|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 9:12:01   
skokica01
Preselili smo se iz LJ, vrtec pa še vedno obiskujemo v LJ. Zdaj smo tudi uradno že spremenili stalno prebivališče, vendar tega še nismo sporočili na LJ občino ali v vrtec. V kolikšnem času moramo to javiti (seveda bi želela čim kasneje, ker že tako plačujemo najvišjo ceno in bi se strošek po nepotrebnem le še povečal)?
Kako si lahko izračunam kolkšen bo strošek vrtca, če pa spremembo vseeno javim? 

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 9:28:25   
tojeto1
Jaz osebno sploh ne bi javila. Kaj pa ti morejo?user posted image

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 9:40:15   
Anonimen
Jaz osebno sploh ne bi javila. Kaj pa ti morejo

user posted image user posted image  verjetno razen povrnitve sredstev, do katerih si bila neupravičena nič. Kolikor mi je znano je ljubljanska občina do nedavnega subvencionirala okoli 20% vrtca za prvo starostno skupino, za to bi lahko zahtevala vračilo, če pa je bil del programa še dodatno  sofinanciran pa verjetno tudi tisti del. Ampak, kako bi to preverili je pa drugo vprašanje user posted image .

(odgovor članu tojeto1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 9:43:34   
lex
po zakonu moraš javiti spremembo v 15 dneh

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 10:19:55   
skokica01
IZVIRNO SPOROČILO: lex

po zakonu moraš javiti spremembo v 15 dneh


In kaj če se naredim da tega nisem vedela?

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
8.4.2008 12:35:51   
Anonimen
To si vedela, ker si dobila odločbo o znižane, plačilu vrtca, če že vsaj nisi podpisala pogodbe o vklučitvi otroka v vrtec, v obeh primerih je to navedeno. Sicer si pa tudi ob spremembi bivališča dolžna spremeniti dokumente v 30-ih dneh. Na vlogi za spremembo podatkov je vedno napisano, da si sama dolžna obvestiti vse z novonastalim stanjem, kjer dobiš kakšne pravice ali  imaš dolžnosti.

(odgovor članu skokica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
9.4.2008 21:29:16   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

IZVIRNO SPOROČILO: lex

po zakonu moraš javiti spremembo v 15 dneh


In kaj če se naredim da tega nisem vedela?


Nepoznavanje zakonov ni razlog za njihovo neupoštevanje. Ne bo pilo vode.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
10.4.2008 20:08:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

IZVIRNO SPOROČILO: lex

po zakonu moraš javiti spremembo v 15 dneh


In kaj če se naredim da tega nisem vedela?


Nepoznavanje zakonov ni razlog za njihovo neupoštevanje. Ne bo pilo vode.


Se strinjam.

Ti pa kopiram čl. vloge za vpis otroka v vrtec, ki sem jo podpisala, če si jo tudi ti, predvidevam, da si jo, pomeni, da se z njo strinjaš, ne glede, če si jo prebrala in te zavezuje. Kaj boš pa naredila, pa je samo od tebe odvisno.

VII.
Izjavljam, da so podatki v vlogi resnični . Obvezujem se, da bom obveščal-a upravo vrtca o morebitnih spremembah in da bom redno plačeval-a oskrbnino za otroka . V primeru nerednega plačevanja bom poravnal-a zamudne obresti. Seznanjen-a sem, da je potrebno vse spremembe in  izpis otroka urejati v tajništvu (v pisni obliki), vsaj 15 dni pred nastankom spremembe.
 
 

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sprememba prebivališča - kdaj javiti v vrtec
10.4.2008 20:25:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

IZVIRNO SPOROČILO: lex

po zakonu moraš javiti spremembo v 15 dneh


In kaj če se naredim da tega nisem vedela?


To se ti ne splača, ker ko boš novembra ali kdaj se že da novo vlogo, kot vsako leto, napisala, da si od drugje doma. Če ne bo pisalo tako, te bo občina ljubljana itak zavrnila, ker nisi v njihovi evidenci stalnih prebivalcev, če pa bo pisalo po pravici, pa bodo gledali za nazaj, od kdaj nisi upravičena več do njihove subvencije in boš morala plačat za nazaj. Ni pa nujno, a veš, da boš zdaj dražje plačevala. Mi smo se tudi selili iz občine v občino, pa v resnici v tisti selitveni gužvi nisem pomislila na to, dasmo zdaj iz druge občine. ko me je čez dva ali tri mesece vzgojiteljica hvala bogu opozorila na to, sem samo napisala prošnjo novi občini, če lahko subvencionira enako, oz. če lahko samo vlogo prestavijo iz občine v občino, da ne bi bilo treba novo odločbo pisat. So mi na podlagi stare odločbe vse na novo uredili. Plačilo je ostalo nespremenjeno, ker naša občina financira tiste, ki nimajo otroka v domači občini v vrtcu enako, kot če bi ga imeli. Torej je vse odvisno od občine, v katero si se preselila. Oni itak morajo neko obliko subvencije plačevat. Res pa je, da večinoma ljubljana veliko boljše subvencionira, kot katerakoli primestna občina. Kaj pa če bi otroka prestavila v svojo občino v vrtec, itak bo enkrat tam polno zaživel z vsemi sosedskimi prijateljčki, ne bo mogel večno biti v ljubljani doma, če pač ni več, je še boljše, če se prej navadi, tebi je pa tudi najbrž lažje, kot prevažat ga. To zadnje je samo razmišljanje.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?