|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj krompir?
29.2.2008 16:06:51   
oktoberka
Zanima me, kdaj se otroku lahko da jesti krompir? Namreč nekateri pravijo po 6. mesecu, spet drugi (tudi paparica) ga uvrščajo na začetek uvanja, se pravi po 4. mesecu? Js sem ji dala pri 4mesecih in pol krompir in ga je zmazala z užitko, samo zdej ne vem, a ji ga nej spet ponudim, al ne? Sem mislila da bi začela počasi mešat krompir z zelenjavo (korenčkov pire, bučkin pire...)

Hvala za odgovor!

Lp


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 16:10:25   
nora
Meni je patronažna svetovala med 4 in 6 mesecom, takrat ko zacnem uvajati. Začela sem z bučko, potem ji dala krompr, naslednič pa krompir in bučko.user posted image

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 16:31:48   
bodoča
Zakaj pa ne krompir pred 6 mesecem, mislim, zdaj se pa že res čist preveč komplicira.
Sva se ravno s prijateljico pogovarjale, ko je imela prvega dojenčka pred 7. leti, je "lahko" jedel določeno hrano, ki je zdaj ta dojenček (2 meseca) ne bo "smel" do 8. meseca ali celo do 1. leta. In kaj se je v teh 7 letih tako spremenilo, mislim, da ne veliko kaj.
Na koncu bodo ti naši vrli strokovnjaki in ostali ugotovili, da otrok pred dopolnjenim 1. letom sploh ne sme jesti GH, ampak samo mleko, pa še to po možnosti samo mamino in ne adaptirano.

Dobro, neke meje morajo bit, samo pretiravat pa tud ni treba.

Pa, da še odgovorim na prvotno vprašanje; jaz sem mu dala kropmirjev pire, pač malo prirejen zanj, kot eno izmed prvih živil, torej malo čez 4. mesece starosti.

< Sporočilo je popravil bodoča -- 29.2.2008 16:33:27 >


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 16:37:14   
Naja30
Moja je krompir dobila med prvo hrano. Nekje okoli 6,5m, ker sva z GH začeli pr 5,5. rompir je fajn, ker ga lahko skoraj z vso zelenjavo kombiniraš, kot bučko.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 16:45:06   
oktoberka
No, sej men se tud zdi da se ful preveč komplicira, sam me zanimajo tud vaša mnenja! Tko da hvala za odgovor! Aja, pa še to. Kao da krompirja ne zarad glutenauser posted image

Lp


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 17:38:57   
N _ B
Ne vem zakaj ne krompirja na začetku?
Pri nas je bilo sledeče zaporedje: banana, jabolko, korenje, krompir, bučke, cvetača, borovnice.

Gluten je kolikor vem v pšenici. V krompirju je pa škrob.

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 17:42:40   
oktoberka
Gluten je kolikor vem v pšenici. V krompirju je pa škrob.



Ja sej men se je tud zdel mal čudn da bi bil v krompirju gluten.user posted image
Mam pa za enkrat isti vrstni red uvajanja kot ti!user posted image

Hvala vam!


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 18:22:11   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Moja je krompir dobila med prvo hrano. Nekje okoli 6,5m, ker sva z GH začeli pr 5,5. rompir je fajn, ker ga lahko skoraj z vso zelenjavo kombiniraš, kot bučko.


Enako je bilo pri nas.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 18:23:44   
kaya2007
Kao da krompirja ne zarad glutena


glutena v krompirju pač ni...in lahko ga daš že na začetku, ko uvajaš zelenjavo.

< Sporočilo je popravil kaya2007 -- 29.2.2008 18:24:14 >

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 20:56:16   
piko12
Krompir je bil kmalu na začetku, že zato, da sem lahko primešala drugo zelenjavo. Samega korenja ni niti pogledal, s krompirjem pa ga je z veseljem pojedel. Nekje pri 5,5 meseca.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 21:56:17   
janja
oktoberka - jaz sem Andražu dala krompir pri 5 mesecih, ko sva začela uvajati zelenjavo. Je super, ker paše k vsaki zelenjavi in ga imajo otroci načeloma radi. Ti Zarji kar dej krompirčka, saj sem videla da je velik jedec. Sploh pa, če ni imela po krompirju nobene reakcije. Zakaj bi komplicirala! user posted image

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj krompir?
29.2.2008 22:39:06   
jaša2
mi smo krompir jedli takoj po uvajanju. gaje zmazala kot velika inni blo nič narobe. v bistvu lahk zmešaš z najrazličnejšo zelenjavo - ravo zato tak prav pride pri uvajanju GH, ko malčki ponavadi še niso ravno navušeni nad zelenjavo. sem ga paprvič naredla z jabolkom in je fuuuul dobro! še jaz zdaj tak jem!user posted image

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj krompir?
8.3.2008 17:17:46   
tonja
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

krompir je fajn, ker ga lahko skoraj z vso zelenjavo kombiniraš


točno tkole mislim tudi jaz

dala sem mu ga pa takoj po dopolnjenem 6. mesecu.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj krompir?
8.3.2008 17:23:52   
Anonimen
Kar kmalu na zacetku uvajanja gh. Tocno do dneva se pa ne spomnim.

(odgovor članu oktoberka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj krompir?
10.3.2008 9:43:34   
kristinaj
komot ji ga daš..... pa bučke, korenček, brokoli, skratka vso zeleno zelenjavo ji lahko daš, kuhano ...

dobra kombinacija je tudi kuhano in pretlačeno jabolko s krompirjem....

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?