|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   salmonela?
27.3.2008 11:37:18   
romy27
Pozdravljene,

sem v 28.tednu in vceraj smo praznovali roj.dan, kjer je bilo veliko dobrot..seveda sm si jst zazelela francoske solate..danes pa..bruhanje,driska,bolecine v  zelodcu...
user posted image
strah me je ker sem prebrala iste znaki pri okuzbi s salmonelo..

kaj je imela katera podobno izkusnjo 'oz.pozna koga ki je imel salmonelo med nosecnostjo?

prebrala sem zgodbo o punci, ki je zaradi tega izgubila otrokauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: salmonela?
27.3.2008 11:42:00   
katra55
Pri salmonelozi je tudi vročina. Jaz bi na tvojem mestu šla k zdravniku. Pa veliko pij, da ne dehidriraš.

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: salmonela?
27.3.2008 11:44:09   
špelin@
Po moje ni salmonela, ampak reakcija na kakšno ne ravno svežo sestavino, mogoče celo trebušna viroza (pri meni je izgledalo tako) ali enostavno preobčutljiv želodec. Vsekakor priporočam, da greš do zdravnika, škodilo zagotovo ne bo. In pazi na zadostno hidracijo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: salmonela?
27.3.2008 11:47:57   
mika
sem v 28.tednu in vceraj smo praznovali roj.dan, kjer je bilo veliko dobrot..seveda sm si jst zazelela francoske solate..danes pa..bruhanje,driska,bolecine v zelodcu...


večja verjetnost je, da si staknila virozo. mi smo cele praznike al bruhali al driskali.

kar k zdravniku pojdi, pa boš najbolj sigurna.
kolk sem prebrala na RR, je salmonela nevarna zaradi krčev, ki bi povzročili splav, sama bakterija naj ne bi škodila plodu. glede tega res nisem sigurna, tak da ti bo najbolje povedal zdravnik... pokliči ga in javi kako si.

user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: salmonela?
27.3.2008 13:11:08   
mojsoncek
Ima se kdo drug, ki je tudi jedel francosko, taksne znake kot ti? Ce jih nima, potem res mislim, da ni bojazni za salmonelo.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: salmonela?
27.3.2008 13:17:39   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: romy27

Pozdravljene,

sem v 28.tednu in vceraj smo praznovali roj.dan, kjer je bilo veliko dobrot..seveda sm si jst zazelela francoske solate..danes pa..bruhanje,driska,bolecine v  zelodcu...
user posted image
strah me je ker sem prebrala iste znaki pri okuzbi s salmonelo..

kaj je imela katera podobno izkusnjo 'oz.pozna koga ki je imel salmonelo med nosecnostjo?

prebrala sem zgodbo o punci, ki je zaradi tega izgubila otrokauser posted image


Jaz sem imela na polovici 1. nosečnosti salmonelo, hudo. Otrok ni bil nič ogrožen in nosečnost je vseeno potekala normalno. Je pa tako, da bruhaš, driskaš in imaš vročino. Blata praktično ne moreš zadrževat, če nisi v parih sekundah na WCju - ti bo ušlo. Men se je to dogajalo tudi sredi bolnišnice (če mi pa niso verjeli) - no preden so na ginek oddelku ugotovili, da je salmonela... pol sm bla pa tko na infekcijski (tam pa znajo ravnat s takšnimi)...

Aja, če te je strah pojdi raje k zdravniku - naj analizirajo blato (pri meni je analiza trajala 5 dni) - bolje da odkrijejo čimprej, če je kaj narobe. Če pa ni - se boš pa tut počutila bolje. Zame so tut najprej rekli gripa, pa virus, pa antibiotik, pa bla bla bla

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 27.3.2008 13:19:03 >

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: salmonela?
28.3.2008 11:05:24   
romy27
ponovno pozdravljene,

sem klicala zdravnico pa je rekla, da karkoli je ze, mi itak ne morejo pomagati;torej preostane mi caj in krekerjiuser posted image

to noc nisem zatisnila ocesa, saj me je tko bolel zelodec in tko glasno se je pretakalo po crevesju, da sm mislila da me bo razneslouser posted image


špelin: kako je potekala tvoja trebusna gripauser posted image kako si si pomagalauser posted image

hvala vsemuser posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: salmonela?
28.3.2008 13:30:15   
ursha
hoj,

ne bi rada da si še bolj panična, ampak jst na tvojem mestu bi zatežila zdravnici za natančen pregled, a ni bolš da rečejo sam viroza je, kokr pa da se ti stanje zarad salmonele orenk poslabša?
no mene je izučil, sem prebolela salmonelo v bolnici  cca 8 dni (hvala bogu nism bla noseča), ampak men je dežurn tud reku, da je kao viroza da nej spijem caj pa jem skuto in krekerje, sam kaj ko ni nč v men ostal še isti trenutek ko sem nekaj popila sem letela na wc in je šlo vse ven....in ker ni blo nč bolš sem nasledni dan šla spet dežurnemu in mi je reku da predlaga neko inekcijo za želodec, pa sem ga nadrla če ga kaj stane da mi da napotnico za v bolnico, no pol mi je pa le dal. v bolnici so me pa nadiral če sm nora kje sem hodla tak dolgo (čeprav je blo sam 3 dni) da bi lahk umrla zarad zastrupitve itd.

tk da jst se ne špilam več in vztrajam pri svojem, pa tud če se pol izkaže za neki nedolžnega in sem zganjala vikk in krik brezveze.

držim pesti, da ni nič hujšega.


(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: salmonela?
28.3.2008 13:40:28   
maruškaŠ
sem klicala zdravnico pa je rekla, da karkoli je ze, mi itak ne morejo pomagati;torej preostane mi caj in krekerji


To ni res - pomagajo ti odvisno od tega kaj imaš. Resda, če imaš virozo - tine preostane drugega kot pač počivat in prebolet. Če pa je kaj drugega pa bojo mogl še kako ukrepat.

Jaz bi tut vztrajala pri pregledu krvi in blata....

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: salmonela?
28.3.2008 14:01:32   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: romy27
špelin: kako je potekala tvoja trebusna gripauser posted image kako si si pomagalauser posted image


Pri meni je najhuje trajalo 2 dni - driska, bruhanje, obupno počutje, nisem imela apetita, bolel želodec, noter se je vse pretakalo, črvičilo,... user posted image  potem je šlo izredno hitro na bolje. Pomagalo mi je to, da sem pač ves čas po malem pila. Jesti itak nisem mogla user posted image
 
Če ti ni nič bolje, je vsekakor najbolj prav, da greš do zdravnika in zahtevaš preiskave - s temi rečmi se ni za hecat in se strinjam s puncami user posted image

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: salmonela?
29.3.2008 22:29:05   
Roberta69
Jaz sem tudi med nosečnostjo fasala nekaj od francoske (ki jo itak jem glih enkrat na leto user posted image ), in sicer slabost, driska, omotičnost, izčrpanost in bruhanje, vendar je bilo naslednji dan že vse OK. Trebušno gripo sem imela pa pred leti - to je pa veliko večji user posted image . Jedla sem lahko res samo prepečenec in najbolj grozno je bilo, ko sem se kao malo pozdravila in dobila apetit, ker mi je že en sam grižljaj česa drugega povzročil takšne trebušne krče in bolečine, da je bilo joj... 

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: salmonela?
31.3.2008 22:15:37   
emma.M
Če se nisem prepozna,ti še jaz zaupam mojo izkušnjo. V  9 ali 10t  sem dobila črevesno okužbo,samo driska,brez bruhanja.Zadržli so me na 5 urni infuziji,zaradi možne dehidracije.Par dni pred obolenjem,sem v rastavraciji veselo namakala v tatarsko krompir.Vzorec blata so mi pregledali po Sanfordu,ugotovljena je bila bakterija Campylobakter jejuni,ki se nahaja le v perutnini.Fuj!!!Seveda sem jo jedla!
Tako da ,draga moja ni rečeno,da si se zastrupila s francosko,si jedla kaj mesa?
Upam,da si že OK!

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: salmonela?
31.3.2008 22:19:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Pri salmonelozi je tudi vročina.


Ni nujno. Pred leti sem jo prebolela, pa sploh nisem vedela, da je to salmonela. Začelo se je tako, da se skup padla, potem pa sem nekaj dni imela grozne krče in drisko (dobesedno voda je šla od mene) na 15 minut. user posted image  Ne smem se spomnit, tako je blo hudo.

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?