje ( ali skok na wc, kuhanje,...) sem imela pa ležalniček s pasovi za pripenjanje (da ne bi padla) in tako bo tudi sedaj. Saj vem, da so 3 letniki sposobni marsičesa, ampak nekako ločevati dojenčka od bratca-sestrice mi pa tudi ni všeč- Zato menim, da bo največ kar z nami vsemi v dnevno sobi, spanje pa obvezno v zibki/posteljici zgoraj v sobi.

Majhna posebnost bo tudi to, da bo ta zimski otrok, prva je bila pa poletna in je cele dneve preživela v vozičku zunaj - če je spala ali bila budna. Spanje v posteljici je prišlo v poštev šele zvečer in potem jeseni, ko je že imela 4 mesece in reden ritem spanja.

Seveda pa bomo vse šele videli februarja (in bili najbrž tudi kaj presenečeni user posted image )

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
23.10.2011 18:28:39   
aprilčica07
Tamala je spala čez dan v košku, ki sem ga preprosto prelagala iz sobe v dnevno (ponoči v sobi, čez dan v dnevni).. Pa navadla se je, da je zaspala pri svetlobi, tudi rogoviljenje ta večjega je kasneje ni več motilo. user posted image Če sem pa kam skočila, je bla več ali manj v ležalničku. Nekje na tleh. Je pa res, da je bil fantek zeloo pozoren do nje, in jo je čuval, ni blo sploh nobene panike. Sem jih lahko pustila par minut same. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
23.10.2011 20:47:48   
mayci
Jaz sem imela sicer večjo razliko med otrokoma, ampak vseeno.. Prve mesece sem jo nosila za daljši spaenc spat v svojo posteljico, za skok na wc..pa sem jo dala v ležanik in vzela s sabo. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
24.10.2011 7:49:23   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Prve mesece sem jo nosila za daljši spaenc spat v svojo posteljico, za skok na wc..pa sem jo dala v ležanik in vzela s sabo. user posted image


Enako, na ta način je z mano hodila tudi perilo obešat, v kurilnico...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
24.10.2011 17:36:15   
Anonimen
Pri nas smo ločevali dnevni počitek od nočnega, tako da je čez dan spala v košari od vozička, na kavču in ko je bila že nekoliko večja, v ležalniku in ponavadi vedno kar v dnevni sobi in tačas tudi nismo po prstih hodili okrog (no sesat ravno nisem šla takrat).

(odgovor članu roladica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam dati novorojenčka spat čez dan?
25.10.2011 10:35:36   
rea24
pozdravljene!
jst sicer pricakujem prvega otroka, vnedar živimo v hiši skupaj s sestro, ki ima ze dve male navihanke, tako da imamo čez dan navadno kar direndaj. Sicer sta stare že pet in osem let, tako, da mislm da bosta pazljive do svoje sestrične/bratranca. Prav veliko komplicirali ne bomo, čez dan bo spal/a v dnevni sobi, ker sem mnenja, da se mora otrok navadit  tut hrupa. Verjetno bomo za dnevno spanje uporabili kar košaro od vozička. Ponoči pa bo spal/a v svoji posteljici. Tako je tudi moja sestra dajala spat mali dve in z nobeno ni blo nič narobe, kvečjemu še manj problemov, ker sta res zaspali kjerkoli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?