|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novalac 2
31.1.2008 21:56:07   
biba 78
Prosim za vaša mnjenja. Naša pupa papa Novalac 1. Ker je korigirano stara 6 mesec, bi glede na starost že lahko prešaltali na dvojko. Težava pa je tukaj v teži. Namreč 2 je od 7 kg naprej. Naša pikapoka pa ima komaj 4500g.  Kaj naj gledam, starost ali težo? Imam pa občutek, da je 1 že prelahka za njo, ker ne pridobiva veliko na teži. Zdaj ji v 1 dodam eno merico rižolina, toliko da je obrok bolj kaloričen.




_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
31.1.2008 22:08:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biba 78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Novalac 2
31.1.2008 22:11:30   
bisquitas
Mislim, da je to vprašanje za pediatra.
A vendar smo mi tudi na Novalacu in lahko svetujem, da greste na 2. Je bolj kaloričen in ima več maščob, mineralov in snovi, ki jih dojenček od 5-6 mesecev naprej potrebuje. Je res malo manj težka a vseeno. Naša je imela pri 6 mesecih že okoli 7,5 kg. Ampak če je tako  drobcena potem pa le na bolj polnovredno hrano! To je le moje mnenje!
Lp
user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Novalac 2
31.1.2008 22:13:41   
Noseckica
Moja izkušnja z Novalacom je sledeča:
 
Pri 5. mesecih (in 6 kg) nam je pediatrinja rekla, da bi pa lahko počasi prešli iz Novalaca 1 na 2, ker je pač od 5 mesecev naprej. Pa sem res tako naredila in mala ga nikakor ni sprejela oz. tako jo je "šraufalo", da je bilo kar joj. Ko sem to omenila pediatrinji, je rekla, da če ji še ne odgovarja (je verjetno bil še "premočen" za njo), da naj gremo nazaj na Novalac 1 in da bo pač malo manj na teži pridobivala.
 
No, zdaj bo pa kmalu stara 7 mesecev (tehta 7.350 g) in sem ji začela uvajat Novalac 2 in moram povedat, da ga je pa zdaj zelo lepo sprejela.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novalac 2
31.1.2008 22:17:06   
bisquitas
Novalac 1 je seveda na začetku potrebno mešati z Novalac 2. Postopoma dodajamo vedno več 2 in vedno manj 1. Pri nas je to mešanje trajalo kaka 2 tedna . Prve 2 dni pa je seveda malo zvijanja v trebuščku, kar pa je vedno ko uvajamo nekaj novega pri tako malih cverglčkih.


(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novalac 2
31.1.2008 22:23:37   
Noseckica
Jaz sem ji en teden dajala samo en obrok Novalaca 2 takrat, pa je tako delalo z njo. Kaj bi šele bilo, če bi ji recimo vsak dan en obrok več dala. user posted image  In sem se pač potem držala nasveta pediatrinje in je res bilo boljše........zdaj vidim. Ker zdaj pa res nima nobenih težav z Novalacom 2.
 
Saj pravim, moja izkušnja pač.

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novalac 2
31.1.2008 22:30:02   
bisquitas
Pri običajnoh obrokih namesto :recimo 210 ml vode in 7 meric Novalaca 1
damo: 210 ml vode in 5 meric -Novalac 1 ter 2 merice Novalac 2. Pa potem razmenje stopnjujemo


(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novalac 2
31.1.2008 23:18:32   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: bisquitas
Pri običajnoh obrokih namesto :recimo 210 ml vode in 7 meric Novalaca 1
damo: 210 ml vode in 5 meric -Novalac 1 ter 2 merice Novalac 2. Pa potem razmenje stopnjujemo


Meni je bilo rečeno, da naj zamenjam en obrok in potem vsak dan enega dodam ali pa na vsaka dva dni in tako postopoma dokler ne zamenjava vseh obrokov.
 
No, pa smo spet tam.......različne informacije in nasveti (pediatrov).....user posted image

(odgovor članu bisquitas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novalac 2
1.2.2008 20:03:43   
ocka33
moja izkušnja pa je ta da lahko probaš z 2 če pa jo bo šraufalo ali ga pa ne bo sprejela,pa daš 1 dve merici več pa bo bolj močno pa bo šlo.tako je pač moraš probati,ker drugače ne boš vedela.žal so naši otroci neke vrste zajčki da pač probamo.saj je hudo ampak tako pač je.lep pozdrav vsem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novalac 2
1.2.2008 23:54:39   
biba 78
Bom prvo vprašala pediatrinjo, ampak vseeno mislim, da bom počasi prešaltala. Imam občutek, da je 1 prelahka zanjo. Se mi zadnje čase nič kaj ne redi, zato ji zdaj primešam k obroku še eno merico rižolinota, tako da je vsaj malo bolj kalorično. Ne vem pa, kako bi se lotla tega. Ko smo prešaltali iz Aptamila na Novalac, nama je pediatrinja svetovala postopek, kot ga je opisala Noseckica. Vsaki dan sem zamenjala en obrok več, tako, da sma peti dan že bile na Novalacu. Zdaj pa ne vem, če naj isto naredim z 2. Bom še razmislila.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu ocka33)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novalac 2
18.2.2008 23:00:13   
matic01
Zdravo!

Ali ji dajaš samo Novalac? Ti nič ne dojiš? Posvetuj se z pediatrom. Po mojem instinktu bi ji dala 2. Moj sedaj 8,5 mesečni Matic sedaj bistveno boljše spi, je in se giblje, odkar jeva meso, pa sva tudi prej začela, kot je priporočilo. Res pa je da je velik za svojo starost. Otroci so različniuser posted image Lahko ji daš že počasi cel obrok riževih kosmičev z mlekom Novalac ali koruznih kosmičev v mleku vse od MILUPA modra škatla. Jaz sem začela s tem.

Uživajte!

LP tatjana

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?