|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bronhitis???
29.2.2008 17:12:01   
arielca
Mala že kakšen teden kašlja. Najprej je kašljala suho, zdaj pa kar sočno. Klicala sem P in sestra je rekla, da če ni vročine, se ni treba hodit kazat. Vročine nima, razpoloženje je OK.

Danes se je popoldne zbudila in je tožila, da jo boli desno uho. Šibava k zdravniku (v petek popoldan je samo dežurni), ki ji je pregledal ušeska. Ugotovil je, da je levo uho bp, desno pa je rahlo neprehodno, zato ni nič videl.

Prosila sem ga, če ji posluša pljuča, ker mala kašlja, in je rekel, da je desna stran rahlo bronhitična.

Dobili sva AB Hiconcil na 8 ur.

Mala je zdajle čisto OK, bolečin v ušesu pravi, da nima, nič je ne boli, razen kašlja je vse bp. Vročine nima.

Zdaj pa sem v dilemi: AB da ali ne? Ker mi je v lekarni rekla, da se za bronhitis običajno ne daje AB in me je kar čudno pogledala. Klicala sem tudi P, a se ne oglasi. S tem zdravnikom imam sicer slabe izkušnje, zato me je tudi malo strah. Kaj svetujete?


_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 17:14:02   
Sibil_
Če je uho neprehodno je vneto, kar rabi antibiotik.Jaz bi ji ga dala.Sicer pa imam jaz kar močne bronhitise in me NIČ drugega ne pozdravi kot močen antibiotik.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 17:22:18   
arielca
Neprehodno je zaradi ušesnega masla. In je rekel, da zato ne vidi, ali je vneto ali ne.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 17:35:36   
N _ B
AB bi dajala zaradi ušesa, za kar predvidevam, da ga je tudi dobila.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 17:37:46   
lelčy

Zdaj pa sem v dilemi: AB da ali ne? Ker mi je v lekarni rekla, da se za bronhitis običajno ne daje AB in me je kar čudno pogledala.



ja zdaj pa jaz ne razumem, ko je naša mala imela bronhitis(tudi po desni strani) ji je P tudi predpisal Hiconcil na vsakih 8 ur, pa je tudi imela zraven vneto uhico pa se je prav lepo pozdravila.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 17:51:57   
_andreja_
če bi šlo za mojega otroka ji po napisanem ne bi dajala, ker si tudi iđti v dilemi, če je uho boleče in če ni lahko v vsakem primeru ji daš kakšno naravno zdravilo natresk, za bronhitis ji pa naredi inhalacije... ne vem no tvoja odločitev.... drugače pa nevem no a ušesa ni mogel spucat če ni videl????sicer ne vem če se pri tako majhnih da...ampak da kr neki na slepo deva antibiotik???sploh če je počutje o.k.???

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 18:13:49   
*jasminika*
mojuser posted image  je kašljal 1 leto skupaj..prvo je meo laringitis..potem pa niso znali kaj mu je,,šli smo na alergijska testiranja vendar na nič ni alergičen.user posted image ..potem so pa rekli da MOGOČE ima nahodno astmo  in zdaj pije SINGULAIR praške in je za zdaj ok.poleti bomo ukinili praške,da bomo videli če bo še vedno kašljal.user posted image  kašljal pa je ob smehu,naporu ali spramemba zraka TOPLO-HLADNO

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bronhitis???
29.2.2008 20:09:30   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

AB bi dajala zaradi ušesa, za kar predvidevam, da ga je tudi dobila.


ne, AB ni dobila zaradi ušesa. Ker je bilo levo uho bp, v desnem pa je bilo maslo in sploh nič ni videl.
In odkar smo bili pri zdravniku, mala ne pojamra, da bi jo bolelo uho. Sem ji pred spanjem pucala ušeska in je bilo vse OK. Tudi če ji pritisnem ob ušesku, pravi, da ne boli in niti ne zastoka.

AB ji je dal zaradi suma na bronhitis na desni strani. Je rekel, da se sliši nekako podobno bronhitisu in da naj jemlje AB.


_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bronhitis???
1.3.2008 8:47:06   
ČebelicaMaja
Tudi mi smo bili v sredo pri P- diagnoza- bronhitis, z malo laringitisa in vnetje levega ušeska... miška je bila brez vročine, dobre volje, ješča... samo kašljala je, zelo, pa glas je izgubila. Za ušes se mi tudi sanjalo ni, da bi bil lahko vnet. Skratka dobili smo tudi Hiconcil in Ventolin... danes je tretji dan in je že občutno bolje... je pa res, da inhaliramo, pa vlažilci, pa obkladki na plučka ipd... V torek imamo kontrolo....
Razumem tvoj dvom, tudi sama nisem najbolj navdušena nad AB in sem to P tudi povedala, vendar mi je lepo razložila, da se vidi, da bolezen ni virusna ampak bakterijska in ne gre drugače...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
3.3.2008 21:41:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?