|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo ultrazvoka
3.3.2008 18:29:51   
IRENI
Lepo pozdravljene!

Danes sem imela prvi pregled pri ginekologu (8tednov) in sm bla ful razočarana. Ginekolog mi je naredil vaginalni ultrazvok, katerga sem mogla kasneje plačat!!?? Zakaj že? Ko sem vprašala sestro je rekla, da se itak ultarzvoki pred 12 tednom plačajo? AJA!?? Od mojih petih kolegic pa nobena ni rabla!!
Imam urejeno dd zavarovanje, tko da ne vem..

Pa sicer ni to še taka tragedija, sam, ko nism zvedla čisto nič!!
Ko sm ga vprašala kok tednov sm noseča, se je smejal in mi rekel: kaj a mislite kok dni, ha, ha!, ne vem tud ne kdaj mam rok, plod je še kako premajhen pravi da 2mm!!  

Pa tolk sm komi čakala ta pregled, zdej se pa še bol sekiram! kaj pa če ne raste?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 18:32:19   
frutka_
ZZ ti krije 2 UZ. Običajno sta to prvi-potrditveni UZ in morfologija.  Zakaj nisi vprašala? Jaz jim ne bi plačala.user posted image

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 18:34:08   
frutka_
Pri 8-ih tednih se je pri meni že lepo videl srček kako bije in gestacijska vrečka.
Razmisli o tem, da menjaš ginekologa. V času nosečnosti je pomembno, da imaš gin., ki mu zaupaš.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:19:22   
Skye
Se strinjam z mojo predhodnico...prvič slišim da moraš 1. ultrazvok plačatiuser posted image Sploh pa če ti po zavarovalnici pripadata dva...a potem zdaj že G odločajo kdaj bodo računali in kdaj ne. In sploh, bi te moral, v kolikor je nameraval storitev zaračunati vo tem obvestiti pred samim UZuser posted image

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:26:55   
Naja30
Tudi jaz prvič slišim. In da ti ni niti izračunal pdp in povedal velikost ploda? Čudno no. Materinsko knjižico si dobila? Ker ponavadi vse te podatke vpišejo v materinsko.

Jaz bi ga zamenjala. Brez razmišljanja, če bi se tako obnašal do mene.

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:29:36   
BUŠICA
a si šla mogoče privat G,torej brez kartice?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
3.3.2008 19:37:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:40:20   
IRENI
 
a dej... in jst sm plačala 35 evrov za UZ, ki mi takorekoč pripada!?

Bla sem pa na ginekologiji bežigrajski dvor, in pri ginekologu, ki ga ful pohvalte.
Tud knjiižce nisem dobla, niti krvi mi niso vzeli, še stehtali me niso.. Pa še za moje delovno mesto sm mu razložila kako pa kaj, da me lahko vsak dan kdo mane, pa mi je reku, naj jst prej njega...ha ha!

Ma res, skoda besed, ful sm razočarana, jezna, prestrašena, zaskrbljena...


Ja pa še podpista sm mogla, da ne bom slučajno dnarja nazaj zahtevala....user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:42:03   
Taula
Je G na Beži.dvoru tvoj izbrani G? Ima konsesijo?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:43:50   
BUŠICA
zdaj pa res nič ne razumem! nekdo te je nauser posted image ! bežigrajski dvor?je to ZD? pa materinske nisi dobila? menjaj to!!!!

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 19:49:35   
Taula
Bežigrjaski dvor NI zd. Je zavod s konsesijo. Sedaj je vprašanje le ali ima ona G s konsesijo ali ne. Ker jaz sem šla tja in nimam tam G s konsesijo in sem plačala UZ.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 20:09:11   
BUŠICA
zdravnik s koncesijo ni privatni zdravnik. je prav tako v javni službi, le doplačila si pa lahko sam določi. privatni zdr.je tisti ki nima nič z ZZZS!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 20:19:49   
Taula
Vem kdo je privat...samo mene zanima ali ima ona tam rednega G..se pravi ali je njen osebni G, ali se je k njemu naročila sedaj ko je noseča. Torej ali ima tam redno kartoteko pri njemu, ali je prej plačevala preglede...itd. Pa tudi če greš privat...kot sem šla jaz k zdravniku s konsesijo s ZZZS rabiš imeti zd.kartico. Ker eni mislijo da če dajo kartico da je zastonj.user posted image  

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 20:30:04   
BUŠICA
ja tako. zdravniku z ali brez koncesije daš kartico. mogoče je 35eur doplačilo. samo jaz bi ga vseeno menjala-meni je na 1. pregledu vzela anamnezo,stehtala,povedala kolk je plod velik,dala slikico,tlak,zapisala slabosti,...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 20:37:37   
Lea2007
Joj, boga....čim prej menjaj G...komi čakam, da bi mi G dajal, take neumne odgovore...
Grozn....

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 21:12:56   
lindy
Kokr jest njo razumem, to ni njen ginekolog in iz tega tudi seveda pride samoplačniški pregled, kar pa ni nič čudnega!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačilo ultrazvoka
3.3.2008 22:04:47   
ANA_P
IRENI, se pridružujem nekaterim zgornjim odgovorom, če ni to tvoj osebni ginekolog, ti je računal, kar je noramalno, če pa je tvoj osebni G. pa ga kar pošlji nekam. Sama imam za osebnega zdravnika tudi zasebnega s koncesijo in še mi do zdaj ni niti enkrat računal UZ, pa mi ga naredi na vsakem pregledu, čeprav mi ne priprada. Glede materinske knjige, jaz sem jo dobila pri 4 mesecih, ko so mi vpisali vse podatke, ker so mi pri 3 mesecih vzeli  kri, me tehtali in dala sem urin.
Če pa je tvoj osebni ginekolog ga menjaj po hitrem postopku in zadevo lahko tudi prijaviš, ima zdravstvo za takšne zadeve posebno službo, samo ne vem kako se ji prav reče. Mogoče ve katera druga.

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 6:22:29   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

ZZ ti krije 2 UZ. Običajno sta to prvi-potrditveni UZ in morfologija.  Zakaj nisi vprašala? Jaz jim ne bi plačala.user posted image


a resuser posted image samo dvakratuser posted image

meni je naredil UZ na vsakem pregledu, samo na zadnjem (ambulantnem) ne. potem pa še 2x v porodnišnici, ko sem šla čez rok user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 8:35:40   
IRENI
K temu ginekologu hodm že neki let, pa ni privat. Do zdej nism plačvala pregledov, razen, če sm zahtevala kak UZ al pa kej.. Pa sej do zdej sm bla kr zadovoljna z njim, zdej ko gre pa zares pa tole.. ne vem..

A je mogoče, kje uradno zabeleženo, kolk UZ-jev ti pripada tekom nosečnosti?

Veš, da jih grem napiuser posted image .

Pa sej ne vem, a naj počakam do naslednjega pregleda, al naj zamenjam, ker punce pravjo da je doktor Jeričevič ful uredu!



(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 9:48:23   
_Miška_
Tukaj imaš napisano kaj ti pripada zastonj pri ginekologu, ki ni privat!

27. člen

- pregledi in nasveti za načrtovanje družine, za rabo kontracepcije, proti spolno prenosnim okužbam in posledični neplodnosti;
- kontracepcijska sredstva;
- do 10 sistematičnih pregledov v nosečnosti in dve ultrazvočni preiskavi;
- odkrivanje nosilk HBs antigena, okuženih s toksoplazmozo in sifilisom;
- en obisk pri nosečnici v drugi polovici nosečnosti;
- zdravniški pregled 6 tednov po porodu ali 3 tedne po spontani ali umetni prekinitvi nosečnosti;
- desenzibilizacija Rh negativnih žensk z gamaglobulini po porodu ali prekinitvi nosečnosti;
- indirektni Coombsov test pri vsaki nosečnici in Rh desenzibilizacija v 28. tednu nosečnosti;
- pregled za zgodnje odkrivanje raka vratu maternice enkrat na tri leta pri ženskah, starih med 20. in 75. letom, če sta dva izvida testa PAP v obdobju enega leta negativna;
- klinični pregledi dojk enkrat na tri leta pri ženskah med 20. in 50. letom in enkrat na dve leti pri ženskah po 50. letu starosti;
- amniocenteza in kariotipizacija pri pozitivnem testu merjenja nuhalne svetline ali trojnega hormonskega testa, ki ga je plačala nosečnica sama, pri nosečnicah mlajših od 35 let;
- merjenje nuhalne svetline ali trojni hormonski test pri nosečnicah, starih med 35. in 37. letom ter v primerih, če je ta pozitiven, tudi amniocenteza in kariotipizacija;
- horionska biopsija ali amniocenteza za kariotipizacijo pri nosečnicah, starih nad 37 let;
- svetovalni preventivni patronažni obisk za ženske, ki se po treh letih ne odzovejo vabilu na preventivni pregled (27. 10. 2002);
- prvo svetovanje in predpisovanje hormonskih nadomestnih preparatov pri ženskah brez kroničnih bolezni;
- mamografija enkrat na dve leti pri ženskah po 50. letu starosti in enkrat letno pri ženskah, ki jemljejo homonske nadomestne preparate več kot 5 let;
- ultrazvočna ocena debeline endometrije enkrat letno pri ženskah, ki kontinuirano jemljejo hormonske nadomestne preparate.


LP

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 9:48:44   
ANA_P
Tukaj boš našla kaj ti pripada : http://vppn.freehost386.com/vppn08.html

Med nosečnostjo uradno dva ultrazvoka in 10 pregledov, tako piše. Ampak seveda odvisno od ginekologa, če jih naredi več brezplačno po svoji volji, če je zasebnik.

(odgovor članu IRENI)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 9:51:30   
ANA_P
user posted image user posted image user posted image  me je Miška prehitela. No, boljše dva odgovora kot nobenegauser posted image

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 11:46:44   
_Miška_
Ja, sem te prehitela user posted image
Sam je vseeno tvoja stran bolj pregledna. Sem jo že sama iskala pa nisem najdla, pol sem pa kar tisto kopirala. No zdaj vemo da sta dva UZ-ja, včasih so bli pa res trije. Moja ginekologinja še danes vsaki naredi tri, kar se mi zdi pravilno.
1.UZ je potrditveni-naredi se ga enkrat do 12. tedna.
2.UZ je morfologija (med 20. in 24.tednom).
3.UZ je bil pa včasih kontrola rasti tam okoli 32. tedna, danes pa ta UZ zavarovalnica več ne krije, kar se meni zdi zelo neumno, saj je zelo pomemben.
Uglavnem eni G delajo vse tri, eni pa samo "nujna" dva. No eni pa tudi na vsakem pregledu, sam to so bolj izjeme se mi zdi.

Zdej sem že čist zakomplicirala-hotla sem povedat da za prva dva ti nikakor nebi smel računati, če ni privat G!!!

Probaj zahtevati povračilo denarja!

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 13:54:16   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: anju

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

ZZ ti krije 2 UZ. Običajno sta to prvi-potrditveni UZ in morfologija.  Zakaj nisi vprašala? Jaz jim ne bi plačala.user posted image


a resuser posted image samo dvakratuser posted image

meni je naredil UZ na vsakem pregledu, samo na zadnjem (ambulantnem) ne. potem pa še 2x v porodnišnici, ko sem šla čez rok user posted image



Nekateri G ne komplicirajo in se ne držijo tega tako striktno. Če je pa kaj narobe oz. je treba spremljat otroka, ti ga pa vsakič naredijo. Jaz imam nos.sladkorno in ga imam zdaj na vsakem pregledu.
Če greš čez rok, je pa normalno, da gledajo z UZ dogajanje v trebuhu user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plačilo ultrazvoka
4.3.2008 14:03:56   
Sandra*
Men je nardila 4 uz pa nisem nobenega plačala. 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?