|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 21:46:23   
skokica01
Tole postaja nevzdržno. Pri naši 14 mesečnici traja vsa zadeva skupaj cca. 1h ali več. Meni se že trga, saj ne zaspi nikakor drugače kot da me drži za roko. Sem ji danes poskušala nekajkrat razložit, da bo danes sama zaspala, ji dala dudo, jo pobožala in šla iz sobe. To sem ponovila vsaj 5x, pa se ji je čist urgalo. Ker mi je enonstavno preveč hudo, ko vidim, da je čisto iz sebe, sem šal k njej in ji 1 uro držala roko, da je zaspala.
Potem se zbudi okoli 4h zjutraj in vaja se ponovi. Ker sem enostavno preveč zaspana jo kar v posteljo k nama odnesem.
Priznam, da sem od tega rituala že pošteno utrujena in naveličana, zato vas prosim za pomoč, ker ne vem kako naj spravim situacijo na "normalno". Počasi se mi trga..... resnično.

< Sporočilo je popravil skokica01 -- 19.10.2007 21:50:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 21:49:33   
Anonimen
Jaz ponavadi kar malo zadremam zraven....traja podoben čas zvečer.

(odgovor članu skokica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 22:48:19   
silvya
Prekini ritual. Probaj ji raje prebrat kakšno pravljico, ko bo te konec, je potrebno zaspati. Torej izumi nov ritual. Jaz sem mojimadvema v tem času že brala kratke pravljice, ali pa sem jima prižgala kasetofon s kako lepo pravljico in je to postal ritual pred spanjem.

Pri nas je to delovalo. Pa tudi nočnega vstajanja pri nas ni bilo. Pri nobenem. Še sedaj se sprašujem, ali sem imela tako pridna otroka ali kaj. Ponoči sta se budila le, če sta bila bolana. Pa še to ni bilo krize.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 22:54:43   
piščanc
saj če se ne bi sekirala bi delala pravilno. dete je še premajhno in zgleda, da te še potrebuje. če hočeš, da prej zaspi, jo daj kasneje v posteljo ali bolj utrudi. bolj, ko jo boš silila, bolj se bo privijala k tebi, če še ni pripravljena.

ko bo dovolj stara, bo razumela tudi to, da sama zaspi. naš drugi je šele pri dveh letih in pol to dojel (da ga dam v posteljo in sam zaspi), če pa se ponoči zbudi pride pa še vedno k nama, prav tak 6 - letnica.

ne vem od česa naj bi se ti zmešalo?

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 23:06:19   
skokica01
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc


ne vem od česa naj bi se ti zmešalo?


Od tega, da imam še en kup stvari za ponaredit in bi jih lahko med tem časom, ko po eno uro držim roko v posteljico. Kasneje sem pa že tudi sama preveč zaspana in mi ni do ničesar. Pa še danes je tak dan ko mi je ven udarilo in se mi zdi, da izgubljam nadzor. Bo že minilo.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
19.10.2007 23:08:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

IZVIRNO SPOROČILO: piščanc


ne vem od česa naj bi se ti zmešalo?


Od tega, da imam še en kup stvari za ponaredit in bi jih lahko med tem časom, ko po eno uro držim roko v posteljico. Kasneje sem pa že tudi sama preveč zaspana in mi ni do ničesar. Pa še danes je tak dan ko mi je ven udarilo in se mi zdi, da izgubljam nadzor. Bo že minilo.


Pejt spat, bo jutri bolje user posted image

(odgovor članu skokica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
20.10.2007 0:22:48   
piščanc
raje se uleži zraven in malo zadremaj. otrok bo prej zaspal, ti se pa malo odpočila. jaz sem ti hotela samo napisati, da gremo čez to vsi starši in da delaš pravilno, samo ne sekiraj se. pomaga ti pa lahko mož, da se izmenjujeta v uspavanju.

sicer pa kmalu mine

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
20.10.2007 9:07:13   
Anonimen
Jz sem najmanj prmerna za dat kakšen nasvetuser posted image tak,no pomemmeben vzgojen,ker sem z mojimi imela podobne probleme,pa sem se zašla,tako,da je bilo meni in njim po godu,da nismo preveč noči prebili kot sove.
Spali so z menoj,za starejša dva je bila steklenička vedno pri roki,za najmlajšo pa dojka,takoj ko so zajokali so dobili kaj za pod zob.Že zaradi zelo tečnih sosedov jih nisem smela pustit jokat.Zvečez za zaspat pa tudi sem žrtvovala uro ali kaj več,da sem se vlegla poleg njih,da so zaspali,marsikdaj jaz pred njimi.Tako je bilo in tako smo prebrodili prva leta življenja,da smo prišli iz kriznih obdobij in to z načini ,ki so skregani z vsemi navodili napisanimi v knjigah,ki jih pršejo takozvani psihologi in psihijatri.Znašla sem se,našla način kako,da je bilo prav za otroke in zame.

(odgovor članu skokica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
20.10.2007 16:53:26   
DrejcDrejc
Toliko kot je otrok, toliko imajo mamice teorij o spanju... Ful težko je nekomu svetovat, ker si otroci niso enaki. Naš je vedno, ampak res vedno potreboval mene, da sem ga uspavala. Na zadnje je zaspal le tako, da je na meni ležal. Počasi sem se navadila, se preselila pred TV, mali se je uspaval, js sem pa TV gledala. Itak je bila to edina ura TV, ki sem si jo kdaj privoščila. Potem je šel pa z 17 meseci v vrtec. V roku prvega tedna ni maral več, da sem ga uspavala. Pa sem ga odnesla v posteljico, mu dala lubčka, ga pokrila, ugasnila luč in šla. Itak sem pričakovala totalno vreščanje, kot pri vsakem poskusu do tedaj. Aja? Presenečenje - od tistega dne naprej naš otrok zna sam zaspat. In je že dober mesec od tega in jaz se vsak večer še zmeraj čudim, kako čez noč se je naš fant to naučil.
Vsak otrok ima svoje finte. Očitno te potrebuje, če hoče zaspat v tvoji bližini. Kaj naj rečem... potrpi in se prilagodi. Ali pa trmari in nekaj časa trpi, ko uvajaš kak drug ritual - mogoče pa uspe. Na tebi je, da se odločiš. Otroci so itak ena ogromna preizkušnja za živce. Bolj zdravo za otroka in za starše pa je, da to čim manj pokažeš... ampak tu sem že v znanstveni fantastiki. user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
20.10.2007 16:54:50   
DrejcDrejc
Aja ... lahko povem še slabo stran tega, da naš fant zdaj sam zaspi... - zdaj pa res sploh ne gledam več TV. user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
22.10.2007 11:50:51   
aezzy
ojla,
kako pa zaspi ali se pije mleko zvecer?
nasa (14m) ima ob 7h pac normalno vecerjo (linoti v stolcku, ne po flasi!),  za zaspat, nekje med 20 in 20.30 pa jo vlezem v njeno posteljo in se flaso (samo mleko) in zaspi sama.
pa drugace nimamo vec flas, tudi za pit ne,samo zvecer je pa se fajn.
pocasi se odvaja na mleko, od zacetka je popila kaksne 2dcl, sedaj pa skoz manj, vcasih sploh nic ali pa samo en pozirek. sej potem se vrti v postelji in ne zaspi vedno kar takoj, samo zaspi pa.
poznam pa 3, ki so enako stare in imajo drug nacin vecerje: okoli 18h vecerja kruh, sir,namazi, itd...., za zaspat ob 20h, pa postelja in flasa z gostim linotom.in tudi same zaspijo ob flasi.
drugace se nasa tudi zbudi okoli 4h, samo ni budna za vstat pac pa za popravit dudo ali pit.

mislim pa, da je ne bi blo treba nest k sebi v posteljo. vztrajaj na svoji, raje se trudi s tem, kot, da popustis, na dolgi rok gledano ji delas uslugo, pa tudi vama z mozem.

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uspavanje - na pomoč!!!!
22.10.2007 14:36:55   
Nea
Svojo starejšo punčko sem pri tej starosti probala naučit da zaspi sama in se je vse skupaj končalo z bruhanjem v postelji. Tolko se je jokala, da je na koncu bruhala. In kako v takem primeru biti vztrajen user posted image
Počakala sem do drugega leta in je potem stvar vžgala. Po prebrani pravljici sem ji zaželela lahko noč in šla iz sobe ven. Nekaj časa je pela pesmice, malo gledala knjigice in zaspala.

Pri ta mlajši pa je zgodba podobna. Stara je 14m. Duda ji nikoli ni bila všeč tako, da je bila navajena zaspati ob dojenju. Ko sem jo prenehala dojiti sem vedela, da sama še ne bo znala zaspati. Držati za roko je tudi nisem hotela. Zato pa ko vidim da je že fejst zaspana, se vleževa skupaj na posteljo, ji preberem majhno pravljico in se potem umirim. Ona še nekaj časa čebelja, obrača strani knjigice in zaspi. Enkrat bo tudi prišel čas ko se bo naučila zaspati sama.

Švercanje v naši postelji me sploh ne moti. Glavno je da spimo!!! Po drugi strani pa ko vidiš kako čas hitro beži mi je vsak trenutek skupnega objema pomemben!


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?