|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cirklaža...
7.3.2008 8:42:30   
SAFIRA
Pozdravljene!

Saj ne vem če sem se obrnila na pravo sobo, ampak mogoče mi boste znale odgovoriti.

Zanima me kako izgleda cirklaža. So jo naredili kateri izmed vas? Kako poteka? Kako dolgo je potrebno biti v bolnišnici? Je potem potrebno strogo mirovati? V katerem tednu nosečnosti jo naredijo?

Prosim, če mi lahko čim več napošete o cirklaži iz svojih izkušenj, kajti še malo pa čaka mene ...


Hvala za vaš trud!

safira
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 8:43:50   
SAFIRA
Cerklažo sem mislila, ne cirklažo .... se globoko opravičujem user posted image

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 9:09:21   
smrček
Kako pa veš, da ti bojo naredili cerklažo? Ni nujno, da se vedno odločijo za tak postopek preprečevenja prezgodnjega poroda, ker se je že v velikih primerih zgodilo, da je telo "zavrnalo" šive, in se je v trenutku vsa stvar poslabšala.
Jaz sem bila pred 10-imi dnevi odprta za 1cm (noseča 22t), pa je zdravnica rekla, da cerklaža ne pride v poštev, ampak moram ležat.

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 9:14:00   
RMRM
Meni so jo naredili v drugi nosečnosti in sicer pri 4,5 mesecih nosečnosti (mislim, da je bilo to kar pozno, ker je bilo v mojem primeru urgentno). Kolikor se spomnim ( je že kar nekaj let nazaj)sem bila v bolnici en teden, kjer sem ves čas morala mirovati, kasneje pa sem se le pazila (nič dvigovanja, nič težkega dela, kratki sprehodi). Sam poseg ni nič posebnega. En teden pred predvidenim PDP pa ti v ambulanti "odvežejo".  Tako da kar brez skrbi.

Je pa meni dr. na Jesenicah rekel, da sedaj naredijo le par cirklaž na leto, prej je bilo pa to kar pogosto, tako da imam sedaj v 3.nosečnosti predpisano predvsem mirovanje, za cirklažo pa se niso odločli.  

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 9:28:16   
anika87
Kako pa veš oz. kdaj ti to ugotovijo, da rabiš cirklažo???
A ko greš na redno naročeno kontrolo? Ali ko imaš vmes težave in greš sama prej h ginekologu? Kakšne so to težave? A čutiš, da se odpiraš???

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 9:43:15   
SAFIRA
V prvi nosečnosti sem rodila v 23 tednu.. user posted image  in so mi jo že takrat misli naredit, vendar je blo tvegano ker je mehur punčke že globoko prodiral v MV.

Bila sem na laparoskopiji in so rekli, da mam zelo slab MV in da mi bodo v naslednji nosečnosti nujno naredili cerklažo. Imam že vse zmenjeno z zdravniki. Naslednji teden imam pregled v 10 tednu nosečnosti - drugi pregled in bom dobla napotnico. Drugače hodim k G v MB, a na cerklažo me bodo poslali v Slovenj Gradec.

Kako dolgo po cerklaži pa je potrebno biti v bolnišnici. Sprašujem zato, ker jo imam poln kufer, saj sem preležala v njej dolgo obdobje.

Lp

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 9:46:05   
SAFIRA
smrček ... a si zdaj odprta 1 cm in si doma?user posted image   Jazsem v prvi nosečnosti imela dvojčka in sem šla v bolnico v 19 tednu, pa nisem bla nič odprta, sam maternični vrat sem mela skrajšan... do 23 tedna sem mela v bolnici strogo mirovanje... pa vseeno ni nič pomagalo.

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cirklaža...
7.3.2008 11:21:25   
smrček
Safira, žal mi je za tvojo žalostno zgodbo, želim ti, da bi bilo tokrat vse OK.
Meni se odpira mat. ustje v obliki črke Y, MV pa ni pretirano skrajšan, mislim, da cca 3cm.
Se je pa tudi meni zdel odziv zdravnice malce čudenuser posted image  na pregled me je pa naročila šele 1.4.user posted image  Bom verjetno šla prej nazaj na UZ, da vidimo, če se je stanje kaj izboljšalo, da se malo pomirim.

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu SAFIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cirklaža...
8.3.2008 20:37:59   
zarjica
Ker sem imela prvić ss v 15. tednu, so mi zdaj naredili cerklažo v 14. tednu. V ponedeljek so me sprejeli, v torek so opravili poseg (splošna anestezija, vendar zelo kratka) in v četrtek sem šla domov. Sem pa na bolniški, priporočeno ležanje. Pa srečno!!!!

(odgovor članu smrček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?