|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali morda katera ve
10.3.2008 6:58:10   
goga79
naša punca stara 5tednov se je dojila do zdaj na 3ure jedla je po 10-15min in se skoraj vsak obrok pokakala zdaj pa sesa največ 5min in se pokaka samo1krat na dan skos se napenja ali morda neje ker ne kakauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 7:11:04   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: goga79
ali morda neje ker ne kakauser posted image

Jaz bi kvečjemu rekla obratno; torej, da ne kaka, ker ne poje dovolj. Zvija se lahko zaradi kolik, lahko pa, da je lačna. Poskušaj jo pogosteje pristavljati.

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 10.3.2008 7:12:40 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 7:11:36   
BAMBINA_
.


< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 10.3.2008 7:12:13 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 8:14:24   
urskas
zvija se najbrž od krčkov. Poskusi z masiranje ali kakšnimi čajčki. Če ne joka preveč potem ni hudega.
Drugače pa če kaka enkrat na dan je čist OK. Tudi nekaj dnevno nekakanje pri dojenčkih je normalno, če le ne boli.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 9:48:52   
ROmama
Od začetka dojenčki ne znajo sesat in potrebujejo več časa, da se najedo. Moj mali je zdaj star 3 mesece in je od začetka tudi jedel dlje časa, zdaj pa samo 5 minut. Ko spusti bradavico, mu je ne spravim več v usta in se začne dret. Edino zvečer je malo dlje. Od začetka se je tudi pokakal večkrat na dan, oziroma po vsakem obroku. Zdaj pa se pokaka samo enkrat ali dvakra t na dan in še to enkrat zjutraj in včasih še pozno popoldne. Po moje ni panike, da premalo poje. Zredil se je pa tudi čisto dovolj.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 10:36:03   
kristinaj
tako mali morajo jesti obrok približno 20 min. nisi napisala koliko ti poje....

naša je pri 5 tednih pojedla cca 90 -120 ml na obrok aptamila  in še danes, ko je stara 11m kaka ..uuuu tudi po 3x dnevno, če samo 1x sem že v skrbeh... :=))

ponavadi dojeni otroci pojedo manj, ker je težje vlečt iz maminega seska, pa še mamino mleko je lahko slabše kakovosti, bolj vodeno in otrok ne dobi dovolj in je večkrat lačen...

lahko je tudi zaprta....je kakica mehka ali bolj trda.... če drugo jo lahko muči zaprtje....

lahko so kolike.....

najbolje, da se posvetuješ s P.

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 10:51:46   
palas
Moj user posted image se doji, pojeva kar dosti-sicer nikoli nisem merila, ampak predvidevam ker sva se do prev posvetovalnice zredila za 1600g, pa kakava samo enkrat na dan. Včasih pa tudi po par dni nič.  Pa nima krčev, edin vetrovi ga napenjajo proti jutru. Je P rekla, da je čist OK.Tk da ne se sekirat glede kakanja.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 12:35:37   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

tako mali morajo jesti obrok približno 20 min. nisi napisala koliko ti poje....

naša je pri 5 tednih pojedla cca 90 -120 ml na obrok aptamila  in še danes, ko je stara 11m kaka ..uuuu tudi po 3x dnevno, če samo 1x sem že v skrbeh... :=))

ponavadi dojeni otroci pojedo manj, ker je težje vlečt iz maminega seska, pa še mamino mleko je lahko slabše kakovosti, bolj vodeno in otrok ne dobi dovolj in je večkrat lačen...

lahko je tudi zaprta....je kakica mehka ali bolj trda.... če drugo jo lahko muči zaprtje....

lahko so kolike.....

najbolje, da se posvetuješ s P.



oprosti ampak mislim, da si napisala eno neumnost za drugo... pa brez zamere.

ni treba, da otrok sesa 20 min. naša se naje v 10 minutah, pa se prav lepo redi.

dojeni otroci lahko kakajo le na 3-4 dni pa je vse normalno.

materino mleko gotovo ni slabše kakovosti kot umetni aptamil... ta je najbolj divja od vseh. materino mleko je vedno vodeno v začetku in hranljivo proti koncu- je mati narava poskrbela, da je tako.

prosim preden deliš nasvete odpri eno knjigo in preveri to o čemer pišeš.

goga79...
ne skrbi vse kar pišeš je normalno stanje, če se le otroček redi ok.

pa lep dan


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 13:00:09   
goga79
prejšni teden je imela prvi pregled dobila je 1,230 vendar imava te težave zadnje 3dni najverjetneje jo danes peljem na poskusno dojenje hvala vsem za nasvete

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 13:59:47   
Kitekat
Čas dojenja se s starostjo skrajšuje; jaz sem na začetku dojila skoraj po eno uro, zdaj pri petih tednih pa samo še slabih dvajset minut. Dojenčki se malo zverzirajo, pa še prvi mesec se mi zdi res največ rabijo! Glede kakanja pa po moje boljše da vprašaš pediatra ali patronažno, četudi pravijo, da je število pokakanih plenic zelo raznoliko ,tako pri dojenih otrocihkot pri zalivančkih, kot tudi med dojenimi otroci med seboj. Tudi enkrat na teden je baje še normalno.

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 22:04:54   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

tako mali morajo jesti obrok približno 20 min. nisi napisala koliko ti poje....




moj user posted image se je prve mesece najedel  po 5 minutah sesanja! pa je pridobil 1,7kg v 1 mesecu
to pomeni, da ta trditev nikakor ne drži!

< Sporočilo je popravil sandra85 -- 10.3.2008 22:05:11 >


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali morda katera ve
10.3.2008 22:10:42   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Kitekat

Čas dojenja se s starostjo skrajšuje; jaz sem na začetku dojila skoraj po eno uro, zdaj pri petih tednih pa samo še slabih dvajset minut. Dojenčki se malo zverzirajo, pa še prvi mesec se mi zdi res največ rabijo! Glede kakanja pa po moje boljše da vprašaš pediatra ali patronažno, četudi pravijo, da je število pokakanih plenic zelo raznoliko ,tako pri dojenih otrocihkot pri zalivančkih, kot tudi med dojenimi otroci med seboj. Tudi enkrat na teden je baje še normalno.

ampak res-kake čudne user posted image user posted image user posted image zakaj si res kako knjigo ne preberete???

mislim, da je to odvisno od vsakega user posted image posebej!
logično gledano, večji je, več rabi, zato se več časa doji

moj se je na začetku najedel po 5 minutah, zdaj pa vleče 15-20 minut


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Kitekat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 8:33:54   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

tako mali morajo jesti obrok približno 20 min. nisi napisala koliko ti poje....

naša je pri 5 tednih pojedla cca 90 -120 ml na obrok aptamila  in še danes, ko je stara 11m kaka ..uuuu tudi po 3x dnevno, če samo 1x sem že v skrbeh... :=))

ponavadi dojeni otroci pojedo manj, ker je težje vlečt iz maminega seska, pa še mamino mleko je lahko slabše kakovosti, bolj vodeno in otrok ne dobi dovolj in je večkrat lačen...

lahko je tudi zaprta....je kakica mehka ali bolj trda.... če drugo jo lahko muči zaprtje....

lahko so kolike.....

najbolje, da se posvetuješ s P.


sory, ma večje bedarije kot to, da je mamino mleko ni kvalitetno, pa še nisem slišala...verjetno boljše in bolj primerno in naravno za otroka kot adaptirane zadeve...sicer pa tiste ki dojimo ne moremo natanko vedeti koliko otroci pojedo...če normalno napredujejo, potem je to to, ne glede na ml. mamino mleko je vodeno na začetku, da otroka odžeja, nato bolj gosto, da se naje. Blato otroka, ki je dojen, ni nikdar trdo, ampak vedno tekoče! Za dojene otroke je normalno da kaka ali 7x na dan ali 1x na 7 dni! Malo si preberite in pol dajajte take nasvete, ker ljudi s tem samo zmedete in jim vlivate negotovost.  Še najmanj pa je res da morajo otroci jest obrok 20 min.... zakaj pa???? Otrok se lahko naje z nekaj potegi, sploh če ga hraniš na njegovo pobudo, otroci, ki pa pijejo po flaši pač pojedo kolkr jim daš in ne kolkr potrebujejo, kar za dojene otroke ni značilno in zato tudi bisteno manj polivajo.
Tako, sem se razjezila..eno je če razlagamo svoje izkušnje in potem pač vsaka pove svoje, drugo pa je če govorimo o stareh ki so objektivne, potem mislim, da ja pač treba malo pazit na to kake nasvete dajemo, raje bodimo tiho, če o zadevi nič ne vemo, kot da pišemo neumnosti!
Zdej pa napadite....
lp, PP1

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 9:22:33   
AnaB.
Kristijaj, najbolje bi bilo, da se ti s kom posvetuješ, vzameš morda kakšno knjigo v roke ali pa preprosto ne daješ "nasvetov", saj s takim "svetovanjem" delaš več škode kot koristi. Vem, da je to forum in vem, da ima vsak pravico povedat svoje mnenje, ampak čisto vse kar si napisala je totalna bedarija!
goga79, ti pa lepo zaupaj svojemu občutku. Otročki, ki učinkovito vlečejo, se najejo v par minutah, zaspančki pa potrebujejo več časa. Kar pa se kakanja tiče, se bo v prihodnosti in z razvojem še tolikokrat spremenilo, da ne obstaja en "pravi" način. Kot je napisala pikapoka1, lahko je večkrat na dan, lahko 1x na teden - pri dojenih otrocih je vse to ok.

Grr, sm jeznauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 9:47:26   
Ajvy
Vse lepo in prav, samo dejansko se lahko zgodi ,da materino mleko ni zadovoljivo in dovolj hranljivo......govorim iz izkušenj, preden me napadete..user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 9:58:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

tako mali morajo jesti obrok približno 20 min. nisi napisala koliko ti poje....

naša je pri 5 tednih pojedla cca 90 -120 ml na obrok aptamila  in še danes, ko je stara 11m kaka ..uuuu tudi po 3x dnevno, če samo 1x sem že v skrbeh... :=))

ponavadi dojeni otroci pojedo manj, ker je težje vlečt iz maminega seska, pa še mamino mleko je lahko slabše kakovosti, bolj vodeno in otrok ne dobi dovolj in je večkrat lačen...

lahko je tudi zaprta....je kakica mehka ali bolj trda.... če drugo jo lahko muči zaprtje....

lahko so kolike.....

najbolje, da se posvetuješ s P.



sam ti pa same neumosti pišeš po forumu pa kaj ti jeuser posted image

moja je izključno dojena do pol leta, pa ni nikol jedla 20 min, najedla se je natanko v 7 minuser posted image vse ostalo je blo crkljanje, posebej zvečer...pa je nadpovprečno napredovala...
materino mleko ni nikoli nekakovostno, vodeno ali kaj podobnego, to je največja neumnost kar jih je možno izjavituser posted image ženske v afriki, k so dejansko podhranjene, izredno slabo prehranjene, pa nimajo nekakovostnega mlekauser posted image mleko sicer je slabše kakovosti, kot recimo mleko ženske, k je normalno prehranjena, samo še vseeno ni nekakovostno...

ma daj, resno, glede na stvari k jih pišeš po forumu, bi blo dobro da se vsaj malo poučiš o določenih zadevah, ker dejansko te pa lahko katera resno vzameuser posted image samo škodo delaš s takimi izjavami...če ti nisi pristaš dojenja in se ti zdi trapasto in brezveze, ok, samo takih neumnosti pa res ni treba trosit okoli....

user posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 11.3.2008 10:12:39 >

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 10:01:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Vse lepo in prav, samo dejansko se lahko zgodi ,da materino mleko ni zadovoljivo in dovolj hranljivo......govorim iz izkušenj, preden me napadete..user posted image


ne ajvyuser posted image lahko gre miljon stvari narobe pri dojenju, samo mleko je pa vedno dovolj hranljivo, razen zaradi kakega resnega bolezenskega stanja al pa zarad res doooolge podhranjenosti matereuser posted image

(odgovor članu Ajvy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 10:03:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

z maminega seska,



pa seske majo psice, ženska ma pa bradavico, ta se pa nahaja na dojki...

user posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 10:06:47   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Vse lepo in prav, samo dejansko se lahko zgodi ,da materino mleko ni zadovoljivo in dovolj hranljivo......govorim iz izkušenj, preden me napadete..user posted image


ne ajvyuser posted image lahko gre miljon stvari narobe pri dojenju, samo mleko je pa vedno dovolj hranljivo, razen zaradi kakega resnega bolezenskega stanja al pa zarad res doooolge podhranjenosti matereuser posted image



točno to sem imela v mislih, bolezen....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 10:10:13   
AnaB.
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Vse lepo in prav, samo dejansko se lahko zgodi ,da materino mleko ni zadovoljivo in dovolj hranljivo......govorim iz izkušenj, preden me napadete..



ne ajvy lahko gre miljon stvari narobe pri dojenju, samo mleko je pa vedno dovolj hranljivo, razen zaradi kakega resnega bolezenskega stanja al pa zarad res doooolge podhranjenosti matere



točno to sem imela v mislih, bolezen....


Se popolnoma strinjam!


_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 13:54:50   
goga79
ulla80 hvala ker si me pomirila zaupala bom tebiuser posted image

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali morda katera ve
11.3.2008 15:01:27   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: goga79

naša punca stara 5tednov se je dojila do zdaj na 3ure jedla je po 10-15min in se skoraj vsak obrok pokakala zdaj pa sesa največ 5min in se pokaka samo1krat na dan skos se napenja ali morda neje ker ne kakauser posted image


očitno ma zadost in tud če kaka (le) enkrat/dan ni to nič narobe.


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?