|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 12:12:06   
marty5
Sicer se že zelo nagibam k eni odločitvi, ampak kako dodatno mnenje ne škodi user posted image .

Torej: doma imam skoraj 21 mesečnega sina, ki bo v začetku junija dobil bratca ali sestrico. Ni v vrtcu, je v domačem varstvu - načeloma je oddana vloga za vpis v septembru 2008.

Zadnje dni pa začenjam razmišljati, če bi bilo morda pametno, da ga vpišem z aprilom (recimo, da bo možnost vpisa  - načeloma je). Zakaj?
- takrat bom najbrž že počasi doma (dopust pred pričetkom porodniške) in bi ga lahko v miru uvajala
- imela ga bi v vrtcu samo 4 urce in ga šla potem iskat
- aprila so najbrž najhujše viroze in bolezni mimo in bi bil najbrž manj bolan kot jeseni
- v vrtec bi šel pred prihodom novega člana - takrat bi ga itak za kak dan vzela ven iz vrtca in tudi čez poletje bi bil nekaj časa doma

Ali je boljše, da ga vseeno redno vpišem s septembrom? Takrat bo dojenček star že 3 mesece in upam, da starejši ne bi imel občutka, da gre zdaj on v vrtec, ko je prišel dojenček, saj bi bili skupaj 3 mesece prej in bi se počasi že navadili na novo situacijo....

Kaj ve pravite? Morda kakšna podobna izkušnja?

Hvala vnaprej za pomoč user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 12:16:18   
muki1
Jaz bi ga dala aprila, 100% boljša varianta.

1. Lahko ga v miru uvajaš
2. Pomladni čas, prehod v poletje, dosti manj obolenj
3. Ne bo imel občutka, da gre zaradi dojenčka v vrtec. To bi znala biti travmatična izkušnja.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 12:24:06   
Boni3
Jest bi ga dala aprila,definitivno je za vse bolje.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 12:28:50   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Jaz bi ga dala aprila, 100% boljša varianta.

1. Lahko ga v miru uvajaš
2. Pomladni čas, prehod v poletje, dosti manj obolenj
3. Ne bo imel občutka, da gre zaradi dojenčka v vrtec. To bi znala biti travmatična izkušnja.


se podpišem

ter dodajam še eno prednost (preiskušen recept)
aprila se mu bodo vzgojiteljce bolj posvetile, kot pa septebra ko bo več otrok v uvajanju

lp

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 13:05:47   
solatja
definitivno aprila. 

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 13:06:39   
MAŠKA
Vseakakor aprila. Ostali so že uvedeni in noben otrok več ne joče. Ko smo mi začeli s septembrom, si že na vratih slišal sam jok. Vzgojiteljice bodo imele pa tudi več časa, da bodo lahko tvojega pocartale, če bo imel krizo. Ostale razloge so ti že pa tudi predhodnice napisale.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 13:10:27   
marty5
Vidim, da je mnenje soglasno - april user posted image .

Ja, punce, hvala. Kot sem že prej rekla, sem že praktično odločena. Zdaj moram samo še do vrtca stopit in videt, če je moj plan uresničljiv tudi v praksi.

Hvala še enkrat user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
15.11.2007 13:36:34   
Nika v službi
Točno slednje sem hotela izpostavit - jaz sem imela tudi določene zamisli, ki pa v vrtcu niso bile izvedljive.

Tudi jaz sem za april, ampak preveri, če bo res mogoč vpis takrat (pri nas ni variante, ker je vse polno zasedeno) in kako je s polovičnim varstvom. Vrtci v LJU te opcije nimajo, samo Cicibanove urice. Tako mi sedaj plačujemo celo ceno, v vrtcu pa je samo do kosila.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
18.11.2007 15:08:45   
viv_
Septembra boš lažje dobila mesto kot aprila. No, aprila ga skoraj 100% ne boš dobila.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
18.11.2007 18:00:25   
bobek05
Če je le možno, svetujem, da ga daš v vrtec aprila. Pri nas je to zelo težko izvedljivo, ker imamo že sedaj precej polno (še posebej jaslične oddelke ter oddelke od 2-3 leta) in ko dobivam nove vloge, mi kar ni vseeno, ker jih bomo morali zavračati. user posted image

Če je v vrtcu prosto, potem je ta želja v praksi uresničljiva. Greš tja in izpolniš novo vlogo in to je to.

Opozarjam na sledeče: pri nas je npr. trenutno navidezno še prosto v jasličnih skupinah - pravim navidezno, ker trenutno so mesta res prosta, ampak imam pa dolg seznam otrok, ki bodo prihajali jan., feb., mar., aprila in tisti, ki bodo seveda prišli aprila, bodo zavrnjeni, ker ne bo več prostora (rezervacij nimamo) - se pravi, kdor prej pride, prej melje... Svetujem, da se pozanimaš (če nimate rezervacij), koliko otrok pride pred tvojim in koliko mest je še prostih...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
19.11.2007 12:49:13   
marty5
Ja, sem klicala v vrtec in je april dejansko zelo vprašljiv zaradi mest....

No, zaenkrat pa se, kljub še vedno po moje dobri ideji, temu odpovedujem, ker me je kap, ko sem zvedela za ceno....Ker za prvo starostno ni poldnevnega programa, bi morala plačevati polno ceno, kar 270€ user posted image .

In je družinski svet odločil, da bomo raje se vpisali septembra, ko bomo 4je in bomo padli vsaj za en razred.

Kot mi je ena napisala: načrti so eno, realnost pa drugo....user posted image

Hvala še enkrat vsem za nasvete in mnenja user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
20.11.2007 7:48:38   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: smigli30@email.si

IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Jaz bi ga dala aprila, 100% boljša varianta.

1. Lahko ga v miru uvajaš
2. Pomladni čas, prehod v poletje, dosti manj obolenj
3. Ne bo imel občutka, da gre zaradi dojenčka v vrtec. To bi znala biti travmatična izkušnja.


se podpišem

ter dodajam še eno prednost (preiskušen recept)
aprila se mu bodo vzgojiteljce bolj posvetile, kot pa septebra ko bo več otrok v uvajanju

lp


sem popolnoma istega mnenja


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dilema - aprila ali septembra v vrtec
21.11.2007 14:56:59   
Baucka
Jaz bi ga dala aprila. Tudi zato ker je manj novincev aprila in se lahko vzgojiteljica bolj posveti novincu. In še jokanja s strani drugih otrok je manj, saj so že navajeni vrtca. Septembra pa je eno samo veliko jokanje, ker se skoraj vsi uvajajo. Mi smo začeli hodit v vrtec komaj oktobra ravno iz tega razloga. Pa še časa boš imela več aprila, kakor septembra, ko boš imela že dva.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?