|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čiščenje malih zobkov
23.11.2007 12:25:06   
jeseničanka
živjo,

rabim pomoč oziroma nasvete - kako malemu sinu, staremu 16 mes in pol, očistit zobke? En čas je še mel rad čiščenje z malo ščetko, potem se je pa kar zaključlo. Se noče niti več igrat z njo (da "sam umiva zobke" oz. grize krtačko).
Zna biti tud to, da ga rast novih zob mal zavira, ker je nekaj dni nazaj mel tud mal vročine (in to samo po licih, po čelu in drugod nič), pa prste v usta tišči, pa mal se slini in tko...
kako vi čistite zobe?

lepo se mejte v tem deževnem petku!!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čiščenje malih zobkov
23.11.2007 12:36:40   
Nika v službi
Nežno, ampak vztrajno. Zobe je pač treba čistit, tu ni druge opcije. Mi smo od začetka uporabljali kombinacijo ščetke + tistega nastavka od FirstTeeth. Pa vedno sva si tudi midva z možem umila zobe, tako da je naša frajla videla, da je to pač vsakodnevni obred. Najprej sva midva umila svoje, njej sva dala njeno ščetko, da je drgnila po zobčkih in se igrala, potem pa sem še jaz ali mož pravilno podrgnila.
Mislim, da smo nekje pri letu in pol prešli na uporabo zobne paste ter ukinili nastavek.
Je imela tudi eno vmesno obdobje, ko se je poskušala izogniti umivanju, ampakl to večina malčkov poskusi in preverja, koliko smo starši dosledni. Pri tej zadevi torej ni kompromisov - zobe je treba umivat. Brez pardona.
Takrat, ko zobčki ven lezejo, je pač vse skupaj bolj občutljivo, pa narediš to še z dodatno nežnostjo, s tistim drugim delom ščetke, ki je za dlesni, smo malo s hladno vodo nežno podrgnili, da je ublažilo bolečine.
Torej, kar naprej, vztrajno.

Sicer pa pač malce skozi igro, pa kakšno igračo lahko s sabo v kopalnico vzame, da ji umije zobčke, pa mamici in očku lahko tudi pomaga umivat zobe....

Naj bodo zobčki lepi in zdravi!

(odgovor članu jeseničanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čiščenje malih zobkov
23.11.2007 13:03:51   
Barbs
Tako kot je rekla Nika v službi ( ful imaš fenomenalen nickuser posted image  ) :

naš tamali nese s sabo Hrabrega medota, zjutraj in zvečer.. seveda mal traja ampak... si je treba cajt vzet. Potem mu na suho zdrgne "zobe" , ga nese pančkat na kavč, prihiti nazaj in še sebi očisti zobke.... potem mu pa mamica malo pomaga..ali pa ati... Seveda ga potem vsi hvalimo, kako je lep in močan in velik in kako ima najlepše zobke, lepše kot vevericauser posted image  Pa je čist srečen...

Malo domišljije, pa bo šlo... aja, pa potrpljenja...user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čiščenje malih zobkov
24.11.2007 16:08:41   
Teja N
Ja, kar vztrajat! Ščetko v roke in veselo na delo. če trmari, to še ne pomeni, da zobjer ne potrebujejo več umivanja. malo s hecom, malo s kako pravljico poskusite, pa bo.

Veliko uspehauser posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čiščenje malih zobkov
24.11.2007 18:12:46   
Anonimen
Z vztrajnostjo in z vzgledom user posted image

(odgovor članu Teja N)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čiščenje malih zobkov
24.11.2007 21:04:22   
viv_
Meni je zobarca rekla, da če bo protestirala, naj dam čisto malo otroške paste gor. Tudi če ne zna izpljunit. Ponavadi jim je ta okus všeč in potem pustijo.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čiščenje malih zobkov
24.11.2007 22:58:22   
šnucika
pri nas ne pomaga nič!
Ne zobna pasta, ne zanimive ščetke, ne pesmice, ne medvedki....nič od nič...protestira,joče,kriči in hoče sama.Sama pa zna samo žvečiti ščetko.
Me je kar strah,da ne bo imela slabih zobkov.Ker na silo ji komaj uspem malo pokrtačiti,tako se zvija in brca.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čiščenje malih zobkov
28.11.2007 15:47:47   
aezzy
ojla,
mi imamo kar ze prvo zobno krtacko od oralB in tisto prvo zobno pasto, ki jo lahko poje (first teeth) - je z mlecnimi encimi in z okusom banane. To ima od 12m.
zelo rada umiva zobe, jo moram drzat nazaj in morem rect, da tudi obvlada, podrgne orenk in se je hitro naucila - ima 15m. nic je nisem silila, vse je bilo na sistemu hoces/noces.
ne vem, mene tisti nastavki za prst niso potegnil, smo sli kar na krtaco.
je pa res, da smo imeli ze od zacetka tisti set treh krtack in zaceli masirati dlesen pri 3m z prvo krtaco v setu.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čiščenje malih zobkov
28.11.2007 21:19:17   
Paštetka
Mi pojemo pesmico: žiga žaga poje žaga in dokler se poje pesmica se čistijo zobki. Ali pa iščeva po zobkah: sok, klobaso, kruha, juho, mandarine...kar je pač tisti dan jedel. In potem iščeva po kotih, spredaj, zadaj....in se zabavava zraven. zdaj mi že on vnaprej pove: v kotih tudi user posted image .

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?