|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trtica po porodu
6.8.2007 14:37:22   
gattino
pozdravljene!

Malce sem pobrskala po arhivu in ugotovila, da nekaj nas pa je takih nesrečnic user posted image , ki smo pri porodu utrpele zlom ali pok trtice.

Zanima me pa, ali je katera hodila na kakšno fizioterapijo ali kakšno alternativno medicino? Koliko časa so trajale bolečine in kako je bilo potem, ko ste se vrnile v službo? Mene je slednjega zaradi praktično 8 urne sedeče službe kar precej strah. Kakšno poporodno telovadbo ste zganjale?

Ali se je kateri pri drugem porodu ponovilo oziroma koliko časa ste počakale z naslednjo nosečnostjo?

Hvala vsem za vaše izkušnje in nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trtica po porodu
6.8.2007 15:32:36   
manetka
Jest mam tud še zmerej probleme s trtico, pa sem že skoraj 8 mesecev od poroda, sem jamrala pri G pa mi je samo rekla, da mora samo izzvenetuser posted image
No sej mal boljše je, ampak mene še vseen boli, če narobe sedim, če dolg sedim, če je trd stol, najhujš je vstat iz sedenja....

Jest si kr sama mal pomagam in sem se začela že lep cajt nazaj s Pernaton gelom mazat, no men res kr dost pomaga, mi pa ni jasno kok dolg to boli, jest sumim da mam zlomljeno trtico ker sem rodila večjo punčko in ni šla ravno z lahkoto ven, pa še med porodom so me dali sedet, da bi se hitreje odpirala, ker ni šlo nikamor, pa  kar dolg porod je bil...

Kolk časa pa si ti od poroda Gattino? A si šla slikat trtico?

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trtica po porodu
6.8.2007 15:45:59   
gattino
sem skoraj 4 mesece po porodu. Sedim lahko le na povštru, ki ima v sredini luknjo. Kupila sem ga v Sanolaborju. Pa še to me začne zelo hitro bolet. Slikat sem šla pri treh tednih. Potem sem šla še k ortopedu, ki je rekel, da zloma ne vidi, je pa po počeno, kar je en in isti šit kar se tiče bolečin. Kakšna dva meseca me je bolelo za znort.
O kakšnem gelu govoriš? A se ga kupi v lekarni? A se ga lahko uporablja kljub dojenju?

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trtica po porodu
6.8.2007 20:01:45   
manetka
aha potem ni kaj naredit, pač treba počakat, da se poceli...upam, da se čimprej!
Pernaton gel dobiš v lekarni, je iz morskih školjk, jaz sem se mazala kljub dojenju, nikjer nisem zasledila, da bi bil iz česa takega, da se ne bi smela mazat.

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trtica po porodu
8.8.2007 10:00:36   
gattino
sem kupila tisti gel, upam, da bo kaj pomagal! Manetka, kolikokrat na dan si se pa ti mazala?

Mene je rit po porodu tako bolela, da sem se komaj premikala in ene 10-14 dni sploh nisem mogla ležat na hrbtu. Sedaj se sicer že lahko usedem na stol tudi brez tistega povštra, vendar me že prej kot v petih minutah začne boleti. Najbolj me skrbi, da bo to trajalo in trajalo in da me bo bolelo še potem, ko bo treba nazaj v službo user posted image .
Vem, da je vsak porod in nosečnost poglavje zase, pri enem otroku ne bi rada ostala, ampak, da se mi to še enkrat zgodi, pa tudi ne vem, če bi zdržala. Porod je bil dolg, ker mi je odtekla voda, ampak na koncu se mi pa zdi, da je šlo precej hitro (sem bila na maski in analgetikih, tko, da se niti ne spomnim vsega) in verjetno je to vzrok, G pa je rekla, da je možno, da je otrok lezel ven z večjo površino glavice ...


(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trtica po porodu
10.8.2007 23:05:21   
kety99
No tukaj pa še ena reva, ki trpi zarad trtice...Vidim, da nisem edina. Jaz sem zdaj 5 tednov po porodu in me tudi trtica boli ko hudič!!!user posted image  Sem šla ravno v torek slikat, ker se mi zdi, da imam zlomljeno, ampak dobim izvide šele 16.8. Tudi jaz ne morem sedet brez tistega polštra iz Sanolaborja in tudi nič ne kaže, da bo kmalu kaj boljše...user posted image  Sem pa na Pušenjakovem forumu prebrala, da obstajajo fizioterapije, ki lajšajo te bolečine... Bo treba nekaj ukrent, sicer se mi bo zmešalo! Od česa je pa to odivsno, da se poškoduje trtica? Jaz sem skoz mislila, da so mi jo oni zlomili, k so se tok obešali po meni...sicer sem imela pa tudi jaz doooolg porod, na koncu vakumski...je lahko to vzrok?

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trtica po porodu
11.8.2007 15:16:19   
gattino
kety99,  poročaj o izvidu ... A je to tvoj prvi porod?
sama sem skozi dala že elektrostimulacijo, čez nekaj časa pa bom še ultrazvok. Upam, da se bo oglasila še kakšna, ki se ji je to zgodilo prvič, drugič pa ne - bi mi bilo zelo v veliko tolažbo, ker ne bi rada ostala pri enemuser posted image .

Mene je pri petih tednih bolelo ko user posted image . Sedaj je štiri mesece in nekak računam, da bo bolelo še najmanj toliko ...

(odgovor članu kety99)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trtica po porodu
11.8.2007 21:53:46   
kety99
Gattino ja, to je bil moj prvi porod...A pa ti je ta elektrostimulacija kaj pomagala? Tudi sama si želim imeti dva otroka in tudi mene je že zdaj strah, kaj bo takrat...Bom poročala, ko dobim izvide...

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trtica po porodu
11.8.2007 22:37:58   
gattino
meni je 5 dni delala še ultrazvok in mislim, da mi je ta pomagal bolj kot elektrostimulacija (to mi je namreč predpisal ortoped). Neke vrste elektrostimulacijo si delam tudi doma z eno podobno manjšo napravo.

Edina tolažba v vsem tem je ta, da je otrok sorazmeroma priden (zaenkrat)user posted image , v primerjavi s tistimi, za katere slišim, da se non stop jokajo.

A si ti rodila v Lj? Ko sem klicala tja glede suma na zlom trtice, so me tako nesramno odpravili ...



(odgovor članu kety99)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trtica po porodu
13.8.2007 21:33:46   
kety99
Ja jest sem rodila v Ljubljani...sem jim že skoz tam v porodnišnici jamrala, da me fuuul trtica boli, pa so mi skoz govorili, da je to normalno...no in tudi v odpustnico niso čisto nič napisalo o moji trtici user posted image , čeprav sem jim skoz govorila...no potem mi je patronažna rekla, da je pametno, če grem na slikanje, da so s trtico lahko hude težave, tko da sem šla potem k splošni zdravnici in ta mi je dala napotnico...se pa s porodnišnico ne mislim nič ukvarjat...ker je itak težko dokazljivo...

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trtica po porodu
14.8.2007 14:31:24   
gattino
ne, ne, nisem mislila, da bi zdaj v porodnišnici koga obtoževala, da je kriv za trtico. Tja sem klicala za nasvet, kaj sploh narest in so me odpravili v stilu: kaj bi sploh rada oziroma pa kaj potem, ce imam zadevo zlomljeno in naj si dam led gor. Potem sem sla k osebnemu zdravniku, ki me je poslal na slikanje. Tudi mene so imeli v porodnišnici za precej občutljivo z nizkim pragom za bolečine. Verjetno pa so bile bolečine krive za to, da praktično 5 dni nisem nič spala, kar me je spravilo v stanje, da sem bila čisto blesava ...

kety, kaj če bi midve tele najine izkušnje nadaljevali na privat pošti?

(odgovor članu kety99)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trtica po porodu
25.1.2008 14:49:27   
manetka
Mene spet po malem boli tale nadloga, pa sem se spomnila, da smo imele že debato o trtici.

gattino  in kety99  a sta se vidve že rešili te boleče nadloge trtice. A imata mogoče še kakšen nasvet na zalogi?

Jest  se še vsake tolk časa mažem s kremo, pa recmo da bolečine kake 14 dni lahko celo ni ali je pa komaj opazna, potem pa spet kakšen dan tak, da se komaj s stola pobiram.

Full bi bla hvaležna kakega nasveta, kaj še pomaga pri bolečinah trtice?

(odgovor članu gattino)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?