|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim nasvet
29.1.2008 16:13:22   
nerka
na temi alergije sem ze povprasevala a odgovora nisem dobila. zanima me kaj lahko ponudim svojemu 8 mesecniku, ki je alergicen na jajca od GH poleg tega da jemo samo jabolka, banane, slive, krompir, spinaco, bucke, korencek ter cvetaco,aja in belo meso. vsak dan ISTO ISTO ISTO..  kdaj mlecne izdelke- in kaj od tega?? pa cokolino? karkoli, se mi bogi revez tako smili, pomoje se mu ze gravza vsa ta ista hrana.. PROSIM VAS ZA NASVETE... HVALA!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 16:20:34   
Naja30
Riž, krompir, vsa zelenjava, vse sadje, ovseni kosmiči...

Mlečne izdelke sem jaz dala moji po 8m, začela sem s skutkami od LM, potem jogurti, sir, namazi...
Čokolino je začela jest po 1 letu, ker sva takrat šele začeli s KM.

Saj tudi če je alergičen na jajca, je veliko izbire. Od špagetov so npr. barila brez jajc. Malo bolj moraš pogledat v trgovini, ampak se da. Moja je bila nekaj časa alergična na rumenjak in sva tudi bile na hrani brez jajc.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 16:43:33   
nerka
kaj pa cokolino z adaptiranim mlekom? skutke pa jogurte, sadne ali navadne? hvala.. pa gluten, lahko ze uvajam?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 17:20:25   
biga
Jaz čokolina ne bi dajala pred prvim letom, ker vsebuje lešnike, ki so hud alergen. Moj 8-mesečnik je imel do 4. meseca alergijo na KM, pa še zdaj pazim, da mu ne dajem alergenih živil, npr. paradižnika, citrusov, oreščkov, jagod, kivija itn. Z glutenom smo začeli te dni, natančneje s kruhom, drugo še nismo. Mlečne izdelke bomo tudi te dni, jogurte, skutke, potem še kislo smetano, sir. Mleko po 1. letu, jajčnih izdelkov, vseh, pa se po nasvetu pediatra izogibamo do 1. leta. Previdnost torej ni odveč, ne le pri jajcih oziroma jajčnih izdelkih, ki jih vaš mali ne sme. Saj je pa veliko stvari danes tudi brez jajc, npr. testenine, piškoti.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 17:40:09   
2 Sraki
Gluten pa že lahko, se mi zdi, da je dovolj star. Mi smo z 6M uvajali. Sicer pa polento, riž, ko bosta preizkusila gluten pa proseno kašo, gres. Tudi brstični ohrovt lahko in vso zelenjavo, razen tiste ki napenja, pa še to lahko sprobaš. No ok, ne ravno paradižnika.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 20:22:26   
Paštetka
Vse razen jajca? user posted image  Ne vem, zakaj ste ostali samo na tej hrani, če ima alergijo samo na jajca? user posted image  
Izogibaj se torej izdelkov, ki vsebujejo jajca, ostalo pa uvajaj kot ti pač svetujejo v posvetovalnici.

Gluten, rdeče meso komot po 7. mesecu, jogurte, skute po 6. mesecu.

Osemmesečniku, bi lahko ti dala za jesti že praktično vse. Jaz bi se na tvojem mestu izogibala le breskev, kivija, citrusov, lešnikov, čokolade, paradajza, jagod, malin-...te stvari so precej alergene. Ostale pa mu komot že daš.

Ne morem verjeti, da 8-mesečnik, še ne proba jogurtovuser posted image  oz. ostalih mlečnih izdelkov. A je bil sum na mlečne izdelke tudi, ali zakaj ste ostali samo na tej hrani?


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 20:28:26   
biga
Paštetka, 8-mesečniki vsi še ne jedo mlečnih izdelkov, moj jih bo šele v prihodnjih dneh, ker je imel do 4. meseca alergijo na KM. Ampak preventivno imamo še vedno navodila, da se izogibamo vseh jedi, ki vsebujejo jajca. Tako ima tudi nerka verjetno navodila, naj še ne daje mlečnih izdelkov, saj sta alergija na KM in jajca dostikrat povezani oziroma se ob pojavu ene razvije tudi druga.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 20:36:02   
Paštetka
biga, saj zato pa sprašujem, če je bil sum na KM. Tega namreč ni napisala, ker potem se situacija spremeni.

sicer pa, če je dobila navodila, da se naj izogiba mlečnih izdelkov, je verjetno dobila tudi navodilo do kdaj.user posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
29.1.2008 21:09:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 21:20:20   
nerka
na KM nismo alergicni. sem pa dobila neka navodila, cisto na splosno napisano, vendar nic ne pise do katere starosti kaj nesmem dajati...   tko da je to kr nekaj in mi ta navodila nic ne pomagajo!sama tud vem da mu nesmem dajat nic kar vsebuje jajca.. 
kaksne svetovalnice mislite? meni se nobena sestra ali pediatrinja nc ni svetovala, ne kaj ne kako z prehrano sam ta list mi je dalauser posted image user posted image  groza no.. sej zdele k bom sla pri 9 na pregled ji bom povedala svoje...

zato pa vas prosim da mi poveste ker sm cist zgubljena, bogi pikec pa non stop isto hrano je ze 2 meseca odkar se uvajamo..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 22:14:51   
Paštetka
lukrecija, a to vam patronažna svetuje? user posted image

Pri nas svetujejo v posvetovalnici. Sestra nam vedno pove v vsaki posvetovalnici kako in kaj, kako je s prehrano, kaj kdaj uvajati, kako držati, handling, dobimo napotke in pisano gradivo kako ravnati ko ima otrok vročino oz. kako ga ohlajati...

Dobili smo tudi brošurico, ki jo je sestra pripravila glede hranjenja.

Nerka, evo zate, da ti prepišem.

Mamica, ki ne more dojiti, hrani otroka s prilagojenim mlekom (Aptamil Pre ali Aptamil 1), če pediater ne svetuje drugače. po 4. mesecu postopno preidemo na Aptamil 2.

PO 5. MESECU (DOJENI PO 6. MESECU) ZAČNEMO Z UVAJANJEM MEŠANE PREHRANE:
- vsa živila, ki jih začnemo uvrščati v jedilni dajemo postOpoma (1-2 žlički) v dopoldanskem času.
- korenček naribamo, iztisnemo sok, dajemo 3-4 dni, potem ponudimo otroku sok iz jabolke, ali sok rdeče pese
- pretlačena banana in naribano jabolko (kašica). najprej 2-3 žličke dnevno, potem dnevno količino povečujemo
-zelenjavna juha (krompir, korenček, blitva, bučke, cvetača...) V juho lahko damo vso zelenjavo, le stročnic ne!

VSO HRANO, KI JO DOJENČEK ZAUŽIJE PRETLAČIMO Z VILICO, NE PASIRAMO!

PO 6. MESECU DODAMO:
- 2-3X tedensko meso (pusto puranje, piščančje, domači zajček)
- 1x tedensko rumenjak (1. teden četrt, 2. teden 1/2, 3. teden celega)
- žitarice brez glutena: riž, koruza, ajda
- skuto, najprej navadni jogurt, potem sadnega
- puding, ki ga skuhamo npr. z Aptamilom 1 oz. delno prilagojenim mlekom
- sadno-žitne kašice

PO 7. MESECU:

- žitarice z glutenom (pšenica, oves, ječmen, rž)
- dojenček se postopno navaja na vso mešano prehrano

NE POZABITE NA TEKOČINO!!!!

DO ENEGA LETA DOJENČKU NE DAJEMO:

- jajčni beljak, med, ribe, kravje mleko, svinjsko eso, arašide (smoki), močne konzervirane hrane in citruse.

OD SADJA ŠE: jagode, kivi maline in breskve.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 22:16:48   
Naja30
Kot ti je ena napisala; če ima samo alergijo na jajca, se izogibaj živilom z jajci. Ni treba tako komplicirat. Mlečne izd. lahko uvajaš in gluten tudi že. Res je, da so različna mnenja o uvajanju tega, ampak v večini se gluten lahko začne uvajat že po 6m, ml.izd pa tudi nekje okoli 7-8m.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
29.1.2008 22:41:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim nasvet
29.1.2008 22:53:21   
Paštetka
lukrecija, ja to je pa prednost majhnega kraja user posted image , kjer nisi le številka. Naša sestra in P poznata vsakega otroka po imenu, prav tako ogromno mamic in bratcev.

Ko mi pridemo v posvetovalnico, nam najprej sestra izmeri vse mere, pove med tem, kako kaj, kaj cepi, vpraša po posebnostih, zamenjamo slikice otrok z novimi, se menimo kako je bilo na dopustu user posted image , kako so bratci, sestrice, kako reagirati, da ne bodo ljubosumni.......potem pa še sledi pregled pri P, kjer sledi skoraj podoben postopek user posted image .



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.1.2008 22:57:26 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim nasvet
30.1.2008 8:10:33   
nerka
super punce hvala vam za odogovre, full pomaga! pastetka tebi se posebaj hvala za seznam!!user posted image to se nikol nis vidlauser posted image zalostno, a ne..
pri nas so posvetovalnice, zmeri tezo, visino... and thats it.. hudo no.. pol pa cakam na previjalni s tamalim se pol ure k je nag da pridem na vrsto do pediatrinje.. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Z dojenčkom na plažo - 10 genialnih trikov
Preverite te genialne trike, ki vam bodo počitnice z dojenčkom na morju pošteno olajšali in vam tako pomagali ustvariti ...
Tatu med dojenjem – je varno?
Življenje se je obrnilo na glavo, pridružil se vam je nov član. In kot mamica si želiš, da bi s tatujem za vedno obeleži...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?