|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 14:08:30   
Noni
Sem 31. tednov noseča in mi je včeraj na normalnen gin pregledu G merila težo ploda in je bila malo manj kot 1,5 kg, pa bi baje mogel imeti 1,6 kg, oz v 32. tednu že 1,8 kg, opravila mi je CTG, ker jo je skrbelo, a je bilo O.K., zdaj sem čez 14. dni ponovno naročena na CTG in pregled, me pa pošteno skrbi...user posted image
Zanima me, če je imela katera podobne izkušnje in kako se je vse skupaj izteklo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 14:11:28   
Maxica
To tehtanje je itak tako tako. Meni je ginekolog še na dan poroda stehtal otroka in "ugotovil", da bo imel komaj komaj 3 kg, no, zares je imel pa 3450 g.
Tako da se nikar ne sekiraj, sploh pa ne za 10 dag.
Kako je pa drugače z ostalimi merami, so pa v redu?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 14:31:28   
2suzika7
Se strinjam z Maxico. Ne se preveč sekirat in obremenjevat. Točne teže in velikosti ne morejo izmerit, dokler user posted image  ne pokuka ven. Pomembno je,da se ti v redu počutiš, da ni kakšnih nenormalnih bolečin in da malček lepo brca!
Prepričana sem da bo vse v redu. Srečno!

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 14:32:56   
Lunc_a
te meritve v N niso pravilne,tko da.ne skrbi,boš videla da bo velik korenjak prišel ven

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 15:49:39   
tasyo
Te ocene teže so tako približne, da se nikar ne obremenjuj preveč. Glej, na uz izmeri obseg trebuščka, pa glavico in stegnenico, potem pa aparat po eni izmed 104 (ampak samo po eni...) formul izračuna - oceni težo. Tako da je poleg mogoče druge formule, ki je vnešena v aparat, tu treba upoštevat še meritveno napako, pa  smo že tam... Če po ostalih merah ne zaostaja, potem ni panike. Je pa bolje, da te je naročila na kontrolo prej, da lahko malčka spremlja in v primeru, da bi res šlo za zastoj rasti primerno ukrepa dalje. Srečno!

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 17:12:49   
Lunca1
Moja G me  je pri punčki tudi skoz sekirala, da je premajhna, me poslala na pregled pretokov popkovine. No na koncu se je rodila resda manjša punčka, 2920 g, 49 cm, pa je bilo vse v redu. So mi pa obakrat ocenili težo narobe za 200 g. Obakrat sta bila v resnici težja.

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 17:15:53   
benika
Mene so v obeh user posted image  strašili, da je otrok premajhen, prelahek in ne vem kaj še. Med drugim me je moj G poslal celo v B na ležalno kurouser posted image .

Rodila pa sta se z naslednjimi merani; 1.user posted image  3530g, 53 cm, 2.user posted image  3500g, 50 cm.

Nista bila ne premajhna, še najmanj pa prelahka.

Te meritve so precej tako tako in če vse ostalo štima, potem se sploh nimaš kej sekirat.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 17:58:09   
katra55
Te meritve so res samo približne, meni je na dan poroda G nameril 3250g, ko sem rodila pa je bila težka 2800g. rodila pa sem 9 dni čez rok, pa mi nobeden ni rekel da je prelahka.
Za tistih 100g se nikar ne sekiraj. Lepo nosečnost še naprej!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 19:59:56   
Noni
Hvala za odgovore, vam poročam kako bo čez 14. dni, aja pa G je še rekla, da je posteljica preveč zrela... Drugače so bili pa izvidi v redu, tak da sem vrašala, če so se slučajno pri PDP kaj zmotili, pa je rekla, da se 100% niso.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
3.4.2008 20:18:19   
Anonimen
Pozdravljenauser posted image

Tudi meni je še par dni pred porodom gin. rekel, da bo veliko, če bo najina punčka imela vsaj 3 kg, pa se je rodila s 3550 g.
Tako, da se ne sekiraj in uživaj še zadnje tedne s trebuščkomuser posted image

(odgovor članu Noni)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prelahek otrok v 31.tednu
6.4.2008 16:51:37   
Nagajučk
Meni so pričeli od 29.t. naprej delati UZ, ker da je mejhno dete in zakrcena maternica. Tako,da sem cedalje bolj pogosto hodila na UZ-kontrola rast.Zdaj pred koncem sem imela na 2 tedna kontrolo v porodnisnici (lj).
Seveda je vsakic moja pupa tudi nekaj zrasla, vendar bolj po malo. Vazno je, da so meritve o.k. (v mejah normale) in da se na vsaki kontroli meritve vecajo (glavica, trebuh, femur). Izracun teze pa je, kot so ti ostale napisale bolj tko tko.
Cekirajo samo toliko, da se slucajno rast ne bi ustavila.

Mogoce te bodo spremljali, tako kot mene. Kar pomeni zate samo veckrat na kontrolo UZ (bos veckrat vidla svojo user posted image -kolikor se iz tega UZ da videti) in nic bat, vse bo o.k.!
V zadnjih dveh tednih pa je moja pupa kar naenkrat malo vec zrasla (pa sem zivela samo bolj sladkarij,sem napad dobla - torej čokolada pomaga za rast! user posted image ).

Cez 2 dni pa imam rok, čeprav zgleda da bo pupika kar podaljsala bivanje v all inclusive aranžmajuuser posted image )

Vse dobro ti želim!

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?