|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   8- 9 mesečniki (igra, učenje)
4.2.2008 12:35:15   
alesha
Doma imam 8 mesečno punčko. Seveda kot vsaka mami, se z njo veliko ukvarjam. Mi pa v takih deževnih dneh, ko človek ne more iti nikamor ven user posted image , zmanjkuje idej kako naj zabavam svojo tamalo, zato me zanima kako se vi igrate s toliko starimi dojenčki user posted image .

Midve nekaj časa raziskujeve igrače (tukaj se dosti sama zamoti), potem ji naštimam kakšno igračo, do katere se priplazi (se je zdaj začela plazit 31.1.), potem ji pokažem kakšno knjigico, ji povem kakšne živali so notri in kako se oglašajo, potem jo malo hecam in žgečkam, potem se gledave v ogledalo, jaz pa se zraven obvezno afnam, naučila sem jo, da ploska, zdaj jo probam, da bi znala dat pa pa,..... ne vem, v glavnem zmanjkuje mi idej. Sploh je kriza, ker spi samo 2x po pol ure, tako da mora bit vedno akcija.

Kaj jih lahko že naučimo, kaj že vaši znajo.... Zanima me tudi kakšne igrače ji naj kupujem, da bodo pametne, da se bo od njih kaj naučila.

Hvala za nasvete user posted image .... jih res potrebujem.


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 8- 9 mesečniki (igra, učenje)
4.2.2008 12:53:10   
TONČI.
Kaj jih lahko že naučimo, kaj že vaši znajo.... Zanima me tudi kakšne igrače ji naj kupujem, da bodo pametne, da se bo od njih kaj naučila.


Najprej ti lahko napišem, da kolikor se otrok česa nauči ni odvisno od igrač, ampak od starejših. (staršev,.......). Se nauči lahko tudi od igrač, samo več jih je bolj ga bodo begale pri tej starosti. To je samo moje mnenje.

Sedaj pa tkole najboljše igra so preproste. Npr. igra s škatlo. V manjšo škatlo zapri kakšen predmet. In zapri škatlo. Potem pa z otrokom skupaj odprita. In zopet skrijta. Igro večkrat ponovi. S to igra bo otrok lažje razumen prostorska razmerja. Ali pa predmet skrij za škatlo. Otrok naj se pa skobaca pogledat za škatlo, kje je skriti predmet.

Otroka daj na kolena, da bo z obrazom obrnjen proti tebi. Poj mu pesmico
klopa,klopa,klopa, klop,
konja ženeta galop.
Potlej hop! čez vodo skok!
Jezdec pa v vodo, čmok!
Pri besedi čmok, kolena nekoliko razširi, da otrok zdrsne proti tlem. Ampak ne na tla. To bo otroku zanimivo, ker bo čakal, kdaj bo čmok v vodo.

Al pa spoznavajta telo. Prstke na nogah in rokah, ko ga nežno žgečkaš.

Al mu pa daj po tleh blazine in naj se plazi čezenj.

To je le nekaj primerov, ki sem jih jaz dobila v knjigi miselni razvoj dojenčka po mesecih.

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
4.2.2008 12:56:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alesha)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 8- 9 mesečniki (igra, učenje)
4.2.2008 13:04:42   
rogljicek
Moja, priznam, se veliko veliko sama zamoti. Igrača ji je zanimiva 5 minut (če), zato jih skoraj ne kupujem. Rada ima knjigice, predvsem rada jih žveči user posted image  Največ se zamoti s papirjem, vrečami (pazim), rada ima kable- na splošno stvrai, ki jih najde po stanovanju. Če najde kako smetko, se dolgo časa trudi jo pobrat. Rada gleda skozi okno, če pihlja veter, ker se veje premikajo. Rada ima pojoče igrače. Včasih poslušava muziko in pleševa in pojeva.
Fascinanten ji je balon, včasih jih imamo par po stanovanju in se potem podi za njimi. Tudi žoga je zabavna, če se bojiš, da bo balon počila.

Mislim, da ti bo sedaj lažje, ker se plazi in se bo vedno več časa sama zamotila.

Je odvisno od otroka do otroka, vendar moje igrače sploh ne zanimajo, vendar vse ostalo. Plazi se že od svojega 7. meseca, zato je sedaj že pravi profesionalec v delanju nereda, jaz ji načeloma pustim, da raziskuje (jo imam na očeh), saj nekaj otroci vendarle morajo delat.

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 8- 9 mesečniki (igra, učenje)
4.2.2008 13:10:25   
rogljicek
Aja, pa tele igrice, kot so npr. MiŠKA ŽGANČKE KUHA:
vzemeš njeno dlan in krožiš s svojim prstom in govoriš miška žgančke kuha. Potem za vsak prstek posebej govoriš: temu dala, temu dala,.... za mezinčeka pa rečeš temu pa vrat zavila in ga malo zaviješ...pa v luknjico skočila in jo s tvojim prstom požgečkag pod pazduho. MOja ima to igrico ful rada in sedaj jo že pozna in se začne smejat, ko ji zavijem mezinčka.

Res, preproste igre so najboljše, kot je Tonči rekla.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 8- 9 mesečniki (igra, učenje)
4.2.2008 22:17:18   
alesha
Hvala punce za idejeuser posted image ... jih bove s punčko vsekakor uporabile.

Enkrat sem že iskala to knjigo - Miselni razvoj dojenčka po mesecih - pa jo niso nikjer imeliuser posted image . Ali katera ve, če se jo že da kje dobiti, ker bi jo res rada imela.


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
5.2.2008 9:49:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alesha)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 8- 9 mesečniki (igra, učenje)
5.2.2008 13:58:35   
jaša2
naši je božiček prinesel Pametnega kužana in smo fulzadovoljni. kak sliši pesmico Mali hitri pajek, že začne poskakovat. poleg pesmic se z njim še nauči barv, delov telesa...potem ko bo že malo večja.

ostale igre so pa že tud kolegice opisale. v glavnem, čimbolj preproste stvari (časopis, telefoni, daljinci...)

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




dopust
Michonne RR

Kam greste letos za glavni dopust?

Na morje (69%)

V planine (3%)

Sorodnikom (0%)

Na potovanje (6%)

Nikamor (22%)


Število vseh glasov: 32

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!