|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katero zdravilo?
24.1.2008 23:19:31   
emma.M
Dober večer!

Prosim za pomoč,sem v 9t nosečnosti in vnetim mehurjem.Laboratorijske preizkave,so pokazale da moram jemati zdravila.Vse bi bilo prav,če jaz nebi bila alergična na penicilin/ospen.Os.zdravnica mi je predlagala,naj se posvetujem z G.,saj mi ona ne upa dati drugega zdravila.Je katera od vas imela tak primer?bojim se,da ne smem vzeti nič drugega,vnetje pa se mi bo razširilo na ledvice! hvala


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katero zdravilo?
24.1.2008 23:29:05   
Anonimen
V vsakem primeru boš dobila zdravilo.ker prioriteta si ti trenutno in ne zarodek

(odgovor članu emma.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katero zdravilo?
24.1.2008 23:38:52   
emma.M
Niti pomislit si ne upam,da bi jedla zdravilo,ki bi škodovalo plodu.Ne vem a se gre jemanje rizičnih zdravil 50-50?Pač, kar bo pa bo?Sem imela že SS in resnično nebi to izkušnjo doživela še enkrat.Povejte,a zdravilo enostavno jemleš,potem pa se 9M sekiraš,če je z otrokom vse uredu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katero zdravilo?
24.1.2008 23:46:08   
Anonimen
Infekcija ti  lahko naredi več škode kot zdravilo.Se boš že pogovorila s svojim izbranim zdravnikom kako in kaj.In ni treba čakati 9 mesecev,zato imajo Uz in več preiskav.lahko te tudi potolažim da zelo pogosto otrokom ni nič,so zdravi,tako da brez skrbi.zdravit se moraš,drugače bo šlo na ledvice in prišlo do ploda 

(odgovor članu emma.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katero zdravilo?
24.1.2008 23:52:11   
Anonimen
Odvobisno tudi od tega, kakšna je bila alergija na penicilin in kako huda je okužba sečil.
Najbolj 'trotel-ziher' pristop bi bil, da bi oddala vzorec urina na kuturo po Sanf, kjer bi ugotovili, katera bakterija povzroča okužbo in na katere antibiotike je občutljiva, potem pa ti predpišejo enega izmed tistih, ki so v nosečnosti varni.
Do takrat pa pij res veliko tekočine (>1.5L dnevno) in uživaj brusnice v vseh oblikah (čaj, sok, posušene, kapsule), saj vsebujejo snovi, ki dokazano ščitijo sečila pred okužbo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katero zdravilo?
24.1.2008 23:53:21   
Pia77
Odvisno tudi od tega, kakšna je bila alergija na penicilin in kako huda je okužba sečil.
Najbolj 'trotel-ziher' pristop bi bil, da bi oddala vzorec urina na kuturo po Sanfordu, kjer bi ugotovili, katera bakterija povzroča okužbo in na katere antibiotike je občutljiva, potem pa ti predpišejo enega izmed tistih antibiotikov, ki so v nosečnosti varni.
Do takrat pa pij res veliko tekočine (>1.5L dnevno) in uživaj brusnice v vseh oblikah (čaj, sok, posušene, kapsule), saj vsebujejo snovi, ki dokazano ščitijo sečila pred okužbo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 0:21:23   
Anonimen
Jah jaz sem to dala cez...
Obstajajo tudi antibiotiki ki so varni v nosecnosti in niso na penicilinski bazi...
Tako da narediti ti morajo mikrobiolosko presiskavo kjer izlocijo bakterije in jih  testirajo na katere antibiotike so obcutljive..Mislim da jo v Sloveniji imenujejo sanford..

(odgovor članu emma.M)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 0:24:31   
Anonimen
Ah, sorry nisem videla... da ti je odgovorila ze Pia77 ki ima seveda popolnoma prav in upam da bos upostevala njen nasvet  in da se hitro pozdravis...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 0:34:03   
Anonimen
Probaj pit urološki čaj, brusnični sok in namakaj se v kamilcah.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 8:03:26   
Blejka26
pojdi do ginekologinje in ti bo dala pravo zdravilo

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 8:52:51   
emma.M
Sem že govorila z G in je rekel,da mi bo predpisal primerna zdravila,samozdravljenje na moj predlog(brusnice) ni mogoče.Morem pa povedat,da me mehur manj peče kot včeraj.No tale Sanford bom preverila in se nanj tudi obrnila,nikoli še niseem slišala zanj!? Zvečer napišem katero zdravilo mi je dal.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 8:57:45   
špelin@
emma.M, predvsem brez panike in zaupaj zdravniku.
 
Sama sem v prvi nosečnosti po zanositvi jemala Ospen, razvila alergijo nanj, dobila antihistaminske in nevemkakšneše injekcije v rit, potem pa še en nepenicilinski antibiotik - kljub vseh tem zapletom v prvih tednih nosečnosti je rezultat zdaj že 8,5 let stara zdrava frajlauser posted image
 
Test po Sanfordu je laboratorijska preiskava urina, s katerim določajo prisotnost bakterij v urinu.
 
Lepo se pozdravi user posted image

(odgovor članu emma.M)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 9:31:00   
taška30
Jaz sem v prvi nosečnosti imela vnetje mehurja in sem jemala Primotren (ne-penicilinski antibiotik). In sicer še preden sem naredila test user posted image . Pač nisem vedela, da sem noseča. Potem sem vprašala G če je lahko kaj narobe in je rekla, da ne.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 11:07:26   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: emma.M

Sem že govorila z G in je rekel,da mi bo predpisal primerna zdravila,samozdravljenje na moj predlog(brusnice) ni mogoče.Morem pa povedat,da me mehur manj peče kot včeraj.No tale Sanford bom preverila in se nanj tudi obrnila,nikoli še niseem slišala zanj!? Zvečer napišem katero zdravilo mi je dal.


Brusnice lahko uživaš kadarkoli, tudi zraven antibiotika in v nosečnosti niso prepovedane. Skodile ne bodo.
Urinokulturo po Sanfordu ali pa vsaj Uricult pa naroči tvoj zdravnik/ginekolog v laboratoriju, smiselen pa je pred pričetkom zdravljenja z antibiotikom ali pa kvečjemu po zakljuceni terapiji.

(odgovor članu emma.M)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katero zdravilo?
25.1.2008 23:35:34   
emma.M
Vsem hvala za odgovore in osveščanje področij,ki so mi tuje.Sem namreč po naravi velik paničar in ziheraš,zato toliko o strahu pred zdravili,še posebno zdaj.Danes pa sem dala še 1x urin in začuda ni bilo več veliko bakterij in erektrocitov,al neki tazga in ne rabim zdravil.Drugače pa bi mi predpisal SUMAMED.

L.P

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Kako dolgo ste vozičkali?
maca83 RR

Kako dolgo ste otroka okrog prevažali v vozičku, po tem ko je že dobro hodil? Na malo daljše sprehode, po trgovinah ter do parka?

uporabljamo le nosilko (12%)

dokler ni shodil/a (20%)

dokler ni hotel več v vozek (17%)

do enega leta (12%)

do dveh let (35%)

do treh let (5%)


Število vseh glasov: 66

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!