|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fiziološka raztopina
17.1.2010 15:20:27   
sabi
pozdravljene!
kolikokrat na dan je pametno dajati eno leto staremu otroku fiziološko raztopino v nosek, danes ji je začelo malo teči iz noska, pa bi rada takoj začela ukrepat.
hvala za odgovore.
lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 15:24:18   
zmajaz
Neomejeno - po potrebi. Če je zelen smrkelj in fejst zabasan nosek, pa daj 3-5 dni še 3x na dan Operil P za otroke.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 15:27:19   
sabi
operila ne smemo dajati, ker ima botallov vod(luknjico pod srčkom) in ima baje operil stranske učinke, kot so pospešitev utripa srčnega,..., pa se mi zdi da ji fiziološka ne pomaga dosti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 15:31:21   
zmajaz
Pri nas je bilo tako, da je ta prvi vedno zadostovala fiziološka v pršilu za odmašitev noska, ta malemu pa ne pomaga to čisto nič, zato mu čistimo nos tako, da z 10-ml brizgo vbrizgamo fiziološko v eno nosnico in nato še v drugo, pa to ponovim kar enih 3x-4x v vsako nosnico - dokler pač vidim, da še gre kaj ven. Potem se pa nosek res čisto sprosti in lepo normalno diha. Porabim pa tudi o liter fiziološke na teden, ko je prehlajen, tako da jo kar doma delam. Pa kake kamilične inhalacije še lahko probaš.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 15:45:46   
Katy78
Moj je začel pred 10 dnevi smrkat oz. se mu je zabasal nos. Sem mislila, da bo kakšna viroza, ampak ne, samo nos nagaja. Jaz sem mu na začetku, ko je bilo najhuje, tudi po 4-5x na dan čistila s fiziološko, ker drugače je težko dihal. Po par dneh je bilo že toliko bolje, da sem samo še zjutraj in zvečer, čez dan pa le po potrebi. Imam pa 5ml brizgo in jo ponavadi napolnim 2x za vsako nosnico.

sabi - če ne zameriš, eno vprašanje; jaz sem pa mislila, da ta Botallov vod že kmalu po rojstvu operativno zaprejo? Vem, da je odprt Botallov vod pogosta težava nedonošenčkov, rojenih pod 30 tedni in da ponavadi to kmalu po rojstvu operirajo. No, mogoče sem kaj zamešala...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 15:47:20   
Katy78
Praviš, da fiziološka ne pomaga dosti - a si probala s kakšnim aspiratorjem smrklje ven potegnit?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 16:00:17   
sabi
sem probala, pa tako joka in gre kar dosti ven, nisem pa vedela da lahko kar tako količino vbrizgaš v nosek kar 5ml v eno nosnico.
Ne to sploh ni res, da je to pri nedonošenih otrocih do 30 tedna in da je operacija kmalu po rojstvu, jaz sem rodila en teden po predvidenem datumu poroda in pri pol leta smo bili pri kardiologu, ker je pediater slišal šum in je ugotovil da ima 2mm veliko luknjico, ki pa zaenkrat ni nevarna in bomo imeli čez pol leta spet pregled, da vidimo ali se bo zaprla ali ne in če se ne bo, bomo čakali in opazovali in ko bo že hodila pa če se bo prehitro utrudila, bo potrebna operacija, ampak ne bo potrebno ospiranje prsnega koša, mapak kar preko katetra.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 16:04:47   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

sem probala, pa tako joka in gre kar dosti ven, nisem pa vedela da lahko kar tako količino vbrizgaš v nosek kar 5ml v eno nosnico.
Ne to sploh ni res, da je to pri nedonošenih otrocih do 30 tedna in da je operacija kmalu po rojstvu, jaz sem rodila en teden po predvidenem datumu poroda in pri pol leta smo bili pri kardiologu, ker je pediater slišal šum in je ugotovil da ima 2mm veliko luknjico, ki pa zaenkrat ni nevarna in bomo imeli čez pol leta spet pregled, da vidimo ali se bo zaprla ali ne in če se ne bo, bomo čakali in opazovali in ko bo že hodila pa če se bo prehitro utrudila, bo potrebna operacija, ampak ne bo potrebno ospiranje prsnega koša, mapak kar preko katetra.


Ja, že nekaj mesecev starim doječkom lahko vbrizgaš po 5ml če je nos smrkav tako da se ni treba nič bati in kar uporabi več fiziološke, da dobro očistiš nosek.

Glede Botallovega voda - to zagotovo je pogosta težava nedonošenčkov, to zagotovo vem, ker je moj tudi nedonošen, sicer 33.tedenski in te težave ni imel, sem pa o tem veliko slišala od mamic drugih, veliko prej rojenih nedonošenčkov. Se pa seveda lahko pojavi tudi pri donošenih.
Upam, da pri vas op. ne bo potrebna, če pa že, vam pa želim čim hitrejše okrevanje. Srečno¨!

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 16:17:49   
sabi
hvala, upam da res ne bo komplikacij, zaenkrat kaže vse ok, tamala ima energije več kot jaz in mož skupaj, tako da dostikrat midva prej zaspiva kot ona, njo pa na koncu od dolgčasa sede zmanjka.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 16:20:28   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

hvala, upam da res ne bo komplikacij, zaenkrat kaže vse ok, tamala ima energije več kot jaz in mož skupaj, tako da dostikrat midva prej zaspiva kot ona, njo pa na koncu od dolgčasa sede zmanjka.user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

Srečno!!!

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 16:24:51   
Jo@n
Sabi, ti kar dobro prebrizgaj nos s fiziološko, tako da na drugi strani steče čez drugo nosnico čisto (brez mehurčkov in sluzi). Naj otrok pri tem sedi in je malo nagnjen naprej, da ne pride svinjarija do ušes. Mu prebrizgam vsaj 1/2 dcl na nosnico vsakič.. Mi tako prakticiramo izpiranje vsakih par ur, kadar je prehlajen in gre ven res veliko, tako da z vacom potem nič več ne dobim.


(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 19:06:46   
Hope2
Tudi 8x na dan po 5-10ml v eno nosnico gre pri našemu, ali pa še več . Samo res moraš tako špricnit, da na drugi strani gre ven, zato pa mora stat ali pa sedet, potem pa še aspirator. Če dam 10ml v eno nosnico, potem praktično aspiratorja ne rabim.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 19:41:10   
Petka09
Pri nas enako kot pravi Hope2! Ko je prehlajena na pol ure vlivam fiziološko in aspiriram.
Če ni prehlajena, pa po potrebi... Zdej pozimi se dostikrat nosek razmoči in potem pucam. Ampak ker lepo na drugi strani vse ven priteče, potem z aspiratorjem res nimam kaj počet.... Vse gre že prej ven.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 19:41:19   
sabi
ravnokar sem probavala in revček komi zadiha to je ja ogromno tekočine pa takoj vn steče pa sem dala 5ml v obe nosnici,potem je pa malo krvi prišlo vmes, tako da sem raje nehala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 19:47:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: sabi

ravnokar sem probavala in revček komi zadiha to je ja ogromno tekočine pa takoj vn steče pa sem dala 5ml v obe nosnici,potem je pa malo krvi prišlo vmes, tako da sem raje nehala.


Sabi, očitno ima bolj občutljivo sluznico in nosek in je zato zakrvavelo. S čim si pa brizgnila notri? Mogoče si s konico brizge malo ranila nosek ,ki je itak bolj občutljiv, ko je otrok prehlajen (pri odraslih tudi).
Nič se ne sekiraj, če vidiš, da joka, kašlja, komaj pride do zraka. To je kvečjemu dobro, da se spiha, skašlja in s tem požene vso sluz naprej. Ampak obvezno mora priteči na drugi strani ven, zato naj res sedi ali stoji.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 20:06:58   
sabi
jest kupujem tiste male raztopine po 5 ml, pa ne morem tok špricnit v nosek, ali obstajajo kakšne druge za lažje ubrizgavanje?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 20:11:39   
Petka09
Te tamale ampulce (verjetno misliš od Nivee) so pomoje bolj primerne za takšno občasno čiščenje al pa preventivno al pa če se kaj malega nabere v nosku. Recimo zdej pozimi naši tamali vsake par dni, če ni prehlajena vbrizgam te ampulce... Ker pač ne rabim veliko, a fino je, da se prebrizga.

Če pa ima tvoja več sluzi oz. res bolj prehlad, potem ti svetujem, da kupiš v lekarni večjo dozo fiziološke (pol litrsko recimo) in zraven še 10ml brizgo. S to brizgo boš potem kar iz tiste flaše vzela fiziološko in prebrizgala nosek. In ker je prehlajena boš takšno flašo kar hitro porabila, ker to moraš delat dnevno večkrat.

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fiziološka raztopina
17.1.2010 20:23:55   
zmajaz
Tako je - kupi pol litrsko fiziološko in brizgo. Pa ne špricnit 10 ml kar celih naenkrat, ampak v več obrokih.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: fiziološka raztopina
18.1.2010 7:00:36   
Hope2
Kupi raje 5ml brizgo in brizgni vse, potem pa še raje ponovi, če bo potrebno. 10 ml na enkrat pa je zame preveč. Jaz dam 5 v eno, potem 5 v drugo, v tem času se prva nosnica malo navlaži in stopi, pa ponovim postopek. Tako gre precej več ven. Z ampulami nič spucaš, to je samo za vlažit in za novorojenčke. Kri pa je najbrž bila že zasušena, od suhe sluznice in prejšnjih poškodb, od fiziološke se ne more vlit, razen če bi ranila z ampulco ali brizgo. Ti kar vztrajaj, probaj spucat, pa čez pol ure ali 1 uro spet, ap bošpotem videla, ali boše vedno kri.
Otrok ti pa naj stoji ali sedi, glavico naj nagne malonazaj,alipa mu jo ti nagni. Okrog vratu mu zavij brisačo ali pa pa mu jo samo drži pred noskom, nato pa špricni. Pa ne naravnost gor, temveč malo nazaj proti malim možganom. Parkrat boš probala, pa boš videla kam moraš špricnit da pride ras največ ven na drugi strani.

Z baby vacompa smo mi tudi vztrajali. No sprva je imel apisrator na vdih in je jokal non stop. Potem smo bay vac kupili in ga je sesalec skoraj uspaval (do 4 meseca)user posted image , nato je imel malo krize in je jokal, samo da je videl cevko, ampak smo vztrajali, bolje jok, kot vneta ušesa. Zdaj pa spet uživa v sesanju, si celo že sam prime in tlači v nos, včasih še v usta zaideuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.1.2010 7:06:39 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: fiziološka raztopina
18.1.2010 8:48:34   
zmajaz
Ampak če s fiziološko res dobro spereš itak nimaš z babyvacom več kaj delati - vsaj pri našem ne.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: fiziološka raztopina
18.1.2010 11:33:33   
kristinaj
jaz našemu kar z brizgo cca 5ml na šus v eno nosnico in skozi drugo pride ven..  :=))).. po potrebi.. če je fajn zamašen mu zvečer daj še operil za otroke.

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu sabi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?