|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 11:53:55   
urskas
da so očala dobra stvar?

Naša punca na sistematskem pregledu pri 3 letih ni videla sličic v spodnji vrstici, zato smo bili napoteni k okulistu.
Ampak naša punca je zelo zvita. Očitno je dojela, da ni bilo ravno dobro, da ni videla majhnih sličic. Zato je pri okulistu povedala VSE! Apmak narobe, ker je blefirala... pri treh letihuser posted image

Tam je nisem mogla pripraviti niti do tega, da bi pogledala zdravnikauser posted image ?!?! Kaj šele, da bi pomerjala leče...
Tako smo zdaj dobili kapljice in ji bodo dioptrijo pomerili z aparatom.

Ampak kako pripraviti otroka, da bo nosila očala. Že sedaj, ko ji govorim, kako so očala fajn itd. vseskozi zavrača že misel na očala.

Aja še to:  kam po dobra očala za otroka? In ali gre strošek na zavarovalnico ali vse krijemo sami?

Hvala za odgovore!

LP, Urska
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 11:59:04   
taška30
Joj, ne vem, pri teh malih trmicah zna bit problem.user posted image
Imate koga v žlahti ali okolici, ki nosi očala in ga ima tamala rada? Mogoče bi jo kaj na to finto?

Sej mogoče ji bodo pa všeč, ko bo imela take špasne okvirje.user posted image

Glede cen in sociale pa ne vem nič, ampak sem skor prepričana, da to ne sme it na vaš račun..

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 12:04:55   
Anonimen
Naša punca na sistematskem pregledu pri 3 letih ni videla sličic v spodnji vrstici, zato smo bili napoteni k okulistu.
Ampak naša punca je zelo zvita. Očitno je dojela, da ni bilo ravno dobro, da ni videla majhnih sličic. Zato je pri okulistu povedala VSE! Apmak narobe, ker je blefirala... pri treh letih


Nič ni blefirala, otrok pač e ne vidi. Očala danes so že tako lepa, da so za okras in ne v nadlogo, morda jo dobiš na to finto, drugače pa, kar se mora se pač mora. Ni debate.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 12:31:45   
piščanc
najdita barbie ali spiderman očala, sama naj si jih izbere, da bo velika punca. pa punčkam narišita očala, lahko vsi v družini nosite očala (brez dioptrije).

pa tako, kot je rekla al bina. kar se mora se mora.
so pa zviti tile malčki, dojemajo že zelo veliko in nas probajo prelisičiti.

drugače sva bila pa tudi midva na sistematskem, pa je prebral samo dve slikici, potem se je uprl. samo nismo dobili nobenega okulista. pa ne vem alil je to OK, ali ne? je pa trmoglav kar se tiče delanja po ukazu.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 12:31:55   
urskas
ja je blefirala, da vidi... ker na prvem pregledu ni videla in je rekla; ne vidim kaj je, mami ti mi povej! In potlej je dojela, da je boljše če pove kaj vidi in na drugem pregledu je videla vse vendar narobe...

Tudi sedaj, ko ji omenim, da bo bolje videla, ko bo nosila lepa očala mi reče: Mami pa sej vidim!

Nihče v očji družini ne nosi očal razen dedija. Sicer pa ji govorim same lepe stvari o očalih...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 12:41:50   
lelaval
Şe podpišem pod Albino -  je vse povedala.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:00:29   
dana
Naj si jih pa sama izbere, saj v teh časih je paleta okvirjev zelo široka. Ko sem bila jaz toliko stara, je bila izbira majhna.
Si pa ne predstavljam toliko starega otroka z očali oz. bolj to kako jih nosijo in ravnajo z njimiuser posted image .


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:01:13   
anitaz
Jaz poznam veliko primerov, kjer kot otroci niso hoteli nosit očal, pa danes vsi vidijo 100%. Oko se je moralo potruditi in se je samo popravilo. Ker imam sama očala od otroštva, in je velika verjetnost,. da jih podeduje tudi moj otrok, bom res razmislila, če mu jih bom sploh "dala."

Ampak...to je samo moje mnenje.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:02:36   
piščanc
o kul anitaz

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:12:41   
mily
Uh, ka pa vem če je glih tkole! Sej tudi očal ne dajo kr tako, za brezveze in v tem zgodnjem obdobju se da z pravilno diobtrijo oko zelo popravit.

Moja je tudi na sistematskem pri treh slabo vidla in so jo poslali naprej k okulistu. In sva šle v Celje, kjer imajo prav za otroke očesno ambulanto in sem res pozitivno presenečena kak sistem imajo. Naša ima malo cilindrov in na blizu ima malo diobtrije. Ampak, ker ima še tako malo, ji zaenkrat še niso dali očal, ampak jo redno kontrolirajo, da vidijo kako se oko razvija. Smo se zdej zmenli, da naj gre septembra v šolo in nekje novembra pride nazaj, da ji še enkrat zmerijo in se odločijo, ko bodo videli kako se oko "obnaša" ko bo bolj obremenjeno (ker bo več pisala in bo vid bolj trpel). Če bo enako ali slabše, bo verjetno dobila očala za branje in pisanje.

Ne vem, jaz jim zaupam, ker vidim, da ne predpisujejo kr vsakomur očala, ampak lepo spremljajo potek.

Sem pa takrat tudi že mojo malo pripravljala na to, da bi jih mogoče mogla dobit in niti ni mela odpora.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:12:55   
dana
Jaz se tud spomnim svojih sošolcev, ki niso hoteli nositi očal pa jih zdaj tudi ne nosijo.
Najbrž mora bit kaj na tem, saj tudi moja okulistka vedno pravi, da mi ne bo preveč zviševala dioptrije, ker se oko navadi in potem zahteva vedno večuser posted image . Ampak pri meni gre za majhne razlike. 

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:23:26   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: mily

Uh, ka pa vem če je glih tkole! Sej tudi očal ne dajo kr tako, za brezveze in v tem zgodnjem obdobju se da z pravilno diobtrijo oko zelo popravit.

Moja je tudi na sistematskem pri treh slabo vidla in so jo poslali naprej k okulistu. In sva šle v Celje, kjer imajo prav za otroke očesno ambulanto in sem res pozitivno presenečena kak sistem imajo. Naša ima malo cilindrov in na blizu ima malo diobtrije. Ampak, ker ima še tako malo, ji zaenkrat še niso dali očal, ampak jo redno kontrolirajo, da vidijo kako se oko razvija. Smo se zdej zmenli, da naj gre septembra v šolo in nekje novembra pride nazaj, da ji še enkrat zmerijo in se odločijo, ko bodo videli kako se oko "obnaša" ko bo bolj obremenjeno (ker bo več pisala in bo vid bolj trpel). Če bo enako ali slabše, bo verjetno dobila očala za branje in pisanje.

Ne vem, jaz jim zaupam, ker vidim, da ne predpisujejo kr vsakomur očala, ampak lepo spremljajo potek.

Sem pa takrat tudi že mojo malo pripravljala na to, da bi jih mogoče mogla dobit in niti ni mela odpora.


Če bi to veljalo, kar sem dala v bold, potem bi jaz že leta nazaj morala biti brez očal. Pa žal ni tako. Z očali oko polenimo in se težko dioptrija popravi.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 13:39:07   
mily
Ja lej, sej zato pa pri mali diobtriji ne dajo in samo opazujejo.

Sem govorila z eno mamico, ki ima malo v isti skupini kot je naša in so ji ful popravli vid. Ampak ona je res slabo vidla. Vsake pol leta ji malo zmanjšajo diobtrijo, da se oko popravlja. In zdej ji mora pol leta vsak dan drugo oko pokrivat, da se tisto, ki je odkrito bol matra. Pravi, da so ji že fajn popravli vid.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 14:16:09   
aluš
Mily in ostale, res je, pri otrocih se dioptrija na blizu popravi lahko sama od sebe (če je majhna) oz. z nošenjem očal - preverjeno pri nečakinji.

Sicer pa naš čaka podoben boj. Naš je star 4, sva naročena v Ljubljano na okulistično, bo tudi dobil očala. Samo očala niti niso problem (po moji presoji, kaj bo, pa nikoli ne vem pri nojem knedlu), grozeen problem bo, ker bo treba oko, ki v redu vidi pokrivat, da se mu bo ravilo oko, ki je slabovidno - pa na njem nima ne vem kake dioptrije. Po moje bo totalno popiuser posted image , ker potem ne bo videl 50%.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 14:24:54   
piščanc
naš je premajhen in težko ga je prepričati, da naj nekaj naredi, če mu ni všeč. zato smo pregled kar skrajšali. in ja malo me skrbi ali je prav ali ne?

sem imela pa tudi jaz očala kot otrok (tako majhna da se ne spomnim cca. 3-4 leta) ampak res kratek čas. odkar vem zase pa nimam očal, niti problemov z vidom.

upam, da jih vaša princeska sprejme brez problemov.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako prepričati 3 letnico...
16.1.2008 14:35:21   
mily
Ja seveda Aluš, jst se čist strinjam. Sej zdravniki niso idioti a ne? Moja ima že od tretjega leta diobtrijo, pa še nima očal, ker tudi zdravnica pravi, da se lahko sama popravi. Zato mislim, da tudi tistim, ki predpišejo očala, ne dajo tako diobtrijo, kot je v resnici, ampak z malo rezerve, potem se pa to kontrolira in se ustrezno naprej predpisuje manjša diobtrija.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?