|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   post
9.2.2005 9:04:31   
puri
Punce, a mate mogoče kakšno idejo kaj naj danes kuham, ker je post, s tem da imam še en problem - zmankalo nam je krompirja, jaz pa ne morem v trgovino, ker je predaleč, da bi šla tja z obema otrokoma!

No, imate kakšno idejo za kosilo brez mesa in krompirja:)-?

lp:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   post
9.2.2005 9:07:20   
Erdbeere
pohane osliče...jih majo skor pri sosed, če jih nimaš doma puri 9nebesa

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   post
9.2.2005 9:11:15   
Taša
Palačinke ali carski praženec ali rižev narastek pa kompot:)-:)-:)-

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   post
9.2.2005 9:13:44   
Anonimen
Makarone s tuno ali paradižnikovo omako.

(odgovor članu puri)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   post
9.2.2005 9:13:58   
TARA in MAJ
Ja puri ribice bojo danes tudi pri nas
lp:sloncek:

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   post
9.2.2005 9:14:48   
india
Zeljo ali repo pa pečeno ajdovo kašo!:miska:

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   post
9.2.2005 9:15:22   
Seven*
Testenine? Pa kaksna zelenjavna omaka poleg. Iz buck ali zmrznjene zelenjave. Ali pa kar zelenjavo (kakrsnokoli) spohas in ocvres.. Lahko naredis tudi prazeno zelje pa poleg koruzno polento. Ali pa ajdove zgance in gobovo juho..

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   post
9.2.2005 9:16:13   
puri
Erdbeere, jih mam doma ja, mogoče bom pa res kar osliče, pa kruh zraven:), če se ne bom dobila kakšne boljše ideje:)

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   post
9.2.2005 9:16:21   
Seven*
Jaz pa prakticno mesa in krompirja nikoli ne kuham. Haha.. Kako smo si razlicni.. :)

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   post
9.2.2005 9:18:25   
Anonimen
A veste btw da za male otroke post ne velja?!?
Mi je zjutraj povedala tašča.
Ampak jasno mi pa ni čisto, zakaj da ne. Se komu sanja? Joe?

(odgovor članu puri)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   post
9.2.2005 9:20:33   
Udb
Post zmeraj velja za zdrave odrasle ljudi!

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   post
9.2.2005 9:20:37   
Erdbeere
Posta se ni treba držat otrokom do 14.leta...pa starejšim od 60 let

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   post
9.2.2005 9:22:08   
Seven*
Spet ena finta rimokatoliske cerkve. Po bibliji bi itak naj samo ribe jedli, upam da to veste. Otroci in odrasli. :) Zapoved "ne ubijaj" namrec ni misljena samo za ljudi.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   post
9.2.2005 9:22:24   
puri
Drugače sem mislila kuhane kumare v omaki s krompirjem, ker imam to zelo rada,.....moram gledat tut mal na tamalga, ker ne mara na makaronih kakšne zelenjavne omake,...zelenjavo poje samo s krompirjem:zmeden:,...no Nika, bom pa kar podojila za kosilo:)-

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   post
9.2.2005 9:24:39   
puri
Ja, jaz sem tut slišala, da post drugače za majhne otroke in starejše ljudi ne velja, ampak sej itak delam kosilo za vse skupi, tako, da avtomatsko ne bo jedel mesa:)

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   post
9.2.2005 9:26:41   
Anonimen
Ja saj jaz tudi. Ne vem torej, zakaj naj bi za male in stare ne veljal. OK, razumem če gre za višjo silo, ampak kao da otroci in stari ne morejo enega dneva brez mesa... :zmeden:

(odgovor članu puri)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   post
9.2.2005 9:38:20   
Anonimen
Saj pri muslimanih ramadan tudi ne velja za otroke in bolne, se mi zdi. Oni so se spomnili celo še žensk, ki imajo menstruacijo. Za njih tudi ne velja.

(odgovor članu puri)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   post
9.2.2005 9:40:45   
Maxica
Mi bomo jedli koruzno polento in jogurt, v petek bodo pa borovničevi cmoki.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   post
9.2.2005 9:41:53   
Seven*
Itak slovencki prevec mesa pojemo. 1-2x na teden je vec kot dovolj..

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   post
9.2.2005 10:13:48   
puri
Sej jaz sploh ne pogrešam nič mesa, ker mi itak ni preveč zanga, samo krompir bi pa rabla, ker ga kar veliko uporabljam, sploh zdej, ker že tamal tut je kosilo,.....no, sej zdej mi ga bo mogoče mami pripeljala, ker ima glih en opravek, pa ni tok daleč stran od mene doma:)

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   post
9.2.2005 20:11:58   
Joe
Splišni, Seven, mi smo na tretjem kamnu od Sonca, pa vidve? ;)

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   post
9.2.2005 20:12:56   
Joe
OK, le še jaz sem za Luno. Debata se je končala pred današnjim kosilom. :(

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   post
9.2.2005 20:15:30   
Seven*
:)- :)- :)-

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   post
9.2.2005 20:46:57   
Joe
Meta, glede obveznega posta za otroke in starino (če se ti odgovor zdi pozen, naj omenim svetniško razglasitev Anzelma Canterburškega, ki je bila končanega šele petsto let po njegovi smrti v l. 1109):

Konkretnega odgovora se ne spomnim, a teološka teorija upošteva, da otroci do 14. leta slabše prenašajo zapovedi o hrani, pa tudi dejstvo, da jim Sveti Duh še ni bil podeljen ob birmi. Krst se pravzaprav dopolni šele z birmo. Vsaj v teološki teoriji potemtakem otroci še niso polno zavezani k izpolnjevanju obveznosti, ki veljajo (kot so drugi že napisali) za odrasle brez težav (tako post kot vse ostalo). Smisel posta ni, da bi Bogu ostalo več mesa za hrano, ampak da bi se ljudje duhovno prenovili in poglobili.

Priznam in mi je žal, da ne vem zatrdno, a sklepam, da otrok oz. tisti, ki še ni bil "potrjen v Svetem Duhu" (=birman) ne more zagrešiti greha oz. napake V ENAKO TEŽKI MERI kot tisti, ki so bili potrjeni v Svetem Duhu. Sv. Duh bi naj podelil zrelost, razsodnost in vodstvo v življenju vernika.

Osebno nasprotujem krstu otrok.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?