|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvirno učenje jezika
10.2.2008 21:25:44   
babylove
Pozdravček.

Poigravam se z neko mislijo, pa me zanima mnenje mamic.

Ali bi vašega otroka zaupale v varstvo francoskogovoreči družini, kjer bi se nalašč govoril samo tuj jezik?

Meni se to zdi zanimiva ideja, ker na jezikovnih tečajih je učenje jezika bolj ali manj umetno. V varstvu bi se pa v konkretnih življenjskih situacijah naučil pogovornega jezika, nekako bolj pristno se mi zdi. Vendarle bi šlo za varstvo in ne za jezikovno usposabljanje, tako da ne bi bilo tudi nobenega pritiska na otroka. Igra z našimi otroci, malica, vse v družinskem okviru. Tako bi mu jezik prišel v uho, kar bi bilo koristno tudi za kasnejše resno učenje jezika.

Ali se vam to zdi v redu, bi dale malčka občasno v takšno varstvo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvirno učenje jezika
10.2.2008 21:27:01   
Pi-kica 1
Meni se zdi to zelo dobra ideja, sploh glede na to, da živiš v Franciji.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
10.2.2008 21:33:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvirno učenje jezika
10.2.2008 21:33:56   
Lianna
Meni se zdi to dobra ideja.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
10.2.2008 22:48:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvirno učenje jezika
11.2.2008 7:44:58   
Marogica
Jaz bi otroka dala v tako varstvo. Takšen primer je moj mož, ki so ga kot malega otročka dali v varstvo k eni "upokojeni" nuni in "kuharici". Obe sta med seboj in z mojim možem govorili nemško in moj mož se je nemščine naučil brezhibno.

Vse ostalo se bo otrok naučil z igranjem francoskih sovrstnikov. Ne skrbi.

Vsekakor bolje, kot jezikovni tečaj. In bolj efektivno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvirno učenje jezika
11.2.2008 7:57:22   
nuala
Ja, seveda, to otroku samo širi obzorja. Mojadva sta bila v varstvu pri starejšem hrvaškem zakonskem paru in sta se super naučila jezika.
Ti pa priporočam, naj bo varstvo redno, vsaj v začetku, npr. 3 - 6 mesecev. Otroci namreč potrebujejo veliko ponavljanja. Če bodo tja hodili samo npr. 2x tedensko po 3 ure iz tega učenja ne bo nič.
No, kar se varstva tiče ( ki je prioriteta, če prav razumem ), bo verjetno vseeno, zlasti če so otroci majhni ( starejši se znajo upirat, če ne razumejo jezika ).

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvirno učenje jezika
11.2.2008 8:31:34   
Nea
Meni se zdi dobra ideja.... samo ne občasno, raje bolj pogosto.

Moji pupi sta vsak dan 4 ure v nemškem vrtcu. Doma se pogovarjamo samo slovensko in ti povem, da ta mala, 1.5l stara,  že zna par nemških besed.
Ta velika pa je že pri treh letih govorila nemščino brez akcenta.



_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izvirno učenje jezika
13.2.2008 11:18:14   
sneška_
  Moja zna dva jezika. Oziroma doma jaz govorim po svoje,očka pa je uči slovenščino. Zdaj pa gre v vrtec tako da nima nobenih problemov,.Na začetku sem se bala da bi mešala ampak do tega ni prišlo in v sred noči ona ve kdo na kateri jezik ji govori in točno ve razločiti. Tako da naj gre otrok čim pogosteje in ne bo problemov.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izvirno učenje jezika
13.2.2008 20:34:15   
solatja
seveda. ampak tako kot so že na tisti drugi temi govorile: ne pozabi varuške naučiti nekaj slovenskih besed, da se bo počutil domače oz. da bo imel na začetku vsaj osnovno komunikacijo urejeno. lahko pa ga seveda tudi sama naučiš tiste najpomembnejše izraze v fr.

glede na to, da pa živiš v državi, kjer se bo otrok prej ali slej tekoče naučil govoriti tudi francosko, se mi ne zdi tako izredno pomembno, da je to redno varstvo. otroci tujcev, ki govorijo doma izključno jezik staršev, se praviloma naučijo tudi jezika okolja, v katerem rastejo, in to brez učenja.
razen seveda, če se nameravate v roku nekaj let preseliti izven francoskega oz. frankofonskega območja.


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izvirno učenje jezika
13.2.2008 22:36:24   
SaaS
Če živiš v Franciji, se meni zdi to povsem normalno. Otrok bo vseno spremljal francosko govorečo okolico. Verjetno tudi kasneje v vrtcu?

Prijateljica z možem živi v Rusiji in njuno hčerko je že takoj na začetku čuvala ruska varuška, brez znanja slovenščine. Hčerka zdaj hodi v ruski vrtec in pri štirih govori rusko in slovensko enakovredno, saj doma govorijo slovensko, v vrtcu in drugje pa rusko. 

Kako bi pa drugače reševala varstvo? Bi iskala slovensko varuško v Nimesu?
Po mojem jo kar vključi v okolico...francoskogovorečo.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izvirno učenje jezika
13.2.2008 22:38:31   
Anonimen
Ali bi vašega otroka zaupale v varstvo francoskogovoreči družini, kjer bi se nalašč govoril samo tuj jezik?


Tuj jezik pomeni kaj? Tuj jezik za to druzino?

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izvirno učenje jezika
16.2.2008 22:21:10   
jakoLUlana
moja hodi v tuj vrtce pa doma govorimo slovensko. ni imela nobeih problemov in zelo hitro je sledila navodilom iz cesar sklepam, da ze veliko razume.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izvirno učenje jezika
18.2.2008 21:08:32   
jaša2
če imaš možnost, ti kar daj!!!!!  jaz sama sem prof.nemščine in "kar dobro" poznam razliko med učenjem tujega jezika v šoli ali tečajih v primerjavi z "učenjem" iz vsakdanjihsituacij. otrok se čist nezavedno nekaj nauči al pa vsaj dobi občutek za jezik. pa itak so otroci x-krat bolj dojemljivi za tuje jezike, ki jih dandanes rabiš vedno več.

tak da, user posted image  za idejo!!! jaz bi bla takoj za to!

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izvirno učenje jezika
19.2.2008 7:51:28   
pikipu
Babylove, absolutno je to lahko samo prednost za otroka, če je le varstvo kot varstvo OK, se pravi, da zaupaš varuški in njeni družini. Mi smo dvojezična družina in moj tamali pri skoraj 19 mesecih razume, razmišlja in že nekaj kao govori in moram vsakič pomisliti v katerem jeziku mi ravnokar govori. In tako se z možem z njim pogovarjava že od rojstva. Sploh pa če boste živeli v okolju, kjer se govori tebi tuj jezik. Če boš namreč otroku omogočila stik z jezikom, njemu zagotovo ne bo tuj in brez večje travme se bo vključil ne samo zdaj v varstvo, ampak potem tudi v šolo.
Srečno!!!

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?