|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darovanje spolnih celic
23.10.2007 15:15:10   
ž i v a
Da se ne bomo samo jezili :) smo se odločili za novo akcijo. Prejšnja je bila kar uspešna čeprav se ni še končala.

Za začetek imamo dve prošnje:

1. pari kateri čakate na darovalca/ko prosim napišite mi koliko časa že čakate? S čakanjem me zanima čas od opravljenih preiskav naprej. Koliko časa ste čakali na odgovor komisije in koliko časa čakate od odobritve naprej.

2. Ker moramo najprej sami nekaj naredit zato, da nam bodo drugi pomagali prosim, če nam lahko pomagate. Vsak lahko naredi nekaj in vsaka najmanjša pomoč bo veliko pomenila.

Če vas karkoli posebej zanima vprašajte. Lahko tukaj lahko preko el. pošte ali telefona.
Podrobnosti o akciji boste zvedeli po el. pošti oz. na forumu društva.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 23.10.2007 15:46:08 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darovanje spolnih celic
23.10.2007 15:54:37   
Putka
Sem imela kup vprašanj o darovanju spolnih celic. Sem poslala mail na daruj.si, pa po parih mesecih še vedno ni odgovora. Zgleda, da res rabijo darovalke/ce.

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darovanje spolnih celic
23.10.2007 16:25:04   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Sem imela kup vprašanj o darovanju spolnih celic. Sem poslala mail na daruj.si, pa po parih mesecih še vedno ni odgovora. Zgleda, da res rabijo darovalke/ce.


Ja zelo žalostno. Žal je pa tako, da spolne celice potrebujejo pari in ne zdravniki. Zdravnikom se je enostavno tako obnašat tisti, ki potem ''potegnejo ta kratko'' so pa nič krivi pari.

Če si jim pisala zato ker bi bila pripravljena darovat celico te jaz prosim, da te to ne odvrne. Skušaj iti preko brezbrižnosti nekaterih zdravnikov in misli na pare.
Če ti lahko jaz odgovorim na kakšno vprašanje pa obljubim, da ne boš dolgo čakala user posted image

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darovanje spolnih celic
23.10.2007 16:30:26   
Anonimen
Meni je letos rekel zdravnik, da bom imela user posted image  samo z darovano žensko celico.Ker nisem več rosno mlada ne pride v poštev, da bi čakala v Sloveniji.Zdravila sva se več kot 5 let.
Ginekolog mi je svetoval tujino in aprila sva se prvič odpravila tja na razgovor.Čez 14 dni greva na ET.
To pomeni, da sva čakala slabih 7 mesecev.V Sloveniji ga ne bi dočakala.

(odgovor članu ž i v a)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darovanje spolnih celic
23.10.2007 18:36:32   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Meni je letos rekel zdravnik, da bom imela user posted image  samo z darovano žensko celico.Ker nisem več rosno mlada ne pride v poštev, da bi čakala v Sloveniji.Zdravila sva se več kot 5 let.
Ginekolog mi je svetoval tujino in aprila sva se prvič odpravila tja na razgovor.Čez 14 dni greva na ET.
To pomeni, da sva čakala slabih 7 mesecev.V Sloveniji ga ne bi dočakala.



Ja to je realno stanje v Sloveniji. Prvi postopek sicer nekateri pari še dočakajo, drugega pa ne več.
Žal si pa veliko parov ne more ''privoščiti'' postopka v tujini. Zato bomo vsaj poiskusili z akcijo pridobit nekaj darovalcev in darovalk.

Posebej pa ste vabljeni vsaj k razmišljanju pari, ki se sami zdravite zaradi neplodnosti. Mislim, da najlažje razumete stisko parov. Vsaka celica je mogoče en srečen par več v Sloveniji. To pa ni slab občutek kajne.
Darujete lahko v lastnem postopku v kolikor pridelate več celic. To velja posebej za ženske.
Torej zdravi partnerji neplodnih parov kaj pravite?

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 18:18:05   
Putka
Spraševala sem, kako je z darovanjem po porodu. Ker še dojim in še mislim, pa tudi menstruacije še nimam. Kdaj se lahko začne postopek s pomočjo hormonov ali kaj že dajo za spodbuditev?

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 19:02:13   
cmokec
Jaz že kar dolgo razmišljam o darovanju, pa mi moja psiha ne dopušča, da bi lahko bil nekje otroček z mojimi geni, jaz pa zanj nebi vedela. Pa mi je vse drugo jasno. Postopek odvzema me še najmanj skrbi, bolečina tudi. Vem, da bi pomagala osebam, ki si tako želijo otroka, da so že brez otrok odlični starši. Zato me za skrb in vzgojo "mojega" otroka čisto nič ne skrbi. Vem, da bi imel vso ljubezen in skrb tega sveta. Pa si dopovedujem, da jaz darujem samo celico, ki sama po sebi ni živo bitje, da vsak mesec taista celica gre v nič. Ampak, ne morem mimo mojega razmišljanja, da bi nekaj svojega, kar je tudi meni najdragocenejše, kaj bom v življenju imela, oddala od sebe stran.

Sem že klicala enkrat, pa sem se premislila, ker bi s tem težko živela. Sama nase sem jezna, da sem tako egoistična. Morda, čez čas, upam, da se res pomirim sama s seboj. Ker pomagala bi pa z vsega srca rada, če bi le lahko mirno spala naprej, brez vprašanj, ki nebi imela odgovora.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 21:02:24   
pinkec
cmokec - jaz pa enako mislim kot ti in se mi tako razmišljanje ne zdi egoistično, ampak naravno. Govorim za moje pojme. Lahko me obsojate, kolikor hočete, ampak jaz osebno nisem za umetno oploditev s tujimi ženskimi celicami oz. moškim semenom. Če ne bom mogla imeti svojih otrok, bom raje začela razmišljati o posvojitvi, ker bi za naju to bilo bolj sprejemljivo. Povedala sem svoje mnenje in ni me treba zdaj napadati, ker mislim, da ima vsak pravico, da naredi tako, kot čuti.

Brez zamere, vsekakor pa želim vsem, ki ste se odločili za to pot, vso srečo. user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 21:18:30   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Spraševala sem, kako je z darovanjem po porodu. Ker še dojim in še mislim, pa tudi menstruacije še nimam. Kdaj se lahko začne postopek s pomočjo hormonov ali kaj že dajo za spodbuditev?


Putka daruješ lahko, ko prenehaš z dojenjem. Dokler dojiš pa hormonska stimulacija ni primerna. Sama menstruacija pa nima pomena.

_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 21:34:42   
ž i v a
cmokec in pinkec vama bom kar skupaj odgovorila.

Prav je, da naredimo le tisto kar se nam osebno zdi sprejemljivo. Če ne želita darovati spolne celice je pač ne želita. Noben vaju ne obsoja ker razmišljata drugače. Prav je pa, da ve ne obsojata tiste, ki na to gledajo drugače. Zato pa imamo svodo izbire kajneuser posted image

Bi pa dodala, da darovanje spolne celice je še zelo daleč od otroka. Sama sem mnenja, da smo starši izključno otrokom, ki jih vzgajamo. Če ne bi tako razmišljala ne bi čutila posvojitve tako blizu kot jo.  Vem tudi, da bi veliko parov z veseljem posvojilo otroka. Ampak kaj ko v Sloveniji otrok ni. Za mednarodno posvojitev pa nima vsak finančne možnosti. Torej kaj preostane paru?

Z darovanjem spolne celice pa moramo vedet, da enem paru omogočimo ''le'' upanje. Do zanositve, donositve in rojstva je to še zelo daleč. Saj vemo kakšno uspešnost imajo postopki. Res je, da darujemo zato, da bo par dobil tako željenega otroka žal je pa do tam tudi potem še zelo daleč. Podarimo pa upanje.

Recimo, da si vsi lahko predstavljamo kakšno stisko doživlja par, ki mu ne uspe zanositi po naravni poti. Strah, da postopek ne bo uspel. Da bo potrebno v nov postopek in postopke ponavljat večkrat zato, da uspe. Sedaj pa pomislite kaj doživlja par, ki tudi tega straha ne more občutiti. Občutek, da zate ni možnosti.
Jaz roko na srce si tega ne niti upam predstavljat.


_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Darovanje spolnih celic
24.10.2007 22:47:33   
cmokec
ž i v a, zelo lepo si napisala in se v celoti strinjam. To, da vsak razmišlja drugače, je seveda logično. Ne me narobe razumeti, ker jaz zelo spoštujem osebe, ki so darovale spolne celice in se zavedam, da je to še daleč do dojenčka v naročju. Nekaj punc tudi poznam, ki čakajo na darovano celico in vidim, kaj preživljajo.

Vsako leto sproti si dopovedujem, kar si ti lepo napisala, včasih se prav silim k razmišljanju, da bi postala darovalka, pa se vedno pojavijo moji dvomi. Tudi sama sem se kar pomatrala, da imam dve hčerki in bi se na nek način zahvalila ne vem komu, da sem lahko mati in na ta način osrečila še koga. Ponavadi se to pojavi ob novem letu, ob mojem rojstnem dnevu. Pač na dan, ko bi lahko storila kaj plemenitega. In že v naprej vem, da bi se tako dobro počutila, samo...

Mah, saj me zastopite.

Upam, da mi uspe srce odpreti tako na široko, da bom lahko darovalka s ponosom in mirno vestjo.



_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu ž i v a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?