|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   GH in nočno spanje
6.9.2009 22:21:50   
Anonimen
pozdravček!

zanima me, ali se je vzorec nočnega spanja vašega dojenčka kaj spremenil z uvedbo GH.
kdaj ste mu začeli dodajati in kaj ter koliko dlje je zaradi tega spal?

hvala in lp:))
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: GH in nočno spanje
6.9.2009 22:36:48   
zmajaz
Ta prvo hčerkico sem 6 mesecev izključno dojila in tam nekje po 4. mesecu se je začelo njeno nočno spanje namesto daljšati spet nazaj krajšati (s spanja do 4h/5h sva prišli nazaj na do 1h), ker ji moje mleko očitno ni bilo več dovolj hranljivo, da bi prespala noč. Po dopolnjenem 6. mesecu smo začeli uvajati GH, ki je ni in ni marala. Vse, kar sem ji skuhala, sem lahko zmetala proč in že ko je samo videla žlico je bil jok. Potem sem rekla, da moram pač za začetek najti nekaj, kar ji bo všeč - in sprejela je milupino kašico. Šele nekje proti 7. mesecu je potem zvečer pojedla res že en soliden obrok, potem se je pa še malo dojila zapovrh. AMPAK: ne glede na obrok GH se njeno spanje ni nazaj podaljšalo, ampak se je (bolj iz navade kot kaj drugo) še naprej zbujala ob 1h in nato spet ob 4h/5h - isto kot pred GH. Ob 1h itak še ni bila ne vem kako lačna - se je bolj crtlarla. Ko je bila stara že 7 mesecev, njeno spanje pa se ne glede na GH ni popravilo, sem se enostavno odločila, da ji ukinem dojenje ob 1h. Prvo noč je jokala enih 10 minut (nič nisem prižigala luči, ampak sem jo samo v temi božala po trebuščku in tolažila), drugo noč še samo kako minutko, tretjo noč in še potem nekaj dni je samo napol v spanju nekaj pojamrala, takoj, ko sem jo začela božati po trebuščku, pa je zaspala dalje. Prej kot v enem tednu se je pa nehala zbujati ob 1h in je lepo spala do 5h, takrat sem jo pa dojila.

Tako da pri nas uvedba GH sama po sebi ni nič pomagala.

Sinko je pa zdaj star 4 mesece in sem itak začela opažati, da se pri meni enostavno ne naje več dovolj (sprazne obe dojki in še joka, ker bi še jedel), zato sem mu začela kak teden nazaj dodajati AM, v katerega primešam še malenkost riževe kašice, da je bolj nasitno in mi je takoj še podaljšal spanje za kako uro ali več (zdaj spi od 20:30 do nekje med 4:30 in 5:30, kar je super). Tako da računam, da se mi pri njemu ne bo zgodilo to, kar se mi je pri ta prvi, in se bo njegovo spanje kvečjemu podaljševalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: GH in nočno spanje
7.9.2009 7:14:28   
Hope2
POlno je bil dojen 3,5 mesece, potem je zvečer pred spanjem zaradi refluksa dobival AR formulo, ker ta ni nič pomagala, je dobil v večerno flaško po 4 mesecu še riževe kosmiče not. Spanje se ni nič izboljšalo, le zaspal je hitreje, ker se mu ni spahovalo in ni več polival. Po 4,5 mesecu smo začeli z dopoldanskimi kašicami, po 5,5 mesecu z uvajnajem kosila in večerne mlečne kašice. Tam nekje od 7,5 do 8 mesecev, ko je čez dan že veliko jedel,  je prvič prespal celo noč (od 19.30-6.00 zjutraj). Do takrat pa zbujanje na 3-4 ure, okoli 5-6 meseca celo na 1-2 uri. Zdaj ene 3 noči na teden prespi po celo noč, ostale noči se zbudi 1x, ga pa še vedno kdaj kaj piči in vstane po 6x na nočuser posted image . Torej pri nas uvedba GH ni pomagala k boljšemu spancu

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: GH in nočno spanje
8.9.2009 7:36:18   
Katy78
Jaz sem najprej začela z riževo kašico zvečer in potem po kakšnem tednu ali 10 dneh še z zelenjavo. Pri nas se je pred uvedbo riževe kašice zbujal enkrat na noč in zahteval flaško, ko pa je začel z riževo kašiico, pa je začel spati od 21h do 6h, zdaj pa od 20h pa do 6h ali 6:30. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?