|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Suha usta in leče med porodom
6.11.2007 9:58:40   
klarisima
Zanima me, če ste tudi ve imele ponoči težavo s suhimi usti?
Jaz se zbujam in skorajda ne morem dihati tako suha usta imam user posted image
Pa imam okno odprto na ventus ter vlažilec na radiatorju user posted image user posted image user posted image
...potem pa moram seveda požirek vode spit, ki mi služi že namesto nočne svetilke in tako se mi namesto 2-3x/wc poveča na 4-5x; toliko o spanju. Ko pride user posted image sigurno ne bo tako hudo, ali? user posted image

Drugo vprašanje; ali lahko imam med porodom lečke noter? Nekje sem prebrala, da naj bi imele raje očala zraven ampak jaz si sebe ne predstavljam rojevat z njimi...če pa sem brez pripomočkov pa ne bom videla G user posted image

Izkušnje, predlogi...hvala in en lep dan vsem skupajuser posted image

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 6.11.2007 13:45:54 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 10:04:30   
muha1
Jaz sem šla rodit z očali in sem jih prvi dan imela tudi gor. Naslednji dan pa takoj lečke. Enim od pritiska popokajo očesne žilice in takrat menda ni luštno imet lečk. 

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 10:09:01   
Naja31
A da so suha usta lahko povezana z nosečnostjo?
Jaz jih imam tudi, ampak sem prepričana, d aje to povezano s suhim zrakom v stanovanju.

Leč pa jaz nisem imela notri. Že zaradi tega, ker se vmes lahko kaj poslabša in moraš na CR, ko pa leč ne smeš imeti. Ampak jaz imam dioptrijo  - 1,5, tako da tudi brez leč in očal kaj vidim.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 10:11:08   
anonimna thumbs up
Odgovarjam na drugo vprašanje user posted image

Prvič in drugič sem rodila z očali.
Prvič mi je babica očala snela z nosu in jih pospravila neznano kam, težko sem pravilno sodelovala pri porodu, ker nisem videla obrazov in ko so mi kazali otroka, nisem videla drugega kot meglo (dioptrija - 6 na vsakem očesu user posted image ), kar me je zelo prizadelo. Očala je šele kasneje mož našel v predalu ene omarice user posted image

Tretjič pa sem bila tako ekspresno poslana v porodno, da sem se šele ob pritiskanju spomnila, da imam v očeh leče (uporabljam mehke), ampak je kompletno osebje samo zamahnilo z roko, da naj se ne sekiram, če se jaz z lečami dobro počutim in me ne motijo. Roditi s kontaktnimi lečami je bila zame najlepša možna izkušnja user posted image   Videla sem obraze osebja, neverbalna komunikacija je pri porodu izrednega pomena, takoj sem videla mojo princesko, ogledala sem si placento, skratka res super in četrtič grem definitivno spet rodit z lečami user posted image

_____________________________

Avatar odraža trenutno duševno stanje........

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 11:14:47   
naraščaj
No tut jaz mam suha usta predvsem pa mam problem z zamašenim nosom, pa še sluznica se mi ful izsuši. Kr znorela bom. NMo rodila še pa nisem, leč nimam mam pa očala, pa še te bom dala verjetn dol, ker tut brez njih še kr vidim.

(odgovor članu anonimna thumbs up)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 11:30:56   
Anonimen
2-3x/wc poveča na 4-5x; toliko o spanju. Ko pride user posted image sigurno ne bo tako hudo, ali? user posted image




Ah, kje pa. Ko pride user posted image  boš spala ko top! user posted image

(odgovor članu klarisima)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 12:44:44   
Una
1. vprašanje: Mogoče bi mogla malo več tekočine piti pred spanjem. Včasih se tudi jaz zbudim s suhimi usti, popijem malo vode in je bolje. Glede WC-ja je pa tko: v prvi nosečnosti na začetku nisem imela problemov, proti koncu pa sem šla 4-6x na noč. Zdaj pa že od vsega začetka vsaj 3x na noč.

Se pa strinjam z nivessuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

2. vprašanje: v porodnišnici bi na tvojem mestu imela raje očala, med porodom bi jih dala dol.

To je moje mnenje.


_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 12:52:44   
klarisima
Hvala vsem za nasvete in izkušnje.

Bom pa najbrž šla not z lečkami (če bo seveda vse ok), ker se strinjam z anonimno thumbs up, neverbalna komunikacija je zelooo pomembna in še da slučajno ne vidim bebe user posted image user posted image user posted image
Sicer imam dioptrijo -2 ampak ta megleni vid mi ni prav nič všeč user posted image
Konec koncev pa imam lečke zunaj v 5 sek., če bo potrebno user posted image user posted image user posted image

Glede suhih ust pa moram rečt, da veliko vode in nasploh tekočine spijem čez cel dan, tako da po moje nima veze s pomanjkanjem...ah, tako ti je to nosečnost, davek na dodano vrednost jaz temu pravim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 13:26:13   
mateyka
klarisima, vse najnaj ti želim pri porodu user posted image in probaj vzet moža sabo (naj ma on očala za backup), da ti bo butler, ker je to res bolj udobno - men verjem (moj mož me je spredi in zadi pedenal v porodni - ful pomaga) user posted image

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 13:28:16   
sasa79
Jaz sem ponoči tako tako žejna, da spijem najmanj 0,5 do 0,8 l vode, tako da sem potem 4 do 5 krat na wc-ju. Čez dan pa tudi spijem najmanj 2l vode. Ampak je zgleda še to premalo, ker mi je včeraj na kontroli rekla, da imam povišane levkocite in da premalo pijem.

_____________________________

Sreča... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni tvoje življenje z ljubeznijo.

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 13:52:57   
klarisima
Hvala mateyka user posted image maš prav in točno tako bom naredila!
Itak sem rekla, da bom njemu posebaj rukzak (ki bo vedno v bližini) spakirala in sebi posebaj torbo. Butler user posted image user posted image user posted image , prav imaš!

Sasa79 - kako pa naj zdaj vemo kaj je prav in kaj ne? Pa si povedala, da ful piješ?


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu sasa79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 13:59:41   
2 Sraki
Jaz sem rodila z očali, rojevala 10 ur in mi z njimi ni bilo panike. Samo toliko v razmislek sem pa želela dodat, da morda ne boš imela tistih 5 sekund, da vzameš leče ven. Namreč ko se začne zadeva komplicirat (kar se pri meni je)vse tako hitro poteka, da dvomim da boš imela čas misliti na leče.

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 14:06:02   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

2-3x/wc poveča na 4-5x; toliko o spanju. Ko pride user posted image sigurno ne bo tako hudo, ali? user posted image




Ah, kje pa. Ko pride user posted image  boš spala ko top! user posted image


vidiš, nekaj takega sem hotela jaz rečt user posted image user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 14:12:31   
solatja
ja, glede leč pa takole. sem vsepovsod slišala, da se zelo odsvetujejo med porodom, tako da sem že v porodnišnico šla z očali. in ne vem, kdaj bi sploh lahko dala leče ven med vso to proceduro user posted image ko pa prideš na porodno mizo, pa da jih daš itak dol. in ko se je user posted image rodila, sem jih dala nazaj (no, ko sem dobila nazaj voljo user posted image ) in je bilo čisto ok. itak pa z -2 dioptrijo vidiš dovolj dobro, mimike G in drugih pa tako ali tako ne rabiš user posted image . jih pa prej malo več nosi, da se boš bolj fajn počutila z očali. 

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 14:31:45   
Naja30
Glede leč ne vem, glede suhih ust te pa čisto razumem. Odkar sem user posted image  sem ves čas žejna in ponoči imam zelo suha usta. Po moje pa je malo povezano z nosečnostjo.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 15:09:54   
Anonimen
 
Pozdravček!


Tud js se vstanem ene 3-4x na noč. Najprej mi je tečno, ker se obračam, potem grem lulat, potem požlampam 2 dl vode in nazaj zaspim... Čez kake dve uri ponovim postopek... Zjutraj, ko me zbudi budilka za v službo pa ne čutim nobene potrebe za lulat niti za pit, samo spala bi!!!  user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 16:02:36   
*tajda*
odgovarjam a drugo vprašanje; leče sem imela ves čas poroda pa je bilo vse okuser posted image  pa še videla sem vseuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 19:44:19   
sasa79
Klarisima, Še sama ne vem. Mi je rekla, da naj pijem brusnični čaj in mi bo čez 14 dni na kontroli spet  levkocite preverila.

_____________________________

Sreča... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni tvoje življenje z ljubeznijo.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dva vprašanja,
6.11.2007 21:48:37   
mojca75
Imam dioptrijo -7,5 na obe očesi, nosim leče, rodila pa sem z očali. Oz rodit sem šla z očali, kaj je bilo med porodom se ne spomnim, vem pa da sem vse videla, očitno sem mela očala gor.
Naslednji dan pa še leče.
Jaz se prcej bojim za svoje oči (ko imaš tolk dioptrije veš kaj po meni da "ne vidiš") in zato sem raje dala očala for, da bi bilo z učki vse OK. Zihr je zihr.
Predvsem pa sem takrat mislila na tamalo, in ne na to da imam očala in kako z njimo gledam (niti ne slabo, baje)

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu sasa79)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?