|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:23:05   
sončnica13
No, da vam na kratko pojasnim.
Naš 18 mesečnik je bil bolan 14 dni nazaj, vročina 3 dni )okrog 38,5-39,6), k zdravniku ga nismo peljal, ker ko sem klicala je rela, da ga ni potrebno vozit, da se še česa drugega ne naleze, no potem smo bili že veseli, da je ok. ko je vročina padla, čez 5 dni pa spet isto vročina, ki je trajala le 2 noči, čez dan je blo kar dobro.
No, zdaj pa že ene 3 dni ful kašlja (lajajoč kašelj), danes pa zaslišim še, da mu piska v prsnem košu, pa spet je vikend in me zanima, ali naj ga peljemo k dežurnemu zdravniku ali lahko počakamo do ponedeljka? Vročine nima, pa tudi sicer kaže, da se počuti dobro. Bronhitisa do sedaj še ni imel.
Kako bi ve ravnale?
Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:25:32   
N _ B
Naši je "le" enkrat piskalo v prsnem košu in takrat je imela bronhiolitis. K sreči je bila saturacija še ok in ni bilo potrebno v bolnišnico. Par dni prej je imela vročino in znake viroze, ko je vročina izginila, se je nadaljevalo s kašljem in nato hropenjem in piskanjem.

Jaz bi vsaj poklicala v dežurno.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:26:46   
kofetek2010
Lajajoč kašelj = lahko laringitis

piskanje & pokanje = lahko bronhitis, lahko pa je tud pljučnica ali pa njen začetek



Jaz ne bi nič več čakala ampak bi šla čimprej k zdravniku, da otroka vsaj pregleda (ušesa, usta, posluša pljuča in srce).

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:27:52   
Una
Jaz bi poklicala zdravnika oz. ga peljala k dežurnemu. Lahko da ima pljučnico.

_____________________________

LP, Una

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:29:43   
sončnica13
Hvala za hiter odgovor.
tud naš je imel virozo (vsaj tako je rekla P po telefonu)
Zdaj pa me še zanima, kaj potem dobila za ena zdravila?

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:31:56   
N _ B
Pri nas je dobila Sumamed sirup. Stara je bila 2,5 leta.

Link: Akutni bronhiolitis pri otrocih

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:36:16   
hrabra miška
Mojemu sinčku je tudi piskalo in sem klicala,pa so rekli naj pridem v dežurno,da so mu zmerili kisik v krvi (takšna ščipalka za na prstek), dobil je pa ventolin in flexotide pumpici. Pokliči da boš mirna.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:36:34   
Maleal
Jaz nebi čakala,našemu je prejšnji mesec piskalo in hropelo,dobil je flexotide.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:37:11   
hrabra miška
pa še to, bil je začetek bronhitisa. Upam da bo vse v redu.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:41:23   
sončnica13
Res hvala vam, za odgovore!
Se bomo šli zjutraj pokazat. Zdaj mislim, da ni potrebe, da ga budimo in vozimo, ali kajuser posted image

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:51:20   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica13

Res hvala vam, za odgovore!
Se bomo šli zjutraj pokazat. Zdaj mislim, da ni potrebe, da ga budimo in vozimo, ali kajuser posted image




Pri takih težavah je pomembna saturacija oz. pretok kisika v krvi ter frekvenca dihanja.
Mogoče ti bo tole kaj v pomoč: tukaj

Število vdihov morate šteti med spanjem, kajti v budnosti je frekvenca dihanja višja.
Če otrok kakšno uro ali dve mirno spi, frekvenca dihanja pa je pod 40, potem je to v redu. In če nima vročine (kajti tudi pri vročini je dihanje pospešeno).
Če pa otrok težko diha, je nemiren med spanjem, ugreza jamico pod vratom, diha s trebuhom, naštejete pa nekako 45-50/min, potem morate k zdravniku.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
8.2.2008 21:58:13   
sončnica13
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica13

Res hvala vam, za odgovore!
Se bomo šli zjutraj pokazat. Zdaj mislim, da ni potrebe, da ga budimo in vozimo, ali kajuser posted image




Pri takih težavah je pomembna saturacija oz. pretok kisika v krvi ter frekvenca dihanja.
Mogoče ti bo tole kaj v pomoč: tukaj

Število vdihov morate šteti med spanjem, kajti v budnosti je frekvenca dihanja višja.
Če otrok kakšno uro ali dve mirno spi, frekvenca dihanja pa je pod 40, potem je to v redu. In če nima vročine (kajti tudi pri vročini je dihanje pospešeno).
Če pa otrok težko diha, je nemiren med spanjem, ugreza jamico pod vratom, diha s trebuhom, naštejete pa nekako 45-50/min, potem morate k zdravniku.



Zlata si user posted image grem taoj zdaj štet vdihe. Sem ga sicer šla že večkrat gledat in mirno spi, samo vdihov mu pa nisem štela.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Piska mu v prsnem košu,...
9.2.2008 12:41:03   
sončnica13
No, da vam povem kako je bilo.
No je bila mirna, zvečer sem mu štela vdihe in jih naštela 29/minuto v spanju.
Zjutraj ni bilo slišati nobenega piskanja, ampak sem vseeno poklicala v dežurno ambulanto, zdravnica je rekla, da ga zdaj ni potrebno vozit, ker mu ne piska in ker nima vročine, če pa mu bo zvečer zopet začelo piskat naj ga takrat peljemo pokazat. Pa pit mora veliko-še dobro, da rad pije.

Še enkrat hvala vsem, za vse nasvete, linke,....

Lep dan vsem, sončnica13

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?