|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 11:56:57   
Naja31
Punce,

kdaj ste starejšega otroka začele pripravljati na prihod novega družinskega člana?
Marca dobimo še enega user posted image , sin bo takrat star 3  leta. Jaz mu za zdaj še ne govorim kaj preveč, vsake toliko mu omenim dojenčka, pa če kje zunaj vidimo kakšnega dojenčka, ga "opozorim" kako je luškan. Če ga vprašam, pove, da ima mamica v trebušku dojenčka, pa on tudi pove, da je sam bil v trebuščku.
Meni se še ne zdi smiselno, da bi ga zdaj preobremenjevala s tem, po drugi strani pa ne vem če mogoče ne delam napake. Sin pa tudi ni porajtal, da imam večji trebuh. Mogoče mu je to normalno user posted image .
Sem pa razmišljala da kupim kakšno knjigico za otroke v smislu "dobili bomo dojenčka" in bi potem pred spanjem brala.

Kako ste ve počele?
lp, naja

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 12:06:26   
ElaM
Moja je mlajša, kot tvoj, ima šele 16 mesecev, pa ji kar precej govorim o dojenčku. Sicer ne vem, kaj si pod besedo dojenček dejansko predstavlja, vendar ko jo vprašamo, kje ima mami dojenčka, mi dvigne majico, pa daje lubčke, boža trebuh,... Gledava knjigice, kjer so novorojenčki, in zraven govori deeeee, deee, kako bo pa izgledalo v praksi, pa povem čez dober mesec.user posted image
Kupili smo ji tudi babyborna, da ga boža, pa lubčka in previja, da bo manjši šok, ko bo dobila družbo.
Se mi zdi, da so otroci veliko bolj dojemljivi, kot si mi, odrasli, predstavljamo.

_____________________________

:)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 12:08:09   
Anonimen
Mi smo jo začeli pripravljat takoj, ko se mi je trebušček poznal, kar je bilo kar hitro. Smo ji govorili, da je v njem Jure, pa za očijem je ponavljala božat in lupčkat trebuh, pa govorili smo ji, da je to njen bratec, s katerim se bo lahko igrala, ko bo malo zrasel. V bistvu nič posebnega, ker je bila še ful majhna, sta samo 18 mesecev narazen. Ga je pa lepo sprejela, nimamo problemov.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 12:29:09   
Naja31
Saj po eni strani čakam da bomo izvedeli katerega spola bo user posted image , pa bo mogoče malo lažje, da mu bomo dali konkretno ime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 13:10:46   
Blejka26
najbolje da ga kar kmalu v nosečnosti začneš pripravljati,sploh pa zadnje mesece..jaz sem svoji prvi hčerkici vsakič ko sva šli spat (popoldan in zvečer-zadnje tre mesece) razlagala da bomo dobil dojenčka in da ga bova nina nana...pol je pa božala trebuh in pela pesmice..in sedaj nimam problemov.Stara je 22mesecev.Pri treh letih se pa da narediti da bo otrok malo bolj ljubosumen..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 14:00:51   
Ninica
Tudi mi smo jo začeli kar hitro. Takoj ko se mi je začel poznati trebušček, zato se pa tako zelo dolgo nismo mogli učakati tega dojenčka. Naša je vedno govorila, da naj zdaj že dojenček pride ven, kdaj bo prišel dojenček, da zdaj pa imam že velik trebuh in zakaj dojenčka še ni????user posted image

No in ko sem rodila jo je že prvi dan hotela nesti domovuser posted image .

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 15:11:36   
Ilije
Moja 'tavelika' je prejšnji mesec dopolnila 3 leta. O tem, da bo kmalu dobila sestrico ji govorim že celo nosečnost od prvega UZ in slikice dalje. Skupaj prebirava knjige o dojenčkih, pomagala mi je pri pripravi stvari za doječka, izbirali sva oblekice, ki so bile nekoč njene, sedaj pa so ji premajhne in jih bo zato podarila sestrici... No sedaj pa že obe komaj čakava, da to sestrico tudi v resnici spoznamouser posted image

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: starejši otrok in novi dojenček
8.11.2007 15:43:48   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Ilije

Moja 'tavelika' je prejšnji mesec dopolnila 3 leta. O tem, da bo kmalu dobila sestrico ji govorim že celo nosečnost od prvega UZ in slikice dalje. Skupaj prebirava knjige o dojenčkih, pomagala mi je pri pripravi stvari za doječka, izbirali sva oblekice, ki so bile nekoč njene, sedaj pa so ji premajhne in jih bo zato podarila sestrici... No sedaj pa že obe komaj čakava, da to sestrico tudi v resnici spoznamouser posted image


enako. s tem, da mi čakamo bratca user posted image

ko vidi kako bodočo mamico, jo kar direktno vpraša, če ima tudi ona dojenčka v trebuhu. pa pripravlja prostor za spat za dojenčka, pa igrače skup išče, pa knjige. tko pomembno se ji zdi vse to. tudi ve, da bom šla v porodnišnico rodit dojenčka in me bosta z atijem naslednji dan prišla obiskat... za zdaj vse štima.

če bo tudi v realnosti tako, bomo videli čez kak mesec.

PS: brali sva pa Mišek Tip si želi bratca, pa vse moje nosečniške knjige in revije. najbolj so jo fascinirale slike razvoja dojenčka v trebuhu in porod user posted image  no, možu se je zdel pristop malo preveč naturallistični, ampak nje zgleda ne moti. še bolj firbčna je.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?