|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   berodual in flixotide
4.11.2007 22:03:59   
ada2
Od petka imamo pri Adamu (star 23 mesecev) pumpice zaradi astme. Berodual ima po 2 vpiha, Flixotide pa 4. ampak B noče jemat, se zraven joče (saj vem, da če se joče med inhaliranjem v bistvu bolj "prime"), zraven govori "nos, nos"user posted image  pri F pa je stver drugačna. to vzame brez problemauser posted image

pa me malo zanimajo vaše izkušnje. morda tudi od koga, ki sam jemlje te zadeve, ali ima B kak poseben nagravžen okus ali kaj.

hvalauser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: berodual in flixotide
4.11.2007 22:12:02   
Ro-La
moj user posted image  pravi, da je ful grenkega okusa, ga je probal, ker je tamala na berodualu

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: berodual in flixotide
4.11.2007 22:34:41   
madela
Jaz sem jemala oba,pa nimama občutka,da bi bil kateri kaj bolj grenek...nekje enakega okusa sta.

A daješ oba ob enakem času in ali daješ zmeraj najprej Berodual? Vprašam zato,ker morda pa joka,ker mu nasploh niso vše inhalacije in se do takrat ko začneta dajat Flixotide že malo pomiri.
No,to samo ugibam. Je pa nekaj pri tem kar bi lahko bilo krivo.Jaz sem imela občutek,da je pri F,ena doza oz. en vpih v pol manjši količini kot B. Posledično bolj okušaš,pa ga morda to moti.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: berodual in flixotide
5.11.2007 0:21:53   
lelaval
No,to samo ugibam. Je pa nekaj pri tem kar bi lahko bilo krivo.Jaz sem imela občutek,da je pri F,ena doza oz. en vpih v pol manjši količini kot B. Posledično bolj okušaš,pa ga morda to moti.


madela - B vsebuje snovi, ki razširijo sapnice v pljučih, F pa zdavilo - preventiva - da se sapnice naj ne bi zožale.
Moja starejšadva sta že 7 le na pumpicah, pa še nisem poskusila nobene. Mi ne potegne, da bi to poskušala (dočim sirupe pa sem že vse - razen ospena)Moj user posted image  pa že spi (bi njega vprašala - že od otrošva uporablja pumpice).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: berodual in flixotide
5.11.2007 8:29:58   
ada2
najprej dajem B, po 10 minutah pa še F.
no, bomo že preživeli, saj B ima samo še do konca tega tedna, potem pa samo še F 2x na dan po 2 vpiha. no, razen v primeru poslabšanjauser posted image , ampak tega pa itak ne bo, neuser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: berodual in flixotide
5.11.2007 10:15:06   
Tajduška
Moja dveletnica je že eno leto na teh piumpicah.

Pravi, da Berodual PEČE.

Bo že nekaj na tem:-)

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: berodual in flixotide
5.11.2007 10:18:44   
Tajduška
Mimogrede, a se ne daje najprej Fliksotide?????

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: berodual in flixotide
5.11.2007 10:58:05   
spacey
Naš je tudi jemal B in se je na začetku drl in upiral z vsemi štirimi. Potem se je pa navadil. Uporabljamo ga pa samo, če res zelo hrope in ful kašlja ter se ne more izkašljati. Po nasvetu pediatrinje.

Mogoče je pa alergičen na kako sestavino, ki je v B?user posted image Pokliči pediatrinjo in vprašaj za nsvet..



_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: berodual in flixotide
10.11.2007 9:49:16   
Seven*
OK.

Berodual širi sapnice. Predstavljajte si to zdravilo kot Lekadol. Ko vas boli glava vzamete Lekadol. Isto je z B. Namenjen je temu, da ko so sapnice zozane, ko otrok ne more dihat. Kot terapija pa ni primeren.

V terapiji astme se tezi, da ima otrok CIMMANJ VENTOLINA in BERODUALA, ker ta dva pomenita, da terapija NI DOBRA!! Ce je zdravnik pravilno predpisal terapijo, otrok teh dveh zdravil sploh ne potrebuje. Ker sem vcasih promovirala zdravila za astmo pri zdravnikih, vem kaj govorim. user posted image  

Smernice za zdravljenje astme so taksne, da je terapija primerna, ce otrok ne potrebuje vec kot 1-2 recepta LETNO za Berodual ali Ventolin. Drugace vas otrok NI ZDRAVLJEN PRAVILNO!!!


Punce, imejte prosim to v mislih. Ventolin in Berodual vas otrok ne potrebuje, razen ce tezko diha. Sama bi pri svojem otroku to dvoje dajala PO POTREBI! Ce bi bila potreba prevelika, pa zatezila zdravniku.

Ce katera zeli, imam ogromno literature o tem doma.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: berodual in flixotide
9.1.2008 9:17:37   
Maja71
Mi imamo Flixotide in Ventolin. Flixotide redno 1x na dan...Ventolin pa po potrebi. In ker te potrebe že dolgo ni bilo smo že malo pozabili user posted image ....ali se v primeru poslabšanja najprej vzame Flixotide in po 10 minutah Ventolin...ali ravno obratno...ali kako?
Torej...help... user posted image

Hvala user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: berodual in flixotide
9.1.2008 9:34:15   
tina104
Mi smo oboje že imeli in sem oboje tudi poskusila, flixotide se meni zdi brez okusa, berodual pa je grenek in res mogoče je na koncu en tak blago pekoč občutek.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Maja71)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: berodual in flixotide
9.1.2008 9:39:53   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: Maja71

Mi imamo Flixotide in Ventolin. Flixotide redno 1x na dan...Ventolin pa po potrebi. In ker te potrebe že dolgo ni bilo smo že malo pozabili user posted image ....ali se v primeru poslabšanja najprej vzame Flixotide in po 10 minutah Ventolin...ali ravno obratno...ali kako?
Torej...help... user posted image

Hvala user posted image


najprej Ventolin (da odpre dihalne poti), potem po 10 min pa Flixotide.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Maja71)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: berodual in flixotide
9.1.2008 15:06:11   
Suzy.
Hčerka je tudi najprej imela Berodual ampak ga ni hotela jemat, ker je rekla, da ji smrdi. Potem sem prosila, če mi lahko namesto tega napiše Ventolin, s tem pa ni nobenega problema.
Pa tudi Ventolin ji bolj pomaga, kot ji je Berodual.

Je pa tako, kot so napisale. Najprej se vzame Berodual ali Ventolin in šele potem Flixotide.
Ni mi pa jasno, po kakšni logiki ima Berodual po 2 vpiha (domnevam, da na dan).

Berodual in Ventolin se uporabljata pri astmi, kadar se ta poslabša ampak delujeta približno 4 do 6 ur. Če tega zdravila torej ne potrebuje na 4 do 6 ur, potem ga je nesmiselno jemat. Tako mi je bilo rečeno na pulmološki v Ljubljani in na Jesenicah.

Hčerka zdaj jemlje 2 krat po 1 vpih Flixotida na dan. Če se mi zdi, da se slabša, potem ji sama povečam število vpihov. Ventolin pa kot rečeno: če ga potrebuje na 4 do 6 ur potem ja, drugače pa ne!

Preberi še enkrat, kar je napisala Seven. Beroduala ali Ventolina se ne daje kar tako!!!

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: berodual in flixotide
26.2.2008 22:07:57   
ada2
Ni mi pa jasno, po kakšni logiki ima Berodual po 2 vpiha (domnevam, da na dan).


ne, imel je po 2 vpiha najprej 3 dni na 4 ure, potem pa še 3 dni na 6 ur.

no, poslabšanje pa je od novembra bilo samo 1x, tako, da nismo glih ka dosti B znucaliuser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: berodual in flixotide
27.2.2008 9:54:04   
pupika
Mi pa imamo pumpico Flixotide za vsak primer, ker se mu ponavljajo laringitisi, je imel v 4 mesecih kar 5 krat že laringitis. Mi je takratna P rekla, če slučajno ne more dihat in kadar kašlja -lajajoče naj mu dam flixotide. Drugače sem ga vedno peljala na sveži zrak, da so se mu odprle dihalne poti oz. da so se glasilke skrčile, sedaj pa sem malo v dvomih, če je ta pumpica sploh primerna pri laringitisu, se bojim, da mu ne bi več škode storila kot koristi.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: berodual in flixotide
27.2.2008 12:54:00   
Metuljček Cekinček
Mene pa zanima še ena stvar. Po lanski zimski sezoni, ko smo zaradi oteženega dihanja med virozo dvakrat pristali na pediatrični kliniki, pa tudi drugače smo bili vsaj enkrat mesečno doma zaradi "piskanja" med virozo, nam je pediatrinja oktobra predpisala Singulair prašek, ki ga metuljček s sokom popije vsak večer. Flixotida nismo dobili, Ventolin pa smo v letošnji zimski sezoni potrebovali samo enkrat.

Ali ostali, ki preventivno jemljete Flixotide, morda jemljete tudi Singulair ali je to popolnoma drugo zdravilo?

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: berodual in flixotide
27.2.2008 14:43:13   
madela
Flixotide in singulair delujeta enako. Preprečujeta oženje dihalnih poti. Obojega ne rabi,razen če bi bila res velika potreba.
Jaz sem nekaj časa jemala flixotide in ker ni bilo efekta so mi zdravilo zamenjali za simbicort in ker je bilo še to premalo so mi dodali še singulair.
Če ste ventolin potrebovali samo 1x,potem je zdravilo dovolj pomagalo user posted image  in ne potrebujete obojega.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?