|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 15:07:50   
naja78
dan.
doma imamo 13 mesečnika.je vse,razen...razeeeeeeeeen,zvečer flašo za večerjo,in ponoč obvezno.se zbudi,hoče mleko.pravi :mama  AMA.mu dam za pit.zaspi,se zbudi čez 1 uro,spet:mama ama!dokler mu ne nardim mleko,potem je ok.ni več zbujanja.
ni mi problem ustat,mu dat za jest,saj takoj zapi nazaj.
ampak ponoč se naj ne bi jedlo,kaj.

zdaj boste imele ene proti ene ne.sem v dilemi,baje se jih da mlajše bolj enostavno odvadit.
prosim za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 15:35:39   
Anonimen
Pri nas je imela kar dolgo flašo za zvečer do 18 meseca ali pa še kakšen mesec več. Potem pa kar naenkrat je ni več hotela- no, je bila bolna takrat in tako smo se je odvadili.

(odgovor članu naja78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 16:00:03   
AKP
Moja je imela flašo nekje do 1,5 leta. Ponoči se je zbujala in popila včasih tri flaške čaja. Niti igrala se ni če ni imela flaše v ustih. V jaslicah nam je tovarišica rekla, da znajo vsi piti iz lončka in da ni potrebno, da imajo flaške, saj si jih pogosto menjavajo in se jezijo zaradi njih. Prav radovedna sem bila kako bo zaspala. Jim je tovarišica lepo na začetku spanja povedala, da so že veliki in da ni potrebno da imajo flaške. Vsi so lepo spali. Ko sem prišla domov sem vrgla vse flaške v smeti. Zvečer sem ji rekla, da je že velika in da ne potrebuje več flaške. Prvo noč še je nekaj komplicirala pa sem ji prinesla čaj v lončku in ji lepo povedala, da flaške ni več. Naslednjo noč je že spala brez, da se je enkrat zbudila. Predtem pa se je redno vsako noč zbujala in žlempala ta čaj ko nora. Vedno sem si mislila, da bodo problemi, ko jo bomo odvajali od flaše, saj ni imela dude in je bila ful navezana na njo, pa je šlo lepo brez problemov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 16:45:10   
jazz
Mi smo stari tri lete pa si še vedno zaželimo čokolešnika na flašo...sploh kadar je bolan!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 16:46:50   
Linapina
Naša je stara 2,5 let in imamo še vedno flaško zjutraj in zvečer (gost čokolino 2,5 dcl). Tudi ne vem kdaj bomo nehali, saj če ji še tega ne damo ne bo jedla čisto nič!!! Čez dan noče nič drugrga kot pa tu pa tam kak grižljaj sadja ali malo kruha. Da o kosilu sploh ne govorim - vojno stanje. Ponoči nismo nikoli rabili flaške (niti za čaj) samo ta večni čokolino. Ne vem kdaj se bo to končalo.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
4.12.2007 20:08:43   
viv_
Jaz sem s prehodom na gosto hrano ukinila flaške za obroke. Torej nekje od 7. meseca dalje je vse obroke lepo po žlici.

Za pit imamo pa še vedno flašo, ker je najenostavneje in najmanj polivanja. Čeprav, v vrtcu povsem lepo pije iz lončka.

To govorim za tamalo. Tavelika je itak že ene 2 leti brez...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Linapina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 6:57:05   
Nika v službi
Mi smo mleko pili po flaški do 18. meseca, potem smo z mlekom prenehali ter uvedli čaj, sprva še po flaški. Prehod z mleka na čaj je bil povsem brez problemov. Po nekaj tednih pa smo ukinili še flaško (bilo je pa podobno, celo noč je želela piti, je spila tudi po 6 dcl na noč!) in čaj nalili v skodelico. Nekaj dni je bila burja, ker gospodična seveda ni želela vstati, se usesti in piti, ampak je bilo relativno hitro mimo. Sedaj zvečer pred spanjem spije skodelico čaja (1 - 2 dcl), pa včasih si še ponoči zaželi kak požirek, ampak tega je čedalje manj.
Kar pogumno, flaška ni najboljša za zobke. Srečno!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 10:10:41   
TIA22
No, vidim, da ste vse hitro vzele flaške stran, napram mojemu sončku! Mi smo imeli flašo do cca 4.let. Ja prav ste prebrale. Do 4.let. Pa kaj? Potem smo flaško in dude nastavili majhnim lisičkam v gozdu in te so nastavile kakšno čokoladico, pa nismo imeli več problemov s tem. Zdaj mu pokažem dudo in flaško, pa pravi da so jih lisičke nazaj prinesle, ker so zrastle in on jih bo prišparal za brateca. user posted image user posted image user posted image

Pa se nam nič na zobeh ne pozna, da smo tako dolgo cuzali. 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 11:05:44   
viv_
Odvisno je od otroka. Pri nas je šlo pri Zarji brez težav, ker zelo lepo je, tudi sama že poskuša z žlico in ni bilo potrebe.

Pri Mirni smo flašo in dudo ukinili skupaj pri 2,5 letih. Evo, takole pa zgleda odvisnik. Naša ta velika v "mladih letih". user posted image
user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 11:14:48   
Naty_ka
Hm... Kaj pa če bi mi probala ponoči dati nesladkan čaj ali pa vodo? Mi smo do nedavnega bili na istem (star je pa dve leti). Večkrat je jedel tudi ponoči. V bistvu sem ugotovila, da ko podnevi ne je dovolj, da je takrat ponoči prej lačen in se zbudi.
No, potem pa je zopet težil za mleko ob pol štirih ponoči. Pa sem mu ga šla prinesla. Mrzlega in v kozarcu. Je spil en požirek se ulegel in zaspal nazaj. Od takrat več mleka ponoči ne pogreša. Zgleda da se mu ne dopade, da se mora dvigniti in sede piti.
Je pa tudi res, da na flašo ni bil nikoli navezan. Jo zdaj gleda vsak dan, pa sploh ne vpraša za njo.

Upam da se boste hitro rešili flaše.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 14:39:23   
sneška_
Moja je že štiri leta stara  pa vsak večer je toplo mleko z benkotom v flaški.Kaj čem crkljam je  še in sem poskusila samo brez mlekija ne more zaspati.Popije mleko pol pa zobke umije in zaspi.Vso  drugo hrano je z priborom ampak od mlekija v flaški  se ne deli.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 14:42:50   
naja78
ojla.hvala vam za odgovore.

mi smo učeri vse flaše zmetal v koš.user posted image
jedli ob 20,čokolešnik,spal do 7h zjutri z 2x zbujanjem za pit.ne po flaši.me je kr strah za danes.ker me zanima kako bo.ampak upam da delam dobro v smislu očka.mamice in malega Lana.


(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 15:43:00   
aezzy
ojla,
ne razumem zakaj panika za flasko. ko je ne bo vec hotel bo ze povedal.
mi jemo na zlico od 4m dalje ampak za pit cez dan ima pa magic cup (v bistvu je flasa ali ne???). pije tudi iz loncka, seveda zna, samo je bolj prakticno in vzame kadar hoce. ne vidim problema.
imamo normalno vecerjo na zlico in kljub temu zvecer predno zaspi, ko je ze v postelji, popije v flasi 1 dcl mleka. stara je 15m in ne vidim problema zakaj ne bi, ker se rabi mleko. ko popije se obrne na bok in zaspi.

ne vidim nic slabega v tem, ker je se majhna.
ne vem zakaj bi morala nehati piti po flasi, ker tako pravijo v vrtcu. vcasih sem vesela, ker moja ni tam.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 19:17:25   
naja78
hja,tko je to.

saj vem da ni problema,ampak nehat se 1x mora.in pač pravijo da je sedaj pr 1 letu najlažje.gre se za cucelj,posledično so tu zobki,...itd.


no probali smo,ratalo nam je.nevem kaj bo ponoči.
je pa res da eni otroci(mislim da jih je veliko) ne zaspijo sami.in mi še vedno ne,....razen pri varuški.....user posted image ponoči pa se tudi naj ne bi jedlo.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 20:50:30   
Bonnie_RR
Mi smo jo dali stran pri 1 letu, ker je ni več hotel...

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
5.12.2007 21:28:49   
katjandraž
Mi imamo doma 5 letnega fanta in 21 mesečno punčko, ki sta pred 14 dnevi vrgla flaše v smeti in za nagrado dobila darilo. Sta imela pa obred, da sta pred spanjem popila kakav v postelji. Ta mala čist preživi brez, Veliki je pa danes pred spanjem po skodelici pil kakav, ni mogel zaspati brez. Pa tamala valjda tud, ker je bratca videla in itak, da more vse enako naredit.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
6.12.2007 14:34:15   
aezzy
no, mogoce jest na to mal drugace gledam, , da ji pac to pustim.
sama zaspi od 4m, odkar je v svoji sobi, ima zelo lep ritem za jedenje, poje res ogromno zelenjave, ker jo obozuje in nasploh je zelo jesca, ne mara sladkih stvari, ljubi samo vodo, nic sokov in sladkih cajckov, tudi lula ze v kahlico kdaj pa kdaj,,,,,,skratka, res fajn punca pri 15m. zato mi je res cisto vseeno, ce, predno zaspi popije po flasi 1dcl mleka.
res je, 1x je treba nehat - verjetno bo sama prav kmalu odklonila flaso.
res je tudi slabo za zobke, samo to pravijo tudi za dudo. nekateri pa imajo ortodontske dude (????) in imajo bolj pokvarjene zobe kot moja.medtem ko mali v nasi ulici sploh nima flase ze od 6m in ne dude, pa ima tako krivo zrasle zobe, da je zobarica mislila, da ima pri 26m se vedno vse to.

mislim,da sami povedo kdaj je cas, to je vse.

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
6.12.2007 14:36:40   
kofetek2010
Ju3 bo stara 2.leti in ima še vedno dudo, flašo pa le po potrebi (Milumil mleko zjutraj) oz. kadar se mi mudi in se mi je ni za čakat, da bo pojedla zajtrk. user posted image

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: oh ta flaška-do kdaj??
7.12.2007 10:13:18   
malicki
No pa da še jaz povem kako je bilo pri nas.

Pri 1 letu sem prenehala z dojenjem in ji v zameno zjutraj ponudila flaško mleka z malo rižolina. Zbujala se je okrog 6.30 in takrat se mi je pač zdelo prezgodaj da bi jedla na žlico. No potem se je začelo dogajat, da se je začela vedno prej zbujat, tudi parkrat ob 3h zjutraj in sem šla delat flaško, ponavadi pa med 4-5 zjutraj. Če ji nisem dala jesti, je jokcala, vstajala, enostavno ni mogla zaspati nazaj user posted image  Pa je drugače zelo pridna, ampak tu ni šlo drugače. Spila je pa 3dcl mleka.

Mesec dni nazaj sem se tudi sama začela spraševati kdaj se bo to s flaško nehalo. Bilo je konec s porodniško, vstajanje ob 5h za flaško, potem pa nazaj v posteljo do 6h, ko se je treba spet vstat, uredit za službo in tamalo za v vrtec... Skratka kriza. Potem smo pa 2 tedna nazaj zboleli za neko trebušno virozo in ji preventivno par dni nisem dala mleka zaradi driske. Se je zbujala, pa jokala prvo jutro od 5-7. Drugo noč sva vstali in šli v kuhinjo jest kruh in tako cel teden.

Ko je ozdravela sem ji v nedeljo spet dala flaško in je spet vse požlempala. Sva z atijem rekla, če je lačna, bo pač jedla in se bomo vstajali. V ponedeljek pa se sploh ni več zbudila in tako je že cel teden user posted image  Zbudimo jo za v vrtec, jo oblečemo, potem pa zajtrk na žlico. Ker jesti pa nekaj mora, ker do zajtrka v vrtcu, ki je ob 8h, ne bi zdržala. Stara pa je 17 mesecev.

Tako da moje mnenje je, da včasih je treba postavit neke meje, ponavadi pa nam otrok sam pokaže kako in kaj. Spet odvisno od otroka. Bi pa svetovala da ukineš najprej flaško zvečer. Se mi zdi da se na to bolj navežejo.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?