|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dopust za nego in varstvo - koristi oče
22.4.2008 12:59:48   
karmen83
Pozdravljene! Že spet me muči eno vprašanje - upam, da mi bo katera lahko pomagala. Moj partner - otrokov oče je redno zaposlen, pred porodom bova tudi prijavila skupno gospodinjstvo, tako da bova prijavljena na istem naslovu. Sama nameravam izkoristiti dodatno leto absolventa, ki mi pripada. Ker je fant redno zaposlen, namerava izkoristiti očetovski dopust, ko pa meni izteče porodniški dopust, bi rad koristil še dopust za nego in varstvo otroka. Zdaj pa vprašanje - v zakonu piše, da se oče in mati dogovorita o tem, kdo bo koristil dopust za nego in varstvo otroka. Na kak način lahko fant uveljavlja ta dopust - katere papirje mora predložiti na CSD in katere delodajalcu? Ali lahko njegov delodajalec zahteva tudi podatke o meni in o tem, ali sem zaposlena oz. zakaj tega dopusta ne morem sama koristiti? Fant je sicer zaposlen za nedoločen čas, ampak njegov šef kar išče razloge, zaradi katerih bi mu lahko odpovedal pogodbo o zaposlitvi po liniji najmanjšega odpora, seveda brez odpravnine. Glede na to, da sem sama še študentka, bi fant verjetno imel probleme, če bi njegov šef to vedel. user posted image  Ima kdo morda s tem več izkušenj? Hvala že vnaprej in vse dobro  user posted image

< Sporočilo je popravil karmen83 -- 22.4.2008 13:00:46 >


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dopust za nego in varstvo - koristi oče
22.4.2008 13:04:37   
maruškaŠ
To ali si ti študentka ali zaposlena ni posledično zakaj nekoristiš dopusta za varstvo in nego otroka - njegovega šefa totalno nič ne briga. To, da bo fant vzel dopust za varstvo in nego otroka ni niti približno razlog, da bi mu lahko odpovedal pogodbo o zaposlitvi.

Katere papirje more prinesti pa se pozanimajta na CSDju.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dopust za nego in varstvo - koristi oče
22.4.2008 13:09:09   
sazi
izkušenj nimam, ampak dopust za nego in varstvo otroka lahko enakovredno koristi katerikoli od staršev in ne glede na status drugega starša

potrebne obrazce odda iste, kot bi jih potrebovala ti - jaz sem si jih poiskala in sprintala  na strani CSD Šiška

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustNegaVarstvo.asp

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dopust za nego in varstvo - koristi oče
22.4.2008 13:20:08   
Spark
Od znanke mož je to koristil. Je pa bila pri njima situacija taka, da je ona nekje delala na črno in je dobivala denar na roke, zato ne bi imela porodniške (ali bi imela zelo nizko- ne spomnim se točno). On je pa delal v eni tako firmi kjer je imela katastrofalen urnik in težko delo glede na plačo ki jo je dobival.
Ona dva sta pogruntala, da je šel mož na porodniško, ona je bila tako ali tako doma. On je pa potem hodil nekam na črno delati in je delal cele dneve in sta si izboljšala finance.
No je pa potem on po 3 mesecih tega dobil zelo dobro službo, in sta spremenila, da ona kosristi porodniško on je pa šel potem delat.  

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dopust za nego in varstvo - koristi oče
23.4.2008 9:17:23   
karmen83
Saj se mi je zdelo, da njegov ef nima ni s tem, ampak sem vseeno raji vpraala - ve glav ve ve. Hvala vsem! user posted image

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?