|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vnetje ušes
23.10.2007 12:02:34   
florecita
Pozdravček!

Jaz sem pa tako žalostna, ko ima naš user posted image  poleg vsega sedaj še vneta ušeska. In to zato, ker priznam, da mu nisem nosek prevečkrat špricala z fiziološko. Me je kr sram povedat. Saj sem, ne rečem. Ampak parkrat na dan in ne vsakič ko mu teče ven. Ne vem no koliko je to za njih večkrat na dan?
Čutim se krivo, čeprav mi pravijo drugi, da se to rado razleze še na ušesa. Je pa tudi res, da je šmrkal kr enih 10 dni. Nazadnje. Vrtec pa to, saj veste kako to gre...žal
Me pa še zanima, kako je v takem primeru z vrtcem?
 Mi smo  bili včeraj pri pediatrinji, in je rekla, da se je na enem ušesku šele začelo, drugo še ni bilo prizadeto. Pijemo antibiotik. Lepo je spal in tudi super je volje, priden in vse to. Nič ne kaže več na ušeska da ga bolijo, kot je kazal 1.dan.

Zanima me, kdaj naj ga dam v vrtec? Kako bi naredile ve v mojem primeru? Gužva v službi, saj veste kako je s temi šefiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vnetje ušes
23.10.2007 12:09:02   
Anonimen
Prav nič se čuti krivo,veš eni so bolj občutljivi,pa tudi do vnetja ušes ne pride vedno zaradi šmrkavosti.Razumem tdi,kako je z bolniškimi in z šefi(user posted image ),ampak,če se jle da,bi še kakšen dva otroka obdržala doma,saj veš v vrtcih se vrata nonstop odpirajo,prepihi in podobno.Pa še na antibijotiku je,se pravi,da je še bolniček.Da pa bi ga kakšnemu bližnjemu dala za počuvat,te možnosti pa nimaš?Ušesa so huda zadeva,pogosta vnetja prinesejo posledice,pogosta se pa pojavljajo,če predhodna niso do konca pozdravljena.
Pa čimprejšne okrevanje.

(odgovor članu florecita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vnetje ušes
23.10.2007 13:26:51   
Naja31
Saj bo minilo user posted image .
Važno da ga ne boli več in da je otrok dobre volje.
Jaz ga ne bi dala v vrtec doklerne poje antibiotik do konca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vnetje ušes
23.10.2007 14:12:34   
PAJO
ZDRAVO,NAS JE TUD SE NEKEJ CASA PREHLAJEN,MU IZ NOSA TECE PA KASLJA
SAM NA USESA SE NI PRSLO,SE PA FULL BOJIM DA BO KMALU.SEJ TO JE HITR.
PA FULL HROPE NAS,A JE TVOJ TUD?DECEMBRA GRE V VTREC ZATO NE VEM KAKO BO.
A SO FULL BOLANI KO GREJO V VRTEC?KOLIKO JE STAR TVOJ?LEP POZDRAV,ANA22user posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vnetje ušes
23.10.2007 17:07:41   
madeja
Zdravo, bolje da imaš otroka doma. Moji Katji je bobenček poču že trikrat (stara je pa dobre tri leta), pa  ni prej imala nič vročine niti ni smrkala. Se je pa na srečo vsakič zarastel nazaj. S tem se ni za hecat, zato mislim, da je bolš preslišat šefovo tečnarjenje in imet zdravga otroka. 
Držim pesti, da bo vse uredu. user posted image
Lp   

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vnetje ušes
23.10.2007 19:57:06   
zajlca
Joj ja, ta ušeska user posted image
Ravno danes je naša spet dobila vnetje ušes, seveda je to posledica v večini primerov nahoda. In ne imej slabe vesti, da si premalo čistila nosek... do vnetja lahko pride kljub temu, če še tako skrbno čistiš nosek. Vem , ko sem hčerki čistila nosek s fiziološko, pa operil kaplicami in gledala, da je bilo res tipi topi. Se je nahod umiril, čez dva-tri dni pa potegnilo na ušesa.

Mnogokrat, pravi pediatrinja, dobijo otroci vnetje ušes (sploh če so pogostokrat), ko doživljajo kakšne spremembe v življenju. Npr. vstop v vrtec, psihološko, pride pri nekaterih do vnetja ušes.

Upam, da bo minilo čim hitreje...

Aja, če pa otroček nima vročine, če dobro je in je fino razpoložen gre lahko pomoje v vrtec... ali pa počakajta vsaj da pojesta do konca antibiotik.

Lp


_____________________________

Živi in pusti živeti!!!

(odgovor članu madeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vnetje ušes
24.10.2007 21:52:43   
s.
čist naravno zdravilo in tudi preventiva za ušesa- tea tree olje.
Kanete 2-3 kapljice na avtirano paličico in uho ter uhelj večkrat dnevno vsaki dan premažete ( do 5x dnevno).

Lahko ga dobite pri meni- več na ZS.


(odgovor članu zajlca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.10.2007 23:26:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu florecita)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vnetje ušes
25.10.2007 8:39:56   
barakuda
Mi smo prejšnji teden imeli iste probleme: najprej smrkanje (to itak že odkar je v vrtcu), potem očke, ga peljem k zdravniku pa pravi da je začetek vnetja ušes. Predlagala je naj bo kakšen dan doma.
In tako sem naredila, en dan je bil doma, potem je pa šel nazaj v vrtec. Je tudi vzgojiteljica rekla, naj ga kar pripeljem.
Se pa to zelo rado zgodi, ker je vse med seboj povezano, zato nikar ne imej slabe vesti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vnetje ušes
26.10.2007 10:08:42   
suzi
Tudi mi imamo stalna vnetja ušes. Vsakokrat dobimo antibiotik, do zdaj smo že 2 zamnjali pa ima le 14 mesecev. Jaz ga imam dom običajno še en do dva dni po koncu vročine in ko ga čisto neha bolet, ker ne bi nikakor zneslo da ga imam za vsako vnetje doma do konca antibiotika, mi ga namreč pijemo običajno 14 dni. V tem primeru bi bil 2 dni v vrtcu, 14 dni doma pa spet enaka vaja, služba pa juhuhu- knjižica na vidiku. Tudi pediatrinja je rekla da naj po vročini še malo ostane doma potem pa gre lahko nazaj v vrtec. Sem se poa že z nekaj mamicami pogovarjala, da je več kot polovica teh otroških vnetij ušes posledica virusne okužbe, kjer antibiotik nič ne pomaga le zraven še pobije koristne stvari v telesu, tako da bom od zdaj naprej pri vsakem vnetju vzrdajala da mu prej pregledajo kri in ugotovijo ali je virus ali bakterija. Ker če bo šlo pri nas tako naprej s temi antibiotiki mu na koncu ne bo noben več prijel in bo problem takrat ko ga bo res nujno nujno rabi.

(odgovor članu barakuda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vnetje ušes
26.10.2007 10:21:00   
Anonimen
Kaj v vaših zravstvenih domovih oziroma pri pediatrih ne jemljejo vedno kri iz prstka in pregledajo?Pri nas ja,čim je malo bolj resno obolel,mu vzamejo iz prstka in direkt v ambulniti na mestu pogleda,počkaš deset minut.

(odgovor članu suzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vnetje ušes
26.10.2007 10:37:06   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Ne vem no koliko je to za njih večkrat na dan?



Jaz sem žanu začetek vnetja pozdravila samo s spiranjem noska na vsaki 2 uri. V vsako nosnico sem mu brizgnila s tamalo inekcijo.

Pa nikar se ne počuti krive, vsi se učimo na napakah.



Enako kot Nalin - tudi ko nimamo težav mu cca 3x dnevno špricnem v nos. Imam pa tako flaškico od sterimarja oz. aqamarisa.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vnetje ušes
26.10.2007 10:52:07   
caillou
Florecita, naša sploh ni smrkala, pa ima vneto uho, tako da si nimaš kaj očitatuser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vnetje ušes
26.10.2007 21:14:01   
Tipi
Jaz sem tudi bila danes s hčerko pri zdravniku vendar zaradi kašlja. Pri pregledu pa mi reče da ima rdeča ušesa in ji je predpisala Ospen. Hčerka nič ne tarna, da jo bolijo ušesa in zdaj ne vem ali naj ji dam ospen ali naj poskusim samo z ušesnikom???

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?