|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čaj da ali ne?
17.12.2007 15:40:37   
Rozica25
Pozdravljene!

Moj sinček, ima 6 tednov, je včeri nekje eno uro po dojenju spil 40 ml čajčka. Zdaj pa ne vem, ali naj mu dajem čajčka ali ne? Jaz bi mu, moj pa pravi, da če je teorija, da dojeni otroci ne rabijo dodatne tekočine, da naj ne dajem. Ne vem, mogoče takrat se ni dovolj najedel, da je tako količino popil. Sam ponavadi zaspi na jošku. Je pa res, da je zadnje čase nemiren, je na vsako uro, ne poje velik, matrajo ga vetrovi, zelo se napenja, bled je v obraz, sicer smeje se na velko in široko,... skratka jaz več nič ne vem, kako naj delam, da bo prav. user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 15:49:07   
Metika
Jaz nisem nobenemu izmed mojih dveh dajala čajčka, ker sta bila polno dojena in nisem videla potrebe po tem. Sem ga pač večkrat podojila, če je bilo treba.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 15:58:48   
Jenny Anny
Jaz mojo tudi sam dojim, čaj ji sicer kuham vsak dan, pa jo silim z njim, pa ga itak ne mara, na koncu ga popijem jaz.
Mogoče mu bo pa malo pomagalo pri prebavi, škodit mu menda ne more.

(odgovor članu Metika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 16:19:00   
Ajvy
Jst bi ga dajala, sploh če imate centralno....ali pa zelo suh zrak

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Jenny Anny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 16:30:28   
mehurčica
 Jaz sem ji probala dvakrat dat, ampak ni hotela. Se pač več doji, če je žejna. Starejši je začel piti na flaško komaj pri dobrih 8 mesecih, ko sem mu začela delat sveže sadne sokove. Drugega ni hotel. Samo zizo.user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
17.12.2007 16:33:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 16:48:54   
hariba
Če ima vetrove in krče ji daj komarčkov čaj ali pa kar malo kumine vrzi v vrelo vodo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 16:57:34   
januška78
Jaz sem hčeri dajala piti čaj samo v najhujši vročini, drugače pa dodatne tekočine ob dojenju do uvajanja GH ni dobivala.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 17:05:40   
jessy@
Če se polno dojita mu jaz nebi dajala nič drugega. sam če je popil še 40 ml čaja je bil pa mogoče lačen. Probaj ga več dojit. Moja je imela mal krče in sem ji včasih po žlički dala prekuhano kumino in janež, drugače ji pa do 4 meseca nisem dajala nič, sva se izključno dojile.
lp

_____________________________

28.1.2007 se je rodila naša princeska Lia.

(odgovor članu januška78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 17:30:46   
Anonimen
Če dojiš ne, ampak jaz vseeno zagovarjam to, da otrok mora piti tekočino, tudi če je dojen... Mojega sem dojila približno 1 mesec, a vseeno je dobil čaj, in ga je rad pil, sicer ne dosti... Probaj ga pa čimbolj pristavit, mogoče je le lačen...

(odgovor članu jessy@)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 17:48:39   
Anonimen
Jaz mu dajem čaj že od začetka in če mu ni za pit se lahko na glavo postavim zraven ga ne bo pil in ga niti slučajno ne silim. Če pa mu do čaja je, pa popije 150ml kot bi migniluser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 18:40:18   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Da, kar naj se zgodaj navadi, da mora piti tudi tekočino.


sej če je dojen dobiva vso potrebno tekočino user posted image

torej moj odgovor je ne..... eventuelno, če imate doma prevroče, otroka preveč oblečenega, pa full suh zrak.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 19:10:15   
mama06
Pozdravljena,

glede na otrokovo starost gre za poskok v rasti in sedaj mora priti do "sinhronizacije" med vama in med PP(ponudba in povpraševanje). To je prehodno obdobje, ki traja nekje do tedna dni in otrok je navadno v tem času siten. To ni nič narobe, samo ne se sekirat, ker to vpliva na otroka, na mleko in začneta se vrtet v začaranem krogu. Zato, če je popil toliko čaja, je najverjetneje še lačen, zato ga pogosteje pristavljaj, da uskladiš PP.

Za čaj pa je najbolje, če kumino in janež preliješ z vrelo vodo in NE SLADKAJ čaja.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 20:43:25   
srursa
Jaz sem vprašala P, če naj mu dodajam tekočino.  Pa mi je rekla, da  ne, saj z melkom dobi dovolj tekočine.  Jaz mu ne dajem. Razem takrat, ko se mi zdi, da ga matra trebušček. Čaj pa sladkam, ker drugače noče piti.

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 20:45:09   
Naja30
Jaz nisem dajala čaja, ker se strinjam, da dojeni otroci ne potrebujejo dodatne tekočine. Odžeja ga tvoje mleko.

(odgovor članu srursa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 20:56:07   
kristinaj
jaz nisem dojila a bi vseeno dala, že iz razloga, da se navadi na dudo, da je kasneje ne zavrača

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 21:40:50   
Freycha
duda in cucelj nista isto in ne verjamem, da bo otrok s tem prej zagrabil dudo. Pa tudi nisem za navajanje na dudo samo zato, ker je tako lažje......

aja btw tudi nedojeni otroci ne rabijo dodatne tekočine, saj je adaptirano mleko narejeno, da je kar najbolj podobno materinemu in ugotavljajo, da tudi nedojeni otroci ne rabijo dodatne tekočine.
No, naša je tudi ni dobila, pa ji ni nič manjkalo. Šele pri uvajanju riževe kašice sem začela dodajati vodo, pa še to se mi zdi včasih, da ji je nepotrebna....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 21:45:01   
kšpela
IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Jst bi ga dajala, sploh če imate centralno....ali pa zelo suh zrak


isto jaz mislim.
ce ti pije caj je sigurno zejen.moja ko ni zejna ne bo pila caja za nobeno ceno ce je pa zejna pa ji ponudim mleko dobi histericnega in se ne pomiri dokler ji ne dam caja.
jaz sem rodila avgusta in sem mojo dojila ampak je vseeno rabila caj.

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 21:48:33   
kšpela
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

duda in cucelj nista isto in ne verjamem, da bo otrok s tem prej zagrabil dudo. Pa tudi nisem za navajanje na dudo samo zato, ker je tako lažje......

aja btw tudi nedojeni otroci ne rabijo dodatne tekočine, saj je adaptirano mleko narejeno, da je kar najbolj podobno materinemu in ugotavljajo, da tudi nedojeni otroci ne rabijo dodatne tekočine.
No, naša je tudi ni dobila, pa ji ni nič manjkalo. Šele pri uvajanju riževe kašice sem začela dodajati vodo, pa še to se mi zdi včasih, da ji je nepotrebna....


jaz se s tem glih ne strinjam.po 4 mesecih dojenja smo sedaj pristali na adaptiranem mleku in odkar pije ta  mleko mi vsak dan spije 2x po 100ml caja.stara je pa 4,5 mesece.mi je pa tudi pediatrinja rekla da so otroci po adaptiranem mleku radi zejni.samo je pa res da je vsak otrok zase  zgodba.eni tko drugi pa spet drugac.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 21:53:01   
Freycha
če je čaj sladkan (kar instant čaji so) potem otročki radi pijejo čaje zaradi sladkobe in ne zaradi potrebe. Sem tudi sama test naredila pri moji tamali in se je pri vodi kar kremžila, Hippov čaj bi pa kar pila in pila user posted image

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 22:14:41   
Anonimen
Pri meni to ne drži, Freycha... Moj pije čaja toliko, da te kap, a le zato, da se odžeja... Pa nič ni sladkan.. Še pediater mi je rekel, da naj pije čaj, če je na adaptiranem, ker nima toliko kot materino mleko, podobno je, a kar se tiče žeje in tega, pa pije čaj, kot da bo konec sveta... Pa ni to napad nate, a povem kako je pri mojem palčku user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 22:42:35   
only_me
jaz  mu devam čaj - čeprav ga dojim.

na začetku sem kupla galexov čaj za dojenčke, ki ga je treba precejat, pa ga ni maral, ker ni sladkan - res je ogaben. Pol sem pa kupla hippov komarčkov čaj in ga obožuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čaj da ali ne?
17.12.2007 22:44:23   
Anonimen
Pa še to : ko ste vi žejni, a bi pili kar vam ni dobro? Po mojem ne, vsaj jaz tega ne počnem... Pijem to, kar mi je dobro, ampak le zaradi žeje in ne zaradi tega, ker je pijača dobra..

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čaj da ali ne?
18.12.2007 11:26:05   
mateyka
mislim, da tko zgodi še ne rabi. mogoče kasnej (3 mesec in naprej), da se navadi na čaj - ko boš prešaltala na gosto hrano, bo ful lažje navadit dete piti čaj. mam frendico, ki ji zdej pije samo sokce na GH (nikol mu ni prej ponudila čaja), čaje in vodo meče po sobi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čaj da ali ne?
18.12.2007 11:28:16   
kaya2007
definitivno ne more bit nič norobe, če daš še čaj...če mu ga ne daš, pa se zna zgodit, da bo žejen user posted image  ne vem, mi smo dajali.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?