|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gibanje in porod
23.12.2007 16:52:40   
J.L.
zanima me, če je res zaradi gibanja porod lažji?


< Sporočilo je popravil Teni RR -- 24.12.2007 11:29:06 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: GIBANJE IN POROD
23.12.2007 17:22:34   
*tajda*
Porod ni zaradi gibanja nič lažji,lažje je potem okrevanje po porodu.Če seti ful gibaš v nosečnosti še ne pomeni da bo zdaj porod hiter,važna je kondicija ki ti pomaga prestajati napore in si tko spet hitro opomoreš.

Na primer jst sem bila med nosečnostjo zelo malo aktivna,v porodni sem bila 6 ur,ker sem imela Ea nisem čutila popadkov in se tako nisem matrala,če pa ne bi imela Ea bi bila pa pošteno izmučena od bolečine in nevem koliko časa bi k sebi prihajala.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: GIBANJE IN POROD
23.12.2007 17:31:30   
Petraa
Mah,tudi okrevanje po porodu nima veze z gibanjem.ja sem lena ko ****s,pa ni bilo nič težje okrevanje ravno nasprotno,sploh okrevat nisem nič rabilauser posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: GIBANJE IN POROD
23.12.2007 22:07:12   
kristinaj
vsak dan sem šla na daljši sprehod, rodila v 4 urcah z dvemi šivi, ki pa so se mi žal vneli, kar je povzročilo da sem bila bolj uboga.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: GIBANJE IN POROD
23.12.2007 22:20:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
zanima me, če je res zaradi gibanja porod lažji?


Moj primer pravi, da ne. Zaradi rizične (prve) nosečnosti sem zadnje 3 mesece preležala. Porod so mi sprožili, prve popadke sem dobila okrog poldneva, nekaj ur pridno hodila gor-dol po hodniku, potem pa rodila precej gladko (če računaš zadnjično vstavo otroka) ob 16h.
 
Razen če si mislila gibanje med porodom??

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: GIBANJE IN POROD
23.12.2007 22:52:31   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
zanima me, če je res zaradi gibanja porod lažji?


Moj primer pravi, da ne. Zaradi rizične (prve) nosečnosti sem zadnje 3 mesece preležala. Porod so mi sprožili, prve popadke sem dobila okrog poldneva, nekaj ur pridno hodila gor-dol po hodniku, potem pa rodila precej gladko (če računaš zadnjično vstavo otroka) ob 16h.
 
Razen če si mislila gibanje med porodom??


ne, ne misla sem na gibanje pred porodom oz čez celo nosečnost. hvala vsem za odgovor.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: GIBANJE IN POROD
24.12.2007 7:57:07   
anju
za porod so važne mišice tam spodi!
popadki pa  neglede na kondicijo NISO lahki. v mojem primeru je bilo to najtežje od poroda.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: GIBANJE IN POROD
24.12.2007 22:16:14   
žanai
Ojla!

Jaz pa mislim, da pri porodu pomaga, če si v dobri fizični kondiciji.

Jaz sem imela dva dni pred porodom že rahle popadke in ko sem šla rodit se praktično dva dneva nisem naspala in sem šla rodit na pol crknjena. Sam porod je bil meni osebno ogromen fizični napor... ne vem, kako bi bilo, če ne bi prej telovadila...  ne vem, kako bi zdržala. Bi že morala, ampak verjamem, da mi je bilo lažje. Pa čisto po logiki, telo verjetno lahko lažje prenese težko obremenitev, če je natrenirano. user posted image

Kar se pa okrevanja po porodu tiče, pa je toliko dejavnikov, ki vplivajo na to, da bi težko odgovorila. Če otrok lepo spi in nima krčev, če te ne šivajo, dojenje poteka normalno itd. ... mislim, da v takem stanju vsaka mamica okreva hitro, če le ima možnost, da se spočije in pride k sebi.

Me prav zanima kako bo pri drugem porodu, ker zdaj sploh nimam ne časa ne energije za telovadbo ob živahni dvo-letnici. user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?